Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

classic

Michael Crichton je výborný spisovateľ,ešte k tomu sľubný režisér,kde v tomto prípade so skvostným ansámblom s dvoma hlavnými hereckými predstaviteľmi,kde zodpovednosť preberá na seba žena v podaní herečky Geneviève Bujold,kde jej postava Dr.Wheeler prichádza na divné praktiky nemocničného personálu,ktorí operujú pacientov na sále 8,len háčik je v tom,že pacient sa po operácii už nepreberie,totiž praktizujú hnusný biznis za pomoci orgánov pacientov,ktoré predávajú do sveta za mastné prachy,táto„ živnosť” nedá doktorke spávať,jej najlepšej priateľke sa to práve stalo,a tak sa púšťa do pátrania,ktoré jej ohrozí život... Sľubná herečka Geneviève sa správa tak,ako sa mne to páči,t.j je pekná,sexy,šarmantná,odvážna,ale chybička krásy spočíva v tom,že je na všetko sama,milenec s tvárou Michaela Douglasa je klasický „salámista”,nie je jej po ruke,ale jeho úloha bude potrebná a zlomová,uvedomí si niečo,čo mu prechádzalo pomedzi prsty... Okrem výbornej Geneviève,ktorá sa vo filme vyskytuje najdlhšie a má plné ruky práce,tak aj Michael je potrebný,ale nemá tu toľko priestoru,tak dôsledná je Jerryho hudba,ktorá dáva vyniknúť atmosfére,kde mne sa najviac páči scéna v Jefferson inštitúcii,v ktorom to má nádych sci-fi,kde ľudí v kóme je kvantum visiacich na drôtoch,čo mi naskakovala husia koža alebo scény v špitáli,kde sa ju snaží zlikvidovať najatý zabijak... Pri záverečných titulkov som sa zamyslel nad filmom,ktorého výpovedná hodnota je vysoká... Vytkol by som možno strih,ktorý niekedy pôsobí rušivo,inak sa jedná o napínavý thriller typický pre 70 roky... ()

misterz

Mysteriózne thrillery Robina Cooka, hlavne tie z lekárskeho prostredia, sú všetky veľmi dobré a výborne sa čítajú. To platí aj pre Kómu, ktorej literárna predloha nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Žiaľ nemyslím si, žeby sa toto filmové spracovanie kvalitatívne aspoň priblížilo knižnej predlohe. Snímok síce plynie s ľahkosťou a veľmi dobre sa naň pozerá, ale po atmosferickej stránke je to iba priemer, to isté platí aj pre napätie. Na druhú stranu, veľkou pomocou a záchranou sú výborní herci a solídne dialógy. Chcelo to pridať na tajomnosti samotných úmrtí, ponúknuť divákovi viac otázok a hlavne zlepšiť celkovú atmosféru snímku. 65/100 ()

Phobia

Starší a kvalitnější předobraz "Smrtící léčby". Lékařka pátrá na vlastní pěst, aby odhalila příčinu, proč mladí pacienti bez zjevného důvodu často upadají do kómatu. I 30 let po natočení jde stále ještě o napínavou podívanou, kde dominuje Genevieve Bujold v roli umíněné lékařky a trochu prostoru dostává i mladý Michael Douglas jako její kariéristický kolega. Dříve pecka, dnes stále ještě slušný nadprůměr. 75% ()

blackJag

Povedený, pomalu stárnoucí thriller z lékařského prostředí, jehož výjev z místnosti s "uskladněnými" pacienty v kómatu bych se nebál považovat za ikonický. Jednu z prvních filmových rolí si tu odbyl Ed Harris, coby pracovník na patologii. Osobně bych neváhal (spoiler) zakončit film i méně happyendově - myslím, že po konečném záběru na hlavní hrdinku Geneviève Bujoldovou, zavěšenou na stabilizačních drátech ve "skladovací" místnosti Jeffersonova Institutu, to přímo volalo. Film je třetí režijní prací spisovatele Michaela Crichtona. 80% ()

Kangax

Dobre scenáristicky vystavaný (knižná predloha bola cítiť)a kvalitný "sci-fi" thriller s kvalitnými hercami, a s dobrými nezabudnuteľnými scénami : napr.: útočník zasypaný hromadou zmrznutých mŕtvol v pitevni..brr. Páčil sa mi pomalší rozbeh, tie časté a niekedy dosť odborné rozhovory ma nenudili, skôr naopak dobre uviedli do deja a do lekárskej vedy. Navyše stále viselo vo vzduchu čosi hrozivé, a hlavná hrdinka bola na pokraji paranoje aj keď sa navonok nič dlho nedialo.. Práve toto na filmoch (špeciálne thrilleroch ) milujem. Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) bola síce trochu suverénna, a ja moc takéto príliš zvedavé ženy nemusím ani v reálu, ale tu výnimočne som jej držal palce. Tlieskam tvorcom za viaceré odvážnejšie morbídne scény z mŕtvolami a za skvelú, skutočne obludne a zvláštne pôsobiacu obrovskú budovu. Finále je riadne napínavé a do poslednej chvíle som nevedel ako to skončí... A to u moderných thrilleroch nehrozí ani náhodou... ... ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)