Babe - galantní prasátko

• Austrálie Babe (více)
Trailer

Příběh vypráví o malém prasátku Babe, které žije společně s ostatními v ponurém vepřinci, ale sní o svobodě, modré obloze a hrátkách s větrem. Velmi záhy se však dostane do rukou starého farmáře Arthura Hoggetta, jehož žena Esme se už těší na zabíjačku. Babe se mezitím seznamuje s ostatními zvířátky na farmě pana Hoggetta, nechce ale skončit na pekáči. Jeho dávným snem je stát se ovčáckým psem. Jeho první pokus zahnat zloděje dobytka sice nedopadne slavně, pan Hoggett však ocení jeho snahu a podaří se mu vymluvit ženě nápad udělat si na Vánoce vepřovou pečínku. Babe je zachráněno a může dál usilovat o naplnění svého snu. Neustále sice naráží na nějaké překážky, ať už je to starý, mrzutý pes Rex nebo nenechaví zloději dobytka. Ochrannou tlapku nad ním drží fena Fly i další zvířátka. A tak se s jejich pomocí Babe pomalu blíží ke svému vysněnému cíli. Pan Haggett si ho oblíbí jako hlídače stáda, a dokonce ho přihlásí do každoroční soutěže hlídacích psů. (TV Nova)

Trailer

Dever

Soundtrack Nigel Westlake: 1. If I Had Words ,2. This Is A Tale... ,3. Fairground ,4. I Want My Mum ,5. The Way Things Are ,6. Crime And Punishment ,7. Anorexic Duck Pizzicati ,8. Repercussions ,9. Toreador / Mother & Son ,10. Pork Is Nice Sweet Meat / Away In A Manger ,11. Christmas Morning ,12. Blue Moon ,13. Round Up ,14. Babe's Round Up ,15. The Sheep Pig ,16. Dog Tragedy ,17. Hoggett Shows Babe ,18. Maa's Death ,19. Cantique De Jean Racine / The Cat ,20. If I Had Words ,21. Baa Ram Ewe ,22. The Gauntlet / Moment Of Truth ,23. That'll Do Pig, That'll Do , ()

Galadriel

Hodně prostinký děj (vždyť je to hlavně pro děti), ale velmi dobře zpracované (včetně triků), roztomilé, příjemné, poučné, ... Rodinný film se vším všudy, takže pro odrostlejší publikum už to taková zábava být nemusí, pokud se dívají sami. Takže pro děti nebo rodiče s dětmi, infantily a ty, kdo odmítají duševně opustit mládí platí ty 4 hvězdičky, pro ostatní 3 :-) ()

genetique

Ako prvé musím zdôrazniť, že ma milo prekvapil citlivý slovenský dabing, ktorý filmu určite pridal na atraktívnosti. Ale celkovo som prekvapený aj filmom, veľmi dojemný príbeh, pútavý, dojemný a hlavne prasiatko, ktoré si ma svojou tváričkou jednoducho podmanilo, bolo skvele vykreslené. Jeden z dominánt rodinných filmov. 90%. ()

Morien

(1001) A jednoho krásného dne se zamyslelo, vzbouřilo, vyhnalo svoje pány pryč a na bránu přidělalo ceduli Farma zvířat. A kdybych se měla nějak sofistikovaněji vyjádřit k tomu, proč mám s tímhle filmem problém, protože někdo mi vyčítal, že nemůžu přece strhávat filmy pro děti "jenom proto, že jsou pro děti", tak se vyjádřím: Koukám, že tenhle film je adaptace knížky a to je přesně moje pointa. Myslím si, že takovouhle látku by si měly děti číst. Proč ji přežvýkávat do zplošťující a nijaké filmové podoby, která neobsahuje žádnou přidanou hodnotu. ()

tron

„Dobré prasiatko.“ Svine rastú ako z vody, takže i túto ošípanú počas austrálskeho nakrúcania niekoľkokrát vymenili (predchodcovia skončili viete kde). Nasledovníci ale vyzerajú rovnako, takže divákova pozornosť je sústredená na príjemnú rodinnú atmosféru, skvelé zvieracie podporné úlohy (gunár), jednoduchý (ale nie hlúpy a nevtieravo poučný) príbeh, nádhernú výpravu a dvoch sympatických ľudských hercov. ()

• Mistrovství ovčáckých psů se koná v Kingsmith Fairground. Film je založen na knize Dicka King-Smithe. Elektromechanik, který jde na výstaviště se jmenuje Dick. (HappySmile)
  • Přípravy na film trvaly 8 měsíců, natáčelo se celkem 6 měsíců a postprodukce zabrala celých 12 měsíců. (HellFire)
  • Protože malá prasátka rychle rostou, tak si Babea zahrálo celkem 48 jorkšírských prasat. Každé z nich dostalo příčesek a řasy. (HappySmile)