Výcvik 36. komnaty

Disciples of the 36th Chamber

Akční

Hong Kong, 1985, 90 min

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 7/10/// +hlavně v závěru dobré bojové scény, setkáme se tu s naším hrdinou z předešlích dílů -téměř bez hudby, o pár vteřin dopředu posunutý zvuk, špatný dabing/// První díl patří k tomu nejlepšímu z této trilogie. Druhý není špatný, ale už se nebere vážně a je dost odlehčený, no ale alespoň má dobrého záporáka. Kdežto tento třetí díl selhává snad ve všem. Hlavní hrdina je děsně protivnej po celou dobu filmu. Hrdina z předešlích dílu je tady jen vedlejší postava. Navíc film hodně trpý po technické ztránce. Za vydění stojí jedině několik soubojů, ale ani ty nevytáhnou film z podprůměru./// Celkem 40%///(21.8.2008)

Fong Sai-Yuk je zdatným bojovníkem, ale není bystrým studentem ve škole. Díky svým vylomeninám dostává bratry a rodiče do zbytečných problémů. Proto je matkou poslán s bratry do kláštera Shaolin, aby unikl potrestání, ale i nadále způsobuje trable. Výcvik 36. komnaty (1985) nabídne docela dost akce, ale předchozí díly příběhově nenavazující trilogie 36 komnat Šaolinu (1978) a Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980) byly lepší.(11.5.2012)

Skutocne pokracovanie legendarnej 36. komnaty Shaolinu, pretoze v Návrate do 36. komnaty Shaolinu sa postava mnicha San Te vobec nevyskytuje. V tomto diely sa sice objavi, ale len ako vedlajsia postava mentora hlavneho hrdinu a nejaka velka nadväznost s prvym dielom tu aj tak nie je. Aj Shaolinsky klastor vyzera uplne inak. Podstatne lacnejsie. Asi preto lebo sceny z klastora su natocene v interieroch s namalovanou oblohou. Holt v 85tom uz davno neboli tieto klasicke SB kung-face v mode. A aj ked sa reziserska legenda Lau Kar-Leung tentoraz snazil prisposobit dobe tym, ze namiesto vazne pojateho pribehu vsadil na humor, tak sa neodkladne ukazalo, ze mu usiel vlak a etablovanym novym hviezdam (Jackie Chan, Sammo Hung, Yuen Biao) uz konkurovat nedokazal. Humor v jeho podani je skor divny ako vtipny. Hlavny hrdina je sice vdaka charizmatickemu predstavitelovi sympaticky, ale vdaka tomu ake hovadiny ho nuti robit scenar mu nemame dovod fandit. Bitiek je tiez menej vdaka comu prva polovica filmu dost nudi a aj ich prevedenie je uz zastarale. A samotna zapletka postrada nejaky poriadny dramaticky prvok, ktory by film poriadne nakopol. Vo filme sa vlastne nic poriadne nedeje, nikto nezomrie, nikto nikoho nechce pomstit, proste nic. Len sled scen v ktorych si trochu zablbne hlavny hrdina. Vysledok je rozpacity mierny nadpriemer. Pokial chcete vidiet kvalitny film o Fong Si-Yukovi, tak si pozrite verziu s Jetom Li. 6/10.(3.12.2011)

• Silverluv

Tenhle díl byl asi nejhorší z celé Shaolin série. Trapné a nudné s debilním koncem.(8.8.2008)

• Brain-D

Jasně nejhorší díl s trilogie o 36. komnatě s katastrofálním scénářem. Poslední boj měl sice něco do sebe, ale to nenapraví celý posraný film o jednom hrozném machýrkovi, co umí kung-fu.(22.5.2012)

Pro fanoušky kung-fu a shaolinského kláštera je tohle povinnost vidět. Asi nejslabší díl z celé série, ale pořád má něco do sebe. 75%(29.4.2013)

Třetí díl slavné šaolinské série vůbec neztratil nic ze svého půvabu. Je to trochu jinačí, ale hlavní roli tu hraje můj velký oblíbenec Ho Hsiao a pan režisér si tu zahrál zatrachtilého Mandžua. Myslím, že tak nízké hodnocení si film nezaslouží, i když postava Fong Sai Yuka tu není tak známá jako v Číně a zdejšímu divákovi nic moc neřekne. Ale Ho Hsiao a jeho neuvěřitelné pohybové schopnosti se hravě vyrovnají choreografiím Jackieho Chana a Sammo Hunga (ostatně Ho Hsiao s nimi později spolupracoval). Hodně nedoceněný film je ze série Master Killer pro Evropany nejméně vhodný ke koukání, docení ho jen hodně ujetí mlsouni, kteří pasou po choreografických perličkách klanu Lau. Aby si člověk oblíbil něco tak divného, je dobré začít s úplně jiným typem kung fu filmů a třetího Mastera Killera nechat na později.(1.8.2008)

• Tamten

Pokud má být poselstvím filmu, že když budete namyšlení, arogantní, budete odmlouvat a porušovat všechna pravidla, tak budete oblíbení a úspěšní, pak se vše povedlo. V opačném případě jsem celý film nepochopil.(1.12.2010)

Další zápletky s Mandžujci se Shaolini opět vrhají do bojů.(8.3.2012)

Mezi první kung-fu filmy co jsem viděl :)(14.7.2013)

Opravdu asi nejslabší díl z celé série, ale i tak koukatelný průměr(10.8.2008)

Naprosto perfektní, až neuvěřitená charakteristika postavy hlavního hrdiny a vynálézavosti zobrazování osudových dějů. "Vodní cvičení není zase až tak jednoduché..." A ven "z vězení" chrámu přes jídelnu :-)(8.7.2012)

shaolin za 50%(22.10.2012)

Pěkné,ale chtělo to víc akce...(15.7.2012)

Kdyby to nebyla taková úchylárna, mělo by to nárok na vyšší hodnocení. Každopádně bojové scény jsou opět skvělé, jak je zvykem u HK akčních filmů.(15.6.2016)