Během křížových výprav dorazili v roce 1099 křesťanští vojáci do Jeruzaléma. Vtrhli do města a začali hromadně vraždit obyvatele. Křižák Charles Le Vaillant byl natolik demoralizovaný hrůzami z války, že se rozhodl vytvořit nový náboženský řád, který by v míru spojil příslušníky tří náboženství, které se v oblasti dostávaly do střetu - křesťany, židy a muslimy. Jako jeho vůdce a mesiáš sepsal posvátné texty, rychle získával stoupence, ale křesťanští kněží ho nařkli z kacířství a poštvali proti němu a jeho stoupencům křižáky. Během útoku byla poslední kapitula posvátných textů ztracena kdesi na poušti a řád rozprášen. Přesto i nyní, v současném Izraeli, pokračují věrní stoupenci Le Vaillantova řádu v praktikování jeho pokojného učení. Jeden z nich, Cyrus Jacob, má na úmysly řádu zcela jiný, značně deformovaný pohled, který hodlá prosadit za každou cenu s cílem rozpoutat náboženskou válku. Rudy Cafmeyer je zloděj a pašerák drahocenných historických artefaktů. Pronikne do dobře zabezpečené budovy, kde se mu sice podaří ukrást Fabergeovo vejce, vyrobené pro ruského cara, ale při odchodu se spustí alarm, a tak mu nezbývá než se ven probojovat. Navzdory svému způsobu obživy není Rudy špatný. Je milující syn, který pro svého otce, profesora Oscara Cafmeyera, udělá cokoli. (TV Nova)

Martin741 odpad!

The Order sice reziroval Sheldon Lettich /Dvojity Zasah, Levie Srdce/ ale scenar si pisal sam Van Damme a to sa na vysledku podpisalo. Dementnejsie scenare si pise uz fakt asi len samotny Steven Sumo /Seagal/. Ked som dopozeral film tak som si povedal, ze by mohli obaja sutazit, kto napise retardovanejsi a dementnejsi scenar. Tazko by sa vyberalo. Logiku film nemal ziadnu, dejova linia, to je ciste vakuum a sci-fi. Proste HNOJ 0 % ()

Figu

Asi jsem se dobře vyspinkal, ale tohle Poslání se mi prostě líbilo! Čekal jsem film typu Teroru ve vlaku, nebo Probuzené smrti. Nekonalo se tak! Jsem velice příjemně překvapenej. Van Damme ve staré skvělé formě, výborně se rve, rozdává solidní rány.... Prostě náš bojovníček, jak ho zbožňuju! Příběh byl lacinej, ovšem kdo by od Džej Sího bijáku čekal supr story, že? Obsazení v klidu. Abdel Qissi, Peter Malota, Brian Thompson, to jsou všechno přitakávači béčkovejch záporáků především Jeanových kousků. Na pohodu 60% ()

Langy10

Jean - Claude Van Damme opět potvrdil, že umí hrát super postavu, na ktery se mimochodem opet hodil . Pěknej film :) ()

Wormboy odpad!

Tak na takuto s*acku natrafi clovek skutocne len par krat v zivote. A to mam Jean Clauda celkom v oblube...ale co je vela to je skutocne vela. ()

fars

Spis 2.5*, nebylo to tak strasne jak jsem cekal. Skoda ze tu neni desetibodove hodnoceni, petibodove je znacne nepresne. ()

majo25

Na to, že sa jedná o tuctový akčňák s jednoduchou zápletkou, to nebolo zlé. JCVD dokáže stále strhnúť na seba pozornosť, akcie i súbojov (aj keď ich kvalita je iba priemerná) je relatívne dosť, potešilo obsadenie herca s veľkým P - Charltona Hestona v jednej (aj keď iba drobnej) z jeho vôbec posledných rolí. Samozrejme vidieť, že scenár je iba narýchlo zbúchaný, čo sa pri Dammeho novších filmoch stáva akosi často, obsahuje pár nelogizmov i dejových zkratiek a ani zápletka nie je ktovieako presvedčivá. Paradoxne mi ale najviac vadilo to odľahčené nastavenie, do ktorého sa Damme vôbec nehodí. ()

otík

Van Damme v době, kdy ještě neměl tolik vrásek, jeho rotačky a kopy ve výskoku vypadaly opravdu efektně a kdy měl radost z každé minuty na plátně. Ano, tohle je klasický DOBRÝ Van Damme, v dobré formě, vysmátý za každou cenu a s tradiční boulí na čele, vypracovanou postavou a s vnadnou ženou po svém boku. Koho asi tak zajímá děj filmu? No Van Dammova fanouška asi ne, ale kdyby náhodou, tak vězte, že Jean-Claude se vydává do Jeruzaléma hledat uneseného "indy - seniora" otce. Narazí na několik překážek, ale nebyl by to náš akční hrdina, aby se několika dobře mířenými kopy, údery a výstřely neprobojoval k hlavním záporákům, kterých je nutno efektně se zbavit a zachránit Jeruzalém před ničivým výbuchem. Závěrečný výbuch je sice totálně směšný, souboje ale vypadají opravdu efektně a především scéna Van Damma převlečeného za žida je suprová. Vzhledem k dnešní Van Dammově produkci je tento film starým dobrým pohlazením pro zjizvenou duši fanoušků starých dobrých akčních hrdinů. ()

