Oscarový snímek Babe: Galantní prasátko, který si vysloužil celkem sedm nominací na Cenu Akademie včetně nominace na nejlepší film, je inspirativní příběh o nesmělém yorkšírském selátku, které nemá své místo na zemi do té doby, než jej farmář Hogget (James Cromwell) vyhraje na trhu. Babe zjišťuje, že může být vším, co si jen přeje, klidně i vítězem v soutěži ovčáckých psů. Malé hrdinské prasátko, s velkou pomocí svých nových přátel na dvorku, uhání vstříc velké výzvě v úsměvné rodinné komedii, kterou si zamilujete. (Magic Box)

Trailer

Anderton

So slušnosťou ďalej zájdete. Nepodceňujte nikoho vopred. Dajte každému šancu. Zbavte sa predsudkov. Veľmi milo a nevtieravo podané pravdivé ponaučenia pre deti. Tie to rýchlo pochopia a vezmú si ich do života. Čo ale s dospelými, ktorí sú už tak zakomplexovaní, že im nepomôže ani takýto príjemný rodinný film. Takže Babe je fillmom nakoniec pre každého, napríklad pre rodičov, ktorí ak po svojich deťoch niečo chcú, tak začnú po nich vrieskať. Voči slovenskému dabingu prestávam mať postupne predsudky, lenže detské hlásky v tomto filme boli ťažko stráviteľné. ()

deac

Že je Babe tvor bezelstný a bezúhonný nemúže být pochyb.Jedna z nezapomenutelných scén je, když si v předvánočním čase notuje na dvoře koledu, aniž by tušil, že nad ním visí jako Damoklův meč hrozba, v podobě apetitu farmářky Hogettové, nebo vděčný výraz, po tom co jej v závěru jeho pán pochválí za jeho úctyhodný výkon. Právě tyto detaily dělají z filmu něco víc, než jenom tuctový příběh o honbě za slávou. ()

helrohir

V detstve to bol jeden z mojich najobľúbenejších filmov, a aj keď to už "nežerem" ako kedysi, stále ma tento film o jednoduchej sile priateľstva a porozumenia celkom bavil. Zábavné situácie sa tu miesia s dojímavými a záver je naozaj úžasný. A samozrejme chválim vynikajúcich zvieracích "hercov". 60%. ()

Mijagi

Varování: Po zhlédnutí „Prasátka“ nebudete mít několik dní chuť na vepřové :-) Pustil jsem si to jako totální odpočinkovou blbinu po namáhavém víkendu, kdy jsem neměl chuť na nic náročného a nakonec ve mně Bejbík rezonuje ještě druhý den. Milá záležitost se sportovní linkou, která v závěru vygraduje do parádní atmosféry. Palec vysoko nahoru za práci se zvířaty. ()

Morien

(1001) A jednoho krásného dne se zamyslelo, vzbouřilo, vyhnalo svoje pány pryč a na bránu přidělalo ceduli Farma zvířat. A kdybych se měla nějak sofistikovaněji vyjádřit k tomu, proč mám s tímhle filmem problém, protože někdo mi vyčítal, že nemůžu přece strhávat filmy pro děti "jenom proto, že jsou pro děti", tak se vyjádřím: Koukám, že tenhle film je adaptace knížky a to je přesně moje pointa. Myslím si, že takovouhle látku by si měly děti číst. Proč ji přežvýkávat do zplošťující a nijaké filmové podoby, která neobsahuje žádnou přidanou hodnotu. ()

• Mistrovství ovčáckých psů se koná v Kingsmith Fairground. Film je založen na knize Dicka King-Smithe. Elektromechanik, který jde na výstaviště se jmenuje Dick. (HappySmile)
  • Muž, který koupí 3 Flyovy štěňata, je hlavní zvířecí trenér Karl Lewis Miller. (HappySmile)
  • Dlouholetý vegetarián James Cromwell se po natočení tohoto filmu rozhodl stát veganem. (HappySmile)

Související novinky

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)