Knihy, dopisy, artefakty, časopisy. To vše je nástrojem zvláštní skupiny detektivů: literárních stipendistů. Dva takoví detektivové, Maud Baileyová a Roland Michell stopují tajemství, které historicky zcela změní porozumění páru dvou slavných viktoriánských básníků a také možná vzbudí vzájemnou náklonnost mezi Maud a Rolandem. (oficiální text distributora)

Hedka

Veľmi intímny pohľad do života (pocitov, posadnutosti, lásky, bolesti...) dvoch viktoriánskych básníkov,odhaľovaný dvojicou súčasných mladých vedcov. Zanechal vo mne silný dojem súcitu, so striedavými pocitmi pochopenia a nepochopenia ľudskej slabosti a sily. Ale mám v tom jasno: posadnutosť neprináša radosť a šťastie! Práve naopak! Je to bolesť a nešťastie v zlatom pozlátku pseudoradosti. Platí to nielen vo viktoriánskom období. ()

terunka003

Nereálné, moc jednoduché, herecké složení. To měli nějaký jednoduchý to hledání souvislostí, ne? A že by si v paměti udrželi celou sbírku dopisů a básní, aby je mohli příhodně vytahovat z rukávu, to se mi taky nezdá. Navíc milostné problémy současné dvojice, no co to bylo? Děti? Možná, kdyby si s tím někdo dal více práe nebylo by to takové stupidní. ..to bylo jasný, že ta blondska bude potomek..on vlastně byl taky, něčí.. ()

Djkoma

Dnes by se jakýkoliv film s Gwyneth Paltrow a Aaronem Eckahrtem stal velkým tahákem. Bohužel v době Posedlosti nebyl Eckhart tolik oblíben a Gwyneth nedokázala sama zvládnout tíhu celého filmu. Scénář naprosto ničemu nepomohl a právě jeho nudnost a nezajímavost je smrtelná rána pro celý film. není to nejhorší film, ale sledovat ho do konce vydrží opravdu málokdo a mnoho mu to stejně nedá. ()

nash.

Tři milostné příběhy prolínající se v čase a prostoru.. tři osudy plné vášně, ale také bolesti, nejistoty, nedorozumění a omylů... neučesané obvyklým filmařským hřebenem, spíš tragické než pozlátkové, přesto s pramenem naděje... k dokonalosti tomu ještě kousek chyběl a ke konci trochu docházel dech, přesto se podařilo přenést na mě jako diváka, nejen kousek objevitelské dychtivosti a nadšení, ale také milostné okouzlení, jemuž podlehl básník Ash... vždyť kdo by odolal Jennifer Ehle, která tu jako Chrisabelle zazářila neobvyklou krásou, tajemnou, něžnou a křehkou, a během jediného záběru zcela zastínila i hvězdu Gwyneth Paltrow. I mě se zatajil dech na jeji magickou krásou.. :-) ... A taky má tenhle film nádherný trailer s geniálně použitou skladbou The Mystic's Dream Loreeny McKennitt... ()

Big Bear

Gwyneth je krásná, obzvláště když rozpustí své zlaté vlasy a do filmu se celkem dobře typově hodila. Aarona mám mnohem radši, když v LA hubí emzáky místo toho aby vyčerpaně hloubal nad tou či onou kudrdlinkou 150 let starých vešů a jako chlap se tu u mně tedy zcela znemožnil ! :-). Tvůrci filmu nám předhodili Viktoriánský přeslazený bonbónek, který i když byl dobře zabalen v krabici a uložen pod zemí, nechutná tak jak vypadá. Vlastně z něj zbyl jen takový prázdný obal, otisk času. Uvnitř nic. Film jmenující se posedlost by měl nabídnout mnohem více nežjen nudu, nudu a nudu. Za mne jsou to jen dva zapečetěné dopisy. * * ()