Zná ji jako svý boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

• Radiq

Cameron Diaz je tam sice fakt hezky sexy (teď nemyslím, když blije na hajzlu), ovšem dostalo mě, že moje oblíbená Toni Collette je tak přitloustlá. Tak si raději říkám, že to je snad jenom kvůli té roli. Jinak je to takovej cajdák, kde se sice sem tam zasměju, ale z celýho filma moc nadšenej nebudu. Nejsu. Kokodák.(22.3.2007)

Žasnu! Nevadila mi ani na první pohled přehnaná stopáž, ani čistě ženské téma, a dokonce jsem zapomněl i na slova jako doják, trapné či ubohé, které by ve mně mnohé prvky scénáře jinak automaticky vyvolaly. Je to určitě zásluhou perfektní trojice hereček a výborného režiséra. Zato scénář celý film stahuje dolů a má tak na svědomí celých těch 30%, které filmu schází do maxima.(19.1.2006)

Hanson neodhadol dĺžku, asi mal pocit, že z priemernej vzťahovej komédie bez väčších umeleckých ambícií urobí naťahovaním stopáže nejaké to oscarové umenie, bohvie. Bohužiaľ tak film skôr stráca pozornosť svojho publika. Asi bude aj dosť záležať na tom, nakoľko je vám ústredné herecké trio sympatické a úplne stačí, ak nemáte radi iba Cameron a tento film vám bude liezť skôr na nervy. Už podľa plagátu je jasné, že In her shoes je určené predovšetkým pre publikum ženské.(26.8.2017)

• Jordan

priblblá a nasladkastá nie vtipná komédia pre americké paničky, aby si poplakali a utešili sa, že nie sú na tom zle, že na nich čaká láska ich života, všetko bude dobré, nice, sweet a cool a pritomvšetkom sanič nedeje. Jediné, čo môže ten film ponúknuť, je pekné telo cameron diaz, ale na to predsa stačí navštíviť nejakú jej fanpage a nepozerať dvojhodinovú hovadinu(23.2.2006)

Po všech stránkách průměrná romantická komedie, kterou jsem zhlédl víceméně náhodou (skoro se chce napsat nechtěně) v neděli dopoledne a ke které jsem byl z jistého důvodu shovívavější než k jiným, po všech stránkách průměrným romantickým komediím. Pravda, tím důvodem by za jiných okolností mohly být četné záběry opájející se krásou dlouhých nohou Cameron Diaz, jenže s přihlédnutím ke snímku, který jsem viděl předcházející večer, musí být tím důvodem on. Nebudu vás napínat, byla to My Sassy Girl. Kdo viděl, jistě uzná, že nelze stavět do protikladu jakoukoliv americkou romantickou komedii a My Sassy Girl. Když už jsme u toho, na protikladech jsou vlastně založené celé „Boty“. Iritujícím způsobem bezstarostná čórkařka vs. její uťápnutá, krapet upejpavá a vždy poctivá sestra. Protikladná jsou také prostředí, kde obě sestry po většinu z přehnaně dlouhého filmu tráví své nedořešené životy. Rose je vláčena psy po Philadelphii, Maggie si užívá sluníčka a lačných pohledů aktivních seniorů na Floridě. Bez přílišné námahy brzy odhadnete, kam film směřuje a kterou cestu si pro tento účel vybral, čili rozhodně nepřekvapí, pouze nabídne dobře známý dramaticko („definitivní“ hádka) - vztahově (řešení následků hádky) - smířlivý (usmíření, příslib polepšení do budoucna) obsah proložený sem tam nějakým vtípkem a nabízející herecké vyžití dvěma mladým a jedné legendární hvězdě stříbrného plátna. Jinými slovy: něco podobného již znáte jako svý boty. 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, castor(2.1.2008)

• - Toni Collette kvůli roli přibrala 15 kilogramů, které postupně shazovala, přesně tak jako její postava. (imro)

• - Ve snímku se objeví také sestra a stará máma autorky literární předlohy Jennifer Weiner. Spisovatelka a její agent se objeví ve scéně na italském trhu, kde kráčí Toni Collette. (imro)

• - Film byl původně plánován tak, že roli Maggie Feller bude hrát Toni Collette a Sarah Michelle Gellar bude hrát její sestru Rose Feller. Poté, co Sarah opustila natáčení, Toni souhlasila, že bude hrát Rose. (newpage)