Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

raelz

Stopařův průvodce je prostě jen zfilmovaná kniha a to doslova. Jediná vtipná, neknižní scéna byla asi ta s krabem, ale to mi na prostě na náramně vtipný film bohatě stačí. Nemám důvod chtít po tvůrcích chtít něco jiného - kniha je geniální, proč zbytečně měnit obsah, nasazenou laťku by už stejně nepřekonali a tím jen zkazili pověst knihy. ()

maaan

Kniha se mi do ruky dostala, nicméně jsem ji ani nezačal číst, protože jsem si myslel, že se jedná o seriózní příběh. Od filmu jsem tedy moc nečekal, ale postupně jsem se nemohl "neusmívat". Bylo to fakt dobrý, tím myslím, že jsem se celou dobu bavil skvělým britským humorem, v neposlední řadě vynikajícím Alanem Rickmanem. "So long, so long, so long and thanks for all the fish!" 90%, tedy 5*****. ()

lxbch

Pro mě je celkem škoda, že každý, kdo neví, že tohle je natočené podle knihy Douglase Adamse, si řekne, že je to kravina a o knížku třeba nikdy nezavadí, což by byla kardinální chyba. Zatím jsem to viděl pouze jednou a knížku jsem si přečetl až potom, takže po druhé projekci to bude třeba o nějakou tu hvězdičku více. Co se tvůrcům rozhodně nedá upřít, je snaha převést mnohé nezfilmovatelné věci na filmové plátno. A já se ptám: Natočí se i Restaurant na konci vesmíru? Už asi ne. Kdo by se toho zhostil? Uměl bych si představit takového Alexe Proyase. Absurdní? Ani náhodou. ()

Tomo

U tohohle filmu citíte lásku a radost, s jakou vznikal. Typický britský humor, krásná Zooey a nejsmutnější robot. ()

Deever

Čekat, že to bude přesně podle předlohy, by asi byla blbost. Předloha je kultovní knižní série. Tohle je "jenom" vtipný, moderní film >> inspirovaný ()

Natha

Nebavilo ma to. Zdalo sa mi, ze to trva snad 5 hodin. :) Taketo hodnotenie davam kvoli Zooey Deschanel, ktora cely film zachranuje. Aspon u mna to tak bolo. :) ()

Jeand´Boa

Šílenost...anglický humor v jedné šílenosti a bláznovině...ale věru krásné umění podtrhnuté i hereckými výkony...byl, jsem a budu příznivcem inteligentně zpracovaného humoru... ()

Achlastajda

Hodně, hodně ujetý film depresivní robot který byl nejlepší takového mít doma =D, všude se hází ručníky, vagouni sliz a jiná stvoření k tomu anglický humor. Pro mě film u kterého si odpočnu a zároveň pobavím nic náročného na přemýšlení.Jak se staví země dost poučné =). Na tento typ filmů bych mohla koukat pořád takže palec nahoru. ()

Naki

Film jsem shlédla ihned po dočtení knížky, takže jsem přesně věděla, které scény v knize byly či nebyly. Je zajímavé, že 90% textu je přesně z knihy, ale zároveň je zde i spoustu domyšlených scén, které se bohužel kvalitou liší od původního děje. Film byl zajímavý a i herecké obsazení bylo velmi dobré. Rozhodně nelituju těch 100 minut, které jsem filmu obětovala. :) ()

Desdemone

Mylsím, že když jdete na film - knižní adaptaci a JEDINÉ vaše očekávání/měřítko je, aby to bylo "**** (doplňte), jako kniha", chápete to už předem, jako nějaký doplněk - pouze doplněk knihy. V tom případě si tu knížku radši znovu přečtěte a do kina nelezte. ()

myxomatoza

Nic jsem od toho nečekala, takže mě to docela i potěšilo. Dá se vidět, úsměvné momenty potěší, obsazení... noo dost se liší od toho, jak jsem si vždy postavy představovala v hlavě (kromě Martina Freemana, c'mon on je Arthur Dent), ale i tak to bylo fajn. Marvin s hlasem Alana Rickmana doslova geniální. Váhám mezi *** a ****, ale na čtyři to prostě není. Ačkoli i tak bych se pokračování nebránila.. ()

Lachyc

Jakožto neznalec knížky jsem dost věcí nepobral a až moc často jsem si říkal "tohle bude mít v knize určitě nějaký hlubší význam, ale do filmu se to nevešlo." Na druhou stranu jsem se ale královsky bavil a i sebeujetější scéna mi připadala dokonale vtipná. No a hlavně Alan Rickman jakožto depresivní robot, to prostě nemá chybu! ()

Patriot.X

" Džatravartidové, kteří žili v neustálém strachu z příchodu Velkého bílého kapesníku, byli malí modří tvorové s více než 50 rukama. Díky tomu byli jedinou rasou v historii, která vynalezla intim spray dřív než kolo." :D ()

Hpatrik

Skvělí herci, geniální humor, výborná hudba, Vogonská poezie a věčně depresivní sympatický Marvin - tohle prostě můžu a kdykoliv. Marvin: "I have a million ideas. They all point to certain death." ()

redwik

Bolo zaujímavé vidieť, ako sa Bilbo so Summer snažia zachrániť Zem. To je však z celého filmu asi to najzaujímavejšie. Nehovorím, že bol zlý, ale k päťhviezdičkovým filmom má poriadne ďaleko. Je to taká klasická oddychovka. Škoda, že sme museli tak dlho čakať, kým sa na scéne objaví Bill Nighy. Martin Freeman - Arthur Dent /:/ Zooey Deschanel - Trillian /:/ Sam Rockwell - Zaphod Beeblebrox /:/ Mos Def - Ford Prefect /:/ Bill Nighy - Slartibartfast /:/ Bill Bailey - The Whale /:/ Anna Chancellor - Questular Rontok /:/ Warwick Davis - Marvin /:/ Stephen Fry - Narrator / The Guide /:/ Richard Griffiths - Jeltz /:/ Dominique Jackson - Fook /:/ Alan Rickman - Marvin /:/ Helen Mirren - Deep Thought /:/ John Malkovich - Humma Kavula /:/ Thomas Lennon - Eddie the Computer ()

dakarin

Suchý anglický humor v jedné se svých mutací budí povětšinou smíšené pocity. Tato specifická kritika vývoje společnosti mi připoměla jistý stav bezradnosti prostého lidu v tomto čase. Probíhá pravidelná zkouška sirén, nikdo ovšem netuší, co dělat, když by začaly houkat mimo standardní čas - snad jedině si pustit televizi. Vlastníci vinných sklípků říkali, že jako nejlepší varianta se jim jeví, skrýti se v těchto svých sklípcích a koštovat do plnopita. Jejich řešení mi rezonuje se serfováním na břitké kritice tvůrců a příznivců Stopařova průvodce. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007