Zná ji jako svý boty

Pozná ju ako svoje boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Romantická komédia v ničom neodbočujúca od klasického vzťahového motívu - vzťahový problém (v tomto prípade to sú sestry), nejaký malér, odlúčene a pohnevanie, zamiešanie ďalších osôb ako poradcov, vyriešenie všetkého všehomíra a šťastný koniec. Nemôžem tvrdiť, v niektorých pasážach som sa celkom dobre pobavil, ale len v spojitosti s výstrelkami mierne excentrickej Maggie (C. Diaz). Všetko mimo tejto komédie bola nuda podľa tisíckrát predtým videnej šablóny. 50/100(18.6.2015)

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale nakonec musím přece jen být trochu přísnější! Příběh je to pěkný, Cameron tu podává jeden ze svých lepších výkonů, vývoj postav je dobře viditelný a přitom není křečovitý a nereálný! Jinak Shirley MacLine je moc dobrá herečka a moc se mi její role líbila! Kdyby byl konec trochu míň sladký, dal bych i tu 4 hvězdičku!(4.3.2008)

Slušné romantické a sesterské drama je přijatelné až po první třetině filmu, kdy Cameron Diaz přestane být nechutnou, nafoukanou a vyčůranou mrchou, která všechny kolem sebe jen využívá. Jakmile přestane být touto nestvůrou, film se ubere do hezkých klidných vod a líčí budování vztahů mezi sestrami, jejich babičkou, otcem, macechou i přáteli. Film samozřejmě vede k nevyhnutelnému happyendu, přesto i přes svou délku nenudí. PS: díky autorům za skrytou vzpomínku na běhání Rockyho Balboai po schodech ve Filadelfii, vážně jsem to ocenil.(23.2.2008)

Vychytat a popsat rozdíly mezi Rose a Maggie, to je práce pro dítě z mateřské školky. Jediné štěstí je, že do tohoto prvoplánového snímku o napravení zlé zákeřné holčičky a zcelení rodiny je přimícháno pár kapek dramatu a syrovosti, což ho povyšuje na celkem slušný kus. Oceňuji jednou hvězdičkou navíc oproti původním dvěma.(20.5.2007)

Tenhle film bych hlavně nenazvala "romantickou komedií", i když se zpočátku zdá, že je. Je to pro mě velice náročné a silné drama, které vypovídá o tom, jak dvě ženy z jedné rodiny mají zcela rozličné životní hodnoty a jak jsou od sebe celkově vzdálené. Být na místě postavy Rose, taky bych to asi nedávala, ale není se čemu divit...Na filmu se mi líbí neskutečné otočení v podobě "dalšího příběhu" na Floridě, kde je život úplně jiný a konečně tam dojde ke změně postavy Maggie, které já bych dala asi po chvíli pěstí :D :D Je to silné, napínavé, vtipné, je tam plno hlášek (Volali z roku 94, že jim máš vrátit gumičku :D :D Odstranění písmena C a tím vznikne název Anal na zdi restaurace :D ) a je tam toho plno...Ale právě i hodně toho negativního a ne jen růžové brýle na očích, každé z postav...I proto je ten film zcela výjimečný, než všechny ostatní...Na Rose je vidět, že jí sestra chybí, i když ji částečně nesnáší, jelikož jí zničila "vztah", který měla...A Shirley MacLaine? -Miluju ji :) A nejen proto se k tomuto filmu ráda vracím :)(12.9.2014)

• - I když Toni Collete ztvárnila starší sestru Camerion Diaz, ta je od ní ve skutečnosti starší o dva měsíce. (imro)

• - Toni Collette kvůli roli přibrala 15 kilogramů, které postupně shazovala, přesně tak jako její postava. (imro)

• - Snímek za první víkend (7. – 9. 10. 2005) v amerických kinech vydělal 10 mil. dolarů a po třech týdnech promítání měl na kontě 26,1 milionu. (imro)