SeanLSD

Rozbehlo sa to celkom sľubne, ale veľmi rýchlo bolo zrejmé, že je to len ďalšia neoriginálna zlátanina na zabíjanie času. Jean-Claude rozhodne neprekvapil, iba ak tých, ktorí čakali, že konečne vyprodukuje niečo schopné. Pozrieť sa to dalo, ale mimo celkom vydarených akčných scén a pohľadnej židovskej policajtky to naozaj za veľa nestálo. Keby si aspoň ujasnili žáner a keď už ani to nie, tak nech sa potom aspoň netvária vážne, preboha ! ()

Jizni Tlapa

Že má S.Lettich na sympaťáka JCVD ten nejlepší recept to už dokázal. (Double Impact,Lví srdce,..). V Poslání bohužel dokazuje, že nejlepší léta má už tahle tradiční dvojka za sebou, a tak nám Lettich servíruje Jeana v tradičně skvělé formě, kterou né a né naplno využít. To samé říkám o akci, která byla,ale byla nedotažená. Scénář měl pár povedených hlášek a příběh je bohužel nesmyslem...příjemný byl Pomejeho dabing, který si na JCVD tradičně přihřál "polívčičku". Jako by Sheldonovo poslání pro Poslání bylo vše dělat nadprůměrně,ale né naplno!! ()

Sfinkter

I staré filmy s JCVD jsou v podstatě slátaniny, ale měly něco do sebe. Vždy tam byl jednoduchý děj, ale člověk byl rád za upřímné postavy a kvalitní souboje. To všechno má i poslání, jen se snaží o zbytečné přeplácávání (dyť JCVD do svých filmů nepotřebuje Jeruzalém a sektářské róby) a tím postupně ztrácí veškerou logiku, kterou ještě může mít. ()

lennyd

Kdyby zde nehrál Van Damme, a tudíž by půlka filmu nebyla o karate, tak to mohlo být i docela zajímavé. Vcelku dobrá zápletka, no .. a tím to tak nějak končí... ()

JohnSmith

Celkem zábavný, van Damme taky nebyl kupodivu špatnej,přišel mi takovej v pohodě floutek. Děj je sice tragédie,akce jak z 80.let, ale mohlo to být horší. ()

ssfan

Poslání je průměrný akční film od J. C. Van Damma. Líbila se mi hlavně první polovina filmu a také honička centrem Jeruzaléma. Ve filmu je celkem pěkná hudba, která se výborně hodí hlavně pro úvodní minuty. Souboje také celkem šly, ale Van Damme natočil už i lepší filmy, takže adekvátním hodnocením jsou podle mě 3 hvězdy. ()

sedm.1

The Order kupodivu považuji za překvapivě zábavnou podívanou, a to především díky opravdu povedené zápletce, o které si dovolím až tvrdit, že při úplně jiném rozpočtu by se mohlo dokonce jednat o skutečně velkolepou jízdu, patřící klidně i na velké plátno, jelikož nabízí prakticky všechno, co takový vysokorozpočtový dobrodružný spektákl nabízet má, tedy svižnost, exotické lokace, spousty akce, napětí a právě onen výrazný dobrodružný podtext, související v tomto případě s tajemnou historií, nicméně zde prostě filmařům ty peníze chyběly a tudíž vzniklo jen toto levné béčko, i když výraz ,,jen,, je nutno brát v tomto případě s rezervou, jelikož vypadat takhle všechny béčka, tak to by bylo žůžo. Každopádně, mě tato podívaná skutečně mile překvapila, úžasný spád, spousta, ale opravdu spousta akce, která na dnešního diváka tedy sice může působit naivně a nevýrazně, ale na svou dobu prostě nevypadá úplně marně, dále slušná gradace a opomenout nemohu ani nenudící postavy, v čele se sympatickým Jean-Claudem, který si natáčení evidentně užíval. Bohužel, film se díky tvůrčí neschopnosti a nesoudnosti pak také sice nevyhnul ani řadě triviálností, kýčovitostí a laciných fórků, i přesto ale musím zopakovat, že místo mnou očekávaného průseru, se jedná o snímek vskutku povedený, a který v rámci béčkové produkce a v podstatě i filmografie Jean-Clauda van Damma, patří rozhodně k tomu lepšímu, co oboje nabízí. ()

Lukoboss

Několikrát jsem si při sledování řekl: "Tak to je teda síla!" Ne, že bych byl ohromen, spíš jsem se nestačil divit. Obarvený Van Damme nepůsobí nejlíp, zápletka je taky na pováženou a vůbec... ten film je úplně zbytečnej. Jasně, jsou tady souboje a přestřelky, který tam patří, ale to je asi tak všechno, víc už z toho nikdo nevymáčkne. ()

iXtr3m3

Opäť jeden z najslabších filmov od JCVDho, napriek tomu lepší ako jeho Inferno, preto aspoň dve hviezdy. Ale preboha spájať JCVDho, ktorý je talent na súboje s cirkvou? To ako fakt? Tento film opätovne zhliadnem len ak ma niekto pripúta ku kreslu a páskou prelepí viečka k obočiu. ()

Paity

Není to sice bůh ví jaká zápletka, ale je to ještě stále trochu uvěřitelné, na rozdíl od spousty dalších snímků prcka Jeana-Claude. ()

filipvrbik

Ono to možná není až tak strašný, vlastně se na to koukat dá - ale proč, že? V osmdesátkách by to bylo fajn, v roce 2023 je to příšrnost...20% ()