George Banks tvoří se svou ženou Ninou výjimečně šťastný pár a vášnivě miluje své děti, malého Mattyho a starší Annie. I v ní stále vidí malé děvčátko, takže nemůže věřit svým uším, když se Annie vrátí ze studií v Evropě a oznámí, že by se chtěla vdávat. George vůbec není nadšen vyhlídkou, že čas jeho otcovské péče je u konce. Věnuje budoucímu zeti mimořádnou pozornost a zpočátku se k němu samozřejmě staví naprosto odmítavě. Sabotuje dokonce i svatební přípravy. Nakonec se však přece jen rozhodne nestát dceři v cestě a jako hrdý otec ji přivede k oltáři. Než se tak ovšem stane, je třeba svatbu připravit a to se ukáže být doslova noční můrou. (TV Nova)

Nocturno culto

Bezvadná situační komedie, která se ještě uměla obejít bez fekálního humoru, zbytečných vulgarit atd.. což by dnes už neprošlo, bohužel..Skvělý Steve Martin to odtáhl od začátku do konce a vždy se na to rád podívám znovu .. ()

Likan7

Trochu nedoceněná komedie. Tehdy holt byla zlatá éra těhlech filmů. A je škoda, že dnes se už takový milý komedie netočí. Nikdo tu moc neřve, odsýpá to dobře, Steve Martin to utáhne (i když bych dokázal představit vhodnějšího herce). S originálem z roku 1950 to má sice pramálo společného, ale jako rodinná komedie to je úplně v pohodě. ()

Megynka

Myslím, že jsem lepší komedii zatím neviděla. Perfektní herecké výkony a navíc jsem se opravdu zasmála. Film navozuje výbornou atmosféru. ()

Tominni

Remake žádného filmu to nemá lehký, tím spíše, pokud se jedná o film Nevěstin otec se herci jako Spencer Tracy a Elizabeth Taylor. Přesto si Charles Shyer nevedl špatně. Svižná komedie z příprav na svatbu, slušné herecké výkony S.Martina, D. Keaton a M.Shorta za vidění stojí. ()

Queendom

Tahle komedie je fajn ze dvou důvodů: ten první je určitě Steve Martin, ten druhej to, že nedodržuje klasický schéma, kdy se nařehtáte jen první část filmu a ve druhý zbyde jen trapná rodinná limonáda. I když to chvíli vypadá, že se k cukrový vatě schyluje, zklamání se nekoná a jízda pokračuje. Bezva! ()

ostravak30

Pro každého otce je těžké smířit se s tím, že jeho holčička už není malá, v jejím životě je nový muž a bude se vdávat. To je základní motiv příběhu. Mě to čeká taky, takže mám pro Georga Bankse pochopení. Druhá strana mince je ta, že připravit takovou svatbu, navíc se spousty příbuznými není snadné ani levné. Komedie ale v principu jen naznačuje a bral bych ji spíše jako rodinou přípravu před svatbou v rodině... Kimberly Williams-Paisley v tomto snímku debutovala. ()

moviepill

Ale tak raz za rok sa to dá vidieť... Niektoré scény Steva Martina sú fakt výborné. Napríklad tá ako sa zrazu zjavia jeho nohy visiace z balkónu spolu s padajúcim lístím. K tomu Diane Keaton. Milý priemer. Len postava Annie mi pripadal niekedy príliš sladká a ujačaná... ()

Mr.Lojza

Velmi zábavná rodinná komedie s úžasnou rodinou v čele s úžasným Stevnem Martinem. Rodina s překrásným domem a skvělými rodinnými vztahy se chystá vystrojit nezapomenutelnou svatbu, ale není to jen tak vystrojit takovouto svatbu a tatínek se ocitá v dosti svízelných situacích. ()