Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

Lencha

Mám Vánoce ráda. Dárky sice kupuji na poslední chvíli, ale nijak mě to nestresuje :-) A stromek zdobím, někdy i peču :-) Ale aby mi někdo tlačil do hlavy, že to bez Vánoc prostě nejde...protože podivná komunita si zdobí domečky od půdy až po střechu a pokud někdo vybočí z řady, tak je zle...to je na mě moc. O co v tomhle filmu vlastně šlo? Nora a Luther se rozhodnou, že nebudou slavit Vánoce, že je prostě vynechají a pojedou na výlet lodí. Dcera jim totiž vylétla z hnízda a bez ní by nebyly Vánoce jako vždy. Všichni známí, lidé z ulice...jsou z toho v šoku (chvílema ten jejich šok působil, jakoby Nora s Lutherem někoho zabili). Pak se ozve dcera, že přijede i se snoubencem. Nora a Luther začnou společně s celou komunitou dohánět to, na co poslední dny kašlali. Stromek, světýlka, jídlo, párty. Uff. Taky vám to přijde jako hrozně hloupé a nezajímavé téma? Film nezachránila ani J.L.Curtis. A pokud to měla být komedie...ještě teď se za břicho popadám (myšleno ironicky). Jedna hvězda je za Curtis a druhá za to, že jsou za pár dní Vánoce :-))))))) ()

Galadriel

První polovina skvělá - krásně ukazující zaprdlost amerických předměstí, sousedských vztahů a vůbec kulturu tak blízkou a přitom tak vzdálenou té naší. A hrozně jsem fandila hlavním hrdinům, aby svůj vánoční cíl splnili. Po telefonátu dcery se to ale celé zvrtlo v bláznivou taškařici, kterou jsme už viděli stokrát v jiných filmech a mnohokrát i lépe. Ale jako oddych při vánočním přežírání, pečení cukroví nebo zdobení stromečku je to dobré... 50% ()

gogo76

Určite lepšia voľba než 250 repríza komédie Sám doma. Pre mňa to bolo nové a celkom ma to bavilo. Hranice priemeru to síce neprekročilo, ale malo to zaujímavý nápad, ktorý síce v závere spadol do prevareného klišé, ale s tým asi každý počíta. Obsadenie fajn, J. L. Curtis si to užívala o oproti Pravdivím klamstvám je tu o 10 rokov staršia, čo už je trochu vidieť. Celkom by ma zaujímalo ako sa dá minúť 6000 dolárov za 2-3dňový sviatok , ale ok. Trochu som oľutoval, že Allen neprečítal aspoň zopár položiek zo svojho zápisníka. 60%. ()

Streeper

Vánoce naruby nikdy nepatřily mezi mé oblíbené vánoční filmy, naopak moji rodiče ten film zbožňují. Mám pocit, že jsem film ani nikdy neviděla celý až dodnes a upřímně o nic jsem nepřišla. Tim Allen a Jamie Lee Curtis skvěle fungují jako pár, ale oba jsou na zabití, Tim svojí ješitností a vztahovačností a Jamie tou svojí neustálou hysterií, strachem a tak dále. Oběma bych dala facku a tak se více než oni chovají dospěle všechny děti v tom filmu. Ani nic pořádného k smíchu tam není, hodně podprůměrný vánoční film. ()

tron

„Všetkých som sa pýtal, kto to je, ale nikto ho tu nepozná.“ – „No a čo, hlavné je, že on pozná všetkých.“ Priemerná vianočná komédia s celou plejádou kedysi úspešných hercov (Allen, Curtisová, Aykroyd) a zopár ksichtov k tomu (Busey, Marin), plus príjemná zasnežená atmosféra a dojemné finále. Na televízny film s takým odpísaným kastingom nie najhoršie, v dobe vianočných sviatkov ľahko stráviteľné, ale SÁM DOMA je SÁM DOMA. Milé, ale zázrak to nie je. ()

• Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)
  • Snímek byl natočen na motivy bestselleru "Skipping Christmas" (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. (tomeek)
  • Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)