Reklama

Reklama

Lidské monstrum ožilo, zachraň se, kdo můžeš! Pro milovníky hororů, ale i jejich odpůrce, je určena vtipná a divácky vděčná parodie Mela Brookse. Hrdinou příběhu je nadějný vědec Frederick, vnuk dr. Frankensteina, který na přednáškách s oblibou odhaluje svým studentům nejrůznější "tajemství" lidského těla. Když obdrží závěť Victora Frankensteina, odjíždí z Ameriky do starého rodinného sídla, aby převzal dědictví. Jeho "součástí" jsou také potrhlý sluha Igor a tajemná domácí paní Blücherová. Ve sklepení domu Frederick objeví pracovnu svého neblaze proslulého dědečka i recept, jak oživit člověka. Není divu, že právě tento "odkaz" dlouho na pokoji nenechá. Jeho vědecký pokus se mu však poněkud vymkne z rukou a znovuoživlý člověk začne ohrožovat ostatní pokojné občany... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (141)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Už jsem film kdysi dávno viděl ale v dobách kdy jsem kvality filmu nedokázal ocenit tak jako dnes. Nedávno jsem na film narazil na internetu a řekl si, že by nebylo od věci dát si repete. Navíc jsem si všimnul, že zde ani nemám film ohodnocenej takže o to větší důvod byl dát si opáčko. Komedie, parodie či snad pocta Frankensteinovi, Frankensteinově nevěstě a jiným Universalackým filmům? Berte to jak chcete. Já se každopádně bavil. Rozhodně mi to sedlo víc než kdysi. Je to dobře natočený, nechybí humor a dobrý herecký obsazení v čele s Martym Feldmanem(Igor), Genem Wilderem(Dr. Frankenstein), Peterem Boylem(montrum) a nádhernou Teri Garr(Inga). Klidně dám plnej počet hvězd a už teď vím, že jsem film neviděl naposledy. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Čakal som niečo podstatne lepšie. Na to, že ako žáner je uvedená komédia tu teda veľa srandy nebolo. Netvrdím, pár humorných scénok sa vydarilo, najmä v spojitosti s tým hrbáčom, ale celkovo som sa väčšinu času iba nudil. Oceňujem ale aspoň tú snahu o akúsi paródiu na starú klasiku. Slabší priemer. 55/100 ()

Reklama

Sawy 

všechny recenze uživatele

Pro mě fantastická hororová parodie.Strašidelné to není vůbec,ale vtipné?Maximálně!!Hovor mezi doktorem Frankensteinem (výborný Gene Wilder) a sluhou Igorem (bezkonkurenční Marty Feldman) na nádraží je jedním z nejvtipnějších momentů,jaké jsem kdy viděl.Jestli budou i další Brooksovy filmy tak skvělé,tak ho zařadím do topky.A samozřejmě Frau Blücher :-) 90 % ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Vynikající hororová komedie. :) Skvělé odkazy a narážky na žánrově podobné filmy (včetně Frankensteina, samozřejmě:), ale i na klasické detektivky ("'Well this explains the music.' 'It's still warm.'"). Mel Brooks natočil své dílko tak dobře, že chvílemi dokonce uvažujete, jestli to náhodou nemyslí vážně. :D "'Dr. Fronkensteen! Are you all right?' 'My name is Frankenstein!'" ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Pridávam sa k Maftíkovi, toto je kult! Mladý Frankenstein je "nářez" od začiatku do konca. Mel Brooks si uťahuje zo všetkých a zo všetkého a Gene Wilder je proste... mňam! Napriek tomu, že on je môj miláčik, absolútne perfektní sú rovnako aj Marty Feldman či Madeline Kahn (s ktorými tvoril Wilder nemenej skvelú komediálnu trojicu aj v Dobrodružstve bystrejšieho brata Sherlocka Holmesa). ()

Galerie (84)

Zajímavosti (26)

  • V roce 2007 byl film uveden na prknech Broadwaye. (HellFire)
  • Poslední film pro Oscara Beregi Jr a Richarda Haydna. (HellFire)
  • Fráze „Its Franknsteen“ a její výslovnost je odkazem na Leonarda Bernsteina, u něhož je koncovka jeho jména vyslovována podobně. (ČSFD)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)

Reklama

Reklama