Transformers: The Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 1986, 84 min

Po letech už opravdu dost chaos, ale úderný soundtrack, solidní dabing (i když postavu Erica Idlea si skutečně mohli odpustit ;) a celková přehuštěnost akčními scénami vás dostanou i skrz ta slabší jména. Odchod Optima ze scény a neslavný konec Starscreama jsou ale vážně dost nešťastnými scénáristickými ústřely a to i v případě, že transformujete svou duši do šestiletého klučiny posedlého pestrými barvičkami. Autobots, Roll Out! (50%)(14.8.2007)

Film a seriál vyvolali po celom svete davové šialenstvo a mániu, čo sa týka hračiek. Vzhľadom k nostalgii detstva nemôžem dať inak a hodnotím srdcom. Naozaj, tento filmík je pre mňa taký citovo husto naviazaný, že si ho vždy rád pozriem a hrozne sa teším na Bayovo nové spracovanie. Len dúfam, že soundtrack bude zmenený. Optimus Prime 4ever! 75%.(31.3.2006)

• swamp

Tento seriál je mi opravdu velkou záhadou. Nedivím se, že americký národ je takto hloupý (doufám, že tímto neurazím okolní komentatoristy či hodnotiče:), když dokáže sledovat toto.. Nechápu, jak této stupidní nudě mohli své jméno propůjčit Orson Welles, Eric Idle či Leonard Nimoy. Už jsem naznačoval, že jsem se dlouho takto nenudil?!(24.8.2008)

Velmi velké a ...animované. Rozdíl mezi hranými a kreslenými (to zní tak hanlivě) Transformery je obrovský. Hračkářský vzhled, který je v kreslené verzi ještě umocněn je nepřehledný a v novém hraném filmu úmyslně ignorován. Některé detaily jako je ten, v co se mění Cybertron zde opravdu působí dětsky. Celkově vypadají autoboti menší a slabší než jejich soupeři, ke kterým se přidá obrovský, úchvatný a mega Unicron. Mluví ho geniálním způsobem Orson Welles, který mu dodává na ďábelskosti a mohl by kandidovat mezi největší záporáky historie(vzhledem k velikosti, by asi nemohl být poražen...). Stejně tak se pravděpodobně nemá cenu vyjadřovat ke kvalitám dabování, které je např u Optimuse bezchybné. Akce je tu spousta a stále je na co se dívat, i když pro neznalé "historie" zde bude několik otázek.(1.12.2007)

Vizualne nesmirne pusobive (blu-ray; Matty je mimo misu) a hudebni doprovod je dokonaly. Obsahove samozrejme prakticky o nicem, ale i tak lepe napsane a koherentnejsi nez libovolny dil Bayovy serie. Hlasove obsazeni tomu pak dodava prijemne campovy nadech (kam az se to Orson Welles dopracoval). Lepsi 3* a to u me pritom vyraz "transformers" vyvolava koprivku.(6.8.2018)

• - Spoiler: Během filmu zemře mnoho původních postav: Optimus Prime, Ironhide, Ratchet, Prowl, Brawn, Wheeljack, Windcharger, Megatron, Starscream, Skywarp, Thundercracker, Shrapnel, Kickback a Bombshell a ve třetí sérii je řečeno, že zemřel i Huffer, zřejmě v nějaké scéně mimo záběr kamery. (.Zmolda.)

• - Zvuk Galvatronova laserového kanónu je modifikovaná verze Megatronova fúzního děla. (.Zmolda.)

• - Když v roce 1985 zemřel Orson Welles, vynořily se spekulace, že jeho roli Unicrona převzal Leonard Nimoy (Galvatron). Později však herečka Susan Blu (Arcee) vypověděla, že Welles stihl dokončit práci na filmu ještě před svojí smrtí. (.Zmolda.)