Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

yakoob

Kdo moc neholduje japonskému blue-screen anime, některé věci, stejně jako já, nepochopí...Ale uznávám, že konec byl hezký...Ještě, že jsem to dokoukal do konce, jinak bych přišel o tu důležitou myšlenku filmu, a tou není až tak nesmyslnost války (to přeci všichni dobře víme), ale hraní si na boha...Kdyby se všichni řídili radami opravdového Boha, tak takové snímky o válce by nemusely vůbec být... ()

ledzepfan

Náročné a COOL....... Nepobral jsem sice všechny dějové zákruty a kudrlinky(natož ty myšlenkové)..a občas se na ten svítivě rozmazaný vizuál špatně koukalo ale je v tom něco co drželo mou pozornost až do velkolepého konce, který celý film zasadil do jakési poloabstraktní poetickomyšlenkové konstrukce..Tímto koncem nalomen a nahlodán hodnotím plným počtem hvězd-možná trochu nezaslouženě, ale co- Seru na to-Nadhodnotil jsem tu už i větší úlety ;) ()

depony

Těžké definovat ... je to něco jiného než s čím se můžeme setkat v evropské tvorbě, ale je to naprosto šílené, plné podnětů a myšlenek, nad kterými by stálo se pozastavit ... a nad některými se vám pozastaví myšlení. Zajímavý hrdina, poutavé postavy a nepochopitelná zápletka ... a nebo taky ne! ()

gibbon

Do sebe zahleděná přestylizovaná vizuální masturbace, která se přes dvě hodiny neúspěšně snaží zakrýt, že není filmem, ale spíš dlouhatánským zběsilým trailerem na patos tonáže Titanicu. ()

Macejko

Chlapík v obleku, ktorého jedinou špeciálnou funkciou je fešácky kryt na papuľu. Chlapík, čo sa hrá na Danteho z Devil May Cry. Retardovaný poskok. Neo Sapiens. Armáda robotov. Filozofické kecy. Úmorná stopáž. Nechutný digitálny vizuál na každom kroku. WTF did I just see? ()

Zelilu007

Hodnocení tohoto filmu bylo jak na houpačce. Moc se mi líbil začátek a celkový vzhled tohoto filmu. Bylo to moc dobré Sci-Fi. Už od začátku jsem sympatizovala s obludkama, ale jak začali směřovat k fašizmu (dokonce i ten jejich znak byl jak svastika), tak se mi už moc nelíbili. CASSHERN hodnotím spíše kladně a to především díky vizuální stránce. ()

Naslund

Připadá mi, že jsem se díval na příběh od minimálně pěti scénáristů. Přitom každý z nich se snažil říct něco jiného a byl zcela vyhraněný ve svém žánru. Jeden se vyžíval v psychologických válečných filmech, druhý propadal až komixovým akcím a snad se všemi s nimi spojenými klišé, třetí si liboval v poetice, symbolice a různých metaforách. Čtvrtý se specializoval na vybroušené dialogy a dramatické situace. Ten pátý se potom snažil vše sestříhat, aby to dohromady dávalo alespoň nějaký smysl. Protože se navzájem téměř nedoplňovali a ten pátý svou práci trochu odbyl, tak jsem byl zmatený zhruba od třicáté minuty až do konce. Hudba byla na výborné úrovni, ale s tou vizuální složkou bych tak pozitivní nebyl. Během první akce nebylo vidět skoro nic a většina záběrů byla v pozadí silně rozmazaná. Něco jako Maska zrcadla. Za skouknutí to stojí zhruba stejně jako filmy od Lynche. Zmatení a nepochopení se snad dá zbavit vícenásobným shlédnutím, ale já osobně bych se asi nudil i podruhé. ()

Tony.cs

Film, který se snaží stavět více než na animaci, na poselství. Výborná hudba vyvažuje nepřehledné akční sekvence, které ovšem k anime patří. Nemůžu si pomoci, ale tento snímek mě nadchl. ()

Skip

Tento film je bezpochyby vizuálně velmi originální. S přibývajícím časem se ale tyto vizuální orgie jaksi přejedí a hodně utlumují humanistické poselství filmu, což je škoda. Jen obraz dobrý film nedělá. ()

Dexter1

Film pri ktorom by epileptik horko zaplakal. Našťastie nie som a vizuálnu stránku som si užíval naplno. Do tohto filmu som išiel s očakávaním poriadnej japonskej akcie vo veľkolepom sci-fi šate. To by však nemohli byť Japonci, aby sa z filmu nestala silná dráma o medziľudských vzťahoch a tolerancii s prímesou romantiky, filozofie a meditácií o živote a smrti. Posledných 30 minút som pozeral s otvorenými ústami a po filme len uvažujem ako to tí Japonci vedia. ()

wipeout

Škoda preškoda dlhej stopáže. Do polovice si uchováva Casshern skvelú dinamiku, artový vizuál ala Immortalle aj keď z pochopiteľných dôvodov nemohla animácia dosiahnuť takého detailu. Ale v tom nevidím vôbec problém, naopak ním je rozvláčnosť deja, príliš veľa dramatu na miestach kde to nie je vyžadujúce, a už spomínaná dlhá stopáž. Taká pol hoďka menej a asi by som tu miesto kritiky sa rozplýval. Veľkou devízou je hudba a ozvučenie, či už počas súbojov alebo mimo. Stále som sa čudoval hercom čo boli schopný zahrať keď ich 99% času obklopoval len zelený podklad. Tak rád by som dal viac hviezdičiek a srdce priviká, lenže tvrdá racionalita nepustí. 3,5* ()

fmash

V tomhle filmu je skryto tolik práce tvůrců, že nemohu hodnotit vysloveně nízko. K tomu ještě přispívá fakt, že celé dílo považuji za lyricko epický expresivní vizuální básnický počin, a jak známo, poezii je nutné leccos tolerovat. Včetně jinak nepřípustné míry patosu, občas poněkud násilné logiky, přehnaných náznaků atd., tedy projevů nestálé mysli poetovy. Nicméně film vysloveně trpí roztříštěností motivů, navíc místy skvělé vizuální zpracování kolísá mezi řemeslnou dokonalostí a až nevkusnou (a velmi nedokonalou) stylizací. Ba co hůř, a to (na kvalitu aspirující) poezii nedovedu dost dobře odpustit, vše je protkáno totálně polopatickými sděleními — nemluvě o jejich časté povrchnosti. Je to škoda, protože jinak by to byla docela síla. Slabší trojka, doporučit bych to dovedl, i když jen uvážlivě. ()

Scylla

Čtyři hvězdy s odřenýma ušima. Tohle hrané anime má originální příběh a nepřijdete ani o morální ponaučení. Při jeho sledování mi na mysl přišli filmy jako The Fountain, Hellboy II: The Golden Army a Matrix. Stylizace je úchvatná a fanouškům anime jistě udělá radost. Ale .. je tu jedno vtíravé "ale". V některých vypjatých momentech, které jsou podpořeny monumentální hudbou, jsem nepocítila žádné emoce... a nedomnívám se, že by byla chyba na mém přijímači... Navíc je děj místy nepřehledný a v druhé polovině se zbytečně táhne. ()

kagemush

To se to blbne a vymejšlí ,,Originální" pojetí a stylizace,když už tu byli Brazil,Robocop,Metropolis,Moderní doba,1948,451st. Fahrenheita, -atd,a tak podob.Nějaké zásadní ,,Filozofické" přesahy,natož Myšlenky se tu určitě nekonaly,ale spíše Dáme tam všecko a uvidíme.....Trochu moc myšlenkování za každou cenu pro mě.-Nicméně film zaujal a pobavil těsně nad těch 60%,-na 61 řekl bych(i když ta Měsíční sonáta, na začátku a na konci-jako že nostalgický motiv??-mě tahá za uši ještě teď ,a i jiných samoúčelných motivů by se ještě našlo....) ()

raffspIn

Toto je pro mě napsrosto nestravitelné, do posledního detailu katastrofálně zmatené a nepřesvědčivé. Nic nezachrání ani originální zpracování obrazu, které se sice zapůsobí ale někde taky rozesměje. Vyhněte se tomuto suprakýči pokud nejste oddaní anime do posledního dechu. ()

kombajn

Teď zpětně po Speedracerovi bych asi mohl říct, že je to Speedracer pro dospělé. Vizuální orgie, kde ne všechno musí dávat smysl, hraná pohádka pro příznivce anime a dost solidní hudba. Jeden takový film ročně bych opravdu moc rád viděl v kinech... ()