Hon na myš

Mousehunt

Lov na myš

Rodinný / Komedie

USA, 1997, 94 min

Asi půjdu proti proudu, ale co. Tohle je jednoznačně moje nejoblíbenější komedie a ani neumím vysvětlit proč. I když Hon na myš vidím po sté, připadá mi pořád stejně vtipný jako poprvé. Herci jsou neokoukaní a role jim sednou, myš, která uklízí nepohodlné lidi do kufru na půdě, je úžasná, vtipy jsou vtipné, film odsýpá a pro mě nemá hluché místo. Co na tom, že je to dětinské a naivní. Pro mě za pět.(4.10.2009)

Život bez špagátu je jen chaos ... Divím se poměrně nízkému hodnocení této komedie, protože já se na ní můžu dívat kolikrát je libo a přesto mě stále dostane do stavu blížícího se transu. Je to naprosto fantastická komedie o dvou bratrech, kteří se vinou různých okolností dostanou do svízelné situace, jsou bez domova a bez prostředků. Erniemu a Larsovi zbyla jen továrna na špagáty, která je momentálně v krachu a starý dům kdesi za městem. Hned první noc jim odhalí zatím skrytého protivníka, myš, která má evidentně pocit, že dům patří jí. Jelikož ji Ernie a Lars chtějí z domu dostat, začne se tvrdý a nekompromisní souboj. Film je plný neuvěřitelné akce a aspoň pro mně fenomenálních výkonů hlavních představitelů. Dalo by se hodně psát o různých situacích do kterých se dostanou, za všechny hlavně scéna, když se Ernie vrátí z nedobrovolného koupele z jezere a vykládá Larsovi beze slov co se mu stalo a Lars taky beze slov vysvětluje, co se zatím stalo jemu. To je scéna, která je snad to nejlepší, co jsem kdy ve filmu tohoto žánru viděl. Za zmínku stojí nepochybně profesionální lovec myší v podání Christophera Walkena, to byl opravdový profesionál s citem pro pocity a potřeby myší ... !. Já nevím, jak kdokoli jiný, ale já se bavím pokaždé, když Hon na myš vidím. Je to skvěle natočená komedie, má skvělé obsazení a supr děj a to z ní dělá jediněčnou podívanou pro všechny. Život bez špagátu je jen chaos, jak zní motto filmu. Život bez Honu na myš je nuda ...(26.6.2011)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Main Title ,2. Funeral Prologue ,3. Chez Ernie ,4. Dying Wish ,5. Charles Lyle Larue ,6. What Are You Doing? ,7. Nailgun ,8. Hot Tuboggan ,9. Cherry Catapult ,10. Ernie Finds the Contract ,11. Silent Movie ,12. Caesar's Big Drag ,13. Shotgun Chase ,14. Insufficient Postage ,15. Flaming Doo ,16. String Cheese ,17. End Credits ,(11.5.2011)

Když jsem chodil do 5. třidy, tak tento film patřil mezi mé oblíbené (spolu s Myšákem Stuartem a Dr. Dolittlem) a celkem rád na něj vzpomínám (třeba Kočkodzzil). Ale když jsme ho viděl nedávno, tak téměř, kdyby chyběly vážné scény (vzpomínka na umírajícího otce) tak mě ten zbytek úplně unudí. Jedno mu upřít nemůžu: akční momenty jsou na pěkně zpracované.(7.3.2011)

Kazdy sa musi nejako rozbehnut, Stallone pornom, Arnold Schwarzenegger akousi kravinou, Connery pred angazman ako Agent 007 zacinal ako robotnik...... No a Gore Verbinski, tvorca neskorsieho kultoveho kruhu, sa rozhodol zacat priemernou komediou, kde dost podstatnu cast deja tvori mys. Nie je to vyslovene spatne, to je iba par scen. ale za 56 % dajako obiede vydalo.(1.6.2013)

• - Tento film spolu se snímkem Peacemaker stály při samém začátku studia DreamWorks Pictures. (fannah)

• - V některých scénách, kde je kamera zaměřena na myš ve zdi se musela použít krysa jako "body doubler". (HappySmile)

• - K filmu byla natočena raritní upoutávka, kterou ale bohužel nenajdete na VHS ani na DVD. Na začátku je slyšet dramatický hlas: "Příběh o myši..." a ze stínu pomalu vystupuje obrys známé Disneyho postavičky Mickeyho Mouse. V dalším záběru se ale ukáže, že je to myš z Honu na myš, která drží blízko u hlavy párátka, na kterých má napíchnuté olivy. (HappySmile)