Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Ondrew odpad!

Pokojne si tu vypisujte tie svoje tradicne "hlboko filozoficke" kydy, aj tak to nezmeni nic na fakte, ze presne TAKUTO neskutocnu kravinu, mozu vyprodukovat jedine v azijskom regione. Post-apoc buducnost by bola fajn, no nie v takomto podani, smankote. Nakolko sa na tomto serveri planuje zaviest "tvrda cenzura" (btw, osobne mi to niecim nepeknym smrdi, ale co narobime... "vedenie rozhodlo"), tazsie nadavky, zial, pouzivat nebudem... ved by som tym asi niekomu sposobil dozivotnu traumu. (Mimochodom, to nikto neberie do uvahy fakt, ze za jednotlive komentare skratka nesie tak ci onak zodpovednost konkretny uzivatel? Aspon na vsetkych ostatnych weboch s komentarmi to tak chodi, ale CSFD sa zrejme rozhodlo pre vynimku). Ok, no radsej spat k filmu, hoci netusim, co o nom este napisat. Je to skratka nepredstavitelna kravina, do ktorej sa autori snazili vniest rovnako "hlboke filozoficke myslienky", ake riesia mnohi tunajsi komentatori. A to cele, prosim pekne, museli stale dokolecka v roznych variaciach rozoberat na ploche cca 2 hodin a 22 minut!!! Neuveritelne!!! Okrem toho, realnych hercov (ktori i tak za vela nestoja) mohli vlastne rovno odstranit z vyplatnej pasky, ved film je tak ci onak tvoreny prakticky cely iba z digitalneho prostredia, digitalnych efektov a digitalnych filtrov. Tak preco uz rovno nevyrenderovali aj "hercov"? ODPAD! Su asi len dve kategorie ludi, ktorym je mozne tuto stupiditu odporucit: 1) masochisti a 2) masochisti, ktori ulietavaju na Mange a roznych Anime hovadinach. Nic podobne uz (pevne verim) snad nikdy neuvidim... 0%. ()

GASTON73

Hideji Miyajima, Toshiharu Ozawa, Toshiaki Wakabayashi (Produkce), Kazuaki Kiriya (Kamera), Kazuaki Kiriya (Střih), Yûji Hayashida (Scénografie), Michiko Kitamura (Kostýmy) ()

MS Yogota

Podle me naprosta dokonalost...libil se mi pribeh, herecke vykony, hudba, triky (nemaji byt superrealisticke, ale spis je to kombinace anime a hraneho filmu) vlastne vsechno...souhlasim s Adrianem, ale pridavam este hvezdicku navic, protoze mne asijsky styl vylozene sedi...ani mene akce mi nevadilo, protoze kdyz uz byla, tak samozrejme jak jinak nez asijsky narez... ()

DevilBoy

Vizuálně dokonalé, hudba k tomu filmu sedí jako ulitá. Co se příběhu týče je hodně složitý, takže to chce notnou dávku soustředění. Vše je do cela spletité a až konec to rozmotává. Tenhle film mě donutil přehodnotit můj osobní TOP 5 filmů co jsem viděl ()

ujo_chmel odpad!

Vydržal som to pozerať kým sa štyria zablatení neosapiensovia rozhodli zničiť ľudstvo a zoslali naň húf robotov pochodujúcich ako kladivá v The Wall. Aj čumenie na bielu stenu je zábavnejšie ako pozerať na nezmyselné pobehovanie šikmáčov na popredí chaotickej animovanej scenérie bez štipky logiky a konkrétnosti. Dúfam, že sa už nikdy v živote nestretnem s ničím podobným. ()

pavont

V podstate hrana manga a hoci ma vizualna stranka na zaciatku dost zaskocila, postupom casu som si na nu zvykol a koniec bol uzasny. ()

FAxPR odpad!

fakt peklo. v digitálním kabátě. hrozně hroznej příběh a cgi kulisy to ještě víc potopily. nejhorší na všem byly snad ty kostými. je to pro anime úchyláky, ale svéprávný divák to asi nepřekousne.. a to jsem se na to tak těšil.. ()

desuk

No dávám tomuto filmu tak 80% Vizuálně velmi pěkně zpracované. Ale délka přes dvě hodiny je moc. Navíc se v tomto filmu začíná člověk ztrácet. A konec ten už mě naprosto dorazil. ()

Peterek82

Tohle mě dostalo. Ne ztrhlo, ale dostalo. Takovýhle mix jsem snad ještě naservírovaný neměl. Krásné japonské sci-fi propletené zamyšlením nad lidským údělem a životem. Melancholie, smutek, život, boj o sebe sama, lidský život, lidskost, lidstvo. Tenhle film se vám dostane pod kůži a vysaje vás do sucha. V doprovodu se silným soundtrackem nemáte šanci po zkončení filmu myslet racionálně a o reálném světě, ale budete si v mysli promítat co že tu na tom světě vlastně děláte a jací jsme. Dal bych 5 hvězdiček nebýt některých utahaných (zbytečně) dialogů. ()

malyLibor odpad!

Tento film jsem naprosto nepochopil, je to zcela mimo mé chápání... absolutní nesmysl, něco tak strašného jsem neviděl, i Žena za pultem snad byla lepší než tohle... Už nikdy něco takového, prosím.... ()

Modrymysak

Těžký film. Ani si nejsem jistý, jestli jsem ho správně pochopil. Pominu vizuální podobu, která je dokonalá i herecké výkony, které mě přesvědčily, že japonští herci hrát sakra umí. Důležitá je ale Pointa, kterou jsem v něm našel a která mě dostala. Nevím, jestli ji vůbec dokážu vyjádřit. Zkrátka všechno dobro i zlo, život i smrt, pochází z lásky. Láska může za vznik nového života, za smrt i utrpení. Na začátku je vždycky láska. A je jen na nás v co ji přetvoříme. ()

Breaker

Naprostý japonský nářez ... toto v Hollywoodu nikdy nenatočí. Se stejně vznikajícími a podobně vypadajícími filmy (Sky Captain, Immortel) je tento naprosto nejlepší. Ano, je místy k nepochopení a příliš natahován, ale japonci vědí, co dělají ... ()

Alexis

Mainstreamově neskousnutelný skvost japonské provenience pro ty, kdo jsou ochotni přistoupit na pravidla asijsky netuctového příběhu s létajícími nepřemožitelnými hrdiny, bojovými mecha-roboty a nebeskou odplatou za lidskou aroganci. Myšlenkový přesah snímku je značný, z úchvatného audiovizuálního balení se postupně vyloupne tvrdá obžaloba války, nenávisti a xenofobie. Vizuální zpracování v industriálním stylu je pastvou pro oči, neobvykle zrežírované souboje jsou strhující, hudba potom rovnou zasluhuje přívlastek geniální, neboť sama o sobě dělá polovinu hypnotické atmosféry filmu. Samostatnou kapitolou jsou herci, kteří jsou do jednoho perfektní, navíc všichni vypadají neuvěřitelně fotogenicky, takže si je zaručeně budete pamatovat hodně dlouho a to i v případě, že vám jinak všichni Japonci přijdou stejní ()

Seifgard

Film je natočený podle anime seriálu Shinzō Ningen Kyashān, v překladu Neo-Human Casshern, z roku 1973 a na první pohled zaujme úchvatným vizuální zpracováním. Zvěsti o anime natočeném s živými herci jsou protentokrát zcela na místě. Barevné orgie nejsou naštěstí jediným důvodem proč tenhle kousek shlédnout. Poměrně komplexní příběh s několika dějovými odbočkami, zajímavými postavami a nehappy endovým zakončením vás vtáhne do sebe a bojové scény, i když jich není mnoho,jsou natočené skutečně úchvatně. Režisér navíc ve filmu varuje před klasickými tématy jako je nesmylnost války a strach lidí ze všeho odlišného. Dávám čtyři hvězdičky a troufám si říct, že víc než zasloužené. ()

Roper odpad!

Taku hovadinu som uz niekolko rokov nevidel, totalna hlupost, strata casu, videl som film iba do polovice a uz som nedokazal vydrzat ani sekundu napriek tomu, ze som veeelky fanusik Azijskej kinematografie... strasny scenar, kamera, rezia, herecke vykony, absolutne vsetko, pripomina to pokemona :-( ()

nobullets

Velmi zajímavé, vizuálně dokonalé velkolopé sci-fi drama o smyslu existence. První část pomalá a připravující na druhou rychlejší možná o něco horší. Kkž mluvím o vizuální stránce musím zmínit i část zvukovou především hudbou. Po prvním zhlédnutí sem byl trochu zmaten z dějové nestálosti a neustálému prolínání dialogů, proto doporučuji druhé zhlédnutí na které se i já teď už moc těším. Délka mi nevadila. ()

Vráťa odpad!

Neuvěřitelně nudný a zdlouhavý film bez užití umělecké zkratky. Symboly, metafory, alegorie a hyperboly, fikce a proroctví. To vše dostat do jednoho celku je fuška. Kdo to zvládne má šanci na slávu, kdo to nezvládne vytesá paskvil. Nevyváženost dokonale propracované vizuální stránky a naivních motivů je směšná. Mrtvoly sešité z uměle vyrobených kopií lidských údů a orgánů, které nakonec ožijí náhodným úderem blesku, to vše v době umělé inteligence atd., to není narážka na horor ale horor sám. ()