Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

helrohir

Film s absolútne debilným scenárom a amatérskou réžiou. Avšak za skvelé súboje reprezentantov rôznych krajín, so špecifickými druhmi bojového umenia, ktoré ma vždy bavili, si tento film odo mňa vyslúžil tri hviezdičky. ()

subic

Z poloviny lehce dobrodružný a až z druhé poloviny bojový film, obdobně jako třeba starší Krvavý sport (1988), z meziválečného období. Jako největší protivník stejně jako ve Lvím srdci (1990) Abdel Qissi, tentokrát bez vlasů. Ale třeba od zmíněného Krvavého sportu už to nemá takovou šťávu. 55% ()

Guran

Blbost. Špatní herci, včetně Van Damma, děj, filmový štáb, scénář, všechno zde stojí za prd. Od Van Damma jsem viděl pěkný filmy, jako třeba Krvavý sport, nebo Lví srdce, ale tohle je teda stupidita. Jean tuto blbost ještě režíroval, což ještě víc dojebal. Roger Moore byl hodně nepřesvědčivý, Remar také nic moc a Van Damme to samý. Dialogy ve filmu naprosté nesmysly, střihy kamer a děj jako takový je hodně špatný. Víc už k tomu není co dadat. Asi ještě jenom to, že to byla ztráta času. ()

mac000

Po svižné a akčně dobře natočené úvodní sekvenci z New Yorku tempo filmu pozvolna upadá. Závěr je zcela předvídatelný a natahovaný tvůrci až na hranici mezi zábavou a nudou. Ale pro všechny příznivce J.-C. Van Damma je to docela pohodové koukání. Jako bonus je účinkování ex-Bonda Rogera Moora v roli zhýralého lorda Dobbse. Hlavní ženskou roli novinářky C. Newtonové měla původně hrát Tatum O´Nealová. Film měl světovou premiéru v srpnu 1996 v Praze. ()

weasel.p

Docela bych se na to podíval znova, je to už dlouho co sem to viděl. Dávám tomu slabší tři za to,že je to film s Van Dammem, který není ze současnosti a za tu zvědavost, který dva se v ringu potkaj příště (o tom je totiž celý film) + ještě za sejmutí odporného sumáče Mongolem. ()

swell

Mé srdíčko zaplesalo při vzpomínce na Krvavý sport. Je to tak trochu to samé, ale i tak trochu něco jiného. Příběh kolem turnaje nepatří mezi nejsložitější ani mezi nejbohatší, ale není úplně marný. Perfektní bojové scény, srovnání národností a bojových stylů a to všechno ostatní kolem turnaje mě přesvědčilo o 75%... ()

sirrgulo

Řekl bych, že se jedná o vůbec nejlepší Van Dammův film, který jsem viděl (JCVD mi ještě rukami neprošlo). Souboje v tibetském klášteře jsou prostě super, a i když se většina borců dlouho na scéně neohřeje, tak se člověk dočká několika různých stylů. No a navíc Chris není žádný suverén a taky pěkně dostane. ()

bigfish00

Nemám ráda bojové filmy, dívala jsem se jen kvůli muže (který u toho usnul ;-). Ze začátku jsem si říkala, že to není až tak špatné, byl tam náznak příběhu.. Ale od druhé půlky už to ztratilo šťávu, samotné boje byly sice i místy vtipné, ale nějak (spíš nijak) mě to nenadchlo. Nicméně znám horší filmy, u kterých jsem myslela, že se nedodívám do konce, proto ne jedna, ale dvě hvězdičky. ()

x_ander

To lepší z Van Dammeových filmů. Samotného Van Dammea rád nemám, je to dřevo s jedním a tím samým výrazem po celý film, ale tady mu přihrává několik dalších sympatických herců a boje v aréně jsou poměrně chytlavé. 50%. ()

Bercuss

Hodně nepovedená kopie celkem slušného Krvavého sportu, naprosto zbytečný film...jedna hvězdička za Rogera Moora. 15% ()

DuMonT

Pre mňa osobne celkom klasika, v detstve som to mal na VHS-ke a videl som to asi 20x :) Vtedy by som tomu síce dával najjednoznačnejších 5*, ale myslím že 3 sú tak akurát. ()

route60 odpad!

Jean-Claude Van Damme a jeho réžie je přímo úměrná jeho příšernému herctví, bum,bum,kop,kop to je celý děj tohoto tupého filmu. ()

l.bejk

Na krvavý sport to nemá ale co zkusil si natočit film,vše se nepovede,uvidíme co ukáže v připravovaném filmu Eagle Path, The snad to bude stát za to a konečně se mu film za červená . ()

Hird

Jednoduchý příběh nijak neuráží a hlavně zbytečně neodvádí pozornost od toho hlavního - výborných soubojů :-) ()

brodži

Na začátku se film tváří jako dobrý film. Děj se hrne nějakým směrem jenže pak někdy v polovině se začne ubírat směrem nudy. Van Damme zmlátí každého koho si umena at je jakkoliv velký či silný. Ke konci spíše poslední část zápasu je už hodně ujetá a zápas už není asi o tom aby zápasník ležel na zemi ale aby byla vidět pořádná akce za každou cenu. Konec je silně přehnaný. 3 * a kdyby nebylo koonce tak hloupého dal bych i 4. ()