Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Film z mnohých komédií s Martinom Lawrencom, ktorý opäť neskalme a srší jedným vtipom za druhým. Nieje to až tak dobré ako Nothing to Lose a akcia tiež neprekoná Bad Boys ale inak nepatrí do šrotu ani táto komédia. Scenár je celkom dobre vyplnený a hudba tiež ujde. Najlepšie sú scénky s Milesovým kamarátom, ktorý chce svoj podiel a tiež keď MIles učí svojho nového parťáka, ako sa správne jazdí.(15.1.2015)

Určite to nie je žiaden film pre náročného diváka, ale typická oddychovka ZZ- zapni a zabávaj sa. Táto komédia má jednu chybu a to, že Martin Lawrence a jeho komediálnosť nemá protivníka, tak ako napr. v Bad Boys, len skoro vždy šedé pozadie ostatných zúčastnených na pľaci (hovorím o ich komediálnosti, nie o ich hereckých výkonoch). Škoda. Pretože dobrý scénar, strih, dobré akčné scény a výkon Martina Lawrenca nestačia. Ale i tak tomuto filmu fandím.(9.9.2010)

Martin Lawrence mi přijde čím dál víc sympatičtější. Nápad s ukradeným diamantem, který je schovaný na místě budoucí policejní stanice a posléze jeho dobývání zpět, je také zajímavý. A už dlouho sem nedal 4*, tak proč je právě tomuto filmu nedat. Bavil jsem se u něj - mělo to dokonce i nějaký nápad.(4.9.2009)

Priemerná oddychovka od mierne, pre mňa nadpriemerného Lawrenca. Zaujímavý nápad, celý film sa opiera o Martinov, pre niekoho niekedy až prehnaný výraz v tvári. Niekomu často vadí, ale do komédií tohto typu je ideálny. Ale kto by vedel do tejto role šaška obsadiť lepšieho herca? Vtipíky sú síce obohrané, ale pokiaľ od filmu nečakáte nominácie na oscara, dočkáte sa solídnej zábavy. Rozhodne to ale nieje film pre milovníkov psychologických drám s hlbšími zmyslami. Martinovi úloha sekla nadmieru a myslím si, že tohto fajn komika v iných rolách ani čakať nemôžeme. 75%.(8.3.2006)

Jsou filmy, u kterých při hodnocení zohledňuji všechny jeho složky, jako zvuk, hudbu, efekty atd....Pak jsou filmy u kterých se jenom bavím a překvapí mě jen závěrečné titulky. Vlastně spíše mě zklamou, protože zábava skončila a já budu muset hledat dál...další film, u kterého se budu tak skvěle bavit. Viva la mexico...:-)(20.7.2008)

• - Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)

• - Hlavné herecké duo Martin Lawrence (Miles Logan) a Luke Wilson (Carlson) nadabovali v slovenčine Dano Dangl a Peter Sklár, ktorí boli hlavnými protagonistami zábavnej relácie SOS (2004). (AdamesWWE)