Transformers: The Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 1986, 84 min

WTF? Tak takto vypadá nářez v podobě starších animovaných Transformerů! Tenhle animák mě paradoxně bavil o malinko více než Bayova Pomsta poražených. Těch 80 minut je nabito neskutečnou, roztomile přehnanou barevnou akcí, roboti umírají jako na běžícím pásu (včetně hlavních postav), Bumblebee tu hraje asi 5 minut, a do toho všeho tyranizuje vesmír nechutně velká kovová planeta požírající vše v dosahu, kterou nadaboval šílený Orson Welles. Hlášky jsou parádní, a není těžké se domyslet, kde čerpal autor filmových Transformerů nejvíce: One shall fall, one shall rise zní z Optimových plechových úst minimálně stejně dobře, jako v kině. Animace je sice o něco slabší, ale při nadupané akci to tolik nevadí. Navíc mě hodně překvapil melodický kytarový soundtrack - ve filmu hoblují jako o život powermetalové skupiny, někdy se zase ozývá dětinská, naproti tomu však až vtipná elektronická hudba s jednoduchou smyčkou. Tenhle animovaný film je jedním velikým akčním gulášem s desítkami hláškujících robotů a jedním otravným klučinou. 60%(10.7.2009)

Orson Welles svou roli popsal jako "velkou hračku, která útočí na bandu menších hraček" a přesně tím vystihl podstatu celého filmu. Téměř 84 minut nepřetržitých výbuchů, připomínajících pro svou slaboduchost nějakou parodii animovaného seriálu v jiném animovaném seriálu (myslím, že v Simpsonech bylo něco podobného). Ošuntělá animace naštve, camea Erica Idlea nebo Leonarda Nimoye potěší. Tři hvězdičky proto, že kdykoliv zvednu hlavu od monitoru, naskytne se mi dojemný pohled na několik pečlivě vyrovnaných plastových transformerů. Nikdy jsem nepoznal víc cool hračku. 65%(24.8.2007)

Vcelku brutální animovaný film, co se týče vyřazování starých charakterů a nahrazování na jejich místo novými. Jako úvod ke třetí řadě seriálu bezchybné, mnoho pamětihodných momentů posíleno líbivou hudbou Stana Bushe. Pro milovníky Transformers nutnost, pro nadšence Bayformers pouze nevinná ukolébavka bez sexuálních narážek a s minimálním lidským faktorem.(31.5.2007)

Vizualne nesmirne pusobive (blu-ray; Matty je mimo misu) a hudebni doprovod je dokonaly. Obsahove samozrejme prakticky o nicem, ale i tak lepe napsane a koherentnejsi nez libovolny dil Bayovy serie. Hlasove obsazeni tomu pak dodava prijemne campovy nadech (kam az se to Orson Welles dopracoval). Lepsi 3* a to u me pritom vyraz "transformers" vyvolava koprivku.(6.8.2018)

• swamp

Tento seriál je mi opravdu velkou záhadou. Nedivím se, že americký národ je takto hloupý (doufám, že tímto neurazím okolní komentatoristy či hodnotiče:), když dokáže sledovat toto.. Nechápu, jak této stupidní nudě mohli své jméno propůjčit Orson Welles, Eric Idle či Leonard Nimoy. Už jsem naznačoval, že jsem se dlouho takto nenudil?!(24.8.2008)

• - Orson Welles prohlásil, že film nesnáší. Když se ho novináři ptali na jeho roli, nemohl si ani vzpomenout na jméno postavy, kterou namlouval. Svoji roli ovšem popsal jako „velkou hračku co útočí na bandu menších hraček“. (.Zmolda.)

• - Když v roce 1985 zemřel Orson Welles, vynořily se spekulace, že jeho roli Unicrona převzal Leonard Nimoy (Galvatron). Později však herečka Susan Blu (Arcee) vypověděla, že Welles stihl dokončit práci na filmu ještě před svojí smrtí. (.Zmolda.)

• - Film se odehrává 20 let po skončení 2. série seriálu. (.Zmolda.)