Zná ji jako svý boty

Pozná ju ako svoje boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Skvělá racionální Tony Colette a vždy okouzlující bohémka Cameron Diaz v milém filmečku, kde dvě sestry hledají sebe samy a jedna druhou, své místo ve světě a samozřejmě lásku. Film sám osciluje na pomezí žánrů romantické komedie (vztah Rose se šéfem) a rodinného dramatu (traumata z dětství, Maggiino hledání babičky). Přes předvídatelný příběh se jedná o film, který stojí za vidění, kůli živelnosti Meggie, vznešené upjatosti její babičky, silně dojemným momentům a motivům sesterské lásky a nenávisti.(8.7.2007)

Ty jo. Film dělaný hlavně pro ženské publikum se mi dost líbil. Docela silný příběh, který je místy dobře doplněn padnoucími vtipy. Celá koncepce je vyvážena a tutíž nesměřuje k trapnosti nebo naopak k přílišnému sentimentu. Cameron Diaz je neskutečně sexy a kdo jí má rád jen doporučuju. Kamera jakoby na ni byla přilepena a nemohla se odlepit od jejích sexy křivek, které jsou ve filmu ve velkém množství zvýrazněny :-)(9.1.2011)

Čekal jsem zase nějakou přihlouplou komedii na odreagování - nestalo se. A ještě, že tak! Velice pěkný film! Ze začátku jsem měl sice chuť to vypnout, protože Maggie mi lezla totálně krkem a nejraději bych po televizi něco hodil. Ale potom se trošku sklidnila a sní i celý snímek a nastoupilo to do velice poklidné a příjemné pokoukání. Ani nevím proč, ale hodně se mi to líbily. Bylo to takové poetické, opravdu moc hezké. Howgh!(31.12.2008)

Těmhle babskejm filmům se prostě čas od času nevyhnete, tak když na to přijde, je lepší se soustředit na klady. A mezi ty určitě patří Cameron Diaz v minisukýnkách a kraťáskách ve kterejch chodí celou první půlku filmu. Pak, jak se z ní stává dobračka, tak přechází na delší sukně a už nevypadá čubkózně, což je škoda. Každej musí vědět jak to skončí tak po pěti minutách, ale to neva. Mě to celkem bavilo.(23.11.2008)

Obsah na přebalu DVD mi evokoval typický hollywoodský slaďák, jakých se najde 12 do tuctu. Ale konalo se překvapení a vyšel z toho krásný film o rodinných vztazích. Na příběhu jde poznat, že scénář psala žena - je empatický, citlivý, emocionálně nabitý. A i když občas zbytečně tlačí na city, nemám mu v podstatě co vytknout. Na Cameron Diaz v některých scénách bylo vidět, že vzhled ďáblíka ji dá čím dál tím více práce, ale evidentně vyzrála v celkem slušnou herečku. Po jejím boku se objevila skvělá Toni Collette, jejiž role mi moc připomněla její slavnou postavu Muriel ve filmu Muriel se vdává. Nakonec musím zmínit naprosto příšerný dabing na DVD. Kam zmizela slavná česká dabingová škola?(16.6.2006)

• - Film byl původně plánován tak, že roli Maggie Feller bude hrát Toni Collette a Sarah Michelle Gellar bude hrát její sestru Rose Feller. Poté, co Sarah opustila natáčení, Toni souhlasila, že bude hrát Rose. (newpage)

• - Pod novinkou oscarového scénáristy a režiséra Curtise Hansona jsou producentsky podepsaní také Tony (Domino) a Ridley (Království nebeské) Scottovi. (imro)

• - Ve snímku se objeví také sestra a stará máma autorky literární předlohy Jennifer Weiner. Spisovatelka a její agent se objeví ve scéně na italském trhu, kde kráčí Toni Collette. (imro)