Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

PTuranyi

Priemerný akčný film. Marion Cobretti alias Cobra je typický akčný hrdina 80-tych rokov. Silný odvážny, drsný a neberúci zákon až tak doslovne. Príbeh je prostý a v svojej ambicióznej nafúknutosti až prehnaný. Nejde o nič menšie ako tajnú organizáciu snažiacu sa zaviesť "nový poriadok" prostredníctvom vrážd, pretože silní zabíjajú slabších aby prežili :D. Nechýba drsný humor a vtipné hlášky. Veď Marion by chcel mať mužnejšie meno napr. Alice a odpoveďou na vyhrážku gaunera v obchode, že to tu všetko vyhodí do vzduchu je "Mne je to jedno, ja tu nenakupujem." :D Akcia je samozrejme na prvom mieste. Nabubrená, efektná a ostentatívna a logickým skratkám sa nevyhýba. Keď záverečná naháňačka, v ktorej sa armáda motorkárov promenáduje hlavným hrdinom pred hlavňami ako na prvého mája, skončí v nejakej oceliarni, Cobra presne vie, ktorý ventil otočiť, aby usmažil prenasledovateľa. No a hlavný gauner skončí efektne na háku ako Jánošík. Produkcia je dobrá a rada sa pohráva s hudobnou zložkou ústiacou až do toho, že sa zrazu ocitnete vo videoklipe. Ale všetko s citom a integrálne. Herecké výkony sú priemerné a na nejaké charaktery tu nie je veľa času. ()

F2003F

Mne sa Sly vždy spájal v prvom rade práve s Cobrou, nie Rockym alebo Rambom. Film má veľmi svojsky elegantný imidž pričom jeho ovplyvnením sú minimálne slnečné okuliare v mojom slovníku dodnes známe ako kobrovky. Prekvapivo atmosféra strachu pôsobí v miestach ktorých má byť vďaka dobre obsadenému portrétu chladnokrvného vraha (Brian Thompson). Tak som si to pozrel znovu po stý krát a konštatujem že ide o hrozný film, v druhej polovici (útek) úplná fraška. A čo? Aj tak si vždy tento film pozriem radšej ako väčšinu ikonických danej éry. A baví ma to ()

zurivymlok

Typický filmový klip osmdesátých let. Vypněte mozek a možná se i pobavíte./// Ale jako děcko jsem měl ten film rád. Pamatuju, že když to k nám přišlo, tak polovina vesnice (dětí mého věku) žvejkala sirku. :-D ()

R-2

Asi desátá kopie na VHSku, jeden hlas co mluví úplně všechno a vlastně na té barené Tesle jsme toho moc neviděli, ale zábava, zábava to tenkrát opravdu byla. Dnes tak 2*, ale odpusťtě mi ten sentiment a 3* ()

Muňa

Kdyby to natočil Tarantino, tak to tady má 80 %. Já musím z výchovných hledisek dát 3 hvězdy a jednu strhávám, protože jsem kvůli tomu prošvihl Ryba jménem Wanda :) ()

moorks

80 léta a tenhle klasický akčnák...Stallone ve skvělé formě...jako hrdina co se s ničím nemaže ani s bandou mizerných vrahounů. A tehle role mu fakt sekne. A zajímavostí tohoto filmu je i krásná Brigitte Nielsen. Je tam prostě jako úžasná kočička. ()

naytsirk

Sly se sirkou v puse s bouchačkou za pasem, sám proti klubu kladivářů... dost přiblblá podívaná, ale koukatelná... ()

Tomulka

Ušité na míru pro Sylvestra Stalloneho, bohůžel jeho ztvárnění poldy Cobrettiho je jediné dobré na celém filmu. ()

chosan

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Sylvestrem. Zkrátka role drsných ať už policajtů nebo vojáků mu sedí dávám 80%. ()

FAxPR

mám Sly.e moc rád, opravdu ano. kvůli němu jsem tenhle paskvil dokoukal a jen díky jeho účasti ta jedna *.. proč je to tak špatný? herci jsou dost zlí. některý scény byly jen na efekt (např. stříhaná pizza) a u jiných ste předem věděli, jak dopadnou (tak jako u celého filmu, haha). akční scény taky- hrozný vidět jak se použila jedna technika pro pád z motorky snad u 20 lidí.. nemluvě o prkotinách, které mě na akčních filmech rozčilovaly vždycky (nekonečné zásobníky, granáty silné jako malé atomovky, auta vybuchující po prvním zásahu..). kostými byly taky špatný (ale je fakt, že jsem tenhle film viděl po 20 letech od jeho vzniku, takže asi tim to bude). no.. toho dobrýho mě nenapadá nic moc. vlastně jen to pěkný auto, co Sly měl a pak ho zrušil. ()

Saprofag

Sly si navlékne Cobra brýle, aby nevaypadal jako neškodný slepýš, ale aby opravdu vypadal drsně a jde se kosit. Kosí se od začátku až do konce. Pod Slyovou kosou nelehne jen běžná tráva, ale i statné stromy. Sly povykosí i tam, kde není co kosit. Jediné, co Sly kosit nebude, je Brigita Muž Nielsen, kterou místo kosení pro změnu klátí. Je to ale takové spíš klácení ve větru a tak se jde zase kosit :D. NO! Co říct?! Je to ptákovina, slátanina atd., ale Brian Thompson je záporňácká tlama, kterou jen tak nezapomenu a mimo toho neustáleho kosení, které se stále stupňuje až do bodu opravdové trapnosti, se tu najde i dobrá atmoška a protože jsem to poprvé samozřejmě viděl jako kluk a scénu "nahánění modelky" :D jsem dost prožíval, musím minimálně z nostalgie dát za tři. Je to Béčková klasika jak řemen. Není co řešit! ()

MaximusMax

Takto měli vypadat Expendables, pokud chtěl Sly natočit opravdovou poctu 80's. Čistější žánrovku jsem asi neviděl. Stejně jako v romantickém filmu byste nehledali kulometnou palbu, nehledejte v badass akční řežbě scénář k zamyšlení. Stejně jako romantickému filmu odpustíte sladký happyend, badass akční řežbě nevyčítejte předvídatelný scénář. Je tu psychopatický hrdina s hlasem hlubším než Macocha a Cobrovi stačí natrhnout nátělník pouličnímu výtržníkovi, aby si podrobil celý jeho gang. Je tu akce a je tu atmosféra. Co víc byste od tohoto žánru chtěli? ()

Voxel

Stallonova odpověď na Arnoldovo komando je kvalitní s lepší atmosférou, horším dějem, menším počtem akčních scén a srovnatelně nereálným finále. Stačí vypnout mozek a bavit se. ()

mammutcz

Na rozdíl od mnoha jiných komentátorů nemusím film hodnotit s odstupem 20 let .... jsem jeho pamětník :-) a filmy 80. let mám rád, mají svoji specifickou atmosféru a kdo ji nezažil o hodně přišel .... "Vypadá jako šupák, ale zvrhlíky chytá parádně ... ... Gonzáles moc kecá, co?" ()

montel

V Los Angeles řádí sériový vrah zvaný Rozparovač, který vraždí zcela náhodné oběti. Na případu začne pracovat drsný policista Marion Cobretti (Sylvester Stallone), který se však nemá čeho chytit. Případ se otočí v momentě, kdy je modelka Ingrid (Brigitte Nielsen) svědkyní vraždy a zahlédne vrahovu tvář. Cobretti jí nyní musí ochránit před nájezdem hordy motorkářů, kteří patří k tzv. novému řádu, kteří svými vraždami chtějí změnit Ameriku...Další Stalloneho vykopávka, která mě kdysi pěkně bavila, ale nyní spíše rozesmívala. Charizma postavám nechybí a záporáci jsou zde pěkně odporní. Film má ale tak rychlý spád a všechno se tam děje tak rychle, že než se divák rozkouká nebo nedejbože nestihne první minuty filmu je konec. 45% ()

Wez

super béčko(nebo céčko??)Začátek excelentní(supermarket killer byl naprosto fantastickej),pak se fim trošku vleče,než dojde na gang teroristů,kterým vévodí Brian Thompson-podle mě tento film táhne on,a ne hlavní hvězda-dávám pět,ale Slyho zásluha to není-ani Brigitte Nielsen,která mi tam vůbec nepasovala-no a i nostalgie v tom sehrála určitou roli ()