Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

koza3

Jak se jmenuje ten papír co se pomocí něj dá obkreslit jiný papír? No nevzpomenu si, ale tady ho použili:-) totální klišé pana osamělého policajta s retro károu, něčím v hubě a vystrašenou modelkou/herečkou/zpěvačkou (je to vlastně jedno). Tady máme navíc špetku té šílenosti a zvrácené derivované xenofobie nebo co a pořádně upoceného záporáka, který se až podezdřele podobal Arniemu. Na závěr nechybí odjezd hlavního protagonisty na motorce k zapadajícímu slunci jo a jeden hák blbýmu policajtovi. Ale bavil jsem se! ()

Dexter666

Za všetky stupidity len jedna: železiareň a lá T2 niekde v citrónovníkovom poli (samozrejme ďalších nelogičností bola celá kopa). Žiaľ, film nepatrí do mojich nostalgických kúskov, takže body u mňa zbiera len za to, že Sly je sypmaťák, Jánošíkovský epitaf hlavného záporáka no a za natunené Mercury 1950 (AWSOM 50:-). Inak hrozná nuda. ()

Ajay

Jo jo trocha nostalgie nikdy neuškodí, kde jsou ty časy kdy tyhle filmy byly v kurzu. Nabušenej Sly, velký bouchačky, láska na první pohled a hodně mrtvol. Mám rád!!! ()

FreddyKrueger

Sylvester alias Marion je se svym paratkem a hlaskami k nakousnuti. zaporak Brian Thompson ma na zaporaka proste ksicht. slyho ex-manzelka Brigitte Nielsen se do sve role take hodila. inu, novy rad zapocne az nekdy jindy... ()

Shelby14

Za tu odvahu natočit takhle přímočarej film, kde nikdo nemá ani půlku mozku a herci si vystačí s jedním ksichtem si Sly a spol. zaslouží o bodík navíc. Ty dva jsou za hlášky a na tu dobu slušnou brutalitu. ()

StinkingPooh

Hloupé dialogy, jednoduchá zápletka, ale jinak skvělý béčkový film 80.let se super hláškama a Stallonem s výrazem ostřejším než břitva :)) ()

KorenGeorge

Hoooodně velká slabota. Stallone v roli Hi-tech pseudoHarry Callahana s charismatem skunka zde dřevěnější než teakový zahradní nábytek, neherečka Brigitte Nielsen jako vždy nesympatická, záporáci přepálení nejstupidnějším způsobem a Cobrettiho parťáka, coby komickou odlehčující vložku, bych při první scéně vzal tou sekyrou po hlavě. Nevtipné, bez nadhledu, akce většinou mizerná. Za poměrně napínavou scénu, kdy Stallone zachraňuje Nielsen v nemocnici 1 hvězda. Kvůli tomu ale nestojí zato se na film dívat, je to blbost. ()

Artass

Nemôžem si pomôcť a ubrániť sa pocitu, že Cobra je Stalloneho nepodarenou reakciou na prvého Terminátora. Počnúc samotným posterom, prítomnosťou Briana Thompsona, ktorý sa objavil ako jeden z pankáčov na začiatku Terminátora. V Cobre Thompson hrá akoby aj cyborgom bol. Scéna kde Thompson ostrí svoju parádnu kudlu, je dokonca veľmi podobne natočená ako scéna, kde si Terminátor opravuje ruku. Nasleduje scéna so zrkadlom, ktorá taktiež referuje na film z 84. Niektoré scény sú myslím aj nakrútene, v lokáciach svojho "predobrazu." No a zvyšok nesiaha svojmu predchodcovi ani po päty, ale ako piatková filmová nostalgia predsa len funguje. Najlepší na filme je asi ten plagát. ()

Karbos

To snad už o pár let později v devadesátkách muselo působit minimálně úsměvně:) je to jako koukat na crazy sestřihy z Bollywoodu na TikToku:) rozhodně se tomu ale nedá upřít určitý feeling ale z dnešního pohledu je to tak přísně hustý až to jednoho prostě pobaví:)), ty hlášky, ty černý brýle ve tmě, ta krutopřísná zápalka mezi pysky....to je prostě svým způsobem fascinují bizár ()

Crust

Viděl jsem teď Kobru po asi 30 letech a je to jeden z těch ryzích superhrdinských akčňáků přesně z poloviny 80.let - vizuálně někde mezi Terminátorem, Komandem a Rockym IV. Ovšem tam, kde mají hrdinové jako Rocky nebo Rambo větší hloubku v podobě vnitřních démonů a bojují nejenom se zlem tam venku, ale i sami se sebou, tak Stalloneho Marion 'Cobra' Cobretti je ultimátní drsoň s ikonickými pilotními brýlemi a sirkou v puse, chladně hláškující a nikdy nechybující. Film funguje jako oddechová testoteronová zábava, ale právě ten nadlidský rozměr hlavního hrdiny a slabší jednoduchý scénář mu nakonec ubírají na hodnocení. ()