Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Trailer

Chlo0opek

Martin Lawrence mi přijde čím dál víc sympatičtější. Nápad s ukradeným diamantem, který je schovaný na místě budoucí policejní stanice a posléze jeho dobývání zpět, je také zajímavý. A už dlouho sem nedal 4*, tak proč je právě tomuto filmu nedat. Bavil jsem se u něj - mělo to dokonce i nějaký nápad. ()

darek kartac

Komedie o loupeži DRAHÉHO DIAMANTU, KTERÝ JDE UKRÁST SKUPINKA LUPIČŮ. Bohužel je jeden moc chamtivý a zabije svého kamaráda. Druhý mu z diamantem uteče a chová ho v baráku, který se právě staví. Konkrétně ve větrákách. Když vyleze z vězení jde si pro diamant. Když přijde před budovu, málem se roztrhne. Z budovy je policejní stanice. Martin Lawrence se vydává za policistu a jde si pro diamant. V tom mu ještě stojí chamtivý podrazák. Komedie byla pro mě tím pravím před spaním. Zasmál jsem se a film je pohodový. Zamozřejmě stavěný na dementním chování policistů, a to se mě zasejc líbí. ()

igi B.

Kluk černej, šibal jeden, jako falešný policajt mezi natvrdlíky z L.A.P.D. ... Hm... Mohla to být na dané téma skvělá taškařice, leč vznikla jen jakási laciná parodie na policajtské komedie s otravně pitvořícím se M.L. A ten pitomoučký závěr na mexické hranici - to už jsem sténal... Nevím, jestli si chlapec chtěl vyšaškovat úspěch Eddieho Murphyho nebo kterýho černýho čerta, ale prostě na to nemá. Takže nakonec ani těch pár podařených fórků nepřebije pocit promarněné hodiny a půl a pro mě osobně hlavně velké zklamání, protože jinak mám různé ty crazy ptákoviny (s pointou!) docela v oblibě. Tenhle blesk se tedy ovšem moc nazablýskl - a i to hřmění z něj je jen takový tichý pšouk... :-( - - - - - (Poprvé viděno 16.8.2008 na dvd, komentář zde jako bezpředmětně mnohý - 17.8.2008) ()

genetique

Priemerná oddychovka od mierne, pre mňa nadpriemerného Lawrenca. Zaujímavý nápad, celý film sa opiera o Martinov, pre niekoho niekedy až prehnaný výraz v tvári. Niekomu často vadí, ale do komédií tohto typu je ideálny. Ale kto by vedel do tejto role šaška obsadiť lepšieho herca? Vtipíky sú síce obohrané, ale pokiaľ od filmu nečakáte nominácie na oscara, dočkáte sa solídnej zábavy. Rozhodne to ale nieje film pre milovníkov psychologických drám s hlbšími zmyslami. Martinovi úloha sekla nadmieru a myslím si, že tohto fajn komika v iných rolách ani čakať nemôžeme. 75%. ()

Marina111

Martin Lawrence pre mňa veľmi dlhý čas bol "len" mladšou verziou Eddieho Murphyho, ale práve vďaka Modrému blesku ho predsa len vnímam očosi pozitívnejšie. Nie žeby bol tento film ohúril čímsi mimoriadnym - ale je vtipný, miestami naozaj drsný, a hlavne celkom dobre sa vynimajúci medzi ostatnými podobnými kúskami : ak už nie svojou kvalitou, tak aspoň svojskou verziou cynizmu a humoru. ()

• Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)
  • V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)