Kaktusový květ

Kaktusový kvet

Komedie / Romantický

USA, 1969, 103 min

Gene Saks

I.A.L. Diamond, Pierre Barillet (divadelní hra), Jean-Pierre Grédy (divadelní hra)

Charles Lang

Quincy Jones

M.J. Frankovich

Maury Winetrobe

Scénografie:

Robert Clatworthy

Kostýmy:

Moss Mabry

Důvod puštění: scénárista (I.A.L. Diamond, který toho napsal nemálo s Billym Wilderem), mladá Goldie Hawn a "mladý" Matthau. A určitě nelituju, bavil jsem se lehce i hodně, a to především inteligentní zábavou. Humor je postavený na prověřené jistotě - vydávání se za někoho jiného a z toho praměnících lžích, která vždy funguje. Tady tím víc, že děj je velmi dobře zvládnutý a ústřední trio si krásně sedne. Ingrid Bergman jsem dnes viděl prvně a je to neblesní dáma, která umí dělat i humor, Goldie je tradičně trdlo, ale v tomhle snímku má její postava navíc dánu do vánku špetku zodpovědnosti a svědomí a to se krásně kombinuje. A Waltera Matthaua jsem nikdy neviděl trsat. :) # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 8 | hudba 5 | humor 6 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8(9.8.2012)

"I think I'm gonna kiss you." Ingrid Bergman bola konzervatívna ľadová kráľovná aj v rokoch štyridsiatych, o to viac je zaujímavé ju sledovať, ako dáva v päťdesiattrojke na diskotéke novú vlnu neskorých 60's. Aj s takouto prekérnou situáciou si dokázala poradiť ako dáma a znovu tým len potvrdila, akou skvelou herečkou je. Keby aspoň polovica kolegýň mohla vyzerať v jej veku tak šarmantne... Walter Matthau klasicky vysoko nadšandartný, Goldie Hawn je proste na zožratie. Zo skladu vytiahla tie najkrásnejšie oči á la Audrey Hepburn v modrom a zaslúžene si "vyzdvihla" Oscara. Príbeh veľmi milý, rôzne situácie viac než úsmevné, hudba príjemná (inštrumentálny I'm a Believer!!), scenár viac než dobrý. Kaktus je navyše môj najobľúbenejší kvet. 85%(22.9.2013)

Stačí na začátku mileneckého vztahu jedna nepromyšlená lež, jako jsem ženatý a mám tři děti a pak po roce tu dívku požádat o ruku a máme zaručeně o zábavu postaráno. Mladičká modrookatá kráska Goldie Hawn a v té době snad nestárnoucí Ingrid Bergman, dvě okouzlující a skvěle hrající ženy z, kterých nejde spustit zrak a jako vždy skvělý Walter Matthau. Jo byla to móóóc příjemná podívaná.(12.5.2013)

Úžasná komedie! Nebýt Ingrid Bergman, která opět dokazuje, že to prostě umí, jednalo by se o lehce nadprůměrný snímek Waltera Matthaua. Ovšem s ní jde jakoby všechno nenásilně a s chytrostí. Miluji scény, kde naráží na pitomce: "Your teeth are more important than your hair" - "You really believe that, don´t you. Sad." - ten pohled potom nemá chybu, kde pohotově reaguje: "I did not know you were interested in reading.", nebo kde roztomile provokuje: "They told me it prevents malaria." No a takhle bych se tu mohla rozplývat ještě dlouho.....zejména o tom inovativním tanečku nebo o "rozvodové" hádce. Tenhle film prostě ani po letech nepřestane bavit! P.S. Rozhodně nepouštějte s dabingem! Nejenže jsou typově vybráni špatní herci, ale řada hlášek s překladem zanikne.(24.8.2018)

Tak tomuto poviem zábavná romantická komédia. Veľmi dobre sa pozeralo hlavne na donkichotského W. Matthau, ktorý bol s tým, ako sa veci okolo neho začali zamotávať a smerom ku koncu gradovať, čoraz viac komickejší. Aj napriek tomu, že sa rozuzlenie dalo čakať už veľmi dlho, som sa nenudil ani chvíľku, také príjemné humorno-romantické pohladenie, ktoré je k tomu navyše i výborne zahrané. Charizma tomuto snímku rozhodne nechýba. 85/100(30.7.2016)

• - Roli Toni Simmons odmítla Tuesday Weld. (HellFire)

• - V obchodě k Toni přistoupí zákazník a zeptá se na desku. Jedná se o album z muzikálu „Mame“, což je odkaz na režiséra Gena Sakse, který režíroval právě tento muzikál při prvním uvedení roku 1966 na Broadwayi. (HellFire)

• - Během scény v nočním klubu hraje na pozadí instrumentální verze písně „I'm A Believer“ od skupiny The Monkees. (AduskaV)