Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

Trailer

MM_Ramone

Americký spisovateľ Robin Cook vydal v roku 1977 svoju druhú knihu, román "Kóma". Konšpiračný horrorový thriller z lekárskeho prostredia. V roku 1978 ho sfilmoval režisér Michael Crichton. Natočil zaujímavý, napínavý film s prvotriednym hereckým obsadením. Robin Cook sa na túto tému stručne vyjadril: "Druhá kniha Koma se stala bestsellerem, Michael Crichton podle ní natočil film s Michaelem Douglasem. Považuji ho za svůj nejlepší román.". Súhlasím. Je to dobrý román, i dobrý film. **** ()

*CARNIFEX*

Za ten záver proste musím ubrať. Najprv som aj bol presvedčený, že tá štvrtá bude zaslúžená, no nedá sa. Taktiež som si uvedomil, že je snímok v podstate bez mimoriadnej gradácie deja. Ono nie, že by sa nič neudialo a nepríde na pasáže, kedy dôjde na napäté úseky, no miestami mi to prišlo trochu sterilné. Každopádne film na večer dobrý .. ()

rastlinka

Keď som bola malá, tak som sa pri pozeraní tohto filmu neskutočne bála. Pamätám sa, že atmosféra bola taká hustá, že som mala problém film dopozerať:) a tie strašidelné interiéry a exteriéry... Škoda, že sa v dnešnej dobe nenatáčajú takéto silné thrillery a mystery filmy častejšie. (A dnes len potvrdzujem môj starší komentár a hodnotenie!) ()

J*A*S*M

Je to taková mysteriózní konspirační klasika. Nic převratného či šokujícího, jen řemeslně velmi dobře odvedený thriller z nemocničního prostředí. Příjemné herecké obsazení a slušná porce napětí (pronásledování zabijákem / ochrankou v nemocničních chodbách). "Hlavní" záporák bohužel dosti brzo a lehce odhalitelný - a to snad pro každého, kdo nějaký podobný thriller viděl. 70 % ()

Pepinec

Klasika: krásná, mladá, zvědavá, odvážná a nenapravitelná proti ošklivým, starým, chamtivým, úlisným a zkaženým. Pro jednou souhlasím se zdejším plénem, že děj na začátku navozuje stav kómatu. Druhá půlka má ovšem grády, jako by se k mančaftu přidal Jarda Jágr. Zvláštní cena poroty se pak uděluje výborně udělanému ústavu pro zavěšené spáče, kde to hutnou atmosférou jen dýchalo. P.S: Když doktorka Susan lezla v sukni po žebříku, mohl jsem si hlavu ukroutit... ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)