Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Veľmi ťažký film na sledovanie. Buď sa bude páčiť aspoň trochu, alebo ho nedokážete dopozerať a dostane odpad. Ja som niekde na polceste. ()

Ripley

Co to jako bylo?!Trailer vypadal slibně,ale jako vždy sestříhali nejefektněší scény.Po 50minutách sledování,jsem to přetáčel s obrazem.Dospěl jsem k názoru že Japoští tvůrci buď nejsou normální, nebo jen platí "jiný kraj jiný mrav".Věřím že Japonský divák,obvzlášť milující sci-fi zažil během sledování několikrát orgasmus.Já až půl hodiny po filmu.U nás tento film zaujme snad jen fanoušky japonské anime ikdyž je hraný."Normální" scifista tento film přece nemůže zkousnout!Já se příšerně nudil a to se považuji za milovníka sci-fi.Kvalita vizuální stránky kolísala.Rozhodně nic revolučního tento film nepřinesl.Většina akčních scén byla naprosto průměrná.Děj byl nestravitelný.Scény z bojiště se tam vůbec nehodily.Měl jsem pocit že sleduji Dopisy z Ivo Jimy.Konkurenční Final Fantasy nebo i vykrádačka Returner byli pro mě lahůdka.Tenhleten mišmaš mi hořkl v ústech. ()

wosho

Krásné a propracované na povrchu , chladné a mrtvé uvnitř. A při tom příběh má potenciál oslovil diváka na celém světě. Bohužel režisér si spíše pohrával s formou a na příběh jaksi zapoměl. Každdý záběr je vypiplaný a vybroušený jak diamant, ale to je asi tak vše. Navíc to přehnal i s delkou a Casshern místy i dost nudí. Škoda. ()

dopita

Vizuálně velice atraktivní film, kterej je ale jinak dost nezajímavej. V postatě sem se neustále nudil a děj mě nijak nezaujal. Když už tam postavy něco řešily, tak to bylo natočený tak strašně nevýrazně, že jsem myšlenka byl většinou někde uplně jinde. Akčních scén tam moc není, a když už, tak jsou natočený hodně fádně. Když něco takovýho trvá 140 minut, tak to je průser. Akorát hudba byla celkem na úrovni. ()

Krabak

Dle komentářů ostatních uživatelů jsem čekal nejhůře slabší průměr. Ovšem čeho jsem se dočkal, tak bylo akorát obrovské zklamání. Čím mě tedy režisér překvapil je to, že jeho druhý film, Goemon, je o tolik kvalitnější, jak toto dílo. A to opravdu rozdílem několika tříd. V tomto filmu se mi vlastně nelíbilo nic. Co se týče vizuálních efektů, tak byly dosti chabé a totálně nepřehledné. Komentáře stály taky za prd a celková zápletka byla taková nemastná neslaná. Co jsem si pročítal komentáře, tak jsem nejspíš tento film nepochopil a pořádně se nad ním nezamyslel. Bohužel mi to moc nešlo, když jsem u něj spíše usínal. Hold každý má jiný vkus a tento styl s ostatníma nesdílím. Přičemž Japonské filmy mám vcelku rád. Pro mne je to někde na prahu --->20% ()

Tadzi

Tak tomuhle říkám totální nářez. Absolutně nejlepší sci-fi, co sem kdy viděl, vizuálně naprosto dokonalé, skvělé exteriéry, kombinování barev a skvělý příběh dělají z tohohle dílka pro fanoušky asijské kinematografie jednoznačný "must see"-film. Jestli tohle je japonská odpověď na hongkongské sci-fi filmy, tak teda klobouk dolů.. Je natočený stejnou technikou jako Sky Captain, Immortel a přicházející Sin City a nutno říct, že pokud jsem byl u Sky Captaina přijemně překvapen vizuální podobou, tak tady jsem byl doslova převálcován. Jen škoda, že v ČR se tento film asi nikdy do normální distribuce nedostane. ()

kwoky

Taková škoda! Z potenciálně kulervoucího filmu se stala nudná limonáda. Vizuálně zajímavé, ale příliš vleklé a když mi cca ve třetině filmu začalo být všechno jedno, je něco špatně. Zatím 3*. ()

system

Tak tohle je dalsi japonsky narez, jednim slovem by se to dalo popsat jako nadherne vizualni orgie zabalene do sileneho scifi pribehu a ani bych se nedivil kdyby vychazel z nejake mangy. To je jedina vytka filmu, pribech je opravdu dost komplikovany a ztracel jsem se docela casto, ale i tak jsem mu vsechno odpustil, protoze technicky je film uzasny, nepopsatelny. ()

mota

Neo-teroristé celé eurasie spojte se. Společnost vás vytvořila a teď vás potřebuje, ale mrtvé. O třídu lepší než Ostrov. Záběry jako z barevného nastrojeného snu někdy až pohádkově éterické. Trauma Japonců z nukleárních válek asi hned tak nevyprchá. ()

evil_ryu

Veľmi zaujímavo natočený film, v ktorom sa na divákovi skúšajú rôzne obrazové technik (rozmazaný obraz, čiernobiely obraz, rozmazaná biela farba, spomalovačky, pozadie ala pokémon atď...). Jeho zámerom nieje akcia ale skôr zamyslenie sa nad dôležitosťou života, ale čo si budem nahovárať, bitka proti kope robotov bola parádna. Určite sa tu vyskytne veľmi veľa odpadov ale tak isto aj 5*. Ja som za tú druhú variantu. ()

berry.77

Po prvé sem u toho usnul ne z nudy ,ale jiného činidla:) Po druhé už je to jine zvláštní film spousta akcí kombine anime s Realitou davá dosebe spousta něco co sem eště neviděl. Doporučuji vám to shlédnout. ()

Zombi

Japonská vizuální šílenost silně připomínající anime, s výborným designem scifi retro strojů a dobrou hudbou. Jde o jakési akční scifi a filosofické drama, které je bohužel moc natažené a logiku a srozumitelnost příběhu či jednotlivých scén podřizuje svému filosofickému poselství, což mě osobně celkem vadilo. Opravdu atmosferických akčních scén tady moc není, i když tu kde co vybuchuje, často je to jen sestřih válečných výjevů s melodramatickou hudbou, případně voiceoverem a bez účasti hlavního hrdiny, kterému by jste mohli držet malíčky. Víc se mi líbil, sice myšlenkově jednodušší, ale pro mě stravitelnější Goemon, přesto to stojí za vidění. ()

Magika82

Tentokrát se přikláním k názoru uživatele-kritika juta. Prvních několik minut se zdálo být slibnými. Ovšem následující děj, který juta vystihl velmi trefně, změnil medovou chuť v pachuť pelyňku smíseného s kvantem muškátového oříšku. Zkrátka a dobře, musím se tázat: Proč se v "samurajském" - ač postapokalyptickém -- snímku musí zjevit nepovedení roboti, podobní "mechům" ze seriálu Falling skies? Proč "samurajský" snímek potřebuje zcela nezvedená vznášedla, nevzhledné budovy a mnoho postav, které snímků prokazují jen "medvědí službu"? A konečně, proč tak dlouhý snímek, když pro něj není vypracován alespoň dobrý scénář a tím i dialogy? Ne. Zkrátka nemohu tuto hořkou pachuť přebít několika světlými detaily. Sečteno a podtrženo: Jen pro těch prvních několik minut 20% a tedy jediná hvězda. ()

sidddo

Moje velká úchylka a závislost! Casshern disponuje hlavně skvělou vyzuální stránkou a výborným soundtrackem, kde se spojuje orchestr s hard rockem a filmu tu přidává na kráse. Je pravda, že děj je hrozně kýčovitý, všechno je pojato velkolepě a je jasný, že to každý nepřekousne, ale na konci do sebe všechno krásně zapadá a na povrch vyplouvá celková myšlenka filmu, která mě hrozně zaujala....Casshern je vynikájící film, který stojí za pozornost a mě uplně dostal.....100% ()

Atheas

Pro všechny. Na tento film se nekoukejte večer, když se budete chtít nějak pobavit jelikož usnete nudou i zamotaností a butete se v tom ztrácet jako v nějakém pomotaném snu. Na mě moc pomotaný. Ale což, možná jsem trošku hloupější. ()

KubykF

Teoreticky je tam všechno správně japonsky přepálené, ale bohužel pro mě za hranicí kýče a vůbec mi to nesedlo. Utrpení to sledovat. Třeba někdy příště. ()

sNeDy

Filmová nádhera s propracovaným, silným příběhem. Není to akční zběsilost, ale v podstatě "jen" drama, s jen několika akčními sekvencemi (o to povedenějšími) a dobře ukrytým poselstvím. Kdyby film zůstal na úrovni metafor a vizuální nádhery až do konce, asi by to bylo za víc. Naprosto násilné poselství na konci, ale film dost sráží. Filmový fanoušci jsou dost inteligentní na to, aby pochopili, co se film snažil říct i bez závěrečného proslovu. ()