Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

gibbon

Určitě nebyl dobrý nápad rovnou si koupit (všechny reference prostě byly tak dobré, že jsem to riskl) DVD, pak si ho šetřit a sušit a mezitím skouknout desítky a desítky komedií i romantických filmů, co v Koreji za poslední roky vznikly. Než film někdy v polovině přeladil z komediální vlny, přišla mi "My Sassy Girl" v nakoukaném kontextu jen lehce nadprůměrná. Jak říkám... "Než"... Pak, když začne Kwak krásně mučit třeba střihy na osamělé zestárlé tváře, nápadaně podobné hlavním hrdinům, jako by se člověku začala měnit a rozpouštět celá nervová soustava. ()

Pan Filuta

9/10 Je to skvost. Nic víc, nic míň. Na konci bylo nad slunce jasné, že to je film buď z jiného světa nebo z Jižní Koreje. Mě jako Evropan jsem uchvácen tou poetikou, která na mě od první klapky dýchala. Ten kdo hledá dotek génie, možná něco objeví, ostatní můžou zhlédnout dokonalý film. ()

zlabus

Bohužel viděna DC verze. Škoda ztráty tempa v druhé části filmu a otrošku wtf scény s dezertérem, jejíž logiku skutečně nechápu. Protože jinak bych neměl co vytýkat. Příjemní hlavní představitelé, odlehčená zábava, nádherná hudba a na konci moře emocí. Občas předvídatelnost rozhodně nezazlívám, protože romantické filmy prostě mají svá klišé, kterým se vyhnout prostě nejde. Ale jak už jsme psal, nemůžu se ubránit dojmu, že kdyby byl film o cca. 20 minut kratší (což by odpovídalo původní verzi), tak bych šel s hodnocením možná i výše. Jinak velice příjemný a emocionálně silný zážitek. Silných 80% PS: zkusím si sehnat kratší verzi a za pár měsíců si dopřeji druhou projekci. ()

RasputincZ

Nepamatuju si, že bych si někdy kleštil cestu k hlavním hrdinům tak složitě a zdlouhavě. Přesto se nedá popřít fakt, že Yeopgijeogin geunyeo je upřímná, romantická komedie, které nejvíce škodí přepálená stopáž a musím říct, že po zhlédnutí první části jsem vážně přemýšlel nad odpadem, protože celá první část je slepena z různých "blicích, motelových a vězenských scén" a vše završí naprosto dementní a trapná scéna s dezertérem. Druhá část je už lepší a vše dovrší vážně pěkný epilog, který je sice naivní shoda náhod, ale stejně jim to budete přát. At už domině nebo chlapci, který nemůže vystát, když někdo zvrací. ()

MartinezZ

Kdyby se vystřihlo tak 60 minut a byl tam jen začátek a konec, taky by to bohatě stačilo. Neuvěřitelně zbytečně rozvleklé. Nejvíc z celého filmu mě asi potěšila ta závěrečná variace na Pachelbela. ~ 1,5* ()

TomX2

Originálna komédia so sympatickými protagonistami, ktoré spoločne zažívajú mnohé humorné situácie, ktoré naviac nikdy nepôsobia trápne alebo silene. Film je naviac obohatený pekným soundtrackom a ku koncu môže aj milo dojať, avšak stále mám pocit, že tam bolo predsa až príliš neuveriteľných náhod. ()

Tayen

Ačkoliv korejské romanťárny jsou mým oblíbeným žánrem a tento film je jejich průkopníkem, je to jeden z nejslabších filmů, jaké jsem v tomto žánru viděla. Je zábavný a opravdu se musíte smát, ale vztahu těch dvou (což je nejdůležítější výplň) jsem vůbec nevěřila. Holčina kluka šikanovala a trýznila a on před ní marně utíkal - vždycky si ho našla. Přesto nechápu jak a kdy přesně se do sebe zamilovali. Najednou jakoby bylo řečeno: "milují se strašně, strašně moc, smiřte se s tím." No, já nemůžu. ()

katasta

Na začátku člověk moc nechápe, o čem to celé má být, jen je to nějakým divným způsobem zábavné. Ale na konci člověk všechno pochopí a zjistí, jak krásný a dojemný tento film je. Spolu s nádhernou hudbou tvoří ojedinělý snímek. Ale hlavně nezaměňovat s americkou verzí!!! ()

sta

Jo, holt jsem vrcholně romantická duše... scéna u klavíru, za zvuků geniálního Pachelbelova Canonu je mimo tento svět (zrovna si tu skladbu pouštím a vidím celý ten sál, růži, vyznání...pure romace!!!). ()

