Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

Hodně prostinký děj (vždyť je to hlavně pro děti), ale velmi dobře zpracované (včetně triků), roztomilé, příjemné, poučné, ... Rodinný film se vším všudy, takže pro odrostlejší publikum už to taková zábava být nemusí, pokud se dívají sami. Takže pro děti nebo rodiče s dětmi, infantily a ty, kdo odmítají duševně opustit mládí platí ty 4 hvězdičky, pro ostatní 3 :-)(29.3.2004)

V detstve to bol jeden z mojich najobľúbenejších filmov, a aj keď to už "nežerem" ako kedysi, stále ma tento film o jednoduchej sile priateľstva a porozumenia celkom bavil. Zábavné situácie sa tu miesia s dojímavými a záver je naozaj úžasný. A samozrejme chválim vynikajúcich zvieracích "hercov". 60%.(15.10.2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +český dabing, krásné prostředí, příjemná podívaná -lidé nejsou moc sympatičtí/// V řadě dětských či rodinných filmů s touto tématikou se jedná o jeden z nejlepších filmů. Děti se budou bezvadně bavit a překvapivě to sedne i dospělým. Hlavně to není infantilní. Příběh ač jednoduchý, je krásný a nenásilný. Prasátko Babe si zamilujete, a tejně tak se vám budou líbit i jinačí zvířátka. Přiznám se, že podobnou „farmu“ máme i u dědy. Tedy možná tam chybí jen ten kačer :-). Takže dost dobře jsem si dokázal představit naši zvířecí rodinku a dost možná se i stane, že teď na ně budu pohlížet jinak. Možná škoda, že třebas kůň tam neměl více prostoru. Dále rozdělení na kapitoly jako z knížky mě osobně moc nenadchlo, ale dětem to jistě účel splní. K tomu pěkné vyprávění s velice příjemným dabingem dotvářejí již tak krásný snímek./// Celkem 78%///(6.2.2007)

Tomuhle počinu dává šmrnc hlavně český dabing. Prasátko je tak dokonalé, že snad každou věkovou skupinu dojme a všichni si budou pamatovat: Berane ovce, berane ovce, ve jménu našeho pána ... no a na závěr, kdyby ty dámy s červeným obojkem vystoupily z řady, bylo bych vám velmi zavázané. Nemám slov a plakala jsem pokaždé, když ho ta hnusná vyčůraná kočka vystrnadila z baráku, chudák naivní milé prasátko.(26.12.2011)

Velice rodinné ... nicméně nepředpokládám, že přestanete jíst vepřové. V každém případě uvidíte OPRAVDOVÁ zvířátka, jen tu a tam (pro větší efekt) drobně digitálně vylepšená ... v příběhu, který vám přiblíží všechna úskalí jejich nelehkého údělu, vyplývajícího ze soužití s člověkem. Vyprávění je sice trochu kostrbaté a v několika málo okamžicích i maličko skličující, ale na druhou stranu má všechny atributy toho správného pohádkového dobrodružství. Škoda, že se galantní prasátko ve finále neobejde bez pomoci, když nedokáže okouzlit svým šarmem i cizí ovce. Já vím, že nenásilné ponaučení spočívá (kromě jiného) právě v mezidruhovém přátelství bez předsudků, ve vzájemné podpoře a výpomoci, ale možná to šlo zařídit i jinak. Přesto nade mnou zvířátka dle očekávání hravě zvítězila ... vidím to na přesvědčivé 4*(28.6.2018)

• - Protože malá prasátka rychle rostou, tak si Babea zahrálo celkem 48 jorkšírských prasat. Každé z nich dostalo příčesek a řasy. (HappySmile)

• - Když byla Jamesovi Cromwellovi nabídnuta role farmáře Arthura Hoggetta, prolistoval scénář, aby se podíval, kolik replik bude ve filmu mít. Zdálo se mu, že jich není moc, tak se rozhodl, že roli vezme a bude to pro něj pěkný oddechový film. Co si ale neuvědomil bylo, že na obrazovce strávil více času, než v kterémkoli svém předchozím filmu. (HappySmile)

• - James Cromwell v celém filmu řekne pouze 171 slov. (HellFire)