Muž s červenou botou

The Man with One Red Shoe

Muž s červenou topánkou

Komedie / Thriller

USA, 1985, 92 min

Úvodem raději zmíním, že jsem neviděl francouzský originál, neboť se mi Muž s červenou botou docela líbil. Přišel mi velice zábavný, a to hlavně s přispěním představitele hlavní role - Toma Hankse, který opět předvádí, že není jen vážný herec, ale má i docela slušný komediální talent. Film uběhne docela rychle, nevyhne se však nudným pasážím a místy i trapným vyústěním nejrůznějších situací. Na druhou stranu při scénách s pouštěním vody v koupelně a "máš v bytě na podlaze tři mrtvé chlapy" mi nejednou zaskočilo sousto večeře. Klasická komedie osmdesátých let, nic víc, nic míň.(2.11.2008)

Tímto komentářem nabízím srovnání mezi tímto remakem a starou francouzskou verzí . Když porovnáme filmy samotné, tak rozhodně zvítězí verze stará , ale i tento film má co nabídnout . Prvním srovnáním jsou herci . Pokud srovnáme Pierra Richarda s Tomem Hanksem , pravděpodobně zvítězí Pierre Richard , ale i Tom Hanks je velmi přesný . Vlastně mi tahle jeho role velmi sedla . Další herci už jsou však slabší ( zaujme už jenom James Belushi v roli Morrise ) . Další srovnání je scénář . Tento film se od staré verze ve scénáři moc neliší , akorát některé prvky jsou upravené , ale pro mě byl scénář celkem v pořádku . Potom režie a tady asi nastává největší problém . Film má sice ( pro mě ) některé silné momenty , ale je přece jen zvláštně natočený nepříliš známým Stanem Dragotim . Takže tady opět vyhrává Yves Robert . A jediné v čem je jen nepatrný rozdíl je hudba . Vladimir Cosma ve staré verzi předvedl velmi dobré motivy , ale ve staré verzi jsou jen asi dvě skladby úvodní a ještě jedna . Tady je skladeb hodně a všechny povedené . Thomas Newman tady zaperlil . Takže Muž s červenou botou je prostě a jednoduše sice podle csfd 46 % film , ale já jsem se při něm prostě dobře bavil a musím dát průměrné tři hvězdičky . Skutečně povedená práce .(6.1.2013)

Predom upozorňujem, že som originál nevidel. Preto veľmi nechápem, čo každý má proti tomuto filmu ... a ani to riešiť nechcem. Muž s červenou topánkou má všetko, čo má komédia z 80s mať: humor, ktorý kašle na cenzúru, pekné baby (Lori Singer v kostýmčeku s odhaleným chrbátom, ooooch :)), príťažlivý hudobný doprovod = new wave, synth pop a syntetizované inštrumentálky, skvelé herecké výkony (Hanks, Fischer, Belushi ...).(28.12.2005)

• Cesty timem

Nahrávku houslisty dáme rozšifrovat počítačem GBLX 1000... Ale ten zajišťuje náš raketový systém!... A myslíte si, že Rusové zaútočí zrovna zítra večer?....... Tak nějak to tam bylo - to už je fakt parodie na n-tou! Nebýt krásné Lori, a moje srovnávání s originálním Blondýnem, tak to asi vypnu. Remejky by se snad neměly vůbec točit. Většinou jsou trapné. V tomto případě to platí na 100%..... V originálu (který mám na 5*) je vše dokonalost sama. Hudba, vtip, dějová souvislost, vše je propracováno k naprosté dokonalosti a film lze vidět třeba každý rok a někdy si ho dám i několikrát za sebou.... Tady? To je kopie (parodie) momentů originálu + přidáno něco a to něco vždy k dovršení trapnosti. Jedna hvězdička za krásnou Lori. Jinak odpad. Mimochodem vlastně i ta Lori, byť velice krásná, u mne nemá ani zdaleka na Mireille Darc.(13.8.2020)

• giacobbe

U ostatních amerických remaků Richardových komedií- Otec a otec,Kopyto, se můžu jen divit, proč se dostanou do distribuce v Evropě? Na muže s červenou botou byla škoda filmového materiálu. Je jednou z komedií která Ti sama říká ,,Jsem velice vtipná", skutečně však moc není. V porovnání s originálem je největším propadem postava Maurice-přítele hlavního hrdiny. ... P.S. Všem vřele doporučuji rozebírat odpad pod umyvadlem s hlavou vraženou pod sifonem, tak jako agent CIA v tomto filmu.Ani laciného gagu chrstnutí splašek do obličeje jsme se z toho nedočkali.(31.1.2010)

• Jim Belushi