Pirkaf

Čert vem epilog a čert vem scénu s vojákem (chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to tvůrci zřejmě mysleli vážně).. nepatřím k těm, kteří ještě "půl hodiny po skončení filmu plakali", já jsem se naopak ještě asi hodinu řezal smíchy při vzpomínce na některé scény z filmu, což už se mi dlouho nestalo.. A právě proto, i když k dokonalosti tomuto snímku něco schází, a zhruba tak půl hodiny bych klidně vystříhal (i z nedirector's cut), nemůžu nedát za pět.. ()

GodComplex

Zamerne si mezi asian filmy vybiram ty nejvetsi klenoty, prevazne podle jejich reputace, hodnoceni atd. Videl jsem tak spoustu ultimatnich masterpiecu, v pribuzne romanticke sfere napr. The Road Home, nebo Moment To Remember a od Sassy Girl jsem cekal podobne exklusivni kvalitku. Ta se ale nedostavila ani zdaleka, nakonec to sice tak spatne neni a cim bliz je konec, tim je to lepsi, k tomu se ale bohuzel musite prokousavat solidni davkou zbytecneho a misty i otravneho materialu (mluvim o prodlouzene Director's Cut verzi). Bylo to zabavne, bylo to mile, ale narozdil od jinych asian kousku me tohle az tak nezasahlo. Mozna na tom ma vinu i dost nesympaticky hlavni hrdina. Naopak ta girl byla dokonale cool - "Wanna Die? Drink coffee!". 6/10 ()

jondzavid

Sympatická romantická komédia, ale na plný zásah to u mňa nie je. Chémia medzi ústrednou dvojkou funguje, zopár gagov ujde a finále je naozaj krásne. Od dokonalosti u mňa film oddeluje miestami prílišné prehrávanie, pridlhá stopáž a najmä samoúčelná linka s dezertérom. ()

numi

Těžko říct, jestli jsme už přesyceni hollywoodskou romantikou natolik, že nás dostane i obyčejný a naivní příběh, obyčejného a naivního korejského mladíka s neobyčejnou, a v žádném případě ne naivní, mladou Korejkou, ale už to tak asi vypadá. Místy jsem si říkal, že Korejci mají divný smysl pro humor a že korejština je tak asexuální jazyk, že by se člověk po Němkách mohl utlouct, ale smysl pro "velkolepé" finále holt mají asi pod kůží navěky. Bylo to možná krapet dlouhé a hlavně první půlka by zasloužila sestříhat, ale nakonci byste filmu odpustili všecičko na světě a bude vám všechno naprosto ukradené. A to je dobře. [březen 2006] ()

Jira K

Krásný snímek, kde si každý najde něco ze svého oblíbeného žánru. Opravdu originální je hlavně seznámení ústředních postav. A ten konec!!! " 1Nežádej jí, aby byla ženštější! 2 Ať nikdy nevypije víc jak tři sklenky. Mohla by někomu ublížit. 3 Jestli tě praští dělej, že to opravdu bolí. jestli to opravdu bolí, dělej že ne." Osud je stavba mostu z náhod pro toho koho milujeme. ()

Lum3n

Moc krásný film. Bohužel první část je minimalní o třídu horší než ta druhá a epilog. Obvzlášť ten dezertér byl docela mimo a je mi záhadou, proč ho tam tvůrci vůbec dávali. Ji-hyeon Jeon je naprosto perfektní, fakt dokonalá. Skvělá byla scéna v metru s vojákama a tím levonohým žebrákem, výměna bot v parku a pak samozřejmě nádherný, dojemný konec. Chceš umřít?:) ()

Freemind

Měl jsem problém se na tu uslzenou hrůzu dodívat. Křečovitá romance, trapná komedie, nudné drama přeplácané zbytečnými detaily a pitomostmi. To že má být jedna z nejoriginálnějších romantických komedií začátku XXI. století? Ale prosím vás ... ()

kaylin

Snímek, u kterého Korejci ukázali svou sílu, která je v tom, že jsou schopni natočit romantickou komedii, která není klasická, je trochu jiná, je překvapivá a je svá. A to i ve chvíli, kdy funguje jako romantický film. Například v závěru, kde už se vám slzy prostě derou do očí, to snad ani jinak nejde. Rádi je necháte. ()

Kaluž

Je pravda, že epilog to vytáhl téměř na pět. Vskutku nádherná romance, ovšem tak trochu jiného střihu, než jsme zvyklí. ()

stration

Ten Epilog je prostě tak nádherný, že se vám propojí celý film v jeden vybroušený, promyšlený celek a scény, které se vám zdály přitažené za vlasy a s prvky grotesky budete vidět jinak. Viděl jsem po dlouhé době a dostalo mě to víc jak poprvé a podruhé. Mě prostě ty korejský filmy vždycky zasáhnou tak jak mají. ()