InJo

Hustá divočina, ve které když se rozjede akce (především v podobě parkourových honiček a kontaktních soubojů), dostane fanda žánru neodbytný pocit, že bůh opravdu existuje. Aneb vražedně skvělá kombinace dokonalé choreografie a snad ještě lepšího nasnímání (a hudby!). V neakčních scénách je to sice kapku nuda a brát to jakkoliv seriózně by se nedalo ani pod vlivem těch nejomamnějších látek, ale jako totální oddechový výplach se skromnou délkou je to skoro bezchybné. A ti dva pánové v hlavních rolích (David Belle a Cyril Raffaelli) jsou nehorázní borci (o jejich hereckém nadání samozřejmě nemluvím)! 70 % ()

Gilmour93

Obdivuji ty mrštné parkourové chlapíky, co skáčou po střechách (vždyť zkusit to ve svém filmu Seagal, volá se pokrývač, podlahář a možná i pohotovostní služba vodovodů a kanalizací), francouzské Taxi bez taxíku, trapná klišé a prostoduchá sociálně-politická sdělení si však už tolik adorace nezaslouží, nehledě na to, že o pár let později indonéský Serbuan Maut subžánr urbanistických bojůvek zcela redefinoval. Tak se mi zdá, že od roku 1998 píše scénáře pod pseudonymem Luc Besson ten fíkus z Leona.. ()

Fr

Paříž 2010. Kvůli narůstajícímu násilí vláda povolila stavbu izolačních zdí kolem nebezpečných čtvrtí. Damien je ten nejschopnější muž zákona. Záchranu lidských životů má v popisu práce. Plní jeden speciální úkol za druhým. Teď musí najít za 24 hodin časovanou bombu. Na cestu dostává nejlepšího průvodce - Leita..... . Od počátku se nikdo z ničím nepáře. Režie, kamera, zvuk, scénář do nás hustí to co chceme vidět. Svižná akce bez zbytečných keců, stopáž je plně dostačující. Francouzké akční béčko, které pobaví, ale... příště nevtupujte do 13. okrsku. ()

Big Bear

Příjemná žánrovka od Bessona. Frantíci umějí udělat dobře šlapající akční filmy nadupané akcí a tohle je jeden z nich. Fakt jsem žasl na dva hlavní hrdiny (vlastně i pár gangsterů) jak běhají, skáčou, lezou, ručkují atd prakticky po všem co jim naskytlo v dosahu a doskoku. Já seskočit ze tří metrů tak bych rozhodně nedopadl do dřepu a hned neběžel dál. Zřejmě by u mne došlo k nějakým fatálním chybám hydraulického systému a už bych nevstal :-))). Ta svižnost se mi moc líbila. Scénář sám není nic moc a spíše film táhnou akční scény. No a škoda toho happy endu na konci. Tam už chybela jen svatba a svatební hostina na robourané zdi... Ale solidní standard. Dávám tři balíčky heroinu. * * * ()

sniper18

Je to skvelý akčný film z francúzskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy sa v niektorých oblastiach Francúzska veľmi rozmohla zločinnosť a tak sú oddelené od zvyšku sveta. V tom najhoršom okrsku, kde už nemá polícia žiadnu váhu získa najmocnejšia zločinecká organizácia jadrovú zbraň a tak najlepší policajt dostane za úlohu spojiť sa s miestnym bojovníkom proti zločinu a bombu zneškodniť a tak ich čakajú len samé problémy. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je síce úplne jednoduchý, no filmu to vôbec neprekáža, aj tak mi príde dostatočne zaujímavý, má perfektné postavy, ktoré to s ľahkosťou ťahajú a navyše je to celé mimoriadne dynamické. Už úvodné titulky sú perfektné a následne už dostanú priestor obe hlavné postavy, ktorý aj naplno využijú a tak tu sa je stále na čo pozerať. Akcie je tu dosť a je perfektná. Je vynikajúco natočená, takže je plne prehľadná a pôsobí dynamicky, navyše je aj nadmieru nápaditá, súboje majú skvelú choreografiu, nesklamú ani prestrelky, no hlavne tu ide o scény, v ktorých sa využíva parkour a na ten je tu skutočne radosť pozerať, kedže skvelé schopnosti hlavných postáv tu plne vyniknú. Najviac sa mi páči úvodná naháňačka v paneláku, ktorá je tou najlepšou filmovou prezentáciu parkouru, akú som vôbec videl, dlhá akciu v kasíne, ale aj potom sa nájde plno väčších alebo menších vydarených akčných scén a momentov. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, najväčšiu pozornosť si samozrejme zaslúži skvelé hlavné duo David Belle a Cyril Raffaelli so svojimi úžasnými schopnosťami, no bavili ma aj mimo akcie a a potešia aj zaujímavé záporné postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, Pierre Morel tento žáner zvláda bez problémov a myslím si, že lepšie to už ani byť nemohlo. Okrsok 13 je jeden z najlepších akčných filmov za dlhé roky, videl som ho už viackrát a stále ma baví rovnako. 87% ()

• Celková výroba filmu (casting, scenár, filmovanie) trvala 10 mesiacov (Január až Október 2004). (Mihail123)
  • V anglickém dabingu Tomaso (Cyril Raffaelli) přečte kód zadávaný k bombě jako "D13", přitom je to "B13". Je to kvůli tomu, že "Banlieue 13" je přeložen jako "District 13". (KucC)