Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

chuckie

Tento film som dopozeral iba preto,lebo som bol fanúšik Brucea,inak je to pekná kravina a najvačší prepadák v dejinách kinematografie.Film zarobil iba nejakých 8 milionov no investicie presiahli 64milionov,nuž niet sa čo diviť... ()

Darknees

Panebože........... Kameňák v amerických hadrech !!!!!! Být to o pět minut delší, už bych aportoval....... Víc jak jednu hvězdu vážně nemůžu dát, hamba by mě fackovala. ()

Profík

Je to ulítlý a bláznivý a drží to sotva pohromadě.Ale je to tak nějak roztomilý a některý scény a gagy jsou fantastický. Je vidět, že drahý to muselo bejt jak prase. 75%. ()

Octavia

Tohle je rozhodně jeden z těch kultovních filmů, kde nezáleží na ději, ale na atmosféře a dialozích. Stylově mi připomíná Pátý element a hlášky jsou tam vážně výborné. Má nejoblíbenější: " Chci se tě něco zeptat." "Do toho!" "Proč nechávají ležet všechny ty kameny a bordel na pozemku?" "Říkaj tomu ruiny." "Ruiny?" "Ruiny!" "Dobré jméno." ()

Hansolo35

Mam rad Willise i Andie, avšak... tohle?! Příšerná spletenina, která místy nedává vůbec smysl. Občas něco je vtipné, ale jakoby špatně sestříhané, či co. Něco tomu chybí i když to má všechno. Film pro velmi málo náročného diváka. ()

dragon'88

Pre mna ako decko to bol naslapany film a musim povedat, ze ten ton, atmosferu a fraskoidne prevedenie ocenujem aj teraz. Hudba tiez zaujala. Je to debilne, ale neberie sa to vazne a pokial ste ochotni naladit sa na rovnaku vlnu, tak to ubieha dost dobre. A Andie stale ocarujuca. ()

Cezar209

to je to uz 25 rokov ? fuuu - stary kusok, ktoreho charaktaristickym znakom je dementny dej :o)) aaaaale ak by nebol nefungovalo by to tak skvele ako to funguje. ja som sa fajnovo bavil mozno prave preto ze som neocakaval ziadnu sofistikovanu zabavu...len tak sa nechat unasat tym co willis s andie ponuknu. tento druh filmov mozem (time to time) ale malokomu sa to podari tak ako v tomto pripade lehmannovi) zvacsa su z toho sracky kde si dirigent mysli ze taktovkou sa ma skrabat v nose pripadne v Z... ()

Hurikan_mdx

Oddechovka, občas jsem se opravdu od podlahy zasmál. Jinak děj působí ze začátku spíše jen jako snůška nesourodých scén, což se přibližně od poloviny lepší. A dost šílených scén. Lepší tři hvězdy. ()

SNCIS

"Akorde, na něco se tě zeptám. Proč se tady povaluje tolik šutrů?" - "Tomu se říká ruiny, Eddie." - "Tak ruiny? To sedí." Komedie to není, gangsterka to není, kriminálka to není... taková příšerná splácanina to je. - 40%. ()

andy60 odpad!

Tak tohle jsem fakt nepobral. Nejen že má Willis na svědomí ten debilní scénář, navíc v tom kloboučku vypadá jako dement, což vlastně naprosto přesně koresponduje s kvalitou filmu. ()

PachoSK

Úplná sračka! Ako keby si Bruce Willis - v tej ére najobsadzovanejší herec akčných filmov, neprečítal scenár. Alebo keď producent obsadí Bruca Willisa a neostanú mu už žiadne peniaze na ďalších "normálnych hercov". Práve to herecké obsadenie nesymapatických hercov aj nehercov bolo ako tŕňom v oku pri pozeraní. Nazvať to komédiou je v celku odvážne tvrdenie, nakoľko to bolo celé akosi trápnučké a úchylné. Za mňa fail danej doby. ()

gggggg

Myslel som si, že Willis v deväťdesiatych rokoch natáčal len kvalitné snímky, no zmýlil som sa. Humor slabý miestami až trápny, to isté sa dá povedať aj o akcii. Dej bol síce ako tak normálny ale podaný na plátno neskutočne zlým spôsobom. Škoda zabitého času. ()