Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +český dabing, krásné prostředí, příjemná podívaná -lidé nejsou moc sympatičtí/// V řadě dětských či rodinných filmů s touto tématikou se jedná o jeden z nejlepších filmů. Děti se budou bezvadně bavit a překvapivě to sedne i dospělým. Hlavně to není infantilní. Příběh ač jednoduchý, je krásný a nenásilný. Prasátko Babe si zamilujete, a tejně tak se vám budou líbit i jinačí zvířátka. Přiznám se, že podobnou „farmu“ máme i u dědy. Tedy možná tam chybí jen ten kačer :-). Takže dost dobře jsem si dokázal představit naši zvířecí rodinku a dost možná se i stane, že teď na ně budu pohlížet jinak. Možná škoda, že třebas kůň tam neměl více prostoru. Dále rozdělení na kapitoly jako z knížky mě osobně moc nenadchlo, ale dětem to jistě účel splní. K tomu pěkné vyprávění s velice příjemným dabingem dotvářejí již tak krásný snímek./// Celkem 78%///(6.2.2007)

V detstve to bol jeden z mojich najobľúbenejších filmov, a aj keď to už "nežerem" ako kedysi, stále ma tento film o jednoduchej sile priateľstva a porozumenia celkom bavil. Zábavné situácie sa tu miesia s dojímavými a záver je naozaj úžasný. A samozrejme chválim vynikajúcich zvieracích "hercov". 60%.(15.10.2016)

• Pepinec

Koukám, že jsem černá ovce mezi všemu uživateli, kteří Babe ohodnotili. Smál jsem se, až se můj břuch málem protrhnul, to ano. Leč z poněkud jiných podnětů než vy, patrně. Je však pravdou, že jsem prasátko shlédl již před nějakým časem. Možná bych teď k té hordě infantilnosti dokázal být loajálnější. Nad čím však nepřestanu žasnout nikdy je skutečnost, že James Cromwell byl za svůj výkon nominován na Oscara za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Propána, za co? Vždyť měl v obličeji devadesátiminutové štronzo, ve kterém párkrát pronesl památnou větu; "hodné prasátko!" :-) Asi začnu točit filmy. Mám na poličce volné místo, zlatá soška by se šikla... :-)(30.4.2008)

So slušnosťou ďalej zájdete. Nepodceňujte nikoho vopred. Dajte každému šancu. Zbavte sa predsudkov. Veľmi milo a nevtieravo podané pravdivé ponaučenia pre deti. Tie to rýchlo pochopia a vezmú si ich do života. Čo ale s dospelými, ktorí sú už tak zakomplexovaní, že im nepomôže ani takýto príjemný rodinný film. Takže Babe je fillmom nakoniec pre každého, napríklad pre rodičov, ktorí ak po svojich deťoch niečo chcú, tak začnú po nich vrieskať. Voči slovenskému dabingu prestávam mať postupne predsudky, lenže detské hlásky v tomto filme boli ťažko stráviteľné.(14.7.2012)

Hodně prostinký děj (vždyť je to hlavně pro děti), ale velmi dobře zpracované (včetně triků), roztomilé, příjemné, poučné, ... Rodinný film se vším všudy, takže pro odrostlejší publikum už to taková zábava být nemusí, pokud se dívají sami. Takže pro děti nebo rodiče s dětmi, infantily a ty, kdo odmítají duševně opustit mládí platí ty 4 hvězdičky, pro ostatní 3 :-)(29.3.2004)

• - Přípravy na film trvaly 8 měsíců, natáčelo se celkem 6 měsíců a postprodukce zabrala celých 12 měsíců. (HellFire)

• - Většina filmů vydaných v německy mluvících zemích je dabována stejnou standartní německou výslovností. Nicméně tento film byl také speciálně nadabován pro Rakousko, kde každé ze zvířat mluví jiným rakouským akcentem: kačer zní jako Tyrolan, kočka má vorarlbergský akcent, myši zpívají styrianské lidové písně atd. Film byl díky tomu v Rakousku hodně populární mezi dětmi i dospělými. (HappySmile)

• - James Cromwell v celém filmu řekne pouze 171 slov. (HellFire)