Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Javad

Sú geniálne filmy, potom priemerné, podpriemerné a totálne sračky + sračky ktoré sú tak zlé (amatérske) až sú zábavné a niekedy si ich cením viac ako vysoko hodnotené filmy (pretože naozaj zábavných sračiek je málo). CASSHERN nepatrí ani do jednej z týchto kategórii. Je to maximálne prehnané SCI-FI zverstvo, kde je všetko hnané do extrémov až sa na to nedá pozerať. Mám rád streštené filmy a japonské Anime (v animovanej forme by bol Casshern znesiteľnejší), ale čo je veľa to je moc. Technická stránka je OK (efekty, výprava), no čo tam predvádzajú hlavné postavy je niečo neuveriteľné. Celú tú hrozne dlhú dobu (mnohé scény sú zbytočne naťahované až zostáva rozum stáť) sa človek pozerá na niečo čo vyzerá pekne, ale pritom je to úplne mimo (čo? to čo má byť? to čo tam robia? to myslia akože vážene? ...som si hovoril v duchu). Áno, existujú aj šialenejšie japonské filmy, no tie sa nehrajú na niake posolstvo a netvária sa tak smrteľne vážne. ()

Monoxid

Později se rozepíšu... Dojemnější než Titanic, originálnější než Matrix, psychoanalytičtější než Fontána, naléhavější než Avatar. Tak. A mrtví mají zůstat mrtví, s postojem tvůrců se naprosto ztotožňuji! Anglický titulky vynechávaly, takže se na to v nejbližší době PODÍVÁM ZNOVU a udělám před psaním komentáře výživnou intelektuálně cynickou pitvu! :D ()

Saku

Moc sem se na tenhle kousek tesil a to sem nemel delat. Ma to styl, barvicky, dobre herce, ale spousta scen je tak trochu navic a scenarista se mel spise venovat hlavni dejove lince a vic ji rozvinou, zacatek je totiz malinko hrrhrr a divaka jenom mate. I pres velkou lasku k asijskym filmum musim dat holt prumer, rsp. 60% - melo to na vic! ()

Millanium

Vizuálně a hudebně podmanivý akční snímek se závěrečným poselstvím o lidské přirozenosti. Na rozdíl od většiny amerických filmů, jsem zde nebyl nucen nutit své mozkové buňky k jisté degradaci, ale naopak jsem si akční scény s jejich vsuvkami užíval. Možná by neškodilo film o nějakých 30 minut zkrátit, ale i přes to se jedná o nadprůměrný počin. Doufám, že se na film někdy podívá i Michael Bay a začne točit pořádné akční snímky. 85% ()

Trustme

Casshern svým zpracováním, megalomanským stylem, apokalyptickými vizemi a bojem za lepší svět, by měl a mohl být možná můj celoživotně očekávaný filmový epos. Ano, na něco takového tu jako bláznivý snílek čekám... Vím, že jsou toho schopni jen Japonci a že se jednou dočkám. Kazuaki Kiriyo, ale tvůj film to nebude!!! A nebude to asi ani jiný japonský blázen. Casshern je filmem, kde se může stát cokoliv, každá postava si dělá to co je zrovna od ní nečekaně opačné, režie sype jeden zmatek za druhým. Stejně jako u novějšího Kiriyova Goemona - bez poznámkového bloku se nestíhá zda už postava umřela, žije nebo někomu se to zdá. Ultra-patetické dialogy, neustálé vyříkávání postav "co sme si, to sme si", asijské přehrávání, objímání, kácení se k zemi. I když se stále něco děje, jako divák přestávám absolutně vnímat a je mě úplně jedno proč má hrdina v břiše katanu, hraje u toho nádherná melodie a kamera snaživě odjíždí v dál z polocelku. Možná, že už mě nebaví stereotyp západní kinematografie, ale tu novou japonskou si nechám příště nejdřív ještě schválit severokorejskými psychiatry. ()

Wade

Nádherný vizuál, který dává každou určitou situaci na vrchol kinematografie. Není to, ale jen obraz co je na filmu extra, protože i hudba je kapitolou sama pro sebe. Jakmile spustí divák přestane vnímat vše kolem sebe a svůj zrak soustředí jen a jen na obraz. A přesto jak geniální je to dílo tak mu nedám pět hvězd. Proč? Kvůli složité jednoduchosti příběhu, který někdy může připadat zmateně a někdy zas zcela jasně. Jediná chybička u jinak perfektního japonského Sci-fi/Drama/Akčního nářezu. 83% ()

Spock

Pro mě osobně velice rozporuplný film o němž se dá v mnoha věcech a momentech polemizovat. Začnu dost negativisticky. V některých pasážích filmu jsem se opravdu nudil a ztrácel se trošku v ději, jehož logičnost se mi občas nezdála úplně koherentní a je to snad tím, že nejsem vyladěný na asijský pohled a jejich přemýšlení o věcech? Těžko říct. Každopádně mě to občas štvalo. Vizuální stránku jsem taky nestrávil úplně s nadšením, nic proti výtvarnému ztvárnění, totalitní stát byl zajímavý, opravdu na mě dýchala taková „klasická“ totalita 50. let 20. století, společnost prosycená masovou mobilizací. Např. scéna focení v zahradě byla vizuálně okouzlující, ale jiné věci zase ne. Příběh se mi také zdál přehnaně dlouhý. Doposud téměř samá negativa, ale to nejlepší na konec. Zásadní myšlenka snímku, která mě nemohla neoslovit v průběhu filmu postupně graduje a nakonec je velice ostentativní. Konec filmu pak můžeme vnímat jako manifestaci za touhu dosáhnout lepšího světa a být někým jiným, bez nenávisti a násilí. Zní to divně, asi ano, ale je to tak a co je nejlepší, do filmu to tvůrci dokázali opravdu vkusně implementovat. Čekejte ze začátku možná trochu nepochopitelný příběh a děj, do kterého se budete chvíli dostávat, ale na konec se vám dostane možná uspokojení nebo spíše naplnění. Poznáte pravou hloubku myšlenky tohoto filmu. ()

Ichabod

Mám rád asijské filmy, zejména ty akční co se snaží sdělit nějaké to poselství případně se tváří vyloženě osudově, ale vyprávění Casshernu je pro mne utrpení. Po první půl hodině, kdy jsem přirozeně byl nadšený z vizuální stránky a hlavní zápletky jsem začal pozorovat, že občas je to vyloženě natahované. Ano asijská tvorba se vyžívá v táhlých záběrech, flashbackách a vysvětlování motivů a kázání svých pravd, ale co je moc je moc. Akční scény jsou vynikající, výprava slušná a některé scény jsou překrásné, ale mne délka přišla neuvěřitelně neodpovídající, protože zkrátit to o hodinu byl by to film dle mého gusta. ()

Kurikmoon

Ľudstvo v budúcnosti... Vizuálna nezvyklosť možno odradí mnohých, rovnako ako až moc rozťahaný dej, kde ako päsť do oka bijú hrozné výkony "nových ľudí". Ale myšlienky o význame bytia ľudstva sú v Cassherne podané výstižne a trefne. Rovnako ako citové uvedomenie na konci. ()

BloodMax

Začátek filmu byl velmi zvláštní, vůbec ho ještě nechápu, ale ten konec.....hmmm ten byl!!! Japonce asi nikdy nepochopím....začátek filmu mi připadal, že nemá hlavu a ani patu, ale závěr mě opravdu emočně rozsekal... V závěru je skrytá myšlenka, nějaké poselství, které mi stále vrtá hlavou...je to opravdu v nás, upřednostňovat jedince na úkor společnosti? Opravdu to mají lidé v sobě...sami sebe jednou zničit? Proč jsme takoví? Kdo nám dal právo rozhodovat o životech jiných? Nyní přemýšlím o tom, co jsem vůbec viděl a slyšel...asi mi potrvá než to do mě vsákne... => 100 % ()

Pecival

Hvězdu za poměrně zajímavé zpracování (ostatně to Japoncům de), ale celkově mě film vůbec ničím nezaujal, přišlo mi to příšerně zmatečné. Ani ty kulometně nastříhané souboje se mi nelíbili, nebylo tam nic vidět. ()

Luksa

Casshern chce ohromovat a alespoň v mém případě se mu to povedlo. Podle zdejších hodnocení to nesedne každému, ale jestli máte rádi anime či nezvyklé audiovizuální sci-fi žranice, tohle je film pro vás. ()

bloodvomit

Maximální komix! Chcete vidět komix? Zapomeňte na Sin City (i když to je taky perfektní!) tohle je komixovka jak vyšitá. Hezké vizuální kreace, klasicky asijský příběh, trocha patetie, spousty akce = zábava pro lidi s nadhledem. ()

fabuloz

Těžce se hodnotí co jsem vlastně viděl. Po vizuální stránce to byla naprosto úžasná věc, ale není to nic platné oproti poněkud roztříštěnému zdlouhavému příběhu, kterým jsem se musel občas prokousávat. Akční scény, jsem zas na druhou stranu hltal jak malý a byli opravdu preciózní. Koncem mě film naprosto překvapil, měl hlubokou myšlenku a odkaz! Parádní film, ale max. 3* ()

ZkuKol

Ehm, to byla teda šílenost. Jako kdyby někdo vzal kýbl nápadů, citací, variací, parafrází, symbolů a já nevím čeho a chrstnul mi to nečekaně přímo do obličeje, jenže kýbl se zdál bezedný, trvalo to přes dvě hodiny, občas to bylo horké, občas ledové, občas velmi dobré, často se to opakovalo a já jsem z toho celý tumpachový. Nevím zda jde o adaptaci hry, manga či anime, ale přerod na filmový pás asi nevyšel, každopádně mi to moc stravitelné nepřišlo (a to už jsem toho z asie nakoukal dost napříč žánry). Hudba a kamera občas vytvoří úplně dokonalé scény, občas naprosté šílenosti, u kterých máte pocit, že vás někdo chce připravit o zrak. Triky jsou dělané na kvantitu a ne na kvalitu, herecká stránka je divná jako film samotný, každopádně pro tvůrce byla jen vedlejšákem. Dialogy znějí strašně debilně (manga a anime prostě snesou víc než film) a za celý film jsem nepřišel na to o čem to vlastně bylo. Takže pokud chcete vyzkoušet co snesete a jste otevření "jiným" věcem, doporučuju, průměrnému divákovi !ne! a milovníkům filmového umění, jako jsem já, ochutnejte - ale opatrně - možná vám to zachutná a možná vám z toho bude těžko... 50% ()

killjezor

Jeden z nejlepších protiválečných filmů, které jsem viděl. Místy na mne působil skoro až jako Floidí Zeď. Rozhodně to není snímek, který můžete "jenom" sledovat, musíte si ho totiž užívat. Stopáž je tady dlouhá, asi 4x jsem měl pocit, že už je finále, ale pokaždé dokázal režisér posunout laťku ještě kousek dál. pro někoho můžou být retrospektivní výlety dost matoucí, stejně jako přítomnost hlavního hrdiny v počátcích filmu. Myšlenka celého dílka je podána dost nevybíravým způsobem, který jenom umocňuje celou atmosféru. Paráda, k plnému hodnocení tomu ale něco chybí. ()

Seti

Rozhodně zajímavý pokus o hrané anime, který se nejen snaží typicky rozmáchlou vizuální stránku žánru přenést do hrané (lépe řečeno CGI) podoby, ale vyniká i určitým eticko-humanitním přesahem. Významnou složkou celkové podoby Kiriyaova díla je hudba, která je v některých okamžicích možná až příliš vlezlá a podbízivá, nicméně většinu času dění na plátně dotváří dokonalým způsobem. Musím přiznat, že mě Casshern docela mile překvapil. ()