Konec rozkvětu

• USA Prime Cut (více)

Zkušený vymahač dluhů Nick Devlin dostane od svého mafiánského zaměstnavatele speciální úkol: přivést k rozumu kansaského dobytkáře jménem Mary Ann. Potíž je v tom, že bezskrupulózní Mary Ann se dosud brutálně zbavil každého, kdo mu skřížil cestu. Jeho nepřátelé končí jako součást mletého masa či náplň párků. Dobytkář zároveň obchoduje se zotročenými a zdrogovanými mladými ženami, které získává z malého soukromého sirotčince. Nickovi a jeho pomocníkům se rozhodně nehodlá podřídit. A tak se mezi gangstery brzy rozpoutá válka, jaká tu zřejmě neměla obdobu od dob Divokého západu... (oficiální text distributora)

Marwinek

Nuda, místy hloupé až blbé, obzvláště scéna s kombajnem drtícím auto :-) No koukat se na to dalo, ale podruhý nee. ()

Tominni

Celkem jednoduchý příběh, Lee Marvin přijíždí z Chicaga do Kansasu, aby dvěma bratrům vysvětlil, jak se mají chovat k mafii v Chicagu a že za všechno se platí.......Jasně je daný, kdo je kladný hrdina, kdo ne a jak to všechno vlastně skončí. Přesto jde o solidní akční film, děj plyne rychle, bez nějakých hluchých míst, roztomilá Sissy Spacek, originální trh.......*** ()

johnsnow

Výhoda filmu je že je krátky a má skvelých ťahúňov Hackmana a Marvina, plus peknú Spacek. Akurát že má málo akcie, avšak keď nejaká príde má grády, mne osobne sa najviac páčil útek pred kombajnom a celá záverečná prestrelka na farme. Za 4* silné. ()

mac000

K žánrovému zařazení bych možná přidal gangsterský, protože se jedná o vyřizávání účtů mezi gangstery za pomoci jiných gangsterů. Ale Marvin a Hackman jsou výborní. ()

DeDanu

Váhám. Byl to akčkňák, komedie, parodie? Že by akčkňák s prvky černé komedie? To se mi zdá tak nejblíž - ty párky, ten kombajn...Trochu zdlouhavé (na dnešní klipovitou dobu). Ale v porovnání s tehdejší socialistickou tvorbou jednoznačně klenot:-)) ()

ostravak30

Zajímavé poměry v dané krajině. Takto brutální způsoby zůstávají bez povšimnutí úřadů. Ani popis ohledně války není tak zcela pravdivý. Nick Devlin a Mary Ann se do sebe pustí, ale to až v závěru. Do té doby se jen tak pošťuchují. V této rovině je zvláště úsměvná scénka na poli, kde žací stroj ne a ne dostihnout Nicka a holku, přestože musel být jednoznačně rychlejší. Z celého filmu mi pak zajímavý přišel až konec. Možná, že právě v tomto snímku čerpali inspiraci filmaři snímku Kingsman: Zlatý kruh, v němž se taktéž mleli lidé, zde ovšem do hamburgerů. ()

]V[()Rt

Jeden z vrcholů 70-kovejch rednekáren. To všechno v čele s Lee Marvinem, kterej je tak drsnej, že si to klidně rozdá i s kombajnem. Proti němu pak předseda družstva Gene Hackman, kterej si vyjíždí svůj vlastní Agrofert a konkurenci mele do párků, což je záruka, že je v nich aspoň nějaký maso. Miluje droby a nedá dopustit na zdravý americký hovězí, který dělá z chlapů dobře nažraný chlapy. Občas dokonce pořádá tradiční farmářský trhy, kde prodává svý bejky a taky nějaký ty pěkný bílý nadopovaný krávy. Marvin je evidentně fajnšmekr, takže si vybere kravku z nějakýho mongoloidního chovu, což předsedu dost namíchne a pak už vzduchem lítaj jenom kulky, vidle, žvejkací tabák a drsný hlášky. No prostě zemskej ráj to napohled, když se lány zazlátnou. Označeno jako skutečná KLASA členama agrární komory. ()

PTuranyi

Výborná gangsterka odohrávajúca sa v netradičnom prostredí amerického stredozápadu. Nick má prostú úlohu vymôcť dlžobu od bývalého parťáka Mary Ann. Opúšťa preto Chicago a vydáva sa do srdca USA, kde Mary Ann so svojou suitou vedie svoje čierne kšefty nie len s hovädzinou ale aj inými "prasačinami". Slušný gangster tu musí čeliť bande vidlákov a dokonca ťažkej poľnohospodárskej technike. Produkcia je dobrá takže atmosféra má celkom slušnú úroveň. Žiaľ niektoré scény sú jemne odfláknuté a príbeh tak vyznieva prvoplánovo a trocha povrchne. Herci sú však výborní. Lee Marvin, Gene Hackman hrajú svoje postavy vynikajúco a začínajúca Sissy Spacek dokonca takpovediac v plnej kráse. 75% ()

moorks

Americká klasika...Je pravda,že snímek má možná až moc jednoduchý děj, ale scéný tam jsou nezapomenutelné A pak skvělý Lee Marvin a Gene Hackman a krásná Sissy Spaceková. Prostě pohodovka pro milovníky přimočará a bez složitostí. ()

marti

Útok kombajnom je nezabudnuteľný. Spôsob, akým je zožrané veľké auto novým, vyblýskaným kombajnom a z druhého konca vypadávajú jednotlivé súčiastky, niektoré zabalené do slamy :-)) a to všetko myslené vážne, hm tak to sa nevidí každý deň... ()

Bránolog

Mám rád Sissy Spacek i Gene Hackmana, Lee Marvina nijak zvlášť neprožívám, ale tohle mi sedlo - děj si tak nějak sám plynul, buranětí kolchozníci na Jarmarku jsou k zulíbání a z protihráčů je cítit vzájemný respekt... ()

bertrand

"Bože, taková íčovina " sténal mi zase pan Bertrand. Bez scénáře, bez režijního dohledu, Marvin s Hackmanem zde ani nemají CO zachraňovat. Občasné záchvaty surrealistické scénáristické či vizuální režijní nápaditosti naznačují potenciál, který by měly, kdyby zůstaly u záchvatů a do filmu je přepsal a zaranžoval úplně někdo jiný. Za ně tedy jedna hvězdička a druhá za Sissy Spacek, jižanskou květinku, která v rozpuku mládí vypadá opravdu skvostně i když vůbec nechápu, co v tom filmu ješišmárjá dělala. Vlastně nechápu, proč se obtěžovat s komentářem, když už za mě všechno tentokrát napsal CUSHING. ()

KingBoss

Prostě bomba, z tohoto filmu se nádherně nasává atmosféra 70. let. V tomhle filmu nechybí pořádná kára, bouchačky, nahotinky, násilí, vtipy, vidláci a hlavně nadhled. Prime Cut bych nazval jako výkladní skříň 70. let. Je to moje srdcová záležitost, kterou mám neskonale rád. Jasných 5 hvězdiček. ()

PORTER44

Povedená gangsterka v čele s L.Marvinem .který má dostat peníze s gangstera který prodává jak drogy tak holky a když odmítne L.Marvin si to s ním vyřídí po svém. ()