Carrie 2: Zuřivost

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Fantasy

USA, 1999, 101 min

• JASON_X

Nevyčítal bych tomuhle dílku jeho přiživování se na "kultu" Carrie White, kdyby to přiživování se bylo zdařilé. Ale tahle jalová teenagerská vyvražďovačka mě příliš nezaujala. A nová "Carrie" (Rachel) se mi vůbec nelíbila, v její roli bych rád viděl typově úplně jinou herečku. Osazenstvo Racheliny střední školy bylo standardně deprimující - totálně vymaštění chlapci hrají football a totálně vymaštěná děvčata jim k tomu fandí. Ztrapněnou Rachel na večírku jsem vůbec nelitoval. Chtěla být jako ostatní? Tedy dobře jí tak. Scénáristická konstrukce příbuznosti Rachel a Carrie byla "malinko" křečovitá. Mena Suvari jako citově zranitelná outsiderka? No to tedy nevím... Asi jí mám příliš zafixovanou z její role v American Beauty, ale spíš si jí umím představit jako velitelku roztleskávaček. Líbila se mi Amy Irving. Nejzajímavější moment filmu pak byl samozřejmě vyvražďovací závěr. Sice jsem tedy nepochopil, co měl znamenat ten "stigmatický" ostnatý drát objevivší se na Rachelině těle, ale rozbité brýle v očičkách a koule na harpuně docela ušly.(10.12.2013)

Nebylo to tak zlé. Vlastně se jedná jen o televizní remake původní Carrie a jako takový trpí mnoha neduhy, ale vzhledem k poměrně dlouhé stopáži děj docela ubíhá a neznámá Emily Bergl celý film celkem v pohodě utáhne. Závěrečná vyvražďovací scéna byla v celku uspokojivá a uspokojivý byl i celkový dojem. 55%(14.4.2014)

• SeanLSD

Takže aby bolo jasné (spoilery), Carrie mala sestričku – vlastne nemala, tá sa totiž narodila o pekných pár rokov potom, čo tá diabolská, nešťastná, nenávidená stvora zhorela v pekle (alebo, podľa TV verzie ubzikla kamsi na Floridu). Každopádne otec Ralph bol pekný prútnik a navyše s podivuhodne kontroverzným vkusom – po šialenej bigotnej katolíčke to skúsil s labilnou devou s nábehom na schizofréniu. A tak tu je sestra, ktorá po otcovi zdedila tútiež telekinetickú schopnosť. A prekvapivo, sestre sa udeje o 20 rokov temer to isté, proste vypatlaná americká mládež sa evidentne generáciami nijak nemení a stále je rovnako bezcharakterná, zákerná a pomstychtivá. Čo skorej zaujme, je relativizácia fyzickej krásy, alebo úbytok súdnosti, pretože Rachel a jej kamarátka vyzerajú ďaleko lepšie než údajné triedne hviezdy, nie síce vyslovene nepekné, ale napospol nevýrazné dievčiny (dokonca obrýlené, čo bolo aj v ďaleko tolerantnejšom prostredí vždy najlákavejším terčom výsmechu).(28.1.2015)

Carrie 2 určitě není nijak extra natočený film. Skromně si však myslím, že je zbytečně příliš podhodnocen. Nějaká atmosféra jen minimální, herci i samotný děj průměrní. Vše tak v podstatě zůstává jen na Emily Bergl coby samotářské Rachel. Ačkoliv ta zřejmě nezažívá taková muka jako kdysi Carrie. Když se však parta jejich spolužáků rozhodne nalákat ji do pasti a veřejně ponížit, Rachel přepadne ničivá "zuřivost." Emily Bergl je mi zcela neznámá, ale myslím, že do role dobře zapadla. Další výraznou postavou je "návrat" Amy Irving, jako již dospělé Sue Snell, jež na škole, do níž Rachel chodí, vyučuje. Již brzy pozná, že jedna ze studentek není jen obyčejná dívka. Začne mít tušení, že by se mohla dostat do podobných "situací" jako tehdy Carrie. Mohla by být nebezpečná nejen sobě, ale i ostatním. Způsobila by tragédii. Dokáže jí pomoci, než bude pozdě? Překvapující pro mě byla spojitost mezi Rachel a Carrie, co se týče jejich destruktivních schopností. A poslední výraznou postavu zastála Mena Suvari, která však na scéně příliš dlouho nepobyla.(1.11.2011)

Škoda že hlavní hrdinkou nebyla ta holka Lisa co skočila na začátku z té školy a zabila se (Parádní scéna). Ta byla původní Carrie i dost podobná. Místo toho hraje hlavní hrdinku jakási nesympatická kráva navíc to že je atmoféra prvního dílu pryč by nevadilo ale aspoň se to mohlo držet stejného konceptu. tady to už od začátku všechno kazí Rachel je taková děvka že by šla na ples i se slepým takže jí to člověk i přeje. Co mě potěšilo je konec (v původní Carrie byl měkký tady je to docela masakr vraždí tam cd a různé podobné věci jen to mohlo mít více nápadů) Původní carrie bych dal 80 procent tomuto o 20 procetn níže.(29.10.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Carrie" Stephena Kinga. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městě Charlotte v americkém státě Jižní Karolína. (Terva)

• - Na konci příběhu je zmíněna King‘s University, což je pocta tvůrci předlohy Stephenu Kingovi. (Terva)