Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

Soundtrack Nigel Westlake: 1. If I Had Words ,2. This Is A Tale... ,3. Fairground ,4. I Want My Mum ,5. The Way Things Are ,6. Crime And Punishment ,7. Anorexic Duck Pizzicati ,8. Repercussions ,9. Toreador / Mother & Son ,10. Pork Is Nice Sweet Meat / Away In A Manger ,11. Christmas Morning ,12. Blue Moon ,13. Round Up ,14. Babe's Round Up ,15. The Sheep Pig ,16. Dog Tragedy ,17. Hoggett Shows Babe ,18. Maa's Death ,19. Cantique De Jean Racine / The Cat ,20. If I Had Words ,21. Baa Ram Ewe ,22. The Gauntlet / Moment Of Truth ,23. That'll Do Pig, That'll Do ,(10.5.2011)

Tehdy trhalo kdejaký žebříček návštěvnosti, posbíralo řadu prestižních cen. Vepřové má asi většina z nás ráda, ovšem chraň ty, jež by na tohohle čuníka chtěli stáhnout ruku. Rodinný film se vším všudy. Tvůrce drsného Šíleného Maxe George Miller napsal a produkoval tuhle pohádku, která si získala mnohá srdce, a to i proto, že se trikoví experti skutečně činili. Celkově to má milou atmosféru a upřímnou jiskru, takže ten úspěch je vlastně hodně zasloužený. Ač tedy já a zvířátka ve filmu zřejmě nikdy nebudeme kamarádi.(15.2.2018)

Neviem si predstaviť nikoho (ak nerátame nejakých ohromne zatrpklých osamelých starých jedincov vysedávajúcich na priedomí s puškou v ruke strieľajúcich po faganoch hrajúcich futbal), koho by toto aspoň trošku nechytilo za srdce. Jasné, že to nie je za 5 hviezdičiek, ale páni moji veď je to jeden z filmov môjho detstva, tak prečo by som tomu z nostalgie neprihodila 1-2 naviac.(27.7.2012)

Prasátko Babe jsem v době jeho vzniku přehlédl a nepomohlo mu tehdy ani oscarové vítězství v kategorii zvláštních efektů. Viděl jsem jej až nyní, jako dospělý a za sebe musím říci, že se mi vcelku líbilo. Je to taková naivní dětská pohádka, které se může líbit dětem i dospělým. I když z pohledu dítěte je zde několik zvláštních scén, které mohou působit až hororově. S velmi malými dětmi bych se tomu raději vyhnul. To ovšem nic nemění na tom, že jde o dobrý rodinný snímek. Navíc docela inspiroval a po něm se urodilo mnoho další prasátek, ale žádné z nich už kvality hraného originálu nedosahuje.(21.12.2017)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +český dabing, krásné prostředí, příjemná podívaná -lidé nejsou moc sympatičtí/// V řadě dětských či rodinných filmů s touto tématikou se jedná o jeden z nejlepších filmů. Děti se budou bezvadně bavit a překvapivě to sedne i dospělým. Hlavně to není infantilní. Příběh ač jednoduchý, je krásný a nenásilný. Prasátko Babe si zamilujete, a tejně tak se vám budou líbit i jinačí zvířátka. Přiznám se, že podobnou „farmu“ máme i u dědy. Tedy možná tam chybí jen ten kačer :-). Takže dost dobře jsem si dokázal představit naši zvířecí rodinku a dost možná se i stane, že teď na ně budu pohlížet jinak. Možná škoda, že třebas kůň tam neměl více prostoru. Dále rozdělení na kapitoly jako z knížky mě osobně moc nenadchlo, ale dětem to jistě účel splní. K tomu pěkné vyprávění s velice příjemným dabingem dotvářejí již tak krásný snímek./// Celkem 78%///(6.2.2007)

• - Ke konci roku 2010 je Babe (1995) stále jediným filmem s ratingem G (filmy s tímto ratingem nemají žádná věková omezení), jež byl nominován na Oskara za nejlepší film. (HellFire)

• - James Cromwell v celém filmu řekne pouze 171 slov. (HellFire)

• - O téměř 1000 zvířat se na place staralo přes 56 zvířecích trenérů. (HellFire)