Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

E-Fox

"Jestli tě praští, předstírej, že to bolí. Pokud to opravdu bolí, dělej jako že ne. Na vaše výročí sta dnů jí přines růži během vyučování. To má moc ráda". Ze setkání přiopilého chlapce, který chce potkat lásku jako z romantických knih a mnohem, mnohem opilejší dívky s nemalým sklonem k násilí vznikne příběh, který se zdá nejdřív bláznivým, ale pocitově jednoduchým a dokonce trochu monotónním. Pak se ale komplikuje, zamotává, zvážňuje, zjemňuje a nakonec vygraduje v úžasný závěr. ()

Keen.lady

Vážně si myslím, že tento kousek je o stupeň lepší, než Cyborg Girl, ale stále to není nic obdivuhodného. Rozhodně má větší hloubku a lepší humor. Opět ale nastává problém s roztahaností a roztříštěností dějové linie. Znovu už se na to dívat nebudu, protože spíše převažují zápory. Herci jsou nicméně fajn, hudba také. ()

elanista1

Sto minút je to milá a úprimná romantická komédia, ktorá nelezie na nervy. Epilóg to trocha pokazil, a ak by bolo tej melodrámy ešte pár minút, tak by mi prišlo asi zle. Oživením celého filmu je hlavná postava dievčaťa, ktorá je celkom zábavná. ()

rashaverak

Silne zmateny, nedobre udelany film o jedne dominantni kravce a submisivnim telatku. To bylo me hodnoceni po preruseni ve 2/3 filmu s hodnocenim 1*. Po zhlednuti az do konce musim uznat ze epilog celkovy dojem z filmu vyrazne vylepsil ovsem nedokazal zcela vymazat neprilis povedenou predchozi vetsinu, jakkoliv ji sam o sobe castecne dodal smysl. ()

Soupalka

Ten film snad ani není romantická komedie, místy těžko definovat. Doma jej ale opakovaně používáme jako lék na špatnou náladu ve všech věkových kategoriích. Pro někoho příliš dlouhé, pro někoho místy trapné, pro někoho nepochopitelné zvraty ve scénáři nebo v nastavení vztahu hlavních postav. Pokud ale přestanu film hodnotit drobnohledem a přemýšlet, zda něco mělo být tak anebo jinak, zda něco dává smysl nebo ne anebo zda se děj filmu po úvodních sekvencích tak nějak vlastně zastavil a co se vlastně děje, tak potom se prostě na něj jen dívám a královsky se bavím. Ano, je to jiné než obvyklé anglosaské romantické komedie, ale je to i jinak a nezvykle vtipné a tím pádem i velice osvěžující záležitost, kdy lze bez problému překonat i trochu delší stopáž. ()

old salt

Velmi příjemné. velmi pozitivní. Úsměvné. snad jen scény z akčních filmů mi neladily z celkovým vyzněním ... ()

nettopyrek

Myslím, že natočit pěkný romantický film není vůbec nic lehkého, vždyť láska mezi mužem a ženou (nebo jinak) je téma neustále omílané dokola a v menším či větším množství se vyskytuje v každém druhém filmu. Když se však jde na to chytře, neotřele, s dávkou vtipu a nadsázky, zabalí se to do formální preciznosti, vznikne takovéhle laskavé a hřejivé dílko. Proboha, kdo by tohle nechtěl zažít? ;o) A Epilog? Nemám slov……. ()

Leyla

Poprvé, co se mi americký remake líil víc než originál. Jsou to sice silnější tři hvězdičky, protože pilog je vážně krásný, ale co s tím, když je vám hlavní hrdina a chvílemi i hlavní hrdinka strašlivě nesympatický, takže mu vlastně ani moc nefandíte... ()

djcremo

Romantický film tak, ako naňho nie sme zvyknutý. Tuto práve výnimka potvrdzuje pravidlo, že romantický film nemusí byť presladený, aby mohol byť romantický. A ak sa k tomu pridá ešte aj nenásilný humor, tak je to skoro dokonalé a musím priznať, že tu som sa bavil a nasmial oveľa viac ako pri komédiách z Hollywoodu. Po technickej stránke nie je film až taký dokonalý, ale zasa to plne vynahradzuje dej, nehovoriac o epilógu. ()

hlava4

film u kterého si celou dobu říkáte proč tomu sakra dali tak vysoké hodnocení. A na závěr to pochopíte. ()

