Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

nunka

Povedzme si po pravde,film so zjavnou inširáciou a zjavnými okukanými prvkami vsadený do prostredia južanského prachu, lesku a gýču. Sýtený beznádejou, plný trápenia, pochybností a bôľu, až v srdci pichá....Filmu je čo vytknúť, ale keď je niekto vysadený na Deepa, veľa vecí sa odpúšťa:) Niektoré zámerne zdĺhavé momenty pôsobili viac rušivo než emotívne. Bez zbytočných slov: obdivuhodný režíjný debut! ()

paascha

Po pravdě jsem byl trochu zklamaný. Film zdaleka nedosáhl mého očekávání, výkony jsou mdlé, příběh, i když silný, je podán bezbarvě. JD hraje jako v kocovině, kterou asi postava měla permanentně ()

Big Bear

Bojovníka jsem dlouho obcházel. Mlhavě jsem věděl, že je to Indiánovi (eh.. , může se to ještě dneska takto říkat a psát?). Raději jinak - byl o členovi původního etnika, které obývalo americkou pevninu před příchodem Španělů. A jelikož mám toto etnikum rád a velice mne mrzí podobně jako u původních obyvatel Austrálie jak to s nimi dopadlo v rámci kolonizace a civilizačního vývoje, který přišel s přistěhovalci, moc se mi do toho nechtělo. Nakonec jsem si to pustil a snad to bylo tím, že mně včera tečkou očipovali a dnes se mi z toho jak mně hned začaly zaměřovat satelity trochu motala hlava :-), nevím. Zkrátka jsem po tom dlouho drženém DVD sáhl. Už z úvodních titulků jsem měl dost divný pocit. Jenže pak se tam objeví Johnny a kupodivu vypadal jako ten původní obyvatel naprosto přirozeně a skvostně. On je prostě typem na tyhle postavy. Ze zápletky jsem byl celkem paf a skoro se mi tomu celému nechtělo věřit. Výborný byl Bell ,,asistent'' Marlona Branda, kdykoliv se objevil, skvěle hlásil. Paf jsem byl i ze šrotového městečka, které mi zprvu připomnělo Mad Maxe, ale když jsem viděl ty děti hrající si venku jen tak s kamínky či pneumatikou, tak spíše knihy J. Steinbecka. Na Plechárně, Plán Tortila a hlavně Nebeské pastviny... Ač film tak nevyzníval, ty děti vlastně byli šťastné. Když se podívám na dnešní naši budoucnost... Většina dětí čumí do mobilů, tabletů, počítačů a když si náhodou zaběhají nabo zaskáčou, tak maximálně tak v nějaké onlajnovce. Samozřejmě z hlediska hygieny, čistoty vody atd.. to byla hrůza. Film svým scénářem docela zajímavě nutí přemýšlet o tom co je skutečná oběť a zda má taková oběť cenu a smysl, případně zda to všechno nemohlo být řešeno jinak. Já si myslím, že šlo a proto nedávám za plný počet hvězd. Každopádně jsem si opět pošmákl a opět musel uznat, že devadesátky byly ve všech směrech boží ! Jestli měl tenhle film dostat Oscara? Měl !  Dávám za 4 žlutý limonády. * * * * ()

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// příběh, hudba v titulcích -děj, prostředí, hudební doprovod, závěr/// Jistým způsobem pro mě zbytečný film. Johnnyho Deppa dokážu ocenit pro výběr a ztvárnění rolí. Rovněž vytvořil zajímavý příběh, jen to chtělo více napětí a předně v záběru mě chybělo očekávané mučení. Čekal jsem, že film bude rozdělen na 2 části a ta první slabší část vytvoří předehru pro tu lepší. Nestalo se tak, budu si to muset domyslet. Chybou je, že mě osud hlavního hrdiny moc nechytl. Ale abych jen nekritizoval, jako sociální sonda je to velice dobré, být v takovém prostředí a v takové situaci, zachovám se nejspíš stejně a nebo taky ne./// Celkem 49%/// ()

666teen

Film je fakt pěkná Deppka, pan režisér hraje jako o život (tady vlastně doslova), Brando je psyko nevídané a skládka v hlavní roli neuvěřitelně bezútěšná. Kdo mě ale překvapil nejvíc je Iggy Pop. Ve filmu se jen mihne, ale pokud opravdu složil hudbu k tomuhle filmu, tak klobouk dolů, tohle bych od praotce punku nečekal. Bravo. ()

Mi Nü-Chai

Zklamání. Příběh sice působil dost divně, ale čekala jsem, že s tím bude alespoň dobře zpracován, což byl ovšem omyl. Rozpálené slumy, v nichž jejich obyvatelé den za dne utrácejí své dny, symbolizují to, co tento film nabídne divákovi - ztracené dvě hodiny času. Depp není ani dobrý režisér, ani scénárista, herec sice schopný je, ale nějak to tu zapomněl ukázat. Toho zoufalého otce rodiny, který se chce nechat pro její dobro utratit, bych mu vážně nevěřila ani s vypíchnutýma očima. Ostatní postavy na tom nejsou o mnoho lépe, vlastně jsou na tom ještě hůře, ale jelikož tam nejsou tak často vidět, tak si toho člověk tolik nevšimne. Suverénně nejtrapnější je počáteční proslov Marlona Branda, ten už se ani hrát nepokoušel, jen deklamoval jakousi snůšku hovadin. A onen výše zmíněný příběh...nevím, kde na něj autor předlohy přišel, nicméně pan Depp mohl zapojit mozek nebo alespoň armádu poradců a nechat si vysvětlit, že platba za "hraní" ve snuffu je honorována asi tak, jako role oběti přepadení za bílého dne. Tedy - přihlouplý a těžko uvěřitelný námět, nepříliš dobré zpracování a líní herci dávají dost nepěkný obraz o tomto dost možná i ambiciózním díle. ()

Frajer42

Já vám nevím, nějak mě to emočně minulo. Jediná emoce kterou jsem prožíval byla bohužel nuda. Příběh byl příšerně zdlouhavý. Hudba mi zde neseděla. Johny Depp je fantastický herec, bohužel horší režisér. Když nepočítám Deppa a Branda, tak se mi ostatní herecké výkony taky nelíbily. Dávám * za obdiv vůči Johny Deppovi. Film samotný byl příšerný. ()

AppleCore

Obdařen zkušenostmi z Dead Mana natočil smutnej pomalu plynoucí film ústící do ještě smutnějšího konce. Dead Mana nezmiňuju náhodou, protože mi ho Deppův Brave poměrně dost připomíná. Disponuje pomalym dějem, dávkou divnosti, zvláštní leč krásnou hudbou a samozřejmě samotným Deppem. To jsou faktory, jenž se s Jarmuschem naprosto shodujou. Do toho si vložte trochu Wendersovo Paříže s Texasem a vznikne vám The Brave, film o životních kopancích, rodinných hodnotách a o jednom zoufalém, ale za to nezbytném řešení. Perfekt! ()

swamp

Pro mě má tento první - a zatím jediný - režisérský počin Johnnyho Deppa zcela speciální nádech, a to nádech Jima Jarmusche..což rozhodně není náhoda. Ti dva chlapíci si zkrátka museli sednout, a když se Depp rozhodoval, jak s filmem The Brave naložit, Jarmuschovina naplněná existencionálními tématy pro něj byla očividně vhodnou - a dovolím si říct i správnou - volbou.. ()

Ant

Teď už vím, že Depp není jen výjimečný herec, ale taky režisér. Velice silný film, jehož konec ještě opravdu hodně dlouho nedostanete z hlavy. ()

Tomco

Myslím, že väčšina užívateľov tejto stránky sa zhodne na tom, že Johnny Depp je jedným z najlepších hercov súčastnosti. Samozrejme najvýstižnejšie o tom vypovedá samotná Deppova filmografia, v ktorej už viac ako dvadsať rokov nachádzame viaceré skvelé kúsky. A o tom, že je to herec extratriedy ma presvedčil aj Bojovníkom. Horšie to je už však za samotnou kamerou. Klobúk dole pred takým Redfordom, ktorý exceluje aj ako herec, aj ako režisér. Je len niekoľko mien, ktoré to dokážu na oboch frontoch. A bojím sa, že Depp ním nie je. Nevýrazná réžia, plochý scenár (na ktorom sa podieľal aj on). Prvotná myšlienka je fajn, no v celku som filmu vôbec neuveril. Škoda. ()

Chrustyn

Režisérský debut Johnnyho Deppa, ze kterého jsem si odnesl depresivní atmosféru a skvělý výkon pana režiséra, který film pojal jako takový malý nezávislák. Bohužel nic pro mě. ()

jojinecko

Johnny Depp je citlivý a všestranný umelec uväznený v tele hollywoodskej celebrity...Ak niekto pochybuje, nech sa páči, The Brave! ()

Roman.Ticka

Skoro 20 minut nepadlo ani slovo, pořád se ve filmu chodilo nebo jezdilo busem a statisticky nejčastěji kamera zabírala Johnnyho v riflích a barevné košili. Od chvíle objasnění pracovní náplně bezesporu geniálním Brandem jsem trnula, kdy to přijde. Takže každá další zbytečná minuta chození, tlachání o ničem a prázdných záběrů na odpadkovou riviéru, byla marná, držela mě jen nechutná nevysvětlitelná zvědavost, kam až daleko TO dojde. Nechci řešit nosnou myšlenku, je mi putna jestli šlo o zobrazení rozdílů mezi beznadějným zoufalcem a znuděným boháčem, o proměnu dětinského flákače v dospělého chlapa na pozadí smrti nebo jiné kontrasty. Já to vidím jako pohádku naruby: Naivní Jenýk chvíli loupal pro hodnou Mařenku elitní perníček, ale brzy skončil v nejčernějším pekle a ještě úplně dobrovolně. ()

Janek

Asi nejsilnější tři hvězdy, které jsem tu dal. Depp natočil velmi solidní film, který má zpočátku velmi příjemnou hypnotickou atmosféru. Podává až surrealistické obrazy ze života chudých. Marlon Brando tu vystoupí pouze na pár minut, ale jeho scéna je nezapomenutelná a troufám si tvrdit, že kdyby měl Brando více prostoru, pravděpodobně by zabodoval u Oscarů. Nicméně snímek se ke konci rozpadá, některé scény jsou až moc dlouhé a konec zavání lehkým patetismem. Takže skvělý námět, který ale bohužel nemůže unést 123 minut dlouhý film. ()

becki_tu

Možná právě po tomhle filmu se dalších několik hereckých es začalo rozhodovat, zda taky nezkusit osedlat režisérskou židli. Režisérský debut Johnnyho Deppa ve mě zanechal zvláštní kouzlo příběhu o lidských hodnotách, smyslu rodiny a beznaději, který rozhodně neměl daleko k depresi. Do toho úžasně pasuje melancholicky, místy i lechce psychedelicky laděný, převážně kytarový, doprovod Iggyho Popa. Ačkoliv je vcelku dobře čitelné, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, stejně se mi nepodařilo ubránit dojetí při jednom z nejsilnějších a nejsmutnějších filmových závěrů jaký jsem měl tu čest doposud zhlédnout. Nebyl jsem daleko od toho, abych tenhle Deppův vstup mezi režiséry ohodnotil pětihvězdičkově. ()

Beastmaster4

Tak to zkrátím....utahaná, zdlouhavá a nudná blbost. Dojemnej cajdák z kterýho mi slzy netečou. Chudák, kterej zajistí rodinu tím, že prodá svoje tělo - tedy nechá se zabít jakýmsi umučením. Celej film je pak zdlouhavě zabranej tejden života takovýho hrdiny....no, kdo chce trpět s Deppem, ať se usadí a s klidem může začít...má na to přeci jenom krásné 2 hodiny :-D Jen já za to žádný prachy, na rozdíl od fešnýho kolíka ve filmu, nedostal :-/ :-D ()

mm13

Nič objavné, nič prevratné, ale natoľko precítené, že si niet prečo ťažkať. Čoby debut odvážne, zároveň ale disciplinované. Bez prehnaného experimentovania, no o to intenzívnejšie. Uveriteľné a teda opodstatnené... ách, čo to meliem? ...Fasa film!!! Fakt FASA FILM !!! idem ešte raz ()

Richie666

Působivé drama o tom, do jak velkých sraček je život schopen člověka dostat, když není uchopen úplně z té správné strany... Rozhodnutí a čin Johnnyho Deppa jsem já osobně však nepochopil; přišlo mi to spíše zbabělé nežli ušlechtilé - a to bez jakéhokoli ohledu na jakoukoli víru. Je mi ale jasné, že tohle je věc názoru a pravdou je, že Johnny tady moc navybranou neměl, a tak moje nepochopení vskutku nemělo vliv na celkový dojem z filmu, který je jinak velmi dobře koncipován. Pro mě film jednoznačně na čtyři hvězdičky. ()

ScarPoul

Pomaly sa dostávam do štádia kedy už uverím skoro všetkému. To že tento film je napriek slabšiemu scenáru asi to najlepšie čo som mal možnosť vidieť tento týždeň a hlavne to radí tento film k takým filmom ako Ed Wood, Edward, 9 brána a iné chuťovky s Deppom. Tento filmík napreduje strašne pomalinky ale nenechajte sa zmiasť, aj keď tam zažijete asi jednu scénu o ktorej by sa dalo polemizovať či bola vôbec akčná tento film je skôr o schopnosti a statočnosti zmeniť život aj keď viete že váš musí skončiť. Celý čas sledujeme vzťah Raphaela k ostatným členom jeho spoločenstva aj svojej rodine. Tento vzťah , ktorým si získava diváka je v premyslenosti charakterov a hlavne v tom že Depp si tu zahral postavu , ktorá toho moc nenahovorí ale svojim správaním a skutkami si vás podmanivo získa. Pri tomto filme vás napadájú tri možné konce - utečie? Zomrie? alebo ho niekto zabije skôr ako dokáže pomôcť rodine svojou smrťou? dôležité ani nie je ktorá s týchto možností je správna pretože po hodinke kedy už budete poznať všetkých ho budete akoby v duchu prehovárať aby to nespravil alebo aby sa to nestalo. Scéna v kostole, ktorá využíva len zábery na oči je tak strašne silná že som sa neubránil slzám, takisto skvelé finále a pôsobivý asi 5 minutový výstup geniusa branda. Poteší cameo rolička Iggyho poppa. Ten ma tu okrem fasády - zomieram na všetky druhy rakoviny ale aj tak si dám whisky a šluka a trochu rock´n ´rollu potešil aj skvelou hudbou , ktorá spolu s výkonmi hercov dodáva celému filmu nezabudnuťeľný zážitok. Ani náznak Rock´n ´rollu ale brnkanie na gitaru , ktoré vám rozbrnká city a to som od Iggyho nečakal. ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)