Kdesi v dávnověku se vejce z rozbitého dinosauřího hnízda dostalo díky náhodě na malý ostrov, kde žijí lemuři. Ti vejce objevili zrovna ve chvíli, kdy se z něho vyklubal malý dinosaurus. Lemuři se ho ujali a pojmenovali ho Aladar. Jednoho dne ale na planetu Zemi dopadly meteority a způsobily děsivý požár na ostrově, kde žili. Jen díky Aladarově velikosti se lemuří rodina, která ho vychovala, zachránila. Aladar s nimi na zádech přeplaval na blízkou pevninu. Tam se přidali ke skupině mírumilovných dinosaurů. Díky následkům vesmírné katastrofy a krvelačnosti hladových predátorů se ale často ocitnou ve velmi nebezpečných situacích... (TV Nova)

ConanVJ

Dinosaurus je pohádka s jednoduchým příběhem, skvělou hudbou a parádní technickou stránkou. Příběh je o putování Aldara a jeho přátel z rodného místa, které je zničeno asteroidy a hledání nového domova. K tomu si přidejte klasické témata, jako je milostný vztah, rivalita vůdce stáda s hlavním hrdinou a pronásledování dravci. To celé je mixnuté do pohodové podívané. Mě osobně chybí v příběhu víc vtipných scének u kterých bych se pobavil. Takhle mi to přijde místy slaboučký. Hlavně za technickou stránku filmu dávám 70% :) ()

Galadriel

Fantastická výprava - nápad spojit počítačem generovaná zvířata se skutečnými lokacemi se mi moc líbí (stejně jako v Putování s dinosaury), ale příběh tady docela trpí a vleče se. Myslím si, že ani děti se nebudou při dívání na tenhle film celou dobu dobře bavit (možná i míň než dospělí). Ale po technické stránce bomba! ()

Joe321

Dinosaurus přišel do kin, když vrcholilo mé dětství a s ním moje zapálení k dinosaurům. Jurský park jsem měl nakoukaný nespočetněkrát a teď přišlo tohle. Sice to byl jen lehký odvar Spielbergova pekla, ale i tak se mi to líbilo. Na tu dobu výborná animace, která ani dneska neztratila moc ze svého kouzla. Ale hlavně pěkné postavy, typický příběh o pouti a vtipné scény. Prostě příjemný odpočinkový animák. -"Carnotaur! A mouthful of teeth with a bad attitude!" ()

JohnCZ

Pamatuju si, že když jsem tenhle film viděl jako malý, dočista mě uchvátil. Jednak svoji krásnou hudbou J. N. Howarda, kterou jsem vnímal už tehdy a jednak tehdy neskutečně krásnou animací kombinující reálné prostředí a naanimované postavy a efekty. Jenže po těch letech mi hodně vadí jedna věc - příběh. Ten je neskutečně klišovitý a díky tomu je animák i bohužel po čase dost nudný. Což je škoda, protože technicky vypadá stále hodně k světu. Nicméně si ho nejvíce užijí děti, pro které je určen primárně. ()

Diamant

OBSAH: Dinosaurus Aladár sa ešte ani nevyliahne a už stratí svojich blízkych. Postarajú sa oň však iné zvieratá, ktorým potom zas pomôže on. KOMENTÁR: Obetavá láska vyhráva nad egoizmom... Film má veľmi zaujímavý, napínavý, dynamický a poučný dej. Animácia je taká dokonalá, že to už vlastne nie je animácia, ale neuveriteľne presvedčivo zobrazená realita dávneho sveta. Zvieratá tu rozprávajú, čo však vôbec nevyznieva rušivo, práve naopak - spolu s krásnou hudbou to dotvára veľké dobrodružstvo, do ktorého sú vtiahnutí malí, aj veľkí diváci. ()

• Ve filmu bylo zpracováno více než 1 300 snímků se speciálními efekty. (HappySmile)
  • Aladar sa mal pôvodne volať Noah. (Spilvo)
  • Pozadia vo filme sú vlastne prekrývajúce sa fotky tropických miest ako Tahiti a Hawaii. (Spilvo)