Reklama

Reklama

Lidské monstrum ožilo, zachraň se, kdo můžeš! Pro milovníky hororů, ale i jejich odpůrce, je určena vtipná a divácky vděčná parodie Mela Brookse. Hrdinou příběhu je nadějný vědec Frederick, vnuk dr. Frankensteina, který na přednáškách s oblibou odhaluje svým studentům nejrůznější "tajemství" lidského těla. Když obdrží závěť Victora Frankensteina, odjíždí z Ameriky do starého rodinného sídla, aby převzal dědictví. Jeho "součástí" jsou také potrhlý sluha Igor a tajemná domácí paní Blücherová. Ve sklepení domu Frederick objeví pracovnu svého neblaze proslulého dědečka i recept, jak oživit člověka. Není divu, že právě tento "odkaz" dlouho na pokoji nenechá. Jeho vědecký pokus se mu však poněkud vymkne z rukou a znovuoživlý člověk začne ohrožovat ostatní pokojné občany... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (136)

Matty 

všechny recenze uživatele

Jako pocta původnímu Frankensteinovi dokonalé, jako parodie velmi slabé. Stejně jako většina Brooksových filmů má také Němý film momenty výborné i momenty trapné. Občas je to film dobrý, občas špatný, ve výsledku však ani dobrý ani špatný. Velmi řídký výskyt převážně křečovitého humoru sice pěkně „ladí“ se stylově hororovou atmosférou (některé záběry jistě potěší znalce starých hororů), ale výsledek není ani vtipný, ani strašidelný, čímž Mladý Frankenstein velmi připomíná Polanského Ples upírů. Skutečně je mi záhadou Oscarová nominace v kategorii Nejlepší scénář, za logičtější bych považoval nominaci za Režii, která je sice maximálně odosobněna, ale Jamese Whalea kopíruje s největší precizností. 70% Zajímavé komentáře: woody, Maftík ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $2,8miliónaTržby USA $86,273,333Tržby Celosvetovo $87,300,000Tržby za predaj DVD v USA $15,500,333 //počet predaných kusov 1,449,778║ Mel Brooks a jeho humorná stránka ide v dosť planej podobe, príliš suché nezaujímavé. /35%/ ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pár okamžiků bylo zábavných, ale i tak jsou to slabší 3*, které se nikdy nemohou stát 4 dokud mě bude Mel Brooks tolik nudit a tolik sázet na parodie, které prostě neumí být věčně zábavné. Je to vymírající žánr (kvalitou, ne počtem snímků) a točit celý život to samé a nedělat to stejně dobře je trochu na zamyšlení. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vnuk slavného profesora Frankensteina se vrací do své domoviny...do Transylvánie a že s dědečkem nechce mít nic společného je znatelné hned ze začátku...tedy až do doby než objeví laboratoř, kde stvořil svého prvního umělého člověka. Zde se rozhodne stvořit svého umělého člověka. Výborná parodie, ve které exceluje řada herců, ale nejlepší a nejoriginálnější je dobrý sluha Igor, kterého hraje M. Feldman a všimnout si ho na ulici tak se možná i leknu. Přesto sympatická postava a výborný hláškař. Možná jsem čekal film více vtipný přesto jsem na konci byl velice spokojený. Zřejmě druhý nejlepší film po Spaceballs od Mela Brookse. --- Počkejte pane mohlo by to být nebezpečné…běžte první ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

U téhle parodie jsem se smál víc než u Závrati, ale hluchých míst ve snímku bylo opět hodně. Jenže moje pobavení vyvolával z velmi velké části Gene Wilder, který spolupracoval i na scénáři. Kruci, kdy vůbec televize dá jeho nejlepší kousek "Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese?" Takže opět 70%, ale na osmdesátku si to skoro sáhlo. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (21)

  • Mozek, který má za úkol ukrást Igor, patří Hansi Delbrückovi, vědci a světci. Hans Delbrück žil v devatenáctém století a je znám jako vojenský historik a profesor na Berlínské univerzitě. (HellFire)
  • Když Gene Wilder přišel s tím, že Frankenstein (Gene Wilder) s monstrem (Peter Boyle) budou zpívat "Puttin' on the Ritz". Mel Brooks byl proti, neboť mu to přišlo příliš šílené. Gene Wilder ho nakonec přesvědčil, aby scénu alespoň zkusili. Nakonec se Melu Brooksovi zalíbila tato scéna natolik, že ji ve filmu nechal. (janejudyjune)
  • Film bol natočený s tými istými kulisami a laboratórnym vybavenim ako Frankenstein z roku 1931. (Flipper)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)

Reklama

Reklama