poster

Bandolero!

 • anglický

  Bandolero!

Western

USA, 1968, 106 min

 • Deverant
  **

  Začátek s přestrojením za kata je suverénně nejlepší, konec kdy ve zmatené přestřelce s nejasným počtem mexických banditů zahyne většina postav převážně zcela absurdním způsobem (starý lupič v zachvatu chamtivosti vyběhne ven mezi tucty protivníku zmocnit se peněz a poté co je, samozřejmě, zabit, za ním vybíhá mladý lupič-syn, náhle zažívající příliv synovské lásky a je také, samozřejmě, zabit). Nebýt toho konce tak, hlavně díky Jimmy Stewartovi, tři, takto dvě hvězdy.(22.7.2007)

 • gogo76
  ****

  Až doteraz som nikde nemal možnosť zhliadnuť tento western s J.Stewartom. Jedno sa musí nechať - J. Stewart má úžasné charizma. Jeho modré oči výrazne ladia s prachom krajiny a tmavými, mŕtvymi očami bandoleros. Pekné oči a charizma sami o sebe nestačia, ale našťastie tu aj všetky ostatné zložky filmu pekne zapadajú do seba. Najviac oceňujem dobrý príbeh s nečakanými zvratmi, hlavne v závere, hudbu a miestami dobrý , netypický prístup k akčným scénam, kde podobne ako v Divokej bande nieje núdza o strely do chrbta. 80%.(24.5.2010)

 • gudaulin
  ***

  Western z období úpadku zájmu publika o tento žánr,kdy se výroba klasických westernů přesouvala do Evropy a vznikl fenomén tzv. spaghettiwesternů.V USA se točilo výrazně méně snímků než o desetiletí dříve,na druhou stranu přestaly mít tak šablonovitý charakter a byly znát pokusy o inovace a nové pohledy na fenomén "divokého západu".Bandolero má tradiční formu,ale postavy jsou prokleslenější,nikoliv černobílé.Dalším kladem jsou slušné herecké výkony.Celkový dojem 50%, příznivci žánru mohou bez obav přidat dalších 10-20%.(16.7.2006)

 • Radko
  ***

  Mexickí banditi v bielych voľných košeliach s prekríženými nábojovými pásmi na prsiach. Ich nabrúsené mačety neľútostne sekajú do nič netušiacich pocestných a ich mysle sú zamestnané túžbou vraždiť, smilniť a zbíjať. Vypodobnenie týchto suchozemských pirátov bolo efektné Škoda len, že mali pomerne málo priestoru vo filme, ktorého názov zodpovedá územiu, na ktorom operovali. Welchová, Stewart, Martin aj Kennedy odviedli svoj, pod priemer nepadnúci, herecký štandart. V tomto príbehu by mi ale sadlo viac stiesnenej atmosféry neustáleho ohrozenia divými krvižíznivcami ako moralizujúcich krasorečnení o náprave zločinca skrze návrat k farmáskym koreňom.(22.4.2006)

 • Slasher
  ***

  Poměrně rutinní westernová story a v ní skrytá milá bratrská romance mezi jedním, co "věří v dobrotu bližního svého" (Stewart) a druhým, co žil až příliš dlouho plytký život psance (Martin). Ti krom snění o Montaně koketí (jak jinak) s postavou Raquel Welch, která zůstává až příliš oblečená. V průběhu filmu putujeme z Val Verde kamsi za hranice Mexika, do města duchů v krajině banditů, což s sebou nese nějaký ty krásný pouštní scenérky. To plus charisma hlavní herecké trojice, příjemně to ubíhá, nic velkýho (třeba extra logiku) v tom nehledejte.(6.3.2018)

 • Dean Martin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace