Narozdíl od dokonalé Závrati jsem se u Mladého Frankensteina celou dobu nesmál, což je však nejspíše dáno neznalostí parodované látky, přesto mi připadal mnohem vtipnější než většina ostatních parodií. Jak už tu píše betelgeuse Mladý Frankenstein se nesnaží udržet diváka při záchvatech smíchu po celou dobu svého trvání, což mi náramně vyhovuje, neboť slabší kadence vtipů má v tomto případě zcela jistý vliv na úpadek těch nepovedených. 80% [TOP 19/10 72%](15.10.2006)

Nadprůměrná parodická komédie . Nejlepší postava je bezesporu Aj-gor (jeho oční a výrazové prostředky jsou geniální) a výborný inspektor Kemp. Film je naprosto kouzelný v originále - jakýkoliv dabing by kouzlo zničil - zvláště pak u Kempa. Ani se mi nechce věřit, že film je z roku 1974. Pokuď znáte, jako já, originál toto dílko si patřičně vychutnáte se vším všudy. " It's live !"(14.3.2008)

Zajímavé, že Mel Brooks natočil ty nejdospělejší filmy na začátku své kariéry. Proti nepovedeným Drákulovinám nebo Robinu Hoodovi má tohle styl a šťávu. Scénky jsou výtečně vypointované - např. manželčino uhýbání před vzdušným polibkem, aby ji nerozcuchal, nebo teplé housle... Souhlasím, že po nepřekonatelných Spaceballs je toto nejlepší Melův film.(19.10.2006)

Vnuk slavného profesora Frankensteina se vrací do své domoviny...do Transylvánie a že s dědečkem nechce mít nic společného je znatelné hned ze začátku...tedy až do doby než objeví laboratoř, kde stvořil svého prvního umělého člověka. Zde se rozhodne stvořit svého umělého člověka. Výborná parodie, ve které exceluje řada herců, ale nejlepší a nejoriginálnější je dobrý sluha Igor, kterého hraje M. Feldman a všimnout si ho na ulici tak se možná i leknu. Přesto sympatická postava a výborný hláškař. Možná jsem čekal film více vtipný přesto jsem na konci byl velice spokojený. Zřejmě druhý nejlepší film po Spaceballs od Mela Brookse. --- Počkejte pane mohlo by to být nebezpečné…běžte první(15.10.2006)

Druhé setkání s Brooksem už dopadlo o poznání líp, že bychom si na sebe zvykali? I tady jsou gagy tak zvláštně proti srsti načasované, ale už mi to nepřipadá nepovedené, jen nezvyklé, leč po svém konzistentní. Během filmu jsem sice smíchy hulákal jen na pár místech, při zpětném pohledu v něm ale bylo zabijáckých fórů daleko víc (a proti Producentům v podstatě zmizely ty vyloženě laciné a přibylo jazykových hříček i momentů téměř montypythonovských), což by mohlo slibovat umocněný zážitek při opakované projekci. Láska k předloze z toho přímo tryská, což mám rád, má to i své momenty skoro čisté krásy, bez kterých pro mě parodie ztrácejí jeden důležitý rozměr (melodie transylvánské ukolébavky Johna Morrise je Mladému Frankensteinovi tím, čím je Gabriela Beňačková Tajemnému hradu v Karpatech), a minimálně Marty Feldman se stěhovavým hrbem je jednoduše k zulíbání, nemluvě o téměř nepoznatelném Genu Hackmanovi v roli slepého poustevníka.(25.3.2016)

• - V roce 2007 byl film uveden na prknech Broadwaye. (HellFire)

• - Podľa vyjadrenia Mela Brooksa je spomedzi všetkých filmov, ktoré režíroval, jeho najobľúbenejším práve Mladý Frankenstein. (m.a.t.o.)

• - Igorova (Marty Feldman) slova „Walk this way“ se stala námětem na skladbu pro skupinu Aerosmith. (Zdroj: ČSFD.cz)