Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Martin Lawrence pre mňa veľmi dlhý čas bol "len" mladšou verziou Eddieho Murphyho, ale práve vďaka Modrému blesku ho predsa len vnímam očosi pozitívnejšie. Nie žeby bol tento film ohúril čímsi mimoriadnym - ale je vtipný, miestami naozaj drsný, a hlavne celkom dobre sa vynimajúci medzi ostatnými podobnými kúskami : ak už nie svojou kvalitou, tak aspoň svojskou verziou cynizmu a humoru.(30.5.2012)

Co by byl filmový svět bez Martina Lawrence a jeho stvárnění policejních strážníků. Přišli bychom o hodně, je pravdou, že film je o ničem, ale vše závisí na Martinovi, který správným dávkováním vtipu a kombinací černošské drzosti a hlášek drží film nad vodou, skvělá záležitost na nudný a zdlouhavý sobotní večer, pokud máte rádi černošský humor a utahování si z policejního sboru. Kdo jiný by si mohl schovat diamant přímo v šachtě policejní stanice že? Lawrence mám rád, vždycky mě rozesměje, má prostě něco do sebe jako každý správný negr-borec.(15.3.2008)

Pri prvom pozretí som sa veľmi bavil a rozhodne som sa nenudil. Druhýkrát som sa už trochu nudil, ale stále tie vtipy postačovali a dá sa na tom pobaviť. Balancuje to medzi *** a ****, ale rozhodol som sa pre lepšie hodnotenie, aj keď s prižmúrenými očami a odretými ušami, myslím si, že je to príjemná krimikomédia.(30.5.2007)

No jo, nesmíte to hodnotit tak, že to je komedie, a není v tom Will Smith, ale jinej černoch, tak tomu dáme malý hodnocení. V tomhle filmu se perfektně ukázalo to, jak dokážete vytěžit z tématu. Kriminálník, co si hraje na policajta a dostává se díky tomu do zajímavých situací, to tu bylo vyobrazeno úplně skvěle. Celková zápletka taky není špatná, a na podobnou komedii je tu super obsazení a fajnové herecké výkony. Jasný, nejsou to plný čtyři, ale zkrátka neblbněte lidi, co byste chtěli víc.(23.5.2012)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $68,518,533Tržby Celosvetovo $117,758,500║ Martin Lawrence pokiaľ nemá pri sebe nejakú zdatnejšiu osobnosť je skoro nevýrazný, čo potvrdzuje aj v tomto prípade, miestami sa to dá ako tak zniesť ale ako celok dohromady nič preborné tento film neponúkne. /45%/(13.3.2006)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)

• - Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)