TheMe

Zvláštní dílko. Je to film na bázi obyčejného amerického filmu, který ale vlastně nemá s obyčejným americkým filmem společného vůbec nic. Člověk by s klidem mohl říct, že podobných snímků jsou ve světě tisíce, ale opak je pravdou. Film začíná z mého pohledu jako skvělá komedie, vyloženě jsem se bavil. Poté přijdou pasáže, kdy člověk začíná přemýšlet, co se tak asi bude dít dál, co může čekat a přesně ve chvíli, kdy by očekával nějaký daný děj nebo čin, se stane pravý opak myšlenky. Posledních dvacet minut je pak bonbónek na celé předešlé dvě hodiny. Jak jsem byl udiven ze zdejšího hodnocení před shlédnutím filmu, tak po něm už jej zcela chápu! ()

Ondrew

Velmi pekny romanticky film, ake sa v nasich zemepisnych sirkach vidia len velmi tazko, ak vobec. Predsa len mi vsak prekazala prilis velka rozvlacnost (keby to cele skresali na cca 95 minut, vobec by som sa nehneval), obcas bol doraz kladeny na melodramatickost snad az privelky, avsak to je pre azijske filmy tohto druhu vcelku bezne. Obsahovo ma snimka skratka dostala, ale na juhokorejske pomery som cakal predsa len troooosicku viac. Aj tak je to u mna za nadpriemernych 75%. ()

Steeler91

Sassy je je tak krásne citlivý a neobyčajne humorný s neuveriteľne sympatickými, pre nás neokukanými hercami.Aj bez toho neobyčajne perfektného konca, ktorý spôsobí dámskemu osadenstvu nejednu slzu si to zaslúži 5 hviezd. Je to jasný dôkaz že Ázia dokáže ponúknuť niečo naviac, narozdiel od povrchného Hollywoodu... ()

StrixCZ

Na první dojem super, ale opakované shlédnutí vyneslo na povrch přece jen určitou přeslazenost (danou z velké části poněkud kýčovitým hudebním podkresem v dojemných scénách) a poměrně zásadní logické trhliny v ději. Stále pobavilo, ale znovu se k němu vracet nebudu.65% ()

jessic

Hlavní hrdina zachrání opilou dívku před pádem do kolejiště, ta se pozvrací, on za ni zaplatí drahý motel, načež do pokoje vrthne policie a on se ocitá ve vězení. Tak začíná romantika zvláštního vztahu, která je plná hodně neuvěřitelných momentů a která se v druhé polovině změní v romantické melodrama s krásným koncem. Za tu asijskou nevypočitatelnost a romanci podanou jinak než jsme zvyklí alespoň tři. ()

RomanT odpad!

Už po první půlhodině jsem to vypnul a pln nepochopení, jestli toto může někdo myslet vážně, jsem se začetl do pochvalných komentářů. Nechal jsem se znovu přesvědčit na údajně úžasný epilog, ale následovalo opět jen čiré utrpení. Jestli je tento příběh podle skutečné události, jestli se podle něj natočil film a 4 další remaky, jestli má takhle vysoké hodnocení na ČSFD i IMDB, pak to s budoucností lidstva opravdu nevidím růžově. Jediné vysvětlení, které mám, že film viděli a hodnotili převážně puboši nebo i dospělí, kteří ještě nezažili normální láskyplný vztah a byli by vděčni i za submisivního mentála nebo cáklou agresivní mrchu. ()

Desmi

Chceš umřít?! ... Chceš umřít?! ... Chceš umřít?! ... Jedna diktátorka a jedno nemehlo, co okolo ní skáče. Neříkám, že mě to vyloženě minulo, ale znovu to zapínat nebudu. Musím ale přiznat, že podobnou romantickou komedii jsem zatím neviděl (v dobrým slova smyslu). ()

Warapeidza

Wow. Korejská romantická komedie. Co s tím máte dělat? Rozhodně se na to podívat!!! Neboť kam se hrabou všechny rádoby romantický filmy z Holywoodu... Pokud se nenecháte odradit zvláštním začátkem a občas mírnou rozvláčností, budete na konci odměněni. A to mírou vrchovatou... Za epilog bych těch hvězdiček dal mnohem víc, kdyby to tu šlo :). ()