poster

Kaktusový květ

 • USA

  Cactus Flower

 • Slovensko

  Kaktusový kvet

Komedie / Romantický

USA, 1969, 103 min

Režie:

Gene Saks

Scénář:

I.A.L. Diamond, Pierre Barillet (divadelní hra), Jean-Pierre Grédy (divadelní hra)

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Quincy Jones

Producenti:

M.J. Frankovich

Střih:

Maury Winetrobe

Scénografie:

Robert Clatworthy

Kostýmy:

Moss Mabry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sdoom
  ****

  Skvěle namíchaný koktejl z postaršího proutníka, naivní zaláskované blondýnky a na první pohled nepřístupné staré panny, to vše servírováno v inteligentní a vtipné zápletce. Goldie Hawn na zabití a k sežrání zároveň a u Ingrid Bergman jsem se dvakrát musel ujistit, že je jí tu fakt přes 50, neuvěřitelný. Kam se hrabou dnešní romantické komedie...Edit 18.3.2019: Zhlédnuto po delší době, a i tentokrát mě to fakt bavilo. Je to skvěle napsané, zahrané a opravdu vtipných momentů je zde víc než dost. 4 hvězdičky ponechám, ale jsou opravdu hodně silné. :-) (HD, orig. + CZ tit.)(8.12.2010)

 • gudaulin
  ****

  Kvalitní klasická komedie založená na vyšperkovaných dialozích, dobře napsaných postavách a výborném obsazení, kde to mezi jednotlivými aktéry opravdu jiskří a všechny slovní hříčky jsou dobře vypointované. Právě ve srovnání s touhle léty osvědčenou klasikou mi připadá drtivá většina dnešní komediální produkce zoufale nevtipná, nevkusná a mizerně zahraná. Ingrid Bergmanovou jsem v její roli hádal tak na čtyřicet a Goldie Hawn jsem, jaká ostuda, vůbec nedokázal identifikovat, i když mi celou dobu vrtalo hlavou, že ji musím dobře znát. Pátá hvězdička unikla jen o chloupek, stačilo pár vtipů navíc, ale to, co tam je, opravdu funguje. Jakkoli jsou jednotlivé postavy ve svém jednání pošetilé a jednadvacetiletá Toni se chová jako šestnáctiletá puberťačka, nadsázka nikdy nepřekračuje meze možného a celý ten příběh skvěle baví a přitom je uvěřitelný. Celkový dojem: 85 %.(21.11.2010)

 • Mariin
  ****

  Klasický kousek americko-židovského režiséra Sakse, ovlivněný uvolněním tradiční morálky konce 60. let. Kladem je, že si zároveň z tohoto uvolnění dělá legraci. Výborně herecky obsazené, původem židovská herečka Goldie Hawnová jako naivka, rusko-židovský herec Matthau (vlastním jménem Matuševskij) jako chronicky prolhaný zubař - donchuán a především - tehdy již 54letá- Ingrid Bergmanová v roli ženy, dámy, která má úroveň.(16.11.2010)

 • Aky
  ****

  Jeden z květů zlaté éry amerických komedií šedesátých let. Jako by mi tam však k úplnému absolutoriu pořád něco chybělo. Ještě krůček ke vtipu, který by znamenal výbuch smíchu, ještě o chlup ostřejší vypointování humorných sekvencí, nepředvídatelnější závěr. Co mě značně překvapilo bylo, že se mi Ingrid Bergmanová zdála komičtější než komediantka Goldie Hawn. Jestli ona to nakonec nebude větší herečkla.(29.11.2009)

 • Evander
  ***

  Kaktusový květ pro mě byl, popravdě řečeno, zklamáním. Na základě zdejšího vysokého hodnocení, jsem měl poměrně vysoká očekávání, kterým však film ani v nejmenším nedostál. Z mého úhlu pohledu se jedná o naprosto průměrný romantický film, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Též si nemyslím, že by film byl komedií. Za zmínku tak stojí pouze Ingrid Bergman, která se mi moc líbila v roli sestřičky doktora Winstona a mladičká Goldie Hawn, která okouzlí svýma obrovskýma očima a zejména pak svou bezbřehou naivitou. 65%(8.2.2017)

 • - Pro Ingrid Bergman bylo natáčení snímku"návratem na území Hollywoodu od 40. let 20. století". Všechny její předchozí filmy byly totiž natočeny v Evropě, a to i ty, jenž byly pod hlavičkou amerických studií. (ellegrey)

 • - V obchodě k Toni přistoupí zákazník a zeptá se na desku. Jedná se o album z muzikálu „Mame“, což je odkaz na režiséra Gena Sakse, který režíroval právě tento muzikál při prvním uvedení roku 1966 na Broadwayi. (HellFire)

 • - Divadelní hra na Broadwayi, která je filmu předlohou, začínala v divadle Royale a uskutečnila se v 1234 reprízách. Roli Stephanie Dickinson si v ní zahrála Lauren Bacall. (HellFire)