Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

corpsy

Legendárny prepadák, ktorý nieje až tak zlým filmom ako sa o ňom hovorí. Má tú smolu, že Willis ako tvorca námetu, na písanie talent nemá a snažil sa do filmu natrepať všetko čo sa dalo a tým sa začal film rozpadávať. Podobne aj herecké prejavy niektorých hercov siahajú až do trápnosti ( Sandra Bernhard ). Výsledok však stojí za sledovanie a má aj niekoľko osviežujúcich momentov, je ich však málo. ()

mis-ko

Do takto streštenej komédie by sa hodil skôr Leslie Nielsen, ale ten by asi nezvládol spevácke čísla s ľahkosťou Bruce Willisa. Plno absurdných vtípkov a ešte absurdnejších postáv na čele s manželmi Mayflowerovými. A ozaj to s tým olovom funguje ? ;-) ()

MartinezZ odpad!

10.10.2010 ~ Enyklopedická ukázka toho, že i velcí herci mají své hodně slabé dny. V tomhle filmu se sešlo několik skvělých herců, několik herců a pár imbecilů, vedených scénáristou v závěsu s režisérem. Vznikla tak neskutečná slátanina, která si o štítek Blbost vyloženě říká. Ve skutečnosti je to sračka. ~ Zcela a vše vystihujícím podtitulem by tak mohlo být něco ála "Nejdebilnější trapárna Bruce Willise". Bruce je tady znám jako legendární elegantní lupič akrobat Hudson Hawk, byl zatčen, něco si odseděl a teď se vrací na svobodu a má v plánu žít v klidu. Lusk lusk prsty a už v tom zase jede, jde uloupit sošku koně, která v sobě něco skrývá. To Hudson zatím neví, zjistí to až v průběhu dalších loupeží a zjistí také ďábelský plán excentrické dvojice boháčů. Hudsonovi pomáhá jeho parťák a Andie MacDowell, která pořádně ani nevím, jakou roli tady hraje, kromě toho, že se do někoho musí Hudson zakoukat. A to je všechno, hlubší popis si tohle nezaslouží. ~ Celý film, naprosto celý, je doslova prošpikován vším od trapného po mega trapné, pitomé, hloupé, ubohé a znovu zpět trapné. Gagy trapné, postavy úděsné a pitomé, tak neskutečně přehrávané, bohužel nevtipně) a napsané až za hranici vkusu dokonce snad i americké komedie. Ne, nejsou tu oblíbené fekální a sexistické vtipy, jsou tu jen ty trapné a nefunkční. Postavy jsou buďto švihák Hundson, Andie jako s prominutím "kráska" co piští jak delfín, parta vylízaných zločineckých debilů a všehoschopná dvojice imbecil a vyřvaná kráva. k tomuhle se nedá mluvit/psát slušně. Bohužel jsem to viděl v českém dabingu a ano, věřím, že díky němu je film o něco horší, dabing ovšem nijak neovlivní příběh, jeho spád a nulové nápady. Andie jsem za herečku nikdy nijak nepovažoval, pamatuji si jí buďto z podobných hovadin a nebo z ulítlích amerických komedií, ale že se do něčeho takového nechal navést Bruce, mě šokuje. Zřejmě měl už za sebou několik dobrých filmů a tak, aby mu nezevšedněly, musel vzít i takovýto póvl-podnik. Hrůza, hrůza, hrůza. Chcípni, Hudsone, a už nevstávej! ~ PS: Zaslouženě si tahle sračka v '91 vysloužila tři Zlaté maliny: za nejhorší film, scénář a režii. ()

Vojcl

Tentokrát Bruce Willis šlápl hodně vedle. Hawka bych zařadil vedle snímků typu Wild wild west. Hodně ujetá záležitost se stylem humoru, který mi zrovna nesedl (hlavně ta dvojice megaúchylných záporáků mi lezla na nervy od první minuty co se objevila), ani Bruce nemá víceméně co hrát. Pár celkem dobrých vtípků střídá spousta trapných. Projekt, u něhož jakoby tvůrci nevěděli co vlastně chtěli natočit a který po zásluze komerčně propadl. Promiň Bruci :-) ()

blackrain

Možná, že se film vymyká ze svého žánrového zařazení, ale je to odlehčená zábava, té není nikdy dost a jako taková nemůže vůbec uškodit. Willis je velký sympaťák a jeho lupičské metody byly více než zajímavé. Kam schováte vysílačku? Nejlépe do krucifixu. ()

stration

Ten film je taková kravina, až je občas zábavnej. Svýho času to byl můj nejoblíbenější - zbalil jsem u něho spolužačku. Dokonce jsem dva roky nosil v uchu čtyři zlatý kroužky z medaile a předstíral, že jsou pravý. A taky od té doby piju kapučíno. A že se na to už dneska dá těžko dívat a že to byl jeden z největších propadáků své doby, na to kašlu. ()

Derek

film ktory som ako mlade ucho na videu videl snad sto krat, je dnes dost zvlastny kocko-pes. humor a celkovy feeling filmu ma nabeh na rodinnu zabavu, co je hned zabite slovnym humorom ktory rozhodne nie je vhodny pre mladsie rocniky (je to same FUCK, MOTHERFUCKER a tak dalej). najde sa i par momentov ktore su vtipne, ale vacsinou som len neveriacky krutil hlavou nad celkovou bizarnostou filmu... ()

M.i.k.e

nemůžu si pomoct,ale pro mě je Hudson Hawk pomalu kultovka...jen škoda,že už se nedá sehnat s původním dabingem,který byl kdysi na kazetách... ()

HappySmile

Komedie, která hodně pracuje s absurdními prvky, což pravděpodobně nebude u většiny lidí jejich šálek kávy, ale já jsem se báječně bavila! Všichni víme, kolik toho dokáže Bruce Willis zahrát jen svojí mimikou, což je v komedii neskutečná výhoda. Je pravda, že některé kousky byly dost za vlasy přitažené, ale přesto to všechno tak nějak přirozeně plynulo a zanikalo v salvách smíchu, takže nemůžu jinak než pochválit. ()