Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

moviesfan

Jeden z těch lepších hororů za poslední dobu a s překvapivě ne zrovna šťastným koncem. Chválím. Jen by víc záživnosti neškodilo. ()

Padme_Anakin

Velký, chátrající dům uprostřed bažin a čtyři lidé. Mladá, sympatická ošetřovatelka s červeným broukem, starší muž po mrtvici upoután na invalidní vozík, jeho poněkud podivínská manželka a tak trochu zvláštní právník. Příběh se rozjíždí pomalým tempem a atmosféra houstne postupně, v druhé půli už to ovšem frčí jako rychlík a finále je nářez. Moc pěkně natočeno, velmi dobře zahráno, obzvláště němý John Hurt mě dostával do kolen, plus zajímavá hudební podestýlka. P.S. Jdu si pro pár cihel. ()

prsvl

V sérii filmů, které jsem viděl za jeden víkend si ani u jednoho nejsem jistý jaké hodnocení přidělit. Tento film má výborný konec, slušnou atmosféru (i když nebyl tak strašidelný jak jsem čekal), nemá nelogická místa, ale přesto jsou některé pasáže klasické a přesně takové jako v ostatních "hororech" tohoto druhu. Nebudu to prodlužovat: horší 4. ()

Ajinka126

Libuji si v mysteri filmech a záhadách obecně, ale tady jsem si nebyla zcela jistá. Ale co naplat.. mě tento žánr prostě baví :) ()

DDT

Klasický případ filmu s příliš málo postavami, kdy "klíčová" :-) otázka "Kdo je padouch?" má jen malý počet možných odpovědí, takže diváka nelze moc překvapit. Nepovedlo se to ani "Klíči". I když závěr je celkem ucházející a diváci po odchodu z kina nebudou vyloženě naštvaní, přesto tenhle film není ani náhodou "děsivý a strhující" jak píšou v infu. Spíš naopak. "Klíč" recykluje řadu hororových klišé, která už dnes nedokážou vyděsit ani malé děti. Navíc jsem nepochopil, v čem konkrétně je tajemný onen titulní klíč, který podle mne není "zdánlivě obyčejný" (Info distributora), ale opravdu obyčejný, prostě jen (překvapivě) dokáže otvírat dveře. Film se stejně dobře mohl jmenovat "Strašidelný dům", "Tajemství půdy", "Mysteriózní elpíčko" či dalších dvacet názvů, které by se daleko víc vztahovaly k jeho obsahu. ()

Marsik

Takový standardní horor se zajímavou pointou v závěru, avšak po většinu filmu je to jen klasická hororová zábava bez špetky inovativnosti. 67% ()

Andersis

Hudson a její klapatá ouška v hororu, nebo spíše v trileru a nebo ještě lépe v obojím. Zajímavý film který určitě stojí za to skouknout. Neustále se něco děje. Zajímavý konec. ()

EastWicka

Provozovat amatérské hrátky s černou magií v divným jižanským domě, který vlastní pedantská stará čarodějnice, by nebyl dobrý nápad, ani kdyby žádní duchové neexistovali! ()

ladko

Horor, ktorý nie je založený na zbytočnom krviprelievaní, ale na poctivom budovaní atmosféry. Čo však vyzdvihuje tento film na 5 hviezdičiek je skvelá pointa, ktorá je veľmi prekvapujúca a nečakaná(a u mňa fungovala oveľa viac ako u nelogického(aj keď efektného) zvratu v SAW). ()

Korbitch

Tak o horor se teda fakt nejedná, spíš o průměrný mysteriózní drama. Příběh je parádní, vše jim krásně sedí, jen bohužel atmosféru zapoměli v zákulisí. Nebál sem se ani trochu a lekací scény ty tam vůbec nejsou. Škoda, trochu víc bububu by neuškodilo. Jinak pohodový průměr. ()

TomX2

V rámci toho, čo všetko môže tento žáner ponúknuť, určite ide minimálne o priemer. Pozitívnou stránkou je, že sa inak nezaujímavý príbeh tvorcovia snažili okoreniť netypickými prísadami a že to aj pospolu celkom funguje, a na tom, že sa to celé nerozsypalo majú nemalú zásluhu aj herci. Dôležité je podotknúť, že v roku kedy tento film vyšiel ani nebolo bohvieako veľa konkurencie (respektíve vyšlo niekoľko dobrých hororov, ale ak sa chceme motať iba okolo mysterióznych "duchárskych" hororov, toto sa reálne nedalo s ničím porovnávať). Ale to je asi tak všetko. Čo z toho, že to má originálny záver, keď ma to, čo mu predchádzalo, absolútne nebavilo. Nechytilo ma to, niekde v dvadsiatich minútach som tomu prestal venovať pozornosť, potom som sa stratil už úplne a tak som pochopiteľne tým záverom ani nebol nijak prekvapený. Prečo by aj hej, keď všetko predtým bola proste nuda. Naviac sa ani nedá povedať, že by to bol nejako zručne natočený film - kamera aj spolu so strihom mierne odradzuje od sledovania a taktiež si ani nemyslím, že by to mohlo v roku 2024 čokoľvek ponúknuť. Možno ak ste z neho boli nadšení niekedy pred dvadsiatimi rokmi, tak z rešpektu (alebo nostalgie) asi aj áno, ale inak to nemá veľa šancí obstáť a patrí to niekde do zaprášenej poličky s označením "neurážlivé, ale zanedbateľné". ()

Tayen

Možná kdyby tento film přišel v jiné době, dala bych mu větší ocenění, ale bohužel poslední roky je tady přehršel snímků o pomstychtivých duchách v domech s tajemnou minulostí a moderním skeptickým člověkem, který se po celý film snaží dopídit pravdy. Ačkoliv je zde nastolena napínavá atmosféra woodoo (tady spíše Hoodoo) a vše se završuje překvapivou pointou (tady mám pocit, že filmaři stále častjěi tlačí na pilu, aby divákům nabídli šokující rozuzlení), horor nevybředá z béčkových ducháren. Podívám se, dobře se pobavím, ale film mé vzpomínky nezaměstnává déle, než ke koncovým titulkům. ()

CBD

Klíč je spíše než horror mysteriózní thriller, které občas umně klesá do psychologické roviny (není to magie, pokud jí nevěříte), aby v zápět všechno smetl na rozvrzanou dřevěnou podlahu krásně zchátralého koloniálního domu ve kterém jste se víc než hodinu tak příjemně děsily... ()

Ridick

ani nie tak horor (dva razy som sa vylakal), ako skor mysteriozny thriller, kt. ma milu zaverecnu pointu, ale nic viac... ()

UncleG

Celkem koukatelnej televizní horůrek s ne úplně originální (ale dobře zvládnutou) zápletkou. Vyprávění má od půlky trošku problém s dechem, a přestože se nejedná o nic žíly rvoucího, hrůzu nahánějícího ani dech beroucího, hodnotím to spíš kladně... Hlavně proto, že i přes očividnej nedostatek v rozpočtu dokáže tenhle filmek celkem pobavit. ()

aluna

Klíč je v (mojí) kategorii nových hororů Rolls Roycem mezi FABkama. Lacině neleká, ale chytře drží v napětí, hlavní hrdinka se nechová jako hovádko, ale bystře jedná a trefně se ptá, aby nakonec narazila na klíčovou pointu, která, ačkoliv není zase tak nečekaná, má rozhodně ve svý hrůze a mystičnosti "hubovotvírací" účinek. Tenhle Klíč mi, coby čistej thriller (konečně) bez humoru, precizně zapadl do zámku. Čistý bůro to není, ale z radosti, že to i dnes jde bez kývajících se lobotomiků a zběsilýho střihu, ho vpálím. ()

Sawyer815

Klíč staví od začátku na vynikající atmosféře a prostředí.Dokonce i příběh není špatný, jen to voodoo nebo hoodoo (nevim co to bylo zač) jde jaksi kolem mě..Normálně bych přidal hvědičku za vynikající,celkem překvapivý závěr,ale dneska se mi nechce.Sejde z očí,sejde z mysli,to je pro mě Klíč.. ()