Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

rozbris 

všechny recenze uživatele

Je pondělí 22.12.2008 a já přicházím z floorbalu, usedám k televizi, kde se koukají moji rodiče, přepínají na ČT1, kde zrovna začíná film Jaguár. Ze začátku jsem se chtěl zvednout a odejít, ale jsem rád, že jsem zůstal:-) Ano je pravda, že než se to rozjede je to docela nuda, ale jakmile se na scéně objeví indián co hledá svou ztracenou duši, měním hodnocení a chci se podívat do konce. Jean Reno odvádí standardní výkon a ničím nepřekvapil, ale Patrick Bruel ten to pojal na 1* a více, jeho šarm, charizma a vtipnost mě dostala....+ když na scénu nastupuje Patricia Velasquezová tak to je jasná třešnička na dortě. Pro ní bych asi taky uvěřil všem těm blábolům a taky bych bojoval proti mafiánským bosům co chcou ukrást půdu indiánům. Rozhodně tento film dokoukejte, protože pak byste mohli litovat:-) Jediné co tomu strhává hvězdičku je prostředí amazonie, které mohlo být více drsnější:-) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Vladimir Cosma: 1. Le Jaguar (overture) ,2. L'Indien ,3. Thème de l'Aventure ,4. Incantation de Wanu ,5. L'Arrivée en Amazonie ,6. Les Ruelles de Matupa ,7. Vengeance de Kumaré ,8. Maya ,9. Trois sur la pirogue ,10. Tabaris ,11. Brinquedo de Amar ,12. Perrin et Maya ,13. Fin de Kumaré ,14. Thème de l'Amitié ,15. Le Jaguar (final), ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jaguár je docela milá dobrodružná komedie, ale řekl bych, že podstatně zábavnější je v první, městské části. Příběh se pak přesune do džungle a tam už to taková legrace není. Francis Veber se ostatně pravidelně osvědčuje v konverzačních, bytových scénách. Odborníkem na džungli je ve francouzské kinematografii Phillipe DeBroca. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Tím, že budete špatným filmem volat: "Zastavme kácení amazonských palesů," či: "Respektujme odlišné kultury," jej vznešenějším neučiníte. Nakonec vám zůstane totéž, co jste měli předtím - naivní vyprávěnka o chlapíkovi, co v pralese dík moudrosti indiánů najde své správňácké vlastnosti a sexuální vybití. Oblíbené zasazování děje do exotického prostředí mi připomíná heslo kolejního gurmetství: "Když se to zalije dostatečným množstvím kečupu, půjde to sežrat." Slabé **. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jaguár, tak trochu jiná Veberovka než by každý čekal. Víc dobrodružné než komediální a proto možná pro někoho tak průměrné na druhou stranu konverzační humor kvete hlavně v první polovině velice zdárně a tak jedinečně jak Francis Veber umí. Přitom k ruce mu jsou herci vysokých kvalit, při které mě potěšil Jean Reno, Danny Trejo a naopak překvapil Patrick Bruel jako stín jaguára. Mám na tuto dobrodružnou komedii příjemné vzpomínky. Už jako malý jsem na to koukal s radostí a v dnešní době se k ní opět vracím a stále se u ní dokážu pobavit i když humorných stránek není příliš tolik. --- Kácí stromy po tisících, je to katastrofa pro celou planetu. - Dobře dobře, nejde mi o ekologii. Zajímá mě ta malá, její zadeček. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Danny Trejo (Kumare) má jako jediný ze všech indiánů na konci filmu při souboji na těle „válečné“ barvy. To pouze proto, aby zakryly jeho výrazné tetování na hrudi a obou pažích. (korbitch22)
  • Jméno hlavní postavy François Perrin (Patrick Bruel) používá režisér Francis Veber ve svých filmech téměř pokaždé. Několikrát se takto v jeho filmech jmenoval Pierre Richard. Ještě častěji potom Veber ve filmech používá jméno François Pignon. (korbitch22)

Reklama

Reklama