Tenhle typ komedií naprosto nesnáším a netuším proč. Připadala mi totálně ujetá a hloupá. Dvojice hlavních hrdinů, kteří zápasí s myší, mi přišla jako nepovedený Laurel a Hardy. Asi proto mi tam tak neseděli. Vcelku se na to ale dívat dalo. Takový průměr pro děti. Já tyhle věci ale nevyhledávám. 50%(11.7.2010)

Život bez špagátu je jen chaos ... Divím se poměrně nízkému hodnocení této komedie, protože já se na ní můžu dívat kolikrát je libo a přesto mě stále dostane do stavu blížícího se transu. Je to naprosto fantastická komedie o dvou bratrech, kteří se vinou různých okolností dostanou do svízelné situace, jsou bez domova a bez prostředků. Erniemu a Larsovi zbyla jen továrna na špagáty, která je momentálně v krachu a starý dům kdesi za městem. Hned první noc jim odhalí zatím skrytého protivníka, myš, která má evidentně pocit, že dům patří jí. Jelikož ji Ernie a Lars chtějí z domu dostat, začne se tvrdý a nekompromisní souboj. Film je plný neuvěřitelné akce a aspoň pro mně fenomenálních výkonů hlavních představitelů. Dalo by se hodně psát o různých situacích do kterých se dostanou, za všechny hlavně scéna, když se Ernie vrátí z nedobrovolného koupele z jezere a vykládá Larsovi beze slov co se mu stalo a Lars taky beze slov vysvětluje, co se zatím stalo jemu. To je scéna, která je snad to nejlepší, co jsem kdy ve filmu tohoto žánru viděl. Za zmínku stojí nepochybně profesionální lovec myší v podání Christophera Walkena, to byl opravdový profesionál s citem pro pocity a potřeby myší ... !. Já nevím, jak kdokoli jiný, ale já se bavím pokaždé, když Hon na myš vidím. Je to skvěle natočená komedie, má skvělé obsazení a supr děj a to z ní dělá jediněčnou podívanou pro všechny. Život bez špagátu je jen chaos, jak zní motto filmu. Život bez Honu na myš je nuda ...(26.6.2011)

Ďalší z filmov, ktoré si pamätám z detstva, keď sme si to požičali na VHS. Nasmial som sa dosť. Americká rodinná komédia o jednej malej chytrej myške a dvoch trúbkach, čo sa ju snažia vypudiť z práve zdedeného domu. Film je tak trochu v štýle Toma a Jerryho akurát tu kocúra nahradili dvaja nešikovní bratia. Bohužiaľ však film v neskorších fázach mierne stráca tempo. Naozaj nenáročná a celkom zábavná porcia na také sobotné popoludnie.(19.1.2015)

Hej,hej proč si furt hrajete na strašný dospěláky??? Každý z nás je vlastně velké dítě a já se strašně rád do dětských let vracím. Pomáhá mi to jednak vyrovnat se s každodenním pracovním stresem a zároveň mi to připomíná,že každý se stejně vracíme tam,odkud sme vzešli.A tohle je prostě lahůdkově promakaná prdel :-)))(18.4.2009)

Ucházející komedie k pěknému večeru s rodinou u filmu. Po komediální stránce splňuje zásadní pravidlo - pobavit. Způsobem zpracování mě dost připomíná film "Sám doma". Na dobu vzniku asi typická kvalita, která mě ale téměř odradila a je mi líto, že díky kvalitě filmu musí klesnout i mé hodnocení. Na druhou stranu je ale velmi dobře zvolená hudba a k tématu se hodí. Dále pak musím zmínit smělý příběh, který je obsáhlý, nápaditý a skládá se z mnoha fází. Když jsem to ale viděl před deseti lety, byl to mnohem větší zážitek... 65%(11.7.2013)

• - K filmu byla natočena raritní upoutávka, kterou ale bohužel nenajdete na VHS ani na DVD. Na začátku je slyšet dramatický hlas: "Příběh o myši..." a ze stínu pomalu vystupuje obrys známé Disneyho postavičky Mickeyho Mouse. V dalším záběru se ale ukáže, že je to myš z Honu na myš, která drží blízko u hlavy párátka, na kterých má napíchnuté olivy. (HappySmile)

• - Tento film spolu se snímkem Peacemaker stály při samém začátku studia DreamWorks Pictures. (fannah)

• - Ve scéně před dražbou domu pozdraví Ernie Smuntz (Nathan Lane) arabského šejka slovy "Hakuna matata". Nathan Lane daboval v originálním znění postavu Timona ve filmu Lví král (1994), ve kterém tato fráze proslula. Pod stejným názvem pak nazpíval i píseň. (ing.Frosty)