Carrie 2: Zuřivost

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Fantasy

USA, 1999, 101 min

• Nikol10

Jedna hvězda za závěr a sympataka Londona. Zbytek mi lezl na nervy. A hlavni představitelku asi vybrali záměrně tak hnusnou. Každopádně holka mi sympatická nebyla, její osud mi byl ukradeny. Proč vznikají takové filmy? Jen, aby parazitovaly na slavnějších prvních dílech? A kdyby to melo aspoň atmosféru, či náznak te atmosféry. Ono to nemělo nic, označení horor není vůbec na místě. :((29.5.2018)

Carrie 2 určitě není nijak extra natočený film. Skromně si však myslím, že je zbytečně příliš podhodnocen. Nějaká atmosféra jen minimální, herci i samotný děj průměrní. Vše tak v podstatě zůstává jen na Emily Bergl coby samotářské Rachel. Ačkoliv ta zřejmě nezažívá taková muka jako kdysi Carrie. Když se však parta jejich spolužáků rozhodne nalákat ji do pasti a veřejně ponížit, Rachel přepadne ničivá "zuřivost." Emily Bergl je mi zcela neznámá, ale myslím, že do role dobře zapadla. Další výraznou postavou je "návrat" Amy Irving, jako již dospělé Sue Snell, jež na škole, do níž Rachel chodí, vyučuje. Již brzy pozná, že jedna ze studentek není jen obyčejná dívka. Začne mít tušení, že by se mohla dostat do podobných "situací" jako tehdy Carrie. Mohla by být nebezpečná nejen sobě, ale i ostatním. Způsobila by tragédii. Dokáže jí pomoci, než bude pozdě? Překvapující pro mě byla spojitost mezi Rachel a Carrie, co se týče jejich destruktivních schopností. A poslední výraznou postavu zastála Mena Suvari, která však na scéně příliš dlouho nepobyla.(1.11.2011)

Škoda že hlavní hrdinkou nebyla ta holka Lisa co skočila na začátku z té školy a zabila se (Parádní scéna). Ta byla původní Carrie i dost podobná. Místo toho hraje hlavní hrdinku jakási nesympatická kráva navíc to že je atmoféra prvního dílu pryč by nevadilo ale aspoň se to mohlo držet stejného konceptu. tady to už od začátku všechno kazí Rachel je taková děvka že by šla na ples i se slepým takže jí to člověk i přeje. Co mě potěšilo je konec (v původní Carrie byl měkký tady je to docela masakr vraždí tam cd a různé podobné věci jen to mohlo mít více nápadů) Původní carrie bych dal 80 procent tomuto o 20 procetn níže.(29.10.2010)

Nemám zrovna rád, když někdo vymýšlí pokračování na něco, co mělo být jen ojedinělé, tedy filmy podle knižní předlohy, ke kterým nebylo napsáno pokračování, ale filmový tvůrci si ho vycucají. Přesto Carrie 2 není nijak špatný film. Postavy jsou sympatické i nesympatické, jak mají být a závěr je docela hustej (některé způsoby smrti jsou fakt dobrý). Takže dobrý.(1.11.2018)

Ucházející volné pokračování, jehož největší slabinou je mizerný scénář a nanicovaté charaktery. Za pozornost ale stojí povedené vizuální zpracování, výrazně lepší oproti prvnímu dílu (což je pochopitelné vzhledem k jeho stáří). Herci se snaží, škoda jen, že často nemají co hrát... Carrie 2 rozhodně není žádný zázrak, ale při sledování jsem se nenudil a dokonce jsem se i docela bavil.(13.12.2003)

• - Na konci příběhu je zmíněna King‘s University, což je pocta tvůrci předlohy Stephenu Kingovi. (Terva)

• - Film měl původní název The Curse. (Terva)

• - Sissy Spacek dostala nabídku zahrát si cameo, ale odmítla. Záběry do minulosti s touto herečkou jsou původní záběry z filmu Carrie (1976). (Terva)