Zná ji jako svý boty

Pozná ju ako svoje boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale nakonec musím přece jen být trochu přísnější! Příběh je to pěkný, Cameron tu podává jeden ze svých lepších výkonů, vývoj postav je dobře viditelný a přitom není křečovitý a nereálný! Jinak Shirley MacLine je moc dobrá herečka a moc se mi její role líbila! Kdyby byl konec trochu míň sladký, dal bych i tu 4 hvězdičku!(4.3.2008)

Vůči Cameron Diaz mám averzi.Připadá mi,že se neumí vymanit ze své škatulky blbých otravných blondýn,navíc jsem nikdy nechápala co na ní kdo vidí.Každopádně jsem se dokopala ke zkouknutí "In her shoes"a vůbec toho nelituji.Ne,že by mě snad Cameron přesvědčila o svém talentu,ale vztahové filmy já ráda a navíc jsem objevila sympatickou Toni Collette.Ale pořád je to průměrná podívaná,u které se mi příčí dát víc jak tři hvězdy.(26.3.2011)

Celkem v pořádku odvyprávěnej film. Hlavně první polovina, možná dvě třetiny jsou velice slušný. Závěrečné zůčtování s dramatickou minulostí moc dramatický není a happy end je tam vtlačen trochu násilně. Ale díky bohu, že to režíroval Curtis Hanson. Dokázal z bídnýho scénáře vydolovat maximum. Toni Colletteová je famózní a ani Cameron Diazová určitě není z těch pseudohvězd, co neuměj hrát.(8.11.2009)

Vztahové filmy mám ráda a In Her Shoes se mi líbilo od prvních do posledních minut. I když je o vztahu sester, nemyslím, že je jen pro ženy, mohl by být dost dobře i o bratrech, vyšlo by to nastejno, protože krev není voda a v rámci tohoto pouta se na věci díváme jinak. Sestry tak jiné, jak si lze představit se vlivem okolností změní. Ta požitkářská se snese na pevnou zem, věcná zromantičtí. Ale nebylo by to možné, kdyby takovými už někde v nitru nebyly, jen musel přijít kopanec, který je k tomu, aby to v sobě našly a pustily ven, přistrčil. S maximálním hodnocením váhám jen kvůli přílišnému inventurizování (mám ráda, co si pochopím, aniž to je vyřčené) a někde (většinou u Cameron) zbytečná křeč v pokusu o humor. Ale plákla jsem si, to přiznávám.(31.12.2006)

• Radiq

Cameron Diaz je tam sice fakt hezky sexy (teď nemyslím, když blije na hajzlu), ovšem dostalo mě, že moje oblíbená Toni Collette je tak přitloustlá. Tak si raději říkám, že to je snad jenom kvůli té roli. Jinak je to takovej cajdák, kde se sice sem tam zasměju, ale z celýho filma moc nadšenej nebudu. Nejsu. Kokodák.(22.3.2007)

• - Scénáristka Susannah Grant je expertka na ženské snímky, má za sebou například Erin Brockovich (r. Steven Soderbergh, 2000) či 28 dní (r. Betty Thomas, 2000). (imro)

• - Ve snímku se objeví také sestra a stará máma autorky literární předlohy Jennifer Weiner. Spisovatelka a její agent se objeví ve scéně na italském trhu, kde kráčí Toni Collette. (imro)

• - Toni Collette kvůli roli přibrala 15 kilogramů, které postupně shazovala, přesně tak jako její postava. (imro)