Zatímco v ALMOST FAMOUS hraje Francis McDormand ustaranou matku prosazující heslo neber drogy, ve filmu LAUREL CANYON si zahrála drsnou rockerku, pro kterou jsou drogy a volná láska běžnou součástí života. LAUREL CANYON je známé údolí v Hollywoodu, ve kterém mají své luxusní rezidence producenti a hudební hvězdy. V jednom takovém honosném sídle mají nahrávací studio a zároveň bydlí Jane se svým milencem, rockovým guru Ianem. Jejich bohémský život ale jednoho dne naruší Janin syn Sam, který úspěšně dokončil studia medicíny na Harwardu a nyní se vrací do LA dokončit postgraduální studium neuropsychiatrie. Není sám, přivezl si s sebou svou dívku ze studií Alex. Mladý pár ovlivněný konzervativním způsobem života na Harwardu se střetává s jinou společenskou realitou. Jane se bude muset znovu naučit, jaké to je být dobrou matkou svému synovi. V roli mladého medika Sama uvidíte Christiana Balea (Americké psycho, Království ohně), jeho přítelkyni Alex hraje krásná Kate Beckinsale (Pearl Harbor, Underworld, Van Helsing). (oficiální text distributora)

lareinna

Ajaj.. :) tak toto mi prišlo zo začiatku priemerné a potom sa to dostalo postupne niekam pod kožu.. Veľmi sa mi páčili všetky postavy vrátane Frances. Najlepšia a najemotívnejšia scéna pre mňa, bola na konci - a bola to hádka (Christian a Kate) ()

hell_boy

Film postavený na hereckých výkonech s několika chytlavými melodiemi, což je bohužel na kvalitní film málo. Děj je slabý a tak trochu nudný, stejně jako Christiana Bale, jenž svoji nezáživnou postavu zahrál fakt nezáživně a byl asi jediným z hlavních představitelů, který mi neseděl. ()

Kroupa

Celkem solidní obsazení, ale celkově ten film není moc zábavný, alespoň pro mě, protože je to ode mě dost vzdálený svět, ve kterém se postavy pohybují. Ale třeba i já budu jednou bohatý, krásný, nadaný a slavný, že nebudu roupama vědět co. Kdo ví? ()

neneka

Střet povah a životních postojů, nudy, která nudná být nemusí, živelnosti a 'rockové' svobody, která může pěkně rozčísnout tu hladinu poklidu, takže až přejíst se může, přidáš-li si, ale tak to prostě občas chodí, a Kate Beckinsale a Frances McDormand, které jsou obě výborné. Jo! ()

Dellylah

Příběh, který nutí k zamyšlení, nad mezilidskými vztahy, nad životem. Příběh o podivné společnosti lidí, snažících se protloukat životem. A je na nás, co si z filmu odneseme, ať už to bude cokoli. Nejspíš po shlédnutí filmu nepřehodnotíte celý život, nevykašlete se na všechny přátele a povinnosti, ale budete o něm chvíli přemýšlet. ()

Rokle

Svět známých lidí se od normálních, stereotypně žijících osob, velmi liší. A je těžké tomuhle "zakázanému" ovoci říct ne a taky si trochu nekousnout. Však co se může stát, že? Laurel Canyon úžasně svádí, nijak nemoralizuje, jen ukazuje, že každý z nás je z masa a kostí a neměli bychom se za to stydět. Otázkou zůstává, jestli myšlenka, která sžírá ten náš mozeček, nemůže přetrvat déle než jsme ochotni si připustit. ()

gombarix

- - - Kate Beckinsale pro věrnější zpodobnění šprtky vylezla před kameru ve svých brýlích na čtení... MLASK... (a pak přišel las*k a všemu byl konec) ()

GlamourCat

Jak strašná ženská přijede na malou návštěvu k strašné přítelově matce... I upjatá paní vědkyně se nakonec přidá k všem těm bazénovým... ... lidem ... protože je to vlastně docela fajn?!? Jednu hvězdičku za legračního Nivolu a klasicky dobrého Balea (jehož charakter mi jediný připadal docela normální). Smysl celého filmu mi tak nějak unikl. ()

Dovlatovka

Zaujmou hlavně herecké výkony (škoda že Bale se poslední dobou vyhýbá "obyčejným" rolím), kromě Beckinsale, která je na tuhle roli až moc sexy. Jinak moc pěkná, občas docela náročná, sonda do životního stylu člověka. ()

Jackie_Brown

Film, který si rozhodně klade otázku, zda-li i přes všechny životní cíle a priority, nám neuniká to pozemské, jednoduché, někdy i uplně neetické cosi...Naprosto přesvědčivá Frances McDormand v roli „kamarádky-matky“ a dobře zahrané postavy s cizími přízvuky, především u Alessandra Nivoly, který je po právu označován za „mistra akcentu“. ()

bono22vox

Frances McDormandová si zahrála tchyni, která vyznává sex, drogy a rock´n´roll. A právě ona a atmosféra zachraňují hodně, filmu ale chybí příběh se zřetelným koncem... ()

Looka

Solidně rozjeté úvodní tempo se časem brzdí neustálým přepínáním mezi hledáním / váháním nad novým vztahem u Christiana Balea a vykolejením Kate Beckinsale ze zaběhlých životních kolejí. Časem to prostě začne být trochu únavné. ()

Hank

Dát si teď tak špeka u bazénu a zítra nejít do práce....docela se mi to líbilo, mělo to něco co...dalo se tomu věřit, i když stejně jako tento špek u bazénu, zapadne i tento kus patrně v záplavě podobných, stejných, ne-li lepších zážitků...vyborná Francis McDormand a něco co by možná každý z nás aspoň na minutu zažil...tak já jdu do toho bazénu:) ()

kubilov

Laurel Canyon je film především velmi pomalý a na to, kolik informací divákovi nakonec sdělí, vlastně i docela dlouhý. Dům plný hudby a života naprosto změní vztah dvou mladých lidí, kteří mají před svatbou, jak jinak než prostřednictvím dosti excentrické a hippiesácké matky. Film o životě (asi), o nevěře (skoro), o lásce (bůhví) a o životní změně, který mě neskutečně štval spolu s Frances McDormand, kterou nemám rád, a těšil s Christianem Balem a Kate Beckinsale. Šedý průměr, který by byl bez známých herců na odepsání. ()

PlysovyMacko

Film o živote, kedy si človek niečo neplánuje a okolnosti to zmenia, o rozdieloch medzi usporiadaným a búrlivým životom. Škoda, se celý príbeh vyšumí dostratena. Finálna pesnička sa podarila. ()