Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

aboj

Najkrajšie momenty (pre mňa): zoznámenie, scény pod stromom na kopci ( s aj bez nej) a koniec ( to bola časovaná bomba, absolútne dokonalé). Mimika hlavných hrdinov úžasná. No a skladba v pozadí posledných scén, aaaaaaaach! Táto istá skladba ( Johann Pachelbel - Kánon v D-dur) je použitá aj na začiatku filmu The classic. Už som ju počul vo viacerých verziách, ale verzia v tomto filme bola zatiaľ najlepšia. ()

pedrossa

Díky za nápad s "topkama" uživatelů, díky za tip od Golfisty, díky za ty dvě hodinky, bylo to milý, krásně jsem si zabulel a už dlouho jsem dvěma hrdličkám tak nedržel palce. Romantickým filmům se nedvořím často, ale tohle mělo švunk a slzy a srandu a herce a kameru a ... prostě 4,5 z 5. ()

littelfuse

Nebylo to špatné, ale bylo to taky dost nerealné a těžko uvěřitelné. Nebo možná jen pro evropského diváka těžko uvěřitelné... Občas mně přišlo, že bych té holce musel vylískat, být v Gyeon-woo, ale možná mně jen chyběla podobná zkušenost z vlastního života, abych se sladil na správnou notu. ()

Baerdeller

Tak mám jasno - korejská romantická komedie je ten nejlepší typ filmu, který můžete sledovat v páru. Žádná americká trapárna s Katarínou Hajgl u který si obvykle chci v průběhu vypíchat oči a vytrhat vlasy, se na Korejce nechytá. Naopak tady jsem ten korejský "slaďák" sledoval dobrovolně, pečlivě a i jsem si to užil. Sice mi to nepřijde, tak dobré jako Hello, Schoolgirl a možná bych byl trochu akčnější ve střižně (například celá ta vsuvka s dezertérem v parku? wtf?), ale pořád je to parádní film, který stojí za shlédnutí. Stravitelné i pro západní publikum. 5***** ()

eoj

Po roce jsem konečně přítelkyni přemluvil abychom tuhle romantickou komedii zkusili (jinak to má u nás doma tento žánr těžké) a zadařilo se! ()

FranzVader

Výrazy jako romantika, romantické drama nebo romantická komedie mě odrazovaly do doby než jsem začal sledovat korejské filmy a jedním z prvních takových romantických kousků byl právě film My Sassy Girl. Začátek je zábavný. Jeden veselý trapas vede k dalšímu a pořád si říkáte jestli takový pár může fungovat. Nakonec zjistíte, že může velice dobře a to i ve skutečnosti (film je inspirovaný skutečnými zážitky autora předlohy). Postupně film přechází do o něco vážnější polohy. Stejně se vyvíjejí i postavy. Navíc mám pro Ji-hyeon Jeon opravdu velkou slabost. Ve filmu jsou i slabší místa, ale s radostí je přehlédnu pro skvělý celkový dojem, který jsem z filmu po jeho zhlédnutí měl. ()

honza182

Čekal jsem pěkný film před spaním, ale dostal jsem mnohem více. Film jsem doslova hltal, až mě dostal celého. Laťka, kterou lze jen těžko překonat. Podle skutečné události? Až se člověku nechce věřit. Nádherné. ()

Flatron

Film rozdelený do troch častí, kde začíname tou najslabšou aj keď najslabšou len v rámci filmu, ktorá je príjemne romanticky ladená komédia, kde som si akosi Gyeona-wooho nemohol obľúbiť, potom prišla druhá časť, tá už o niečo dramatickejší ladená, kde si Gyeon získal moje sympatie tým, čo bol niekedy všetko obetovať kvôli jednému dievčaťu, ktoré ani nevedel, ako miluje. A na záver, tu máme treitu časť - epilog a to je vyvrcholenie toho všetkého. Silne romantická 20 minútovka, ktoré prepadne aj nejeden citovo chladný divák. Vďaka záveru dávam 5*. ()

lineker

Bylo by to na pět, ale korejský humor mně prostě neoslovuje. Takže jsem si musel první třetinu protrpět. Jakmile však film zvážní není co vytknout. Tu sladkokyselou omáčku umí v Soulu zase namíchat zatraceně dobře. Happy end jak se patří. ()

Puxxx

Videl som i ten americký remake z roku 2008, ale tento originál je jednoznačne lepší. Čon Či-hjon je "uletenejšia" než jej americký "ekvivalent" Elisha Cuthbert. Nevidel som ešte nič, čo by takýmto spôsobom prezentovalo vzťah chlapca a dievčaťa; neobyčajne príťažlivým a nekonvenčným spôsobom. Ázijská škola sa nezaprie. Už som videl viacero filmov od pána Čang I’-mou, ale myslím, že pán Kuak Čae-jong sa mu minimálne vyrovná. A ako Číňania majú Čang C’-i , v Južnej Kórei majú Čon Či-hjon. Nie vždy vieme - ako "Európania" - hneď pochopiť spôsob ázijského pohľadu na svet, spôsob ich uvažovania, humoru, ... A niekedy nám to trvá dosť dlho a niekomu sa to nepodarí vôbec. Ja som to pozeral štyri krát a vždy som hviezdičky pridával. Takže za päť hviezdičiek. ()