Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

Faye

Maggie se potlouká životem někdy v lehce a někdy v těžce podroušeném stavu (tak s touhle vizáží, vlastně proč ne? ). Její úspěšná sestra Rose je naopak realistka až to děsí . „Nebudeš takhle vypadat navždy, víš? Nakonec zestárneš a všichni ti muži, kteří ti platí účty, budou platit účty dívkám daleko mladším než ty. A co pak budeš dělat? Raději něco vymysli, protože coury středního věku už nejsou atraktivní. Jsou ubohé.“ Dvě sestry z jednoho hnízda, každá jiná, ale pořád sestry. Jedna z nich překročí nepsaná pravidla a obě musí začít znovu a jinak. Nedokážu přesně vysvětlit, proč se mi to tak líbilo. Možná proto, že i já mám sestru se stejnou velikostí bot. Možná, za slova jejich babičky o které léta neměly ani tušení „I když jste byly malé, tak jste měly pouto, které já nikdy s nikým neměla.“ Možná za vyznání toho správného muže „„Budeš chtít jíst se mnou po zbytek svého života.“ Vážně nevím.. ()

kleopatra

Vztahové filmy mám ráda a In Her Shoes se mi líbilo od prvních do posledních minut. I když je o vztahu sester, nemyslím, že je jen pro ženy, mohl by být dost dobře i o bratrech, vyšlo by to nastejno, protože krev není voda a v rámci tohoto pouta se na věci díváme jinak. Sestry tak jiné, jak si lze představit se vlivem okolností změní. Ta požitkářská se snese na pevnou zem, věcná zromantičtí. Ale nebylo by to možné, kdyby takovými už někde v nitru nebyly, jen musel přijít kopanec, který je k tomu, aby to v sobě našly a pustily ven, přistrčil. S maximálním hodnocením váhám jen kvůli přílišnému inventurizování (mám ráda, co si pochopím, aniž to je vyřčené) a někde (většinou u Cameron) zbytečná křeč v pokusu o humor. Ale plákla jsem si, to přiznávám. ()

Gemini

Ten, kdo tohle rozplizlé vztahové drama prezentuje jako romantickou komedii, by měl být utlučen tupým předmětem. Ne moc těžkým, aby bylo potřeba hodně ran:P Rozdělení na dva filmy, tak aby se ty jednotlivé dějové linie a subzápletky nemusely proplétat a řešit na jedné hromadě, by rozhodně bylo krokem správným směrem. Stejně tak by tomu bylo i s obsazením role Cameron Diaz někým jiným, mladším. Máme tu mít dvě sestry, starší zodpovědnou, leč trochu usedlou (výborná Toni Collette), a mladší, nezodpovědnou rajdu, na což je Cameron už trochu moc odkvetlá (a i když přesně to je jí ve scénáři vyčítáno, je to prostě moc - BTW jsou s Toni stejně staré;)). Byť dobře zahrané, pro mě strašlivě ubíjející vyprávění o tom, jak se ti a oni vyrovnávají s minulostí a hledají sebe sama, aby nakonec našli jeden druhého v té okatarzované "nové a lepší" verzi. Navíc se tu balancuje na hranici komunikačního problému a "idiot plot", protože nemluvení v některých momentech je prostě nepochopitelné a podle mě slouží jen ke šponování stopáže, která by i tak byla dost dlouhá - takhle je nesnesitelná. Navíc mám pocit, že tyhle kamerové filtry jsou v daném žánru naprosto mimo. Curtis Hanson měl zůstat u detektivek a thrillerů. 60% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,880,591Tržby Celosvetovo $83,073,883║ Jóój, veľká škoda, Curtis Hanson je fakt zručný režisér ale najprv nás maximálne otráviť v prvej hodinke a potom z toho vykresať roztomilú nežnú drámičku, kde Toni Collette vypadá po celý čas výzorovo otrasne(čo beriem ako nepozerateľný mínus pre film), Cameron Diaz len tak tak vzhľadom prejde ale charakterom postavy otrávi, no neviem neviem, režisérsky odvedené dobre ale príbehovo smerujúce do otravnosti, s filmom to je ako na roztrasenej húpačke. /45%/ ()

Matty

Po všech stránkách průměrná romantická komedie, kterou jsem zhlédl víceméně náhodou (skoro se chce napsat nechtěně) v neděli dopoledne a ke které jsem byl z jistého důvodu shovívavější než k jiným, po všech stránkách průměrným romantickým komediím. Pravda, tím důvodem by za jiných okolností mohly být četné záběry opájející se krásou dlouhých nohou Cameron Diaz, jenže s přihlédnutím ke snímku, který jsem viděl předcházející večer, musí být tím důvodem on. Nebudu vás napínat, byla to My Sassy Girl. Kdo viděl, jistě uzná, že nelze stavět do protikladu jakoukoliv americkou romantickou komedii a My Sassy Girl. Když už jsme u toho, na protikladech jsou vlastně založené celé „Boty“. Iritujícím způsobem bezstarostná čórkařka vs. její uťápnutá, krapet upejpavá a vždy poctivá sestra. Protikladná jsou také prostředí, kde obě sestry po většinu z přehnaně dlouhého filmu tráví své nedořešené životy. Rose je vláčena psy po Philadelphii, Maggie si užívá sluníčka a lačných pohledů aktivních seniorů na Floridě. Bez přílišné námahy brzy odhadnete, kam film směřuje a kterou cestu si pro tento účel vybral, čili rozhodně nepřekvapí, pouze nabídne dobře známý dramaticko („definitivní“ hádka) - vztahově (řešení následků hádky) - smířlivý (usmíření, příslib polepšení do budoucna) obsah proložený sem tam nějakým vtípkem a nabízející herecké vyžití dvěma mladým a jedné legendární hvězdě stříbrného plátna. Jinými slovy: něco podobného již znáte jako svý boty. 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, castor ()

• Kariéra režiséra Curtise Hansona od začátku nenaznačovala oscarové ambice. Debutoval v roce 1973 se snímkem Sweet Kill a o sedm let později natočil film Malí draci o expertovi na bojová umění, který se vydává zachránit děvče unesené matkou a jejími psychopatickými syny. V poslední dekádě minulého století se z něj začal stávat uznávaný režisér, což potvrdil napřílad snímky L.A. – Přísně tajné (1997) nebo Skvělí chlapci (2000). (imro)
  • Toni Collette kvůli roli přibrala 15 kilogramů, které postupně shazovala, přesně tak jako její postava. (imro)
  • Ve snímku se objeví také sestra a stará máma autorky literární předlohy Jennifer Weiner. Spisovatelka a její agent se objeví ve scéně na italském trhu, kde kráčí Toni Collette. (imro)