Kaktusový květ

Kaktusový kvet

Komedie / Romantický

USA, 1969, 103 min

Gene Saks

I.A.L. Diamond, Pierre Barillet (divadelní hra), Jean-Pierre Grédy (divadelní hra), Abe Burrows (divadelní hra)

Charles Lang

Quincy Jones

M.J. Frankovich

Maury Winetrobe

Scénografie:

Robert Clatworthy

Kostýmy:

Moss Mabry

Kaktusový květ pro mě byl, popravdě řečeno, zklamáním. Na základě zdejšího vysokého hodnocení, jsem měl poměrně vysoká očekávání, kterým však film ani v nejmenším nedostál. Z mého úhlu pohledu se jedná o naprosto průměrný romantický film, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Též si nemyslím, že by film byl komedií. Za zmínku tak stojí pouze Ingrid Bergman, která se mi moc líbila v roli sestřičky doktora Winstona a mladičká Goldie Hawn, která okouzlí svýma obrovskýma očima a zejména pak svou bezbřehou naivitou. 65%(8.2.2017)

Ingrid Bergman byla vždy pravou dámou ... ale ty taneční figury nemohla se ctí ustát ani její roztomile věrná usedlá sestřička slečna Dickinsonová. Jakkoliv měl Kaktusový Květ zábavně zamotanou zápletku a okouzlující dialogy, jeho humor mi přišel místy až příliš "za každou cenu", což není jen tím, že za ty desítky let od vzniku filmu se totéž dalo vidět v mnoha variacích a jeden se na to mohl stát krapet alergickým. Zkrátka a dobře ano, zábava to byla a je, ale tentokrát klasice její ostruhy nepřiznám. Bylo to příjemné - hlavně vidět Goldie Hawnovou dávno předtím, než se z ní stala stále stejná komediální pipina (Smrt Jí Sluší je výjimka;)) s tolika plastikami, že při mrkání otvírá a zavírá pusu. Ale na víc než 70% nejdu.(18.7.2012)

Ano, je to tak...když je dnes nouze o opravdu kvalitní konverzační romantické komedie, musí se člověk zkrátka obrátit do minulosti. Tam už je nabídka o dost pestřejší a najdeme tam takové zábavné kousky, jakým je třeba právě tento snímek, natočený podle francouzské divadelní hry Pierre Barilleta, nabízející vynikající dialogy a skvělé herecké výkony takových hvězd, jako jsou Ingrid Bergman, roztomilá Goldie Hawn a nebo Walter Matthau. Zápletka samotná je pak postavená na klasické lži, na kterou se postupně nabalují další a do hry vstupují postavy s falešnou identitou, aby se nakonec vše vysvětlilo a všichni zúčastnění skončili s tím pravým nebo pravou svého srdce. Jo, takové filmy já tedy rozhodně můžu.(1.3.2013)

Goldie byla úchvatná. Tak roztomilá a naivní a ty obří modré oči...Zápletka není moc originální, ale pro film je to spíš plus. Divák se může soustředit na skvělé herecké výkony a bezvadné hlášky ("Sex je jenom pro puberťáky" :D). Kaktusový květ je komedie (romantická!), kterou bych mohla vidět znova a znova a znova...(7.12.2011)

No, nepotěšil jste mně, Kaktusový květe. Já vás taky nepotěším. Priznávam, že som bol od začiatku predpojatý. Waltera Matthaua neznášam an sich a dabujúca Helga Čočková ma vyložene rušila. Inak voči tejto divadelnej komédii nič nemám. Väčšinu času som bez záujmu čučal na obrazovku, dve ruky mi stačili na inventarizáciu dobrých hlášok, dobre to skončilo, tak čo by som ešte chcel? Iba maličkosť, kompletnú výmenu Waltera a pošepnúť Ingrid Bergman, že sa do tanca v bare nemusí toľko siliť.(9.12.2010)

• - V obchodě k Toni přistoupí zákazník a zeptá se na desku. Jedná se o album z muzikálu „Mame“, což je odkaz na režiséra Gena Sakse, který režíroval právě tento muzikál při prvním uvedení roku 1966 na Broadwayi. (HellFire)

• - Roli Toni Simmons odmítla Tuesday Weld. (HellFire)

• - Během scény v nočním klubu hraje na pozadí instrumentální verze písně „I'm A Believer“ od skupiny The Monkees. (AduskaV)