Bandolero!

Bandolero!

Western

USA, 1968, 106 min

• Deverant

Začátek s přestrojením za kata je suverénně nejlepší, konec kdy ve zmatené přestřelce s nejasným počtem mexických banditů zahyne většina postav převážně zcela absurdním způsobem (starý lupič v zachvatu chamtivosti vyběhne ven mezi tucty protivníku zmocnit se peněz a poté co je, samozřejmě, zabit, za ním vybíhá mladý lupič-syn, náhle zažívající příliv synovské lásky a je také, samozřejmě, zabit). Nebýt toho konce tak, hlavně díky Jimmy Stewartovi, tři, takto dvě hvězdy.(22.7.2007)

Áno, iba priemer, ale mám slabosť pre dobre napísané a zahraté postavy. Tie v Bandoleru vďaka obidvom spomenutým momentom dýchajú skutočným životom, nie sú to žiadne figúrky v službách príbehu o zloduchoch a správnych šerifoch, ale ľudské bytosti so všetkým pekným aj nepekným, čo k nám patrí a prežívajú normálny malý príbeh, ktorý mňa osobne tak akurát pobavil aj dojal a ak budem mať tú možnosť, rád sa k nemu vrátim.(14.7.2005)

Western byl v mnohém výborný, základní zápletka, znělka se mi vryla do hlavy, charakteristické postavy. Škoda sentimentálních dialogů. Mrzela mě závěrečná rozhodující přestřelka kdy se "zkušení hoši" vrhali beze zbraně jako lumíci mezi hejno banditů a ještě se divili když na ně vytáhli banditi bouchačky. I přes všechny nedostatky mám pro tento western slabost.(25.3.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +hlavní čtveřice herců byla prefektní, dialogy, postavy, příběh, romantika, pěkná hudební melodie -hudba mohla být výraznější, mohlo to být akčnější/// Tak tento snímek mě odzbrojil. Líbili se mi moc dobře načrtnuté postavy i jejich příběh a putování. Moc krásný film, méně akční, více baladický (romantický). Prostě prefektní i když spravedlivý a smutný. Normálně mám chuť na další westerny./// Celkem 82%///(11.11.2008)

Western, který dovede přinést ještě neokoukaný fígl, musí být vždy dobrý. A celá ta taškařice s popravčím rozhodně novou intencí je. Přidejte opravdu hodně dobrou hudbu Jerry Goldsmitha, padoucha Deana Martina a "dobrého špatného" Jamese Stewarta, zamilovaného George Kennedyho a půvabnou a tady už mnohokrát vzpomínanou Raquel Welch. K tomu taky poněkud nezvládnutý konec (to příšerné filmařské klišé, kdy přesila přepadající nějakou osadu jezdí na koních jako pitomci dokolečka po náměstí či jinde kolem hradeb, aby si hrdinové mohli v klidu zastřílet, obvykle se tak ovšem podle filmařů chovají indiáni). Vychází mi z toho čtyři*, ale jen kvůli tomu konci.(29.9.2009)

• Raquel Welch