Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Trailer

igi B.

Kluk černej, šibal jeden, jako falešný policajt mezi natvrdlíky z L.A.P.D. ... Hm... Mohla to být na dané téma skvělá taškařice, leč vznikla jen jakási laciná parodie na policajtské komedie s otravně pitvořícím se M.L. A ten pitomoučký závěr na mexické hranici - to už jsem sténal... Nevím, jestli si chlapec chtěl vyšaškovat úspěch Eddieho Murphyho nebo kterýho černýho čerta, ale prostě na to nemá. Takže nakonec ani těch pár podařených fórků nepřebije pocit promarněné hodiny a půl a pro mě osobně hlavně velké zklamání, protože jinak mám různé ty crazy ptákoviny (s pointou!) docela v oblibě. Tenhle blesk se tedy ovšem moc nazablýskl - a i to hřmění z něj je jen takový tichý pšouk... :-( - - - - - (Poprvé viděno 16.8.2008 na dvd, komentář zde jako bezpředmětně mnohý - 17.8.2008) ()

Marigold

Celkem dobrý scénář vyplněný nigga šaškování průměrného komika Lawrence dokáže zabavit, ale bohužel se v záběru zvrhne v typický macho akčňák se spoustou pitomých frajerských póziček a okoukaných "vtipů" (ne že by film obsahoval nějaké neokoukané, ale na některé se alespoň dobře dívá). Ujde střih, ujdou herecké výkony i akční sekvence a celé se to složí do trochu pochybného, ale snesitelného béčka. ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $68,518,533Tržby Celosvetovo $117,758,500║ Martin Lawrence pokiaľ nemá pri sebe nejakú zdatnejšiu osobnosť je skoro nevýrazný, čo potvrdzuje aj v tomto prípade, miestami sa to dá ako tak zniesť ale ako celok dohromady nič preborné tento film neponúkne. /45%/ ()

tron

Odhadnuteľnejšie, ako milostný život slimáka. Ale pri cirka piatej repríze postačujúca, adekvátna zábava patriaca k tomu miernejšiemu, v čom Martin Lawrence hral (viď. záchodová scéna v Agentovi v sukni, rozumieme si, hej?). Originálnu premisu (do budovy som ukryl diamant a keď ma pustili z basy, zistil som, že z budovy sa medzičasom stala policajná stanica a tak teraz musím hrať policajta, aby som sa ku klenotu dostal) dopĺňa fajn herecké obsadenie (Luke Wilson, William Forsythe, zlosyn Peter Greene). ()

Dever

Soundtrack Ed Shearmur: 1. Girl's Best Friend - Jay-Z [4:00] ,2. Criminal Mind - Tyrese/Heavy D [5:04] ,3. Damn - So Plush/Ja Rule [4:48] ,4. While You Were Gone - Kelly Price [4:26] ,5. I Put You On - Keith Sweat/Da Brat [4:44] ,6. Blue Diamond - Raekwon/Chip Banks [3:40] ,7. Get Away - TQ/Krayzie Bone [3:31] ,8. Rock Ice - Hot Boy$/Big Tymers [4:51] ,9. Na Na Be Like - Foxy Brown [3:38] ,10. Gimme My Money - Rehab [3:37] ,11. Da Freak - Da Shortiez/69 Boyz [4:08] ,12. Please Don't Forget About Me - Ruff Endz [4:06] ,13. All Eyes On Me - Strings/Keith Sweat [4:04] ,14. Playboy Like Me - Playa [3:36], ()

• V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)
  • Plánovalo sa pokračovanie, ale napokon nebolo natočené. (rador)