Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Co se vám na tom tak nelíbí? Martin Lawrence se sem dokonale hodí, v roli "policejního detektiva" je vynikající. Jedna komická situace střídá druhou. Prodavač pizzy je k popukání. U scény v šachtě jsem se válel smíchy. Luke Wilson mi sem tolik nesedl, ale do dvojice s Lawrencem se hodí. William Forsythe je taky správnej, i když nemá příliš prostoru. Olek Krupa v roli záporáka se mi nelíbil už v Sám doma 3. To kvůli němu nedám pět hvězd. Lawrence patří mezi mé oblíbené komiky a tak není divu, že pěji chválu na jeho další počin.(15.1.2006)

• sun.eagle

Mám smysl pro humor, dokážu se zasmát teměř čemukoli, ale jesli tohle někomu přijde vtipné? hranice mezi vtipností a trapností je mnohdy velmi tenká. Martin Lawrence se snaží zkombinovat to nejlepší z Edie Murphyo a Posledního skauta a jde mu to prachbídně. Tuhle blbost nedopuručuju ani nejhoršímu nepřiteli.(12.7.2009)

Jedna z posledních vtipnejch komedií, ve který má Martin Lawrence hlavní roli. Nemyslim si, že by celej film stál jenom na jeho výkonu, velkou porci práce odved i slušňák Luke Wilson. Příběh je jednoduchej, ale z přestrojení Logana za detektiva scénáristi vytřískali snad veškerej potenciál, takže o vtipný momenty skutečně neni nouze. Obstojně funguje i akční složka (přestřelky se povedly). Za mě určitě spokojenost v podobě lehce nadprůměrný akční komedie, slabší čtyři hvězdy.(27.5.2012)

Lawrence ještě v dobách "vtipných"komedií a době kolem Bad boys, pak už šla jeho tvorba kompletně po hlavě do prdele..tady musím říct, že mě pobavil ten námět falešného policajta - černocha, co si skryl lup na místě, kde pak policajti postavili nové velitelství................moje hodnocení = 6,5 z 10.(12.11.2014)

Modrý blesk je velmi příjemná akční krimi komedie, ještě aby ne když v ní hraje sympaťák Martin Lawrence, který předvádí celkem dobrý výkon ale hlavně neuvěřitelně baví. Scéna s pizzou mně opravdu dostala. Velmi podařený je scénář, jenž je taky zábavný a nenašel jsem snad ani jeden nudící úsek. Film utekl jako voda, protože se stále něco děje. Ať je to zábava od Lawrence ( např. jeho ksichty ), různé oblbování přitroublého Luka Wisona a nebo akční konec s automobilovou honičkou. Nemohu si pomoci, ale tento film je opravdu silně naprůměrný a pokud se chcete podívat na povedenou komedii, tak určitě neváhajte a podívejte se na tuhle!! Stojí to za to!!!(4.5.2007)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)

• - Hlavné herecké duo Martin Lawrence (Miles Logan) a Luke Wilson (Carlson) nadabovali v slovenčine Dano Dangl a Peter Sklár, ktorí boli hlavnými protagonistami zábavnej relácie SOS (2004). (AdamesWWE)