poster

Velká policejní pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 36 min

 • otík
  ***

  Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc.(15.1.2009)

 • kingik
  *****

  Řehoř is good man! Policejní stanice zrovna není pohádkové místo a stěží se tady narazí na něco nadpřirozeného a přece existují vyjímky. Tentokrát se nebude řešit žádný zločin, ale patálie zdejšího strážníka s dračí slečnou, která se vylíhne z vejce, které hodný Trutina nalezl při jedné ze svých zdánlivě obyčejných pochůzek. A malá dračí slečna si vypěstuje ke svému nálezci neobyčejnou láskyplnou náklonnost a hodný Trutina ji neváhá opětovat. Televizní adaptace známé povídky Karla Čapka se ujala zkušená režisérka Svatava Simonová a do hlavní role byl obsazen Zdeněk Řehoř pro něhož nebyl problém dát své postavě to, co dokázal právě jenom on, a jeho mistrovské herectví balancující mezi ustrašeným, nerozhodným a někdy přísně se tvářícím mužem neurčitého věku. Zde je jeho herectví laskavé a jak já říkám ryze "řehořovské" a perfektně ladící k pěkně vyvedené loutce mladé saně. Pohádka je to až možná lehce nepohádková, ale velmi mile natočená a zahraná. Mé hodnocení: 100%(6.12.2013)

 • blackrain
  *****

  Krásná staropražská pohádka s vyprávěčem Vlastimilem Brodským.Už vím, proč mě to vždycky tolik táhne právě na Kampu a do Nerudovy ulice. Jsou to úžasná pohádková místa, bohužel plná hlučných turistů. Četníci byli vždy poctiví a spravedliví chlapi. Jedním takovým byl i strážný Trutina v podání Zdeňka Řehoře. Dračice Amina byla kouzelná.(2.1.2015)

 • Danulinda
  **

  Po celkem solidní Velké loupežnické pohádce s jedinečným "Laďou" Menšíkem jsem od tohoto díla očekával daleko více. Příběh je poměrně nudný a zápletka tak říkajíc žádná, přičemž úvodní začátek je zcela katastrofální a zbytečný (ještě, že jsou dnes dvd přístroje, takže si to člověk může přetočit). Vše tedy zachraňují skvělí herci v podání "hajného" Řehoře či mistra Hrušínského apod., a jen proto jsem to vydržel sledovat až do konce. Mimochodem, oči dračí holčičky byly udělány velmi zdařile, protože jsou rozkošné.(6.4.2010)

 • helianto
  *****

  „To, vy děti, ani nemůžete vědět, že pražské ulice bývaly místem pro pohádky …“ Svěží, moderní pohádka o hodném pražském strážníkovi, který si uvázal na krk saň, tedy vlastně princeznu, a svou láskou ji proměnil ve skvělou hospodyni, jejíž švestkové knedlíky se staly pověstnými. Celá plejáda našich předních herců a dobře napsané, chytré dialogy. Takové vyznání lásky, která by odolala: „Vzal bych si Vás, to ano. Protože jsem ještě nikdy neměl nikoho tak rád jako Vás … Aminu. Já jsem ji odnesl domů a staral jsem se o ni jak se patří. A když jste mi, teda Amina, položila svých sedm hlav takhle do klína a dívala jste se na mě těma krásnýma očima … Ach, to byla taková nádhera. Že jestli by nebylo lepší, kdybyste se zase vrátila do dračí podoby.“(14.3.2015)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „O té sani z Vojtěšské ulice". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace