Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Soundtrack Ed Shearmur: 1. Girl's Best Friend - Jay-Z [4:00] ,2. Criminal Mind - Tyrese/Heavy D [5:04] ,3. Damn - So Plush/Ja Rule [4:48] ,4. While You Were Gone - Kelly Price [4:26] ,5. I Put You On - Keith Sweat/Da Brat [4:44] ,6. Blue Diamond - Raekwon/Chip Banks [3:40] ,7. Get Away - TQ/Krayzie Bone [3:31] ,8. Rock Ice - Hot Boy$/Big Tymers [4:51] ,9. Na Na Be Like - Foxy Brown [3:38] ,10. Gimme My Money - Rehab [3:37] ,11. Da Freak - Da Shortiez/69 Boyz [4:08] ,12. Please Don't Forget About Me - Ruff Endz [4:06] ,13. All Eyes On Me - Strings/Keith Sweat [4:04] ,14. Playboy Like Me - Playa [3:36],(12.5.2011)

• Dale

Mohla to byť dobrá akčná komédia, keby to Lawrence miestami nepreháňal (roznášač pizze).(30.11.2003)

Až na pár přehnaností opravdu funny záležitost.;-)(2.1.2016)

• JohnnyD

Klasicky oplzlý Martin Lawrence, excentrický až z toho bolí hlava. Najsmutnejšie je, že keď sa ho chytí poriadny režisér, dokáže z neho vydolovať dosť solídny herecký výkon. Zvyšok času ale točí prinajlepšom priemerné žbrndy ako Blue Streak.(24.6.2012)

Priemerná oddychovka od mierne, pre mňa nadpriemerného Lawrenca. Zaujímavý nápad, celý film sa opiera o Martinov, pre niekoho niekedy až prehnaný výraz v tvári. Niekomu často vadí, ale do komédií tohto typu je ideálny. Ale kto by vedel do tejto role šaška obsadiť lepšieho herca? Vtipíky sú síce obohrané, ale pokiaľ od filmu nečakáte nominácie na oscara, dočkáte sa solídnej zábavy. Rozhodne to ale nieje film pre milovníkov psychologických drám s hlbšími zmyslami. Martinovi úloha sekla nadmieru a myslím si, že tohto fajn komika v iných rolách ani čakať nemôžeme. 75%.(8.3.2006)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)

• - Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)