Skvělá komedie. Bavil sem se celou dobu, protože sem náhodou asi týden předtím viděl originalního Frankensteina s vynikajícím Borisem Karloffem, takže parodovanou verzi sem měl nastudovanou. Filmu vládne až démonický Wilder, skvělý a šílený Marty Feldman a Peter Boyle jim skvěle sekunduje. Za vůbec nejlepší scénu považuju tu, kdy monstrum uteče a dostane se ke slepému starci. Tuhle scénu sem skoro nemohl vydýchat a celé tělo mě bolelo ještě další den od obrovské salvy smíchu(9.10.2008)

Naprosto vynikající hororová parodie. Mel Brooks se s tím nepáral a stvořil úžasnou podívanou plnou neodolatelných komických scének. Všechny postavy jsou jedinenčné, u mě vede hláškující sluha Igor a velitel policie, který má železnou ruku (vládne železnou rukou :-)). Mezi geniální vtípky se však vmísily i decentně zábavně strašidelné a některé i dojemné prvky. A díky za to. Roztržitý Gene Wilder (skvělý dabing Oldřicha Kaisera), monstrum Peter Boyle, okouzlující Madeleine Kahn (ta se objevuje snad skoro ve všech Brooksových filmech) a poznal někdo z vás Genea Hackmana? Pro vás, kteří si ho nevšimli, je to ten slepý fousatý poustevník. "Mladý Frankenstein" není narvaný k prasknutí všelijakými gagy a je to jen dobře. Scén, kdy se zasmějete od srdce je jenom pár, je jich spíše více pro pousmání. A právě to je příčinou absence nepovedených nebo slabých vtípků a jedná se o nejlepší film Mela Brookse, který jsem viděl.(15.10.2006)

Nadprůměrná parodická komédie . Nejlepší postava je bezesporu Aj-gor (jeho oční a výrazové prostředky jsou geniální) a výborný inspektor Kemp. Film je naprosto kouzelný v originále - jakýkoliv dabing by kouzlo zničil - zvláště pak u Kempa. Ani se mi nechce věřit, že film je z roku 1974. Pokuď znáte, jako já, originál toto dílko si patřičně vychutnáte se vším všudy. " It's live !"(14.3.2008)

Určitě nejlepší film Mela Brookse. Film zdobí famózní atmosféra, asi přiživená i tím, že je film černobílej. První půlka filmu je atmosférou doslova napěchovaná, navíc vyšperkovaná spoustou výborných hlodů. Pak už jde úroveň filmu trochu dolů, bohužel. Nicméně v konečným součtu je to více než povedená parodie, a to jsem nikdy na parodie nebyl. Kdysi dávno v Československé televizi k filmu udělali naprosto dokonalej dabing, jeden z nejlepších dabingů co jsem kdy slyšel. Už jen ty úvodní titulky...(3.8.2009)

Jako pocta původnímu Frankensteinovi dokonalé, jako parodie velmi slabé. Stejně jako většina Brooksových filmů má také Němý film momenty výborné i momenty trapné. Občas je to film dobrý, občas špatný, ve výsledku však ani dobrý ani špatný. Velmi řídký výskyt převážně křečovitého humoru sice pěkně „ladí“ se stylově hororovou atmosférou (některé záběry jistě potěší znalce starých hororů), ale výsledek není ani vtipný, ani strašidelný, čímž Mladý Frankenstein velmi připomíná Polanského Ples upírů. Skutečně je mi záhadou Oscarová nominace v kategorii Nejlepší scénář, za logičtější bych považoval nominaci za Režii, která je sice maximálně odosobněna, ale Jamese Whalea kopíruje s největší precizností. 70% Zajímavé komentáře: woody, Maftík(16.10.2006)

• - Gene Wilder se jako malý bál filmů o Frankensteinovi a vadil mu prý konec. Proto se rozhodl napsat tuto parodii. (janejudyjune)

• - Igorova (Marty Feldman) slova „Walk this way“ se stala námětem na skladbu pro skupinu Aerosmith. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Podľa vyjadrenia Mela Brooksa je spomedzi všetkých filmov, ktoré režíroval, jeho najobľúbenejším práve Mladý Frankenstein. (m.a.t.o.)