Reklama

Reklama

Hustle a Flow

  • Česko Snaž se a jeď (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Pouliční podvodník a pasák DJay v sobě objeví nadaného rapera. S pomocí starého kamaráda ze střední - Keye, talentovaného nahrávacího technika a nejrůznějších lidí ze svého memphiského okolí se rozhodne od základů změnit svůj život. DJay je memphiský pasák, který tráví většinu času přemítáním o životě ve svém zaparkovaném Chevy, na jehož zadním sedadle si to mezitím prostitutka Nola rozdává se zákazníky. Kuplířství mu zrovna moc nejde, ale protože dokáže vydělat téměř na čemkoli nebo komkoli, nedělá mu problém schrastit tolik peněz, aby udržel sebe i své tři dívky spokojené a ubytované v pronajatém domku. DJay však prožívá krizi středního věku - tiše sní o tom, že se stane uznávaným raperem. Když se od majitele místního klubu Arnela dozví, že se do města chystá raperský magnát Skinny Black, DJay se rozhodne natočit vlastní nahrávku v naději, že ji dostane až ke Skinnymu. S malou pomocí přátel a "rodiny" se mu podaří rozehrát největší partii svého života a vyburcovat všechny lidi kolem sebe. Je totiž jasným důkazem toho, že "každý musí mít svůj sen". (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (67)

Faye 

všechny recenze uživatele

.. „Víte co se říká. Každý musí mít svůj sen“. Nikterak úspěšný pasák a překupník drog, na něhož začíná doléhat krize středního věku, se rozhodne ukázat světu, jak těžce se žije v Memphisu. Takže s pomocí bývalého spolužáka nahrává demo. Jeho nadějí je Skinny Black (ten prorazil), takže nahrávku „Whoop that trick“ musí dokončit do 4. července, kdy tento rapper přijede do města. Ještě vyměnit upocený nátělník za čistý, navléknout si na krk zlatý řetěz a přesvědčit Skinnyho, aby si jeho budoucí hit . „Pasák ten má na ulici těžký život, když se snaží sehnat prachy na nájem.“ poslechl a cesta za slávou je otevřená. Hip-hop nebo co to je, je muzika, která se mi nelíbí a poetika textů „Zmlať tu čubku“ nebo „Nandej to tý šlapce“ jde taky nějak mimo mě. T. Howard jako DJay je sice velmi přesvědčivý, ale nominace na Oscara-nejlepší herec v hlavní roli? No nevím, možná jsem jenom nespravedlivá, protože film se mi nijak zvlášť nelíbil. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nejsem ani odpůrce ani echt fanda a nebude to ani nic mezi tím, hudba je tak rozmanitá a na tuhle už nemám kapacitu, ALE: pokud jde o vášeň, zvedám vysoko obě ruce ZA. Hustle a Flow na ní stojí a tím si mě získal, nakonec to se mnou nebude tak tragické, protože při těch nahodilých improvizacích jsem měla husinu jak struhadlo - ty songy měly neskutečný říz. Příběh o cestě za snem měl i nezbytnou dávku hysterie a banalit, ale to je v hudebním filmu s vášní snad přímo žádoucí. Ps: DJ Qualls - hubený bělásek jakožto muzikant v černém filmu - lahůdkový!!! ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +chytlavý songy, úžasní herci, jmenovitě: úplně jiný Terrence Howard, zajímavá Taryn Manning, můj oblíbenec Anthony Anderson a samožřejmě DJ Qualls, obešlo se to bez klasického happyendu -těch písniček bych zvládl víc/// Příběh o tom jak je ve skutečném světe problém se prosadit a o tom, že to chce mít sen, vytyčit si cíl a jít si za zatím. Čekal jsem popravdě něco jiného, ale i tak rozhodně nejsem zklamán. Přestože se první 2 třetiny tváří především jako drama a s hudbou to nemá zas tolik společného. V poslední třetině film nabídne rychlejší spád, dusnější atmosféru a překvapivý zvrat na konci. Spokojenst jak s filmem, tak předeším s herci./// Celkem 74%/// ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Žánrové zasazení jako krimi je značně matoucí, protože i když hrdina skončí ve vězení a v jedné scéně zazní výstřely, je to zase jenom jeden z mnoha snímků, které líčí trnitou cestu za splněním svého amerického snu. Je to zkrátka o tom, jak jeden outsider zatnul zuby a podporován láskou svých bližních našel cestu nahoru. Gangstr rap je hodně specifický žánr, který přinesl na vrchol popularity spoustu divných týpků z pomezí galerky, kteří si přinesli dost neotesané způsoby a zůstali v jádru nevzdělanými namyšlenými pozéry. Po hudební stránce to taky není moc zajímavé, protože síla rapu a hip hopu byla vždycky v textech a v osobních zkušenostech lidí z ulice, které jsou jen těžko přenosné. Hlavní hrdina je takový hodný pasák, který se dostal k řemeslu jen tak mimochodem díky smůle a v jádru je to pořád fajn kluk, který se dokáže o své ovečky starat s nevšedním porozuměním a jeho oblíbená holka mu to stejně láskyplně oplácí do té míry, až by se z toho jeden zakuckal smíchy. Celkový dojem: 50 %. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Původně jsem na tenhle film ani nechtěl koukat, ale po chvíli černošského hláškování jsem uznal, že chvíli vydržím. Nakonec jsem vydržel až do konce, ale ne proto, že bych z filmu byl nadšený, jako spíš z toho zděšení, jak někdo může žít. K tomu Hip hop jde mimo mě, ale uznávám, že tady ta muzika měla vcelku smysl. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Terrence Howard udělal během dvou a půl let v Memphisu, rozhory se 123 pasáky a 78 prostitutkami. Sám hraje ve filmu totiž hlavní postavu pasáka. (Pumiiix)
  • Skupina "Three 6 Mafia" obdržala za titulnú skladbu "It's Hard Out Here for a Pimp" Oscara ako vôbec prvá hip-hopová skupina v histórii. (Ludo444)
  • Film byl financován J.Singletonem. (Pumiiix)

Související novinky

Plavecký tým z ulice

Plavecký tým z ulice

14.02.2006

Černošský komik Bernie Mac je v jednání o první vážnou roli své herecké kariéry. Producenti z Lions Gate ho chtějí postavit do dramatu PDR vedle Terrence Howarda, nominovaného na Cenu Akademie za…

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,…

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací…

Reklama

Reklama