Pro mě fantastická hororová parodie.Strašidelné to není vůbec,ale vtipné?Maximálně!!Hovor mezi doktorem Frankensteinem (výborný Gene Wilder) a sluhou Igorem (bezkonkurenční Marty Feldman) na nádraží je jedním z nejvtipnějších momentů,jaké jsem kdy viděl.Jestli budou i další Brooksovy filmy tak skvělé,tak ho zařadím do topky.A samozřejmě Frau Blücher :-) 90 %(24.5.2009)

Vtipná komedie, která si na jednu stranu utahuje z klasiky skutečně velké, a na druhou stranu se pak jedná o něco, co tuto klasiku ctí a uvědomuje si, jak velký to byl mezník ve světovém hororu a jak je to pořád nesmírně dobrý film. Gene Wilder je skvělý a i další postavy jsou výborně ujeté. Místy jsou zde skvěle promyšlené scény.(5.10.2015)

Zajímavé, že Mel Brooks natočil ty nejdospělejší filmy na začátku své kariéry. Proti nepovedeným Drákulovinám nebo Robinu Hoodovi má tohle styl a šťávu. Scénky jsou výtečně vypointované - např. manželčino uhýbání před vzdušným polibkem, aby ji nerozcuchal, nebo teplé housle... Souhlasím, že po nepřekonatelných Spaceballs je toto nejlepší Melův film.(19.10.2006)

U téhle parodie jsem se smál víc než u Závrati, ale hluchých míst ve snímku bylo opět hodně. Jenže moje pobavení vyvolával z velmi velké části Gene Wilder, který spolupracoval i na scénáři. Kruci, kdy vůbec televize dá jeho nejlepší kousek "Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese?" Takže opět 70%, ale na osmdesátku si to skoro sáhlo.(30.10.2006)

Narozdíl od dokonalé Závrati jsem se u Mladého Frankensteina celou dobu nesmál, což je však nejspíše dáno neznalostí parodované látky, přesto mi připadal mnohem vtipnější než většina ostatních parodií. Jak už tu píše betelgeuse Mladý Frankenstein se nesnaží udržet diváka při záchvatech smíchu po celou dobu svého trvání, což mi náramně vyhovuje, neboť slabší kadence vtipů má v tomto případě zcela jistý vliv na úpadek těch nepovedených. 80% [TOP 19/10 72%](15.10.2006)

• - Fráze „Its Franknsteen“ a její výslovnost je odkazem na Leonarda Bernsteina, u něhož je koncovka jeho jména vyslovována podobně. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mozek, který má za úkol ukrást Igor, patří Hansi Delbrückovi, vědci a světci. Hans Delbrück žil v devatenáctém století a je znám jako vojenský historik a profesor na Berlínské univerzitě. (HellFire)

• - Gene Wilder se jako malý bál filmů o Frankensteinovi a vadil mu prý konec. Proto se rozhodl napsat tuto parodii. (janejudyjune)