Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

kyLuke

Klady : Skvělý Willis , jednou za čas dobrý gag , dobrá hudba a příjemná výprava . Zápory : Scénář a všechno ostatní . 50%. ()

Baki

Na tento film mam vzpominky z detstvi. Je to film nabity vtipy, sarmem Bruce Willise a velice chytlave pisnicny, ktere si pamatuju do tedka. ()

pekas

Místy trochu nepřehledná, ale zábavná komedie. Akce byla dobrá, gagy zábavné, zkrátka solidní oddechovka. Nevidím jejiný důvod nedat pěknou čtyřku. ()

monty.cl

Po snídani šampionů asi Willisův nejslabší kousek, ale když si odmyslíme děj, tak je to vlastně docela legrace, spousta vtipnejch momentů, takže dobrý...60% ()

carodejb

Vtipy skvelé a Willis je úžasný. Avšak čím viac to bolo afektované a gýčové, tým ťažšie sa mi na to dívalo. Fakt to nie je pre každého. A to hovorím ja, ktorý nie je "každý" a brak mám rád. ()

subic

Když si odmyslím příběh o čerstvě propuštěném zloději, který jde do toho hned znovu, tak je to docela příjemná komedie. Scénáristi asi byli dost zhulení, když tohle plodili. Líbí se mi na tom dozvuk osmdesátek, má to takový lehounký ironický nádech Willisova Měsíčního svitu a Posledního skauta. ()

knihovna

Jak vidno, jsem vkusem někde jinde, než většina diskutérů zde. Pravda snad nejsem nejtupější kukuřičný traktorista z nejposlednější Lhoty z Idaho jak píše uživatel BarGoldstein, ale i kdybych byl, film by se mi stejně moc líbil. Prostě je to nápadité, vtipné, je to jiné než většina filmů a mě se to velmi líbí. Jako bonus je zde krásná Andie, až oči přecházejí. A to tak, až jsem se bál, že spadnu z traktoru do kukuřice a skončím ve PVVNI (První Vzájemná Vidlácká Nemocnice Idaho). Za mě plná palba. ()

PlayEasy

Jen předesíláme, že ty 3*, které jsme se nakonec rozhodli dát jsou vlastně 3 a 1/2*, ale tohle ohodnocení bohužel neexistuje. Protože tohle byla skvělá, svižná a zábavná dobrodružná jízda, souhlasíme s uživatelem Gemini, že úšklebek Bruce Willise taky rozhodně milujeme a milujeme též nádhernou Andie MacDowell ...a cappuccino jakbysmet :-) 67% (jindy hodnotíme jen v násobkách pěti, ale tohle je důkaz, že to nejsou obyčejné 3*.) ()

Saesulkun odpad!

Filmové ponaučení: 1. Ponaučení pro scénáristy: Nebojte se být originální. Klidně do filmu dejte několikaminutovou sekvenci, při které bude jedna postava nahazovat názvy písniček a druhá k nim bude briskně dodávat jejich délku. A ne aby vás napadlo k tomu přidávat pointu nebo nedej bože nějaké vysvětlení. 2. Ponaučení pro ty, co mají na starosti casting: Nebojte se být originální. Klidně do filmu obsaďte převážně ošklivé, necharismatické a hlavně netalentované herce a herečky. Sice se na to nebude dát koukat, ale co už. (Jen na doplnění: Andie Macdowell sem patří jen napůl. Není ošklivá, jenom netalentovaná a prkenná.) 3. Ponaučení pro lokalizátory: Když už vám na stole přistane něco takhle zmršenýho, ne aby vás napadlo najmout na to prvoligovýho překladatele. Musíte přece držet laťku a sehnat někoho, pro koho český ekvivalent slova tuxedo je taksídou, kdo přeloží "My goal is..." jako: "Můj gól je..." a kdo ví, že nejvěrnější překlad vznikne, když to pěkně přeložíte slovo od slova. 4. Další ponaučení pro scénáristy: Fyzikální zákony nesmí za žádnou cenu stát v cestě příběhu. Proto když máte někoho několik desítek metrů nad zemí a je zrovna v nebezpečí, nechte ho bez přemýšlení skočit dolů, otřepat se a jít dál. Je to tak dokonalá vychytávka, že se nebojte použít ji dvakrát třikrát za film, ať pořádně prodáte, co ve vás je. 5. Ještě jedno ponaučení pro scénáristy: Mluvený film doslova prozáří, když začnou postavy asi tak na 3 minuty zničehonic zpívat. ()

elanista1

Willis v roli, ktora sa mu nehodi, vo filme, v ktorom ho nechcem vidiet.Preboha, mne bolo tak trapne a hrozne, ked som toto pozeral, a mal som teda co robit aby som to zvladol az do konca. Primitivizmus, humus, odpad. ()