Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Špičkový Martin Lawrence. Jeho herecké výkonny jsou prostě unášejcí, jak já ten jeho humor miluju. Dodává filmu tu správnou výšku. Ve filmu ho čeká jenom a jenom smůla až tedy do konce, kdy se karta konečně obrátí. Nápad je dobrý, líbila se mi ta myšlenka a zpracování, čehož Les Mayfield docílil, jen tak dál. Film mě bavil po celou dobu a film mi utekl celkem rychle. 75%.(21.6.2012)

Jeden blbucky film, ktory neviem preco, ale az tak blby mi nepripadal a odpozeral som ho v relativnom pokoji. Nato, ze by to mala byt komedia, vela toho som sa nenasmial (az na uvodne neuveritelne maskovanie Lawrenca za roznasaca pizze). Jedna velka tlchuba, jeden poslusny policajt, jeden diamant, par nahanaciek = velka nenarocna zabavicka.(17.9.2007)

Lawrence ještě v dobách "vtipných"komedií a době kolem Bad boys, pak už šla jeho tvorba kompletně po hlavě do prdele..tady musím říct, že mě pobavil ten námět falešného policajta - černocha, co si skryl lup na místě, kde pak policajti postavili nové velitelství................moje hodnocení = 6,5 z 10.(12.11.2014)

Komedie o loupeži DRAHÉHO DIAMANTU, KTERÝ JDE UKRÁST SKUPINKA LUPIČŮ. Bohužel je jeden moc chamtivý a zabije svého kamaráda. Druhý mu z diamantem uteče a chová ho v baráku, který se právě staví. Konkrétně ve větrákách. Když vyleze z vězení jde si pro diamant. Když přijde před budovu, málem se roztrhne. Z budovy je policejní stanice. Martin Lawrence se vydává za policistu a jde si pro diamant. V tom mu ještě stojí chamtivý podrazák. Komedie byla pro mě tím pravím před spaním. Zasmál jsem se a film je pohodový. Zamozřejmě stavěný na dementním chování policistů, a to se mě zasejc líbí.(7.10.2010)

Během jedné akce je mladý zlodějíček Miles Logan (Martin Lawrence) podražen svým kolegou Deaconem (Peter Greene), a jen tak tak stihne čerstvě ukradený diamant schovat v rozestavěné budově, než je zatčen. Když po pár letech vyjde z vězení, jeho první kroky směřují ke svému uschovanému lupu - aby zjistil, že ona rozestavěná budova je centrální policejní ředitelství, a jediný způsob jak se k diamantu dostat je předstírat policistu. Ale shodou šťastných (či nešťastných) náhod se Miles stává šéfem oddělení a svým pohledem "z druhé strany" pomáhá "kolegům" vyřešit leckterý zapeklitý případ. Ale ten diamant stále čeká ... Nápad se zlodějem převlečeným za policajta asi nepatří k těm nejoriginálnějším, ale obsazení Martina Lawrenceho do hlavní role filmu dodalo tu správnou šťávu. Pro Lawrenceho je toto asi nejlepší film - kromě asi dvou scén se ani tak moc nepiškvoří, a naopak se chová až obdivuhodně civilizovaně. Luke Wilson jako skrytý obdivovatel je taky fajn, stejně tak jako Peter Greene (ve své oblíbené roli záporáka)...(2.2.2004)

• - Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)

• - Hlavné herecké duo Martin Lawrence (Miles Logan) a Luke Wilson (Carlson) nadabovali v slovenčine Dano Dangl a Peter Sklár, ktorí boli hlavnými protagonistami zábavnej relácie SOS (2004). (AdamesWWE)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)