Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Pohodový film s Martinem Lawrencem, na kterém film doslova stojí i trošičku padá. Každopádně je to, to lepší co tento sympaťák natočil. Já jsem se bavil v podstatě celou dobu. I když je pravda, že na další projekci byl si dal trochu odstup. Nicméně, když se řekne film Modrý blesk už asi navždy budu mít v paměti, že je to ta nadprůměrná komedie s bezvadným hrdinou, trochu proti své vůli. A to není pro mně málo.(5.3.2011)

V Modrém Blesku je znát, že Martin Lawrence na sebe strhává veškerou pozornost (není tam nikdo kdo by to "ředil") a to hlavně tím jak "přehrává a tlačí na pilu". Díky tomu je ve filmu plno situací, které pokud se neberou s patřičnou nadsázkou místo očekávané zábavy jen iritují. Já si nadsázku při sledování zachoval a proto si dovolím dát 4 hvězdičky. Kdokoli kdo toho není schopen musí z mého hodnocení srazit jednu hvězdu a ten kdo doslova nemá rád Marina Lawrence ať hned odebere druhou.(28.6.2012)

• Cortesz

Zhrnutno pár větama. Film by možná byl dobrý, ale .... to by v něm neměl hrát Martin Lawrence, teda mohl, ale jen za podmínky, že by uměl hrát. Je to herec, kterej neumí hrát a ještě si myslí, že je komik. Tak proč se u jeho hlášek a grimas nesměju ? Protože to k smíchu není a při jeho komickejch kreacích se spíš cejtim trapně. A postavit na něm celej film ? To může jen blázen, sice se k němu po čas připojí Luke Wilson, ale ten mi taky nepřipadá nějak dobrej a ne jen v tomhle filmu. Takže dávám jednu hvězdu a ani nevím za co, ale asi proto, že odpad si šetřím na jiný a mnohem mnohem horší. Ale tohle je nesmírná pitomost strašně přiblblá.(17.3.2008)

Modrý blesk pobavil. Skvělá myšlenka - lupič Logan na útěku z nepovedené loupeže schová ukradený diamant, aby se pro něj, po nevyhnutném splacení dluhu společnosti, vrátil a za utržený peníz užil života. Jenže chybička se vloudila, schoval ho v rozestavěné policejní stanici. No, co dělat, je třeba se k němu dostat. Jeho první pokusy nemají chybu, poslíček s pizzou je opravdu famózní. Pak se z něj staně falešný detektiv a akce začíná ... Jméno Martin Lawrence mi nic neříkalo (koneckonců ani jemu moje ...) ale to se změnilo a určitě se podívám i na jiné jeho filmy. Film byl jinak mixem povedené akce a ospalého rána v režisérském křesle, nicméně udržel v napětí až do konce, účel byl splněn a já hodnotím lehce nadprůměr - 3 hvězdičky - 60% a to vše ve jménu zákona ...(31.8.2012)

Miluju tenhle film pouštím si ho vždy, když jsem nemocný zvedne mi náladu ne kvůli tomu, že se tam směju, ale kvůli tomu, že to má tak super příběh.Martin Lawrence tam předvedl svůj nejlepší výkon, jeho mám taky hrozně rád.Je tam hodně dobrých vtípků při, kterých se tak usměji a konečně za dlouhou dobu film u, kterého jsem se vůbec nenudil.Film Fakjů pane učiteli docela dost okopíroval Modrý blesk jenomže to bylo v lepším podání a ve školním prostředí zrovna, když začínal školní rok tak se není čemu divit .Nemůžu si ho prostě vynachválit!Možná to je moc, ale Modrý blesk má u mě plných 100% a 5*!(8.3.2015)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)

• - Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)