Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Scorp11

Vizuální nádhera, skvěle zapadající hudba, dobrá myšlenka ... jediná chyba je asi ne vždy zrovna dobře vyřešená komplikovanost příběhu. Tím chci říct, že třeba náhodný nález hradu s armádou robotů film shazuje a vypadá to spíš, že scénarista nevěděl, jak spojit celek. Přesto za 8/10. ()

Nathaniell

Steampunkový nášleh v rouše dystopickém. Oh, zním tak vzdělaně, až jsem se toho sám lekl. :-D Jinak řečeno: Ohromné temné stroje, post apokalyptická budoucnost, nekončící válka, zmírající synové svých otců a naše drahocená příroda. To je něco, nad čím by se člověk jistě měl zamyslet. Bohužel, ne každému sedne fakt, že se jedná o Japonský film, takže pokud někdo znáte americkou alternativu tohoto snímku, dejte mi, prosím, vědět. K filmu samotnému: Jedná se o psychicky velice náročné téma. Poprvé jsem měl co dělat, abych si dal dohromady všechny souvislosti a že jich tam je. SPOILERY: Jenže film je plný taky podobenství, nejeden charakter postavy se opírá o možnost vidět duchy, a nakonec mám pocit, jestli to drazí tvůrci s těmi metaforami tak nějak nepřehnali. Pravděpodobně ano. Protože dodnes tento film nedovedu shlédnout tzv. s nohama na stole. Vždy si žádá sto procent mého vnímání. To ovšem nic nemění na faktu, že se jedná o nejlepší japonské hrané sci-fi, které jsem kdy viděl. (pokud se mnou nesouhlasíte, napište mi, prosím, který japonský, hraný sci-fi film je podle vás lepší). Ta úplně nejdokonalejší myšlenka z celého filmu totiž naštěstí nevyprchala, ale zůstala. Ta nejdůležitější otázka, která mi vrtala hlavou po celý film a na kterou jsem našel odpověď v jiné otázce na konci filmu. Otázka: "Kdo je dobrý a kdo zlý?" A odpověď: "A není to jedno?" Pravdu měli všichni a nikdo. Ale (skoro) všichni pro ni zabíjeli. "Už jen svojí pouhou přítomností na tomto světě přinášíme nechtěně bolest do srdcí jiných, dokonce ani ne svým přičiněním. Jenom tím že existujeme. Musíme se tedy snažit dělat vše podle našich nejlepších úmyslů a ostatní... nás jistě pochopí. To je naděje pro naše děti." ... Ne. Z původních 4 zvedám na 5*. Nemůžu jinak. PS: Celkem sranda že existuje verze s dabingem, ale v televizi jsem ji neviděl a dokonce se nedá ani oficiálně koupit na DVD. Zajímalo by mě, kdo a proč to nechal nadabovat... ()

cinema_cz

Vizuálně nezapomenutelnou podívanou, plnou překombinovaných akčních scén a doprovázenou zajímavou hudbou, si můžete vychutnat v téměř dvouapůlhodinové smršti. I zde však může platit, že méně je někdy více. Scény, monumentální a beroucí dech za každou cenu, po určité době začnou ztrácet na zábavnosti a pro někoho mohou být až nesnesitelně zdlouhavé. (Alena Prokopová, Ci 08/2008) ()

JasonV

Keď tam udrel do bazéna kde sa pestovali zmutované klony kovový blesk rozhodol som sa, že triezvy tento film pozerať nebudem :) ()

Lubakus

Nebýt těch "pokémonovských" soubojů, je to za 5 *. Krásný japonský furetro styl spojený s dokonalým hudebním doprovodem ve mě bude ještě dlouze dřímat. ()

chainer

Slabé 4* Obdivuju spoustu nápadů, které by jinde vydaly na tři filmy, ale film byl až příliš přestylizovaný a těžkopádný . no a taky "deus ex machina" ve formě kameného blesku byla naprosto nevysvětlená... ()

Weirdman

7/10... No čakal som všeličo, ale že Casshern bude de facto anime so živými hercami som neočakával vôbec :) ... Nebyť zopár vyslovene smiešnych alebo až príliš nelogických momentov jednalo by sa o naozaj silný a svojrázny meditačný kúsok :) ()

DExUS

Som fanda anime a všeobecne japonskej kultúry, takže keď som v obchode zahliadol obal tohto filmu, neváhal som a kúpil som. Naštastie išlo o sumu do 100 Sk. Mal som dojem že ide o cca 10 za sebov nenadväzujúcich útržkov z iných filmov. Niektoré pasáže, a to najmä dôvod prečo a ako sa vlastne dostal k svojmu brneniu sú nepochopitelné a hlavne hlúpe. Tento film má dobré iba efekty, nič viac... ()

Juri-Sai.

Některé speciální a visuální efekty nic moc ale jinak moc povedený děj. Škoda jen že tvůrci neměli větší rozpočet. Možná by to pak vypadalao celkově mnohem líp. Ale i tak vcelku hodně dobrý zážitek ()

jack_scott

Nic extra,byt snímek obsahuje velmi zajimavé prvky, celkově je rozvláčný, málo akce, divné události... samotný námět je dobrý, ostatně na tyto motivy je titulů více...spíš ta zábavnost je malá, stopáž dlouhá. Šílený je hlavně vysvětlující a ospravedlňující konec. To bylo prostě DIVNÝ. *** a 60% ()

MartCT

Tak tenhle film me absolutne uchvátil, nejen ze jsem se nestacil kochat obrazem a hudbou, ktera neuveritelne hypnotizující a to podaní pribehu. Nevim jak popsat neco tak uzasnyho! ()

Sekel

Dlouhe, natazene a kdyz uz budete po seste cekat konec a stejne neprijde, budete se koukat na hodinky a prat si aby to byl zaver, bude vam uz uplne jedno co se na platne deje. Pribeh je ovsem dobry a nektere bitky velmi nadstandartni. ()

Viero

Předesílám, že tento snímek hodnotím po prvním zhlédnutí a je dost možné, že své hodnocení po dalších reprodukcích ještě upravím. Shrnuto do jedné věty, mísí se ve mně velice nesourodá směsice pocitů. Asijskou kinematografii mám velice rád a styl vyprávění pro ni příznačný mi problém nedělá. Zde však začal být děj po pozvolnějším úvodu poněkud zkratkovitý. Skupinka nadlidí, zrodivší se v laboratoři doktora Azumy, přejde lesy a hory, aby čirou náhodou spočinula v náruči hradu ukrývajícího ve svých zdech armádu robotů. V následujících záběrech můžeme vidět, jak tvorové kočírují gigantický vzdušný přepravník, aniž by bylo vysvětleno, jak se k němu dostali, natož jak se ho naučili ovládat. Při stopáži takřka dvě a půl hodiny to trochu zamrzí. Ale jak říkám, Japonci jsou podobnou nejednoznačností děje pověstní, zase jako takové minus bych to neviděl. Pouze jsem se chtěl pozastavit nad nevyvážeností střihu s ohledem na délku díla. Film rozhodně není pro ty, kteří u obrazovky chtějí takzvaně „vypnout“. Naopak, vyžaduje po celou dobu notnou dávku pozornosti, jinak se člověk může po chvíli začít v ději ztrácet. V tomto případě však děj není až tak důležitý, respektive hraje sice významnou roli v celkové kompozici filmu, avšak nosným prvkem je zde hutné myšlenkové podhoubí, ze kterého ono vyprávění vyrůstá. Jedná se ve své podstatě o protiválečný manifest zahalený do okázalého roucha, s těžko přístupným dějem, neustálým filosofováním o smyslu lidského počínání a s pointou, jež se dnes jen tak nevidí. Ano, už kvůli oné pointě se film vyplatí vidět a pokud člověk věnuje dostatečnou pozornost dialogům a poněkud chaotickému ději, závěrečné osvícení mu bude štědrou odměnou za vynaložené úsilí. Film nikoliv bezchybný a nikoliv přístupný pro obecenstvo asijské kinematografie neznalé, avšak také film, jenž člověka myšlenkově velice obohatí, pokud přistoupí na jeho způsob vyprávění a presentace. Zatím dávám velmi solidních 80/100. Po druhém zhlédnutí: Upravuji své hodnocení na 90/100. Důvod? Tohle je naprosto zásadní filosofické dílo, které by se mělo ordinovat každému, kdo dělá vše pro svůj vlastní prospěch bez ohledu na druhé. ()

DonFrolimo

Asi jsem to nepochopil. Je to parodie? Rafinovaná skrumáž persifláží? Nechtěná komedie? Nebo to je jen a pouze ubohé béčko s rádobyzajímavými postupy? ()

pan_ponozka

Sci-fi nemusím, japonským filmům nerozumím. Proč teda japonské sci-fi? Protože je to velmi vydařené! Dabing nebrat, origo only! 6 hvězd za soundtrack, 4 za film. 8/10 ()

suboss

Nechápem pre aké publikum film vznikol. Dospelému divákovi nemá čo ponúknuť a pre deti vhodný tiež nie je. Hlavnému hrdinovi v jeden moment dáva na frak jedna baba a opäť minút neskôr už bojuje s armádou robotov. Jedna hviezdička za snahu. ()

spock76

Vizuální, hudební a scénaristická pastva. Prostě skvělé... Něco pro nás milovníky japonských blbostí...:-) ()