Hon na myš

Mousehunt

Lov na myš

Rodinný / Komedie

USA, 1997, 94 min

Na tomhle filmu mě sere snad úplně všechno.. infantilní příběh.. oba hlavní představitelé.. nutno podotknout zcela dementní (zvláště Lee Evansovi chvílema přeju, všechno co se mu na plátně děje zlýho).. jejich šklebící se filmový otec William Hickey.. ten hnusnej barák a snad ze všeho nejvíc mě sere ta zkurvená zasraná myš.. když jsem si tohle uvědomil.. pochopil jsem, že Hon na myš je vynikající film.. :-)(19.12.2006)

Prvý raz som to kukal na nejakom nemeckom programe! Nerozumel som ani slovo, ale stálo mi to za to aby som to dokukal. Bol som očarený, možno aj preto, lebo som mal nejakých 14 rokov. Teraz mi to príde ako normálny film...ale aj tak mu dávam 4*....chytačky sú perfektne spravené a tá myška si to zaslúži :D(27.11.2009)

Ztřeštěné, bláznivé a chvílemi také přehnané a "americké". Celý film jsem měla spolehlivé záchvaty smíchu, větší i menší. Smála jsem se nad vtipností a bláznivostí spousty scén, ale také nad jejich chvilkovou, lehkou trapností, která ovšem můj celkový dojem z filmu víceméně neohrozila. Scény s nebohou kočičkou mi připomněly Toma a Jerryho. Je zajímavé, jak dokázal Gore Verbinski o několik let později zcela změnit směr a natočit mysteriózní Kruh.(19.4.2009)

Mousehunt je mimoriadne vtipný filmeček, ktorý si zaslúži pozornosť nielen vdaka prekrásnej myške, ale aj výkonmi ľudských hercov. Je nadnesený, žoviálny, hrá sa s divákom neskutočne zábavnú hru a vdaka pôsobivým kreáciám typu Christopher Walken môže kľudne pobaviť aj mimo vody očakávaného papundeklového humoru. Dobrá práca, Verbinski, a Nathan Lane s dabingom Petra Marcina, to je fakt nutnosť vidieť!!!(26.8.2014)

• Sarkastic

Kdybych to měl hodnotit hned po mém prvním zhlédnutí (to jsem ještě chodil na základní školu), dal bych asi 3*. Ale teď s odstupem času v tomto filmu nevidím nic zajímavého. Oba hlavní lidští hrdinové byli spíš trapní než zábavní a jediným světlým bodem filmu byla ta vychytralá (a přiznám se chvilkami docela roztomilá) myš.(18.3.2008)

• - Tento film spolu se snímkem Peacemaker stály při samém začátku studia DreamWorks Pictures. (fannah)

• - V některých scénách, kde je kamera zaměřena na myš ve zdi se musela použít krysa jako "body doubler". (HappySmile)

• - K filmu byla natočena raritní upoutávka, kterou ale bohužel nenajdete na VHS ani na DVD. Na začátku je slyšet dramatický hlas: "Příběh o myši..." a ze stínu pomalu vystupuje obrys známé Disneyho postavičky Mickeyho Mouse. V dalším záběru se ale ukáže, že je to myš z Honu na myš, která drží blízko u hlavy párátka, na kterých má napíchnuté olivy. (HappySmile)