Série(5) / Epizody(65)

Seriál Daria je velice výstižné ztvárnění stupidity většiny žáků v amerických středních školách. Hlavní hrdinkou je introvertní intelektuálka Daria Morgendorfferová, která sice není oblíbená mezi svými spolužáky, avšak diváka spolehlivě rozesměje její suchý humor plný sarkasmu a ironie. (laserr)

Lukoboss

Sarkasmus, ironie, černej humor a chladná hlavní postava Daria. To je ve zkratce tenhle animovanej seriál, kterej asi nechytne každýho právě kvůli zvláštnosti a neobvyklosti svýho humoru. ()

Madluska

Bohužel jsem zatím viděla jen českou verzi, na které se podílelo odhadem asi 5 dabérů (jestli je namlouvání více postav jednou osobou "uměleckým záměrem" jako třeba ve Futuramě, pak dle mého soudu hrubě nevyšel), i přesto jsem se docela dobře pobavila. Především absolutním nadhledem a nezúčastněností hlavní hrdinky. Na 5* ale Daria nedosáhne, protože občas válčí s načasováním, a tak některé fórky tolik nevyzní... Navzdory tomu se v každém dílu dočkáte solidní dávky ultrasuchých hlášek a kritiky té tuposti, která se nezadržitelně valí i k nám. P.S.: Všimli jste si, kolik jmen se shoduje s postavami z Glee? :-D ()

SheenaStaley

rozhodne moj najoblubenejsi kresleny serial:) pamätam si ho ešte od detstva ked chodil na supermaxe, ale v starsom veku ma tesí rozhodne viac:) Okrem užasnych hlasok a väčšinou bezchybnej hudby ma na mojich piatich hviezdickach zasluhu hlavne Trent, kvôli nemu by som kludne bola animovana:D ()

sl4necek

Slovní ping-pong nikdy nebyl zábavnější. Pozdější série jsou laděny trochu vážněji, přesto sarkasmus zůstává. ()

Mafiapau

"I don't like kids. I didn't even like kids when I was a kid." 2. Série: "Jsem královna negrů" <- to by už dneska asi neprošlo :D ()

jasiska

Bohvie, či by sa mi to aj dnes páčilo, ale podľa toho, ako si tento seriál pamätám z mladších liet, to bola parádička. Jednak mi ako decku predstavil koncept sarkazmu, jednak hral na rebelskú strunu každého mladého človeka. Geniálny situačný aj slovný humor v ktorom salám-párky Daria a Jane stoja v protiklade ku komformným žiakom amerických high schools. ()

Ixbalanke

Daria je ironická realistka, opak své sestry, konzumem a obchoďákama semleté blbky. Tento seriál mě formoval asi od mých 13 let... A asi by se měl pouštět povinně a nebylo by pak možná tolik zmanipulovaných zmalovaných a nahastrošených "krasavic". ()

Milky. odpad!

Trošku nechápu tu chválu tady, viděl jsem pár dílů a než aby mě svým inteligentním a sarkastickým humorem nějak nadchl, tak se spíš děl pravý opak. Po pár dílech mi Daria svým neustálým přístupem vyloženě lezla na nervy a velice brzo mi přišlo, že se tam vlastně nic jiného neděje, než se s ní někdo snaží komunikovat a ona ho pálkuje svým sarkasmem. Stereotyp a nuda jak pes. ()

laserr

V obsahu(infu) sem to shrnul poměrně přesně, takže jen dodám, že tento seriál mě odkojil a je vážně výtečný... ()

JoVanGogh

Už za čias, keď som chodila na základku mi bol sympatický jej inteligentný humor. Jej kamoška Jane si ma získala svojim umeleckým založením a Trent svojim hudobným štýlom. Daria je sarkastický flegmatický introvert a miestami v nej vidím seba, preto som si ju tak obľúbila =) ()

laFei

Tady se nemá ani cenu dlouho rozepisovat. Daria zkrátka vede můj žebříček inteligentně vtipných seriálů o mnoho délek. Černý humor zasazený do klasického studentského prostředí je ve svém skvělém podání trefou do černého. ()

Maslord

Daria je najvydarenejší seriál o americkej mládeži. Originálny tým, že je braný z opačného pohľadu ako väčšina podobných seriálov, síce z pohľadu nepohodovej intelektuálky Darie. Skutočne typické americké mestečko, typická americká rodina, typická škola s typickými spolužiakmi a vyučujúcimi. A hlavne to najlepšie, netypická Daria, ktorá všetkých predčí svojim intelektom a zdrcujúcim pesimozmom, má pripravenú vždy správnu cinickú / sarkastickú reakciu, hlášku. Seriál humorne (nikedy až smuthe) na dialógoch vykresľuje kontrast klasického priblblého quartebacka, roztlieskavačoky alebo členiek "klubu štramand" na čele s Darinou sestrou Quinn oproti Darii, jej najlepšej priateľky umelkyne Jane alebo ctižiadostivej afroameričanky Jodie. Seriál neomrzí ani po nespočetom opakovaní a vždy príjemne pobaví. Anglické zmenie je samozrejme super, rovnako však treba vyzdvihnúť skvelý Český dubbing (žiaľ len 3 série z piatich - pravdepodobne nezáujem, keďže bol vysielaný na stanici pre deti). ()

Jaroslaf

Daria. Kultovní seriál se kterým jsem kdysi začal na legendární tv stanici supermax, a s menšími či většími prostoji ho sleduji dodnes. Velká negativa - Skutečně fajn je jen první řada, druhá a třetí začnou být trochu nezáživné a člověk trpí hlavně neustálými obměnami hlasů všech postav. Velká pozitiva - Seriál je aspoň v první sérii dokonale cynickej, pak se bohužel začnou objevovat díly, které nemají s myšlenkami seriálu nic společného - (zpívaný díl a díl se Svátky byl imho odporný.) Pozitiva - skvělá 90's hudba v každém dílu. Pozitiva - postava darii. A postava Jane. Naopak otec Darii je dle mého nejzoufalejší postava v dějinách seriálu. Zatímco třeba homer simpson je aspoň zpočátku seriálu "hodnej trouba" co se snaží jen udělat vše pro svou rodinu, otec darii jen kňučí, je labilní a má srdeční záchvaty. Pokud je v Darie každá postava archetyp a má své klady a zápory, zajímalo by mě jaké klady má mít Jake - Dariin otec. Takže takové zamyšlení v mé krásné minirecenzi a jinak je mi všechno šumák jako týdle brejlatý holce se kterou bych se v reálným životě asi nekamarádil. ()

isla

zivo si pametam,ako som v mojich desiatich rokoch tyzden nechodila do skoly len aby som mohla sledovat dariu... ()