Vynikající hororová komedie. :) Skvělé odkazy a narážky na žánrově podobné filmy (včetně Frankensteina, samozřejmě:), ale i na klasické detektivky ("'Well this explains the music.' 'It's still warm.'"). Mel Brooks natočil své dílko tak dobře, že chvílemi dokonce uvažujete, jestli to náhodou nemyslí vážně. :D "'Dr. Fronkensteen! Are you all right?' 'My name is Frankenstein!'"(15.10.2006)

Dokonalé stylizací, dokonalé hereckými kreacemi, vskutku dokonalé v celé parádě! U tohoto snímku platí, že čím víc jste obeznámeni s původními filmy s Frankensteinem od Universalu, tím více se budete bavit! Gene WIlder, Marty Feldman, Peter Boyle, Mel Brooks... no zkrátka každý, kdo stojí za tímto filmem, všichni jsou to géniové komedie. Mladého Frankensteina bych mohl sledovat pořád dokola!(23.3.2018)

"Blücher!" Mel Brooks byl, je a bude král parodie. Samozřejmě můžete jeho díla srovnávat s filmy tria ZAZ, ale je to jako srovnávat turecký akční film s Bayovými megalomanskými filmečky. Poněvadž u nás nemají universalovská monstra takovou oblibu nemůžeme plně docenit ani znovuzrození Frankensteinova monstra s velkým pindíkem. Úžasná režie, plně využívající prostředí hřbitovů a děsivé laboratoře jde v ruku v ruce se scénářem, který si dělá uctivou srandu ze všech těch pitoreskních postaviček starých hororů. Pokud jste neviděli Frankensteinova syna těžko se tak nasmějete inspektoru Kampovi, ve skvostném hereckém ztvárnění Kennetha Marse. V roli jednorukého burgomástra se skleněným monoklem na vypíchlém oku bych ho nerozlišil od originálu. Pak je tu samozřejmě Igor (čtoucí se Ajgor), alias Marty Feldman (díky nemoci štítné žlázy jeden z nejnezapomenutelnějších zjevů v historii filmu) - pravý opak svých hrbatých, málomluvných předchůdců, jenž hází jednu hlášku za druhou. "Jsem skvělý chirurg, můžu vám ten hrb odoperovat." "Jakej hrb?" Celý film je plný nejrůznějších sexuálních vtípků a narážek, což ještě podtrhuje ujetost atmosféry. Měli byste alespoň trochu znát horory 30-tých let, jinak vám Brooksův a Wilderův opus magnum moc neřekne.(31.1.2007)

Ve srovnání s parodiemi typu ŽHAVÉ VÝSTŘELY nebo PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM je kadence vtipů u tohoto filmu zhruba třetinová - jde spíš o komediální variaci na Frankensteina než jeho plnokrevnou parodii. Pomalejší tempo však tvůrci plně vynahrazují péčí o atmosféru, vynikající ČB kamerou a naprosto zásadním Genem Wilderem v hlavní roli. Ani tentokrát si Brooks neodpustí pubertálně lechtivý humor.(26.11.2002)

Jedna z najlepších hororových komédií (i keď viac komédia) čo som v poslednej dobe videl. Pochmúrna scenéria transylvánskeho hradu, miestnosti plné pavučín a prachu či atmosféra cintorínu-to všetko výborne kontrastuje s odľahčujúcimi vtipmi založenými hlavne na hláškach a dialógoch. Ktomu si pridajte svižné tempo filmu a parádne herectvo Gene Wildera čoby mladého Frodoricka Frankenstína a Marty Feldmana ako ujetého sluhu Ajgora a o zábavu máte postarané.(30.7.2007)

• - Mozek, který má za úkol ukrást Igor, patří Hansi Delbrückovi, vědci a světci. Hans Delbrück žil v devatenáctém století a je znám jako vojenský historik a profesor na Berlínské univerzitě. (HellFire)

• - V roce 2007 byl film uveden na prknech Broadwaye. (HellFire)

• - Film byl promítán v londýnském kině Times po celé 4 roky a 9 měsíců. (pan Hnědý)