Reklama

Reklama

Hustle a Flow

  • Česko Snaž se a jeď (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Pouliční podvodník a pasák DJay v sobě objeví nadaného rapera. S pomocí starého kamaráda ze střední - Keye, talentovaného nahrávacího technika a nejrůznějších lidí ze svého memphiského okolí se rozhodne od základů změnit svůj život. DJay je memphiský pasák, který tráví většinu času přemítáním o životě ve svém zaparkovaném Chevy, na jehož zadním sedadle si to mezitím prostitutka Nola rozdává se zákazníky. Kuplířství mu zrovna moc nejde, ale protože dokáže vydělat téměř na čemkoli nebo komkoli, nedělá mu problém schrastit tolik peněz, aby udržel sebe i své tři dívky spokojené a ubytované v pronajatém domku. DJay však prožívá krizi středního věku - tiše sní o tom, že se stane uznávaným raperem. Když se od majitele místního klubu Arnela dozví, že se do města chystá raperský magnát Skinny Black, DJay se rozhodne natočit vlastní nahrávku v naději, že ji dostane až ke Skinnymu. S malou pomocí přátel a "rodiny" se mu podaří rozehrát největší partii svého života a vyburcovat všechny lidi kolem sebe. Je totiž jasným důkazem toho, že "každý musí mít svůj sen". (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (67)

Jackmesrine 

všechny recenze uživatele

Kam sa hrabe Rabbitov 8 Mile,alebo Zbohatni a chcipni od 50 centa.Terence je herec ktory zakaždym nadchne,v jeho podaní bol tento film ožiarujuci priam radioaktívne a vdaka tomu by sa ľudom mali otvarať oči a chapať realitu spojenu s hudbou ktora je v tomto filme nezabudnuteľna,nie len nadšencov hip hopu.Rozjazd filmu bol o sile človeka ktora drieme v každom z nas. ()

Vakomlok 

všechny recenze uživatele

Hustle & Flow je pro mě jeden z nejlepších filmů s hip-hopovou tématikou. Takových filmů je v žánru jako šafránu a měli bychom si vážit každého nového přírůstku. A popravdě se ani nedivím, že titulní song vyhrál Oscara, protože je vážně skvělej a poslouchal jsem ho asi tři dny v kuse pořád dokola. ()

Reklama

cineczeck 

všechny recenze uživatele

Pasák to má těžký... Pást tři "ovečky" z toho jednu těhotnou tedy mimo provoz, druhou ukřičenou a sprostě vyčítající, třetí neustále unuděnou, ...občas prodat nějaký joint, sedět v autě a vyhlížet kunčafty, přitom dokola filozofovat o životě a ještě platit činži a dluhy... zádný med! Právě ted je na čase změnit život a splnit si své sny... DJay(skvělý Terrence Howard) musí nejprve zajít za bývalým spolužákem, něco jako malým hudebním producentem, přibrat jednoho vyzáblého šikovného bělocha(chutný DJ Qualls), dát si špeka ... trochu zapojit "spolubydlící-zaměstnankyně", zapět a nahrát dobrou chytlavou hiphopově-raperskou písen...ted už stačí jen zmlátit známého a namyšleného rapera Skinnyho Blacka a zastřílet si na jeho crew, jít do chládku a pak....se slyšet v rádiu! Líbílo se mi herecké obsazení i jejich přesvědčivé výkony a proto si film může dovolit klást důraz na dialogy (Psi věděj hovno o tom co jsou narozeniny a vánoce...) a detaily (třeba jak má Nola za úkol při nahrávání písně vypínat šumící větrát a tváří se při tom sympaticky důležitě). Jen mám pocit, že stále blíže konci se z příhěhu trochu vytrácí realističnost....ale nakonec proč ne? Sentiment je k velké story zapotřebí! 75%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Žánrové zasazení jako krimi je značně matoucí, protože i když hrdina skončí ve vězení a v jedné scéně zazní výstřely, je to zase jenom jeden z mnoha snímků, které líčí trnitou cestu za splněním svého amerického snu. Je to zkrátka o tom, jak jeden outsider zatnul zuby a podporován láskou svých bližních našel cestu nahoru. Gangstr rap je hodně specifický žánr, který přinesl na vrchol popularity spoustu divných týpků z pomezí galerky, kteří si přinesli dost neotesané způsoby a zůstali v jádru nevzdělanými namyšlenými pozéry. Po hudební stránce to taky není moc zajímavé, protože síla rapu a hip hopu byla vždycky v textech a v osobních zkušenostech lidí z ulice, které jsou jen těžko přenosné. Hlavní hrdina je takový hodný pasák, který se dostal k řemeslu jen tak mimochodem díky smůle a v jádru je to pořád fajn kluk, který se dokáže o své ovečky starat s nevšedním porozuměním a jeho oblíbená holka mu to stejně láskyplně oplácí do té míry, až by se z toho jeden zakuckal smíchy. Celkový dojem: 50 %. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

.. „Víte co se říká. Každý musí mít svůj sen“. Nikterak úspěšný pasák a překupník drog, na něhož začíná doléhat krize středního věku, se rozhodne ukázat světu, jak těžce se žije v Memphisu. Takže s pomocí bývalého spolužáka nahrává demo. Jeho nadějí je Skinny Black (ten prorazil), takže nahrávku „Whoop that trick“ musí dokončit do 4. července, kdy tento rapper přijede do města. Ještě vyměnit upocený nátělník za čistý, navléknout si na krk zlatý řetěz a přesvědčit Skinnyho, aby si jeho budoucí hit . „Pasák ten má na ulici těžký život, když se snaží sehnat prachy na nájem.“ poslechl a cesta za slávou je otevřená. Hip-hop nebo co to je, je muzika, která se mi nelíbí a poetika textů „Zmlať tu čubku“ nebo „Nandej to tý šlapce“ jde taky nějak mimo mě. T. Howard jako DJay je sice velmi přesvědčivý, ale nominace na Oscara-nejlepší herec v hlavní roli? No nevím, možná jsem jenom nespravedlivá, protože film se mi nijak zvlášť nelíbil. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (6)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 186krát, což je 1,61krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Terrence Howard udělal během dvou a půl let v Memphisu, rozhory se 123 pasáky a 78 prostitutkami. Sám hraje ve filmu totiž hlavní postavu pasáka. (Pumiiix)
  • Na ceste do New Yorku pre propagáciu tohto filmu 21. septembra 2005 bola herečka Taryn Manning pasažierkou nepríjemného letu JetBlue 292, ktorý po poruche predného podvozku hodiny krúžil na nebi pri príprave na núdzové pristátie. (Arsenal83)

Související novinky

Plavecký tým z ulice

Plavecký tým z ulice

14.02.2006

Černošský komik Bernie Mac je v jednání o první vážnou roli své herecké kariéry. Producenti z Lions Gate ho chtějí postavit do dramatu PDR vedle Terrence Howarda, nominovaného na Cenu Akademie za… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama