Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

vesper001

Typický příklad projímadla na slznou zácpu. První mamča v cílové rovince, druhá na startu, taťka preferuje tu druhou, protože je mladší, hezčí a zatím neumírá, zatímco první dávají přednost děti, a to nejen kvůli jejím beznadějným vyhlídkám, ale možná i proto, že je jejich. Prostě máma je máma je máma. ()

Handle

Kašlu na Vaše oblíbené "klišé" nebo "sentiment", čtu to u každého druhého filmu a v tomhle případě se jedná o krásnej film, který se podle mě vážně trochu podceňuje... Ano, jak tu někdo napsal - tenhle film má účel rozbrečet diváka a to, že je dojemný (až sentimentální, zda-li chcete) neznamená, že je kvůli tomu špatný a měl bych šetřit hodnocením. Tohle drama není přelomové, ale má výbornej námět k zamyšlení a jsem rád, že to dopadlo takhle. Ty herecké výkony byly vážně kvalitní - hlavně Susan Saradon a Julia Roberts (co také čekat od tak dobrých hereček). Pro mě vážně silnej film, kdy jsem na konci málem brečel jak malej :) Při takových filmech si můžeme ledacos uvědomit a proto si vážně netroufám kritizovat sentiment, jako většina tady... A na závěr: neříkám, že je film dokonalý, má svá slabá místa.. ale u tohodle filmu je moc rád přehlídnu. Film je tak mezi 4 a 5*, ale když to tu vidím, tak si přidám... :) A pomalé tempo se zde také hodí! Ale nikomu to tu nebudu cpát. Podle mě je ta nominace na Zlaté Glóby na místě. ()

nash.

Příjemný mix komedie a dramatu, s přiměřenou dávkou sentimentu, morálních poučení na téma rodiny, ale také humoru a reálných situací, byť v typické hollywoodské omáčce, která tématu i jednotlivým situacím poněkud obrušuje hrany. Ed Harris, Susan Sarandon i Julia Roberts jsou ve svých rolích výborní, ale Susan, jako rozvedená matka, která si vychutnává rodičovskou bezmoc své mladé nástupkyně a s chutí ji při sebemenší příležitosti deptá malými podrazy, je ještě o kousek lepší. ()

Damielka

Chris Columbus má asi nějaký mindrák z dětství. Možná mu se s ním jeho matka odmítala mazlit, že skoro ze všech filmů udělá takovou srdceryvnou, sladkobolnou show, u které se cítíte provinile, když vám v ten správný okamžik nevytrysknou slzy. Druhá nebo první je sentimentální a strašně předvídatelný film. Ale když mě přijede navštívit babička, jsem ráda, že jí mám co pustit. ()

10Domik10

Film, ktorý na mňa pôsobí veľmi obyčajne, takmer umelým dojmom. Jeho úlohou je zanechať v divákovi dojatie, zamyslenie sa nad naozaj dôležitými vecami v živote atď. Ja si však myslím, že takmer každého "pokročilého" filmového fanúšika skôr nechá chladným, teda toho kto nemá rád prílišnú sentimentálnosť určite. Napriek tomu nevidím v hereckom obsadení problém. ()

• Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)
  • Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)