Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

mohamedsfinger

Jou, tak My sassy girl dostala i mě, starého cynika. Ze začátku se vám to zdá jako velmi dobrá teenagerovská komedie, ale během pár minut film dostává jiný rozměr a necháváte se unášet podivným vztahem uťáplého mamlase a rázné, smutné (a i hezké) dívky, když v tom vás posledních asi 35 minut citově rozemele. ()

Autenticita

Hezký konec to má, to ano, ale k jinému filmu. Vyšinutá manipulátorka se nezmění mávnutím kouzelného proutku. Ten film dává dobráckým duším falešné naděje, a to je jeho největší chyba. ()

Lučo

uchvatny film, absolutne nechapem preco sa mi tak paci, ked zaner romantickej komedie z duse neznasam (a to som videl este tu dlhsiu verziu, z ktorej by som ale nevystrihol ani jednu scenu).... asi ti korejcania vedia ako na to a navyse niektore pasaze z filmu sa az prilis podobali na moj osobny zivot.... ()

masr

Taková hezká pohádka o tom, jak se nesmělý submisivní a nezkušený kluk potká s dynamickou, dominantní, sebevědomou holkou -a ta si ho dokonce všimne a ještě se jí zalíbí... Tak to moc nežeru. A co nežeru nejvíc je, že tahle holka se svými neustálými vrtochy, neustálými požadavky a nápady nakonec tak nějak na své neustálé vrtochy zapomene a stane se z ní něco příjemného, něžného. Je to pohádka o přeměně - tím spíš pohádka, že je zacílena na městského introvertního intelektuálního ňoumu, kterému se říká, že jednou ho sbalí ta nejenergetičtější a nejbláznivější buchta, která se ale navíc strašně promění k lepšímu.... Nevěřím zázrakům přinášejícím štěstí submisivním troubům, stejně jako nevěřím na zázračné proměny člověka... Ale pohádka je to hezká. ()

casioa....

krista....tí korejci sú ale prasatá...mám dosť...a to tam dokonca nebol žiadny incest ani iné korejské filmove "korenie" :)) bolo to dosť drsné.......a pritom to bolo len niečo ako "soft porno" medzi "korejským gangbang fekálom" :D ja tie korejské drsnárny PROSTE nežeriem :)) ono by si to asi-objektívne..zaslužilo nejake 3-4*...ale som povrchný...a korejské filmi faakt nemusim.ľ!som asi neobjektívny...no bohužiaľ!! ()

chef

Neviem či som pozeral niečo iné ako ostatní, ale to čo som videl ja bola čistá infantilnosť skĺbená s drámou, v pre mňa dosť nepochopiteľnej forme. 70% ()

Seti

První polovinu naplněnou většinou bezdůvodným nevtipným ponižováním a zhůvěřilými trapnosti jsem skoro nerozdejchal. Sakra jak můžou mít ti Asiati takovýhle smysl pro humor to vážně nechápu!? Druhá půle hraje naštěstí na dramatičtější a vážnější noty, takže toho dost zachraňuje. Vyvrcholení je pak předvídatelné, ale také velmi příjemné. Korejci přitom předvedli, že mají celkem odlišné vnímání lásky. O dost jemnější a méně vulgární než na západě. Příště jen seškrtat ty "komediální" scény (asi první film, u kterého bych radši viděl kratší verzi než režisérský sestřih). ()

Jaccobos

Je to strašně ujetý ! Díval sem se na film na půlky a myslím, že to bylo ku prospěchu. Je tam toho totiž spoustu. Zajímavý příběh je bohatý na super gagy, nečekané situace, před které je stavěn hl. hrdina - mimochodem chudák... - a především všudypřítomnou bláznivost (Chceš umřít ?! :D :D) ()

SkyLukey

Příběh svérázné jihokorejky a trochu divného mladíka. Příběh dvou zcela odlišných existencí. Romantické filmy jsem nikdy nějak neměl v lásce, ale ty asijské mi vůbec nevadí. Přestože My sassy girl nekončí happy endem, donutí to diváka se zamyslet. Tento film jen potvrzuje mou teorii dobře zvládnutých konců. Je to přesně ten typ filmu, během kterého si nejste tak zcela jistí, že ho chápete, že si nejste jistí, co tím chce autor říct a dojmy z filmu mohou být všelijaké. Jakmile ale přijde konec, dá vám zabrat a vy si jste rázem jisti, že to je ten nejlepší film, co jste za poslední dobu viděli. ()

noctambule

Moc dlouho jsem čekala než jsem se na tehle film podívala a to byla chyba, velká. Měla jsem přehnaná očekávání, která se samozřejmě nenaplnila. Prostě mě nezasáhl. Je to dobrý film, ale ne výborný. Ale výborné byly výkony představitelů obou hrdinů. ()

Benedygtus

Kdyby se cely film nesl v duchu druhe poloviny, tak by byl jednim z nejlepsich, co jsem videl! Bohuzel nebyl, prvni polovina byla tak odrazujici, ze jsem si myslel, ze dam 1* a mel jsem co delat, abych to dokoukal, ale jeste ze. Velice osobity, naivni, nahodami provazejici a hezky az na vsunute filmy Ji-hyeon Jeon(jakozto herecky, a tak me napada zaznelo tam vubec jeji jmeno - divky kterou hrala?). Moje hodnoceni stoupalo kazdou chvili a zaver(Epilog) byl natolik famozni, ze to temer ani popsat nelze, ano, presne tak ma vypadat romaticky film. ()

BluT

Film je sice originální a autentickej, ale nedostal mě tolik, jak jsem doufal. Na můj vkus hrál trochu moc na city a děj chvílema solidně stagnoval. Navíc hlavní herečka mi (narozdíl od Gyeona-woo) byla opravdu hodně nesympatická a ani vzhledově mě moc nezaujala... Ale za těch pár výbornejch scén nemůžu klesnout na tři hvězdy. 75% P.S. Myslím, že kdyby film zkrátili tak na hodinku a půl, byl bych mnohem spokojenější a možná bych uvažoval o maximálním hodnocení. Přes dvě hodiny dlouhou verzi mohli spíš vydat jako Director's cut... ()

Cracker

Kwakov film tak prekypuje romantikou, melanchóliou a podobnými emóciami, že minimálne mesiac si nepozriem nič romantické a taktiež nič z Kórei. Yeopgijeogin geunyeo je ale predsa len nádherný príbeh, dojemný, typicky sladký, nechýba mu ani povestný suchý humor a navyše je skvele napísaný. Je to ten typ filmu, ktorý sa páči azda každému. Kórejská romantika je neodolateľná a ten kto raz ochutnal, už ju nikdy neopustí. Alebo niečo v tom zmysle... ()

klukluka

Ta úvodní, komediální část filmu byla GENIÁLNÍ! Mimo jiné mě překvapilo, že ke mně promlouvá humor tak odlišné kultury. Zamýšlím se nad tím, jestli ten film záměrně nepřizpůsobili západnímu světu. Ta kompatibilita byla skutečně neuvěřitelná. Závěrečný epilog jsem ale naopak celkem přetrpěl. Možná jsem cynik, ale napadaly mě při něm takové myšlenky, jako že jsou Korejci mistři světa v onanii a podobně. Samotného mě mrzí, že si ten film neudržel moji pozornost až do konce, ale fakt už se mi to táhlo jak sopel. První více než půlka je u mě za 5, druhá méně než půlka za 2 (když dobře), nicméně jsem si vědom toho, že jsem okoralej pařez s minimální zbytkovou hladinkou smyslu pro romantiku, s čímž filmaři nejsou schopni nic moc udělat, a já přitom podvědomě cítím, že si ode mě zaslouží co nejlepší hodnocení, proto ve výsledku 4 pecky. ()

Devadesát Dva

"Chceš umřít?! (...) "...jseš mrtvej." (...) "...a jestli na to zapomeneš, tak jseš mrtvej." (...) "...hej, jestli mě nechytíš, tak tě zabiju." (...) (o scénářích nemluvě) ____ Aneb romance na entou, protože hl. hrdina musí pro ženu svých snů projít zvláštním peklem. Ti dva si prostě a jednoduše rozumí. Žánrově mě naposledy takhle bavilo snad jen '500 Days of Summer', nebo 'Pěna dní' od Viana. Jihokorejci v roce 2001 natočili tuhle neuvěřitelně sympatickou věc a vsadili na absurdní upřímnost, kterou dostáváte jen v situacích ze života. Je to krásný protipól k hollywoodským blockbusterům s dobrým obsazením ústřední dvojice - hlučné a rázné holky a kluka, jehož bych popsal jen tím, že má hodně často zaražený výraz a stejně jako já, pootevřenou pusu a to je vlastně vše, co o něm stačí vědět a vidět, aby si i tak brzy získal vaši náklonnost. Čím dřív od vzniku jste tohle viděli (resp. blíže roku 2001, tím to bylo patrně silnější - taky to chce mít za sebou první velkej vztah, aby člověk docenil určité maličkosti, čímž mám na mysli, jak číst to, co po vás holka chce a nebo nechce). -Můžeš si dát kolu. -Dám si kávu. (...) (oči při čtení scénáře) (...) Stavba mostů příležitostí pro toho koho miluješ. Silné čtyři. Skvělá volba i pokud člověk nemá rád romance a chce na ně změnit názor, protože tady žádný patos nenajdete. Nedojde tu dokonce ani na polibek. ()

Roby

Asi nejlepší romantický film jaký jsem kdy viděl. Svým osobitým humorem skvěle zapadl do této romanticko-dramatického filmu a mě mrzí jen fakt, že nedostanu další film, kde uvidím, „dívku“ jak mlátí Gyeon-wooa a vyhrožuje mu smrtí. Film mě rozesmál, podivil i rozesmutnil... Na tenhle film nikdy nezapomenu 97%. ()

noby

Příjemný, zajímavý snímek. Mám z jeho sledování silně schizofrenní pocit, jednak z nesplněných očekávání, jednak z neskutečně otravné a přes to nebo právě proto zajímavé hlavní ženské postavy, jednak z nechutně pomalého tempa, bez kterého by to ale tak docela nešlo, jednak z značné porce úhybů, které tam vůbec nemusely být. Lepší tři, ale tři. ()