Věhlasný lovec safari a dobrodruh Allan Quatermain, kterého zradil jeho dlouholetý partner, námezní stopař Bruce McNabb, se rozhodl vzdát se již navždy vzrušujícího života v lůně panenské Afriky a vrátit se do Anglie. Tam léta žije u prarodičů jeho dospívající syn Harry a Allan Quatermain by ho rád dostal zpět do své péče. Quatermainovo citové pouto k Africe je ale tak velké, že se rozhodne ještě jednou se na černý kontinent vrátit. Tentokrát ale přijímá poněkud jinou nabídku než předešlé. Krásná Elizabeth Matilandová chce totiž najít a zachránit v Africe svého otce, profesora oxfordské univerzity, jehož unesl jeden z domorodých kmenů. Hodlá ho vyměnit za drahocennou mapu, kterou jí otec ještě před svým uvězněním stačil poslat. Po vzácném svitku, jenž vede k legendárnímu pokladu nepředstavitelné krásy a hodnoty, plnému dimantů, zlata a smaragdů, ovšem touží nejen domorodý africký král Umbopa, který vězní Elizabetina otce, ale také skupinka Rusů v čele s McNabbem. Ta začne Quatermaina, Elizabeth a jejich přátele tajně sledovat a v honbě za bohatstvím je rozhodnuta zabít kohokoliv, kdo se jim postaví do cesty. Včetně Allana Quatermaina, terče McNabbovy osobní pomsty... (oficiální text distributora)

sidzej

Tento film sa dá charakterizovať 2 slovami- neskutočná nuda. Neveril som že dobrodružný film je možné natočiť tak príšerne nezáživne, s lacnou štúdiovou výpravou a nulovými hereckými výkonmi. Celý film som pozeral len kvôli Alison Doody z Poslednej križiackej výpravy. Akú "múdru" hlavu napadlo roztiahnuť televízny film s tak riedkym príbehom na 173 minút? Veď každý druhý človek pri tom musí zaspať! 30% ()

UncleG

To šel jednou takhle pan televizní producent po ulici a před hambrugrárnou na Stripu vrazil do Patricka Swayzeho. "Co dneska děláš, Patriku?" zahlaholil vesele. Patrik zahodil hambáč, otřel mastnou bradu do rukávu a pustil se do řeči. Původně se chtěl jen tak klackovat po eL-eJ, ale nikdy neodmítne příležitost pokecat si s televizním producentem. Procházeli se městem a jejich řeč se točila kolem tisíce různých věcí. Byl to zralý rozhovor lidí z jedné branže, debata profesionálů, kteří znají svou práci lépe než vlastní rodinu. A jak tak klábosili, napadlo je, že by mohli udělat společný projekt. "Moc peněz nemám," povídá pan producent. Prohrábl kapsy a našel osmnáct dolarů a tři centy. Patrik zrovna před chvílí měnil dvoudolarovku a po hamburgru mu zbylo pětasedmdesát centů. Dali tedy finance dohromady, sedli si na chodník a pan producent pečlivě přepočítal všechny drobáky. Chvíli koukali, jak se lesklé mince žlutě lesknou v západu hollywoodského slunce a jak jejich ostré odlesky pouští prasátka po okolí. Od Santa Moniky vál vlahý a příjemný vítr. Oba muži seděli a mlčeli. "Fajn," povídá pan producent náhle. Strčil peníze do kapsy, objal Patricka chlapácky kolem ramen a povídá: "Natočíme film." A jak se dohodli, tak se taky stalo. A říkám vám, tak jak tady stojím, že to byl ten nejlepší film, jakej šlo za devatenáct dolarů natočit. ()

kaylin

Patrick Swayze se pro roli Allana Quatermaina docela hodil, ale spíš bych čekal, že se bude jednat o trochu drsnější postavu. V jeho podání je to vlastně takový pěkný romantik, který sem tam umí střílet a sem tam se i popere, pokud je potřeba. Příběh je zbytečně zdlouhavý, ztrácí se z toho napětí, ale koukat se na to dá. ()

ProfesorLotr

Není to nic úžasného, je to béčko jako hrom přeplněné kily kýčů. Staré doly jsem neviděl, tudíž nemohu posoudit vzájemnou kvalitu. Přesto jsem se poměrně bavil, takže nevidím důvod nedat alespoň 3. 57% ()

fabecc1222

Klasická televizní napodobenina Indyho, tentokráte v produkci Hallmarku, který, jak je u něho zvykem, dokázal do obsazení sehnat nějaké to zvučné jméno. Swayze je pochopitelně tahoun, role mu vcelku sedí. Stejně tak fajnové jsou i lokace, kdy autentické exteriéry docela fajnově drží atmosféru celého filmu. Největší problém je tu ale délka. Chtělo by to střihnout na klasickou délku TV filmu, na těch 90 minut, aby se odstranili všemožné vedlejší linky a tragické dialogy. Pak by z toho mohl být klidně film na úrovni prvního Flynna Carsena. ()

Mr.Floyd

Obyčajno obyčajný televízny snímok s primeranou mierou akcie a dobrodružnosti. Podľa mňa je to rozhodne lepšie ako rovnomenný film s Richardom Chamberlainom a Sharon Stone, ale nie je to nič extra. ()

iXtr3m3

Škoda potenciálu, ale dalo sa to čakať a je to priamoúmerné vynaloženej snahe... Film som pozrel len a len kvôli Patrickovi a kvôli tomu, že kedysi som čakal od Allana vzostup ku konkurencii samotnému Indymu. Bohužiaľ, nestalo sa tak pred dvadsiatimi rokmi, nestalo sa tak ani teraz... ()

xaver

Špatně podaná slátanina ve stylu Indiana Jonese, na kerého ale zdaleka nemá. Rádoby velkofilm, teda televizní velkofilm, ale hodně podprůměrný. Těch slaboduchých námětů o mapkách z poklady již bylo tolik, že se už málokomu povede v tomto směru natočit něco objevného, co zajume diváka a neurazí jeho inteligenci. ()

lareinna

"Quatermain" - tak sa volá asi každý, kto je "věhlasný lovec safari a dobrodruh", ktorý žije v lone panenskej Afriky :-) Nesmie samozrejme chýbať žena (krásna beloška, ktorá priam svieti medzi domácimi v bielej košeli - prípadne chodí v lodičkách po horách - a ešte k tomu blondína), ktorá má nakoniec ešte aj zásluhu na tom, že nájdu poklad. ()

filipvrbik

Zdejší hodnocení zhruba odpovídá kvalitě filmu,začátek je poměrně slušný,pak se to ale neuvěřitelně vleče. Proč to nemělo jen jeden díl, nechápu....50% ()

jorgus

nesympaticky unyly pokus priblizit se svym slavnejsim kolegum..a to i treba takove Mumii..ktera vedle tohoto dilka vypada zas o trochu lepe:) ()

Jeremiah

Je mi líto, že musím hodnotit tak nízko, ale tento film mě nenabídl "bohužel" vůbec nic nového. Hodně se to snaží vypadat jako Indiana Jones, ale Swayze je poloviční než H.Ford. Akčnost je hodně ubohá, efekty na současnou dobu hodně zaostalé a i padouši druhořadí. Prostě 2* a basta fidly. ()

hEROic

jaj tak to jsem teda cekal trosku vetsi odvaz, tahne se to jak sopel a kdyz uz se konecne neco zacne dit, pripomina to spis parodii... 35% ()

Dárius

Patrick natáčel pro Hallmark?Ale i tak to stálo za podívání-i když už asi nebyl při plné síle.Škoda Tě Patricku. ()

Denny

Dvoudílná , velice natažená a nepovedená slátanina, odehrávající se v Africe, kde jakýsi domorodý kmen zajal anglického cestovatele kvůli bájnému pokladu krále Šalamouna. Za ním se vydává jeho dcera s pomocníky v čele s panem Quatermainem a za nimi další zájemci (Rusové) o poklad. Vidíme africkou krajinu se všemi jejími krásami a nástrahami a naši hrdinové jdou nebo jedou, dost často mají žízeň , občas se střílí a dopadne to tak, jak se nabízelo: anglická blondýnka a dobrodruh Quatermain vše přežijí a nakonec se vezmou a jsou spokojeni i bez pokladu. ()

RajAthen

Tento remake svému originálu nesahá ani po kotníky. Všichni mají předem dané party, takže hned víme, kdo s kým, popř. kdo a proč zaklepe papučemi, což na dobrodružnosti skutečně nepřidá. Tolik šablonotivých postav jsem neviděl, ani nepamatuji. ()