Zná ji jako svý boty

Pozná ju ako svoje boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Tenhle film bych hlavně nenazvala "romantickou komedií", i když se zpočátku zdá, že je. Je to pro mě velice náročné a silné drama, které vypovídá o tom, jak dvě ženy z jedné rodiny mají zcela rozličné životní hodnoty a jak jsou od sebe celkově vzdálené. Být na místě postavy Rose, taky bych to asi nedávala, ale není se čemu divit...Na filmu se mi líbí neskutečné otočení v podobě "dalšího příběhu" na Floridě, kde je život úplně jiný a konečně tam dojde ke změně postavy Maggie, které já bych dala asi po chvíli pěstí :D :D Je to silné, napínavé, vtipné, je tam plno hlášek (Volali z roku 94, že jim máš vrátit gumičku :D :D Odstranění písmena C a tím vznikne název Anal na zdi restaurace :D ) a je tam toho plno...Ale právě i hodně toho negativního a ne jen růžové brýle na očích, každé z postav...I proto je ten film zcela výjimečný, než všechny ostatní...Na Rose je vidět, že jí sestra chybí, i když ji částečně nesnáší, jelikož jí zničila "vztah", který měla...A Shirley MacLaine? -Miluju ji :) A nejen proto se k tomuto filmu ráda vracím :)(12.9.2014)

Po všech stránkách průměrná romantická komedie, kterou jsem zhlédl víceméně náhodou (skoro se chce napsat nechtěně) v neděli dopoledne a ke které jsem byl z jistého důvodu shovívavější než k jiným, po všech stránkách průměrným romantickým komediím. Pravda, tím důvodem by za jiných okolností mohly být četné záběry opájející se krásou dlouhých nohou Cameron Diaz, jenže s přihlédnutím ke snímku, který jsem viděl předcházející večer, musí být tím důvodem on. Nebudu vás napínat, byla to My Sassy Girl. Kdo viděl, jistě uzná, že nelze stavět do protikladu jakoukoliv americkou romantickou komedii a My Sassy Girl. Když už jsme u toho, na protikladech jsou vlastně založené celé „Boty“. Iritujícím způsobem bezstarostná čórkařka vs. její uťápnutá, krapet upejpavá a vždy poctivá sestra. Protikladná jsou také prostředí, kde obě sestry po většinu z přehnaně dlouhého filmu tráví své nedořešené životy. Rose je vláčena psy po Philadelphii, Maggie si užívá sluníčka a lačných pohledů aktivních seniorů na Floridě. Bez přílišné námahy brzy odhadnete, kam film směřuje a kterou cestu si pro tento účel vybral, čili rozhodně nepřekvapí, pouze nabídne dobře známý dramaticko („definitivní“ hádka) - vztahově (řešení následků hádky) - smířlivý (usmíření, příslib polepšení do budoucna) obsah proložený sem tam nějakým vtípkem a nabízející herecké vyžití dvěma mladým a jedné legendární hvězdě stříbrného plátna. Jinými slovy: něco podobného již znáte jako svý boty. 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, castor(2.1.2008)

Půvabný film.. O rodině, lásce mezi sestrami a jejich neustálem soupeření o muže, kariéru, celkovou úspěšnost a oblíbenost rodičů. Tenhle film jsem sledovala se zájmem. Jasně, že mi byl předem jasný konec a i to, že se Maggie napraví. Ale scéna, jak jeden důchodce učí Maggie číst pomocí poezie nebo když Rose vypráví o tom, jak chránila svoji sestru, aby nevěděla, co se děje s jejich matkou.. Oddechová záležitost. Avšak milá, pravdivá a občas krutě reálná.(25.11.2007)

Skvělá racionální Tony Colette a vždy okouzlující bohémka Cameron Diaz v milém filmečku, kde dvě sestry hledají sebe samy a jedna druhou, své místo ve světě a samozřejmě lásku. Film sám osciluje na pomezí žánrů romantické komedie (vztah Rose se šéfem) a rodinného dramatu (traumata z dětství, Maggiino hledání babičky). Přes předvídatelný příběh se jedná o film, který stojí za vidění, kůli živelnosti Meggie, vznešené upjatosti její babičky, silně dojemným momentům a motivům sesterské lásky a nenávisti.(8.7.2007)

Tak jsem si myslela, že hodně nesnáším Cameron Diaz, no tak to asi nebude tak horký :D Film se mi líbil, i přes to že měl dvě hodiny mi nepřišlo, že by se nějak vlekl. Zase mám o něco víc radši Toni Collette. Trošku víc přeslazený konec, šaty byly moc krásný. Dokonce mi nepřišel dabing tak příšerný jako obvykle. No něco se se mnou asi děje :D 3,5 *(29.11.2012)

• - Snímek za první víkend (7. – 9. 10. 2005) v amerických kinech vydělal 10 mil. dolarů a po třech týdnech promítání měl na kontě 26,1 milionu. (imro)

• - Toni Collette kvůli roli přibrala 15 kilogramů, které postupně shazovala, přesně tak jako její postava. (imro)

• - Kariéra režiséra Curtise Hansona od začátku nenaznačovala oscarové ambice. Debutoval v roce 1973 se snímkem Sweet Kill a o sedm let později natočil film Malí draci o expertovi na bojová umění, který se vydává zachránit děvče unesené matkou a jejími psychopatickými syny. V poslední dekádě minulého století se z něj začal stávat uznávaný režisér, což potvrdil napřílad snímky L.A. – Přísně tajné (1997) nebo Skvělí chlapci (2000). (imro)