poster

Velká policejní pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 36 min

 • blackrain
  *****

  Krásná staropražská pohádka s vyprávěčem Vlastimilem Brodským.Už vím, proč mě to vždycky tolik táhne právě na Kampu a do Nerudovy ulice. Jsou to úžasná pohádková místa, bohužel plná hlučných turistů. Četníci byli vždy poctiví a spravedliví chlapi. Jedním takovým byl i strážný Trutina v podání Zdeňka Řehoře. Dračice Amina byla kouzelná.(2.1.2015)

 • Willy Kufalt
  ***

  Mám rád Čapkovy povídky, mnohdy s několikanásobným vypointovaním děje, mám rád i krimi z dob první Čs. republiky. Mnohem méně už televizní mini pohádky, ale tahle díky výše zmíněným atributům, Rudolfu Hrušínskému coby policejnímu generálovi i Stanislavu Fišerovi v roli jednoho z četníků, rozhodně vyčnívala z průměru. Naivní boj-neboj pražské policejní stanici s dračí hávědí - milý to hybridní kousek. :-)(29.12.2018)

 • otík
  ***

  Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc.(15.1.2009)

 • Matematicka
  *****

  Krásná pohádka mistra Karla Čapka podle mého názoru pěkně převedená na televizní obrazovku. Líbily se mi herecké výkony Rudolfa Hrušínského jako nadstrážného a Zdeňka Řehoře jako dobromyslného strážníka Trutiny i prostřihy na starou Prahu. Dnes už se pohádky natáčejí jinak, ale i toto zpracování má své kouzlo. Navíc si k tomu přidejme silné myšlenky o vztahu různých lidí k domácím mazlíčkům (svým či těch druhých) a o tom, jestli je člověk zakletý do zvířete člověkem či zvířetem. No a když princezna umí dobře vařit a je dobrou hospodyňkou, tak je tedy teprve výhra! Zajímavé komentáře: otik, LiVentura, wosho, dr.fish(23.10.2012)

 • kingik
  *****

  Řehoř is good man! Policejní stanice zrovna není pohádkové místo a stěží se tady narazí na něco nadpřirozeného a přece existují vyjímky. Tentokrát se nebude řešit žádný zločin, ale patálie zdejšího strážníka s dračí slečnou, která se vylíhne z vejce, které hodný Trutina nalezl při jedné ze svých zdánlivě obyčejných pochůzek. A malá dračí slečna si vypěstuje ke svému nálezci neobyčejnou láskyplnou náklonnost a hodný Trutina ji neváhá opětovat. Televizní adaptace známé povídky Karla Čapka se ujala zkušená režisérka Svatava Simonová a do hlavní role byl obsazen Zdeněk Řehoř pro něhož nebyl problém dát své postavě to, co dokázal právě jenom on, a jeho mistrovské herectví balancující mezi ustrašeným, nerozhodným a někdy přísně se tvářícím mužem neurčitého věku. Zde je jeho herectví laskavé a jak já říkám ryze "řehořovské" a perfektně ladící k pěkně vyvedené loutce mladé saně. Pohádka je to až možná lehce nepohádková, ale velmi mile natočená a zahraná. Mé hodnocení: 100%(6.12.2013)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „O té sani z Vojtěšské ulice". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace