Hrdinou filmu je zkušený traper Albert Johnson, nespravedlivě obviněný z vraždy, kterou nespáchal. Přesto se okamžitě stává štvaným zvířetem po jehož stopách se vydává nesourodá skupina pronásledovatelů. K oddílu jízdní policie, vedené věčně opilým seržantem Mountiem, se přidávají nejen Johnsonovi sousedé, ale také místní indiáni. Má vůbec osamělý, přestože zkušený lovec proti takové přesile šanci na záchranu? Drsná zasněžená kanadská příroda, v níž mohou přežít jen ti nejsilnější, se mu stává jediným spojencem v boji o život. Současně s jeho zoufalým bojem můžete sledovat osudy pronásledovatelů, ať už je to kontrast činorodosti samozvaných ochránců spravedlnosti s Mountienovým přístupem, poznamenaným zjevnou nechutí, nebo postupné poznávání naprosto rozdílných protivníků a postupně rostoucí vzájemný respekt. (oficiální text distributora)

jilda

Tahle má vypadat dobrodružný film, charismatičtí herci, drsná příroda, zbraně. S ničím a s nikým se nemazlí, Bronsonovi musíte fandit. ()

dawe787

Tak takové filmy opravdu můžu! Dobře jsem si užíval herecké vystoupení Bronsona i Leeho Marvina a k tomu drsná příroda a hon na člověka. Nechybí tu ani zajímavé hlášky jako např. když z pusy Marvina vypadne - " Můj táta říkal, že nejlepší je to, co stékalo mé matce po noze" ()

Untentrauer

Akční western. Jakoby to natočil Tarantino....Nicméně i přes to se z větší části zakládá na pravdě. A to je na tom asi nejzajímavější. ()

sadlokan

Rambovina v prostředí Jeremiah Johnsona.A celkem uvěřitelně přestřelená.Velice šeredná indiánka a pokus o homosexuální styk naznačují ohromný nedostatek žen tam někde na Yukonu. ()

Kingjiri

Fanoušci Charlese Bronsona budou nejspíš spokojený, ale pro mě se o nic strhujícího ani extra dobrodružnýho, jak spousta recenzentů píše, vůbec nejednalo. Naopak jsem se většinu času nudil a čekal aspoň na nějakou slušnější akci. Místo toho jsem celou dobu pozoroval zmatený pobíhání po lese a hodně slabej odvar toho, co přines o rok pozdějc legendární Rambo. Aspoň, že byl režisér stylař a do originálního anglickýho názvu zakomponoval i svoje příjmení :D ()

harycek

Pěkný film , ale trochu nelogická zápletka : policista ač evidentně vidí kdo jsou útočníci dál stíhá obviněného!!!!!!!!! ()

aannemer

Jednu hvězdu za Bronsona, druhou za Marvina, ale na víc to nebylo. Začátek jako vystřižený z Bílého tesáka, potom dramatická situace kolem obléhání boudy, ale následující štvanice už nic objevného nepřinesla. Ještě snad půl hvězdy za krásnou přírodu. ()

Saxos

Dobrý dobrodružný příběh + herecké obsazení hlavních i vedlejších rolí s odpovídajícím hereckým výkonem + hudba + prostředí drsných hor = ve výsledku určitě kvalitní film. ()

CradleSKS

Zajimavy film z krasne kanadske prirody na kterou moc rad vzpominam, dej vnesen do obdobi kolem roku 1931, kdy jeste panovala v Kanade drsna realita a nespravedlive obvineny Albert Johnson je pretvoren ve stvance..kdyz zaznelo ve filmu, ze byl natocen podle skutecne udalosti, jal jsem se zjistit jak to opravdu bylo..v dulezitch momentech byl film hodne pozmenen a byla to velka fikce..Albert Johnson byl "Mad trapper from Rat river" a Mounties po nem sli protoze si stezovali mistni trapperi, ze nekdo jim nici pasti a take lovi v jejich oblasti a nema nato licenci a prislo se na Alberta Johnsona, ten pote, co Mounted police prisla k jeho baraku postrelil jednoho policistu a tak zacala valka mezi nim a Kanadksou jizdni policii. Opravdu vyhodili do povetri jeho srub, on pak utikal cca 250 km nez ho dostihli a zastrelili, mezitim Johnson take stihl jeste zabit prave serzanta Edgara Millena, ktery nebyl zadny paprda jak ve filmu, ale clovek kolem 30 let veku. Dodnes se neprislo odkud Johnson prisel (je hodne teