Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

ReTeZa

Wow... Co je to osud.? Tak jsem si všude četla - ten epilog tě dostane... hmm a dostal.! Nebylo to přeslazené, někdy mi slečna přišla až příliš "drsná", ale co, aspoň se ve světě neztratí... Už dlouho jsem neviděla film, který by byl tak zvláštně zajímavý... Korea má něco do sebe... ()

Alvin

Naštěstí to nenatočil žádný Kim Ki-Duk, takže je to docela jednoduchá romantická komedie stravitelná i pro Evropana. ()

Votruyen6

My sassy girl je je můj nejoblíbenější film, který mě nikdy nepřestane nudit. Oba dva herci ztvárňující hlavní postavy ve filmu se svých rolí zhostili velmi dobře. Především bych chtěl vytknout působení herečky Jeon Ji-Hyeon, která podle mě podala naprosto skvělý výkon (na jedné straně všechny ty grimasy a agresivní výpady vůči hlavnímu hrdinovi, na straně druhé zase něžná a citlivá dívka). Nicměně, co mě dostalo nejvíc, byl konec filmu. Dlouho jsem uvažoval, jak bych to popsal...nakonec jsem došel k tomuto: "silný emocionální zážitek" (myšleno v pozitivním slova smyslu). ()

Morzan

Panoramatický pohled na neštěstí a štěstí způsobené životem. Trošku okořeněné sentimentem a doladěné skvělými hereckými výkony, které dávají filmu šmrnc. Škoda jen těch občasných absurdních a trapných situací, které mi tam většinou moc nepasovaly. Zbývá už jen dodat: "A žili šťastně až do smrti.". ()

lusota

Prvních asi deset minut se mi líbilo. Byla jsem navnazená místníma komentářema a dvěma jihokorejskými filmy, které jsem už viděla, a z kterých jsem nadšená. Pak se to ale zvrtnulo v crazy komedii, která mi vůbec, ale vůbec nesedla. Některé rádoby gagy dle mě hraničily s trapností. Asi po padesáti minutách jsem se začala díval každých třicet vteřin na hodinky, jestli už se neblíží konec a bojovala jsem s nutkáním film vypnout. Nakonec jsem to vydržela a díky epilogu a občas světlejším chvilkám v té megadlouhé blbině dávám dvě hvězdy. ()

kuri-noha

Nevšední romantická komedie, o které se v Česku asi moc neví. A je to škoda. Minimálně první polovina nestačí překvapovat svou originalitou a svěžestí. První hodinu jsem juchal jako děcko, že lze tento žánr natočit nekýčovitě a zábavně (ano, mluvím i o Lásce nebeské!). Pak se slibně nastartovaný a rozjetý příběh trochu zadrhl. Bylo to z logiky věci, ale i tak jsem byl trochu zklamán z rozvleklého konce. A to dokonce tak, že jsem ztratil trochu toho nadšení a nemohl jsem si naplno vychutnat jinak skvělou pointu. Nicméně, vzhledem k tomu, že tohle je ta nejlepší komedie, co má rvát srdce, musím dát 5/5. ()

skrob odpad!

Vydržel jsem 30 minut během kterých se hlavní hrdina chová jak submisivní idiot a hlavní hrdinka jak totální kráva, která si (s ním) dělá co chce. Možná to celé je nějaký korejský druh humoru nebo romantiky, který jsem nepochopil. ()

sk.Martin

Korejskou kinematografii mám hodně rád, ale po první půlhodině jsem to chtěl zabalit. Nedalo mi to a ať už kvůli vysokému hodnocení nebo z čiré zvědavosti jsem to nakonec dosledoval. Film cca po hodině a půl začal neuvěřitelně gradovat a třetí část byla krásnou třešinkou na dortu. Celkový dojem navíc podtrhuje úžasná hudba (Pachelbel – Canon). ()

Alexis

Až do dnešního dne jsem žil s představou, že hodnocení zde na CSFD má díky vysokému počtu uživatelů relativně vysokou vypovídající hodnotu. Navíc si po čase člověk všimne přispěvatelů, jejichž komentáře se kromě vysoké úrovně slovní ekvilibristiky vyznačují i názory, se nimiž se lze ve velké části případů ztotožnit. Už proto slibovala My Sassy Girl nevšední zážitek______Čím si ale zrovna tenhle film vysloužil 95% hodnocení a obdivné komentáře dost dobře nechápu. Kdyby byl ještě o něco horší, myslel bych si, že jde o žert - vychválit do nebes film, o kterém bylo lepší neslyšet. První část je plná trapných vtipů, nevěrohodných situací, nebo rovnou úseků, kdy jsem pochyboval o režisérově soudnosti (scéna s dezertérem). Holku (jméno jsem nezachytil) jsem nemohl vystát (zejména její časté využívání spojení wanna die?), kluk se nehorázně přehrával a v jednom kuse podivně šklebil. Druhá část byla o něco lepší - začalo se hrát na romanticko-melancholickou strunu, bohužel ony „silné“ momenty zaváněli velkou vypočítavostí (scéna s pianem a růží). Ani údajně dojemný konec mě nijak zvlášť neuchvátil – faktem ale je, že film mohl mít závěr jak Lost in Translation, aniž by výrazněji změnil výsledný dojem a hodnocení. ()

Eldur

Tento film som si zohnal len kvôli hodnoteniam. Ked som si to pustil, mal som zmiesane pocity, pretoze sa mi nezdalo nic uzasne na prvej polhodinke - miestami vtipne, ale trosku otravne. Ale v momente, ked sa do zmesi primiesal romanticky motiv, dalsi vyvoj som uz len hltal. Trosku dlhsia stopaz, ale vobec mi nevadila, nakolko po silnom momente, ktory som pokladal sa vyvrcholenie-koniec pokracoval film pozvolna dalej, aby mi za 10 minut ponukol dalsi...a toto so mnou americke ani európske filmy nerobia. Veľmi dobré!!! ()

Roper

Tak v tomto filme clovek nikdy nevie, ci sa ma smiat, ci plakat... Krasne natocena 'komedia' o nestastnom, rozmaznanom dievcati a chlapcom, co by sa dal na chleba natierat. Humorne sceny su miestami az nechutne, ale nemyslim si, ze by niekoho urazili... Videl som Director's Cut a na rozdiel od A Moment To Remember nelutujem, pretoze to urcite nebolo na skodu... Prva polovica je robena velmi milym humorom, stopaz je niekedy zbytocne dlha, ale ja osobne som nudu nepocitoval... Li-Hyun Jun musím pochvalit za unikatny herecky vykon, okrem Ye-Yin Son nepoznam inu herecku, ktorej tak verim rolu, ktoru hra. V druhej polovici pride prelom a film nabera grady. Chvalim pracu s kamerou a vynikajuci hodobny doprovod. Osobne nemam rad Happyendy, ale v tomto filme si to nedokazem predstavit inak... Nebudem bliszie rozpisovat dej, tereba to proste vidiet. 90 percent, musim byt trochu prisnejsi ku korejskym filmom, pretoze nie kazdy ma rad smutny podton... ()

Pattrick

Překrásný film, který samozřejmě završuje plačtichtivá závěrečná část. Příběh si pohrává se vším možným, ale hlavě stojí na paradoxu a náhodě, což mám rád. Musím se přiznat, dvě hodiny jsou moc. Pasáž s narozeninami jsem nepochopil a nudila mě až běda a to samé policejní stanice, jenže ten film na té takové zvláštní nudě stojí, protože jste netrpěliví, jak že to skončí, chtělo to lépe ukočírovat či zkrátit a bylo by to za pět. Zase musím pochválit skvělé vysvětlení, při kterém jsem slzil jak děcko, nádherně vyprávěné a plynule propojené s obrazovou stránkou, to se mi velmi líbilo, ale pokud divák začne trošku přemýšlet, dojde mu, o co nakonec půjde, bohužel, to jsem udělal já a úplná tečka přešla pouze skrz mě. Tudíž je lepší sledovat, nepřemýšlet a chystat se na závěr, ale rozhodně je to milý film, který neurazí. ()

sun.eagle

Tak tenhle film jsem si pustil pozdě v noci když se mi ještě nechtělo spát, že se na něj dodívám do konce kdy hodiny ukazovali pět ráno jsem nečekal, a u malo kterého filmu jsem tak dlouho vydržel. Ale tenhle film se prostě nedal vypnout s tím že ho dokoukám druhý den, opravdu ne. Doporučuju všem kteří mají rádi romantické filmy, ještě jinak, všem kteří mají rádi filmy at si tenhle nádherný film seženou a pustí. Po tomhle zážitku najednou vypadají americké romantické komedie naprosto uboze. Dokonalý filmový zážitek, budete chvíli v napětí, a hned na to budete prskat smíchy, a dočkáte se epilogu, který je naprosto odzbrojující, s pointou která vám proběhne tělem a zastaví se v srdci. Klíčový citát z tohohle veledíla si zapíšu. Závěrem jenom jak už to předemnou někdo říkal - tohle je případ filmu kdy 5* je málo !!! ()

StandikK

Mě osobně tento film trochu zklamal, očekaval jsem od něj víc...4 hvězdičky jsou za konec filmu, který stál skutečně za to, ale ten průběh byl teda nic moc. Chudák Gyeon-woo, kdyby radši šel ihned za tetičkou, aspoň by nemusel schytat tolik ran... ()

Umělec

Nejdříve jsem viděl A moment to remember a čekal jsem něco podobného. To se ale nedostavilo. Celý film jsem trochu tápal. Závěr tomu dal trochu víc pochopitelnosti, ale výsledný dojem už úplně změnit nedokázal. Není to úplně špatný film, vztah ústřední dvojice hodně neobvyklý, mám rád filmy, kde není všechno podle šablony a jsem rád, že jsem to viděl, ale přesto nemůžu hodnotit víc než 3 hvězdičkami. 65% ()

AmySegan

Yeopgijeogin geunyeo je vůbec mé první seznámení s asijskými romantickými snímky. První půlka byla taková humorná, lehce romantická a hlavně volně plynoucí. Druhá půlka byla vážnější,ale humor tam také byl. Pozvolna se to měnilo v opravdu slušnou romantickou komedii a o tom epilogu vůbec nemluvím.... Má asi vůbec nejoblíbenější scéna je ke konci s tím stromem, protože ta nutí k zamyšlení a člověk (jak již řekl(a) Mertax) si přeje mít v tu chvíli někoho u sebe. Nejhorší scéna je samozřejmě ta ze zábavního parku, jak již tady bylo několikrát řečeno. Epilog je naivní.. Nebýt konce( který se všem líbil, jen mně ne :) )a scény v zábavním parku, dám plný počet, ale takhle jen **** Zkráceně je to film,který nutí k zamyšlení, protože on se do té hlavy zaryje:) „Jestli to neuděláš, zabiju tě...“ ()

Figuto

Něco takového se často nevidí. Film je tak příjemný a zábavný, že mu některá šlápnutí vedle po skončení rádi odpustíte. ()

aboj

Najkrajšie momenty (pre mňa): zoznámenie, scény pod stromom na kopci ( s aj bez nej) a koniec ( to bola časovaná bomba, absolútne dokonalé). Mimika hlavných hrdinov úžasná. No a skladba v pozadí posledných scén, aaaaaaaach! Táto istá skladba ( Johann Pachelbel - Kánon v D-dur) je použitá aj na začiatku filmu The classic. Už som ju počul vo viacerých verziách, ale verzia v tomto filme bola zatiaľ najlepšia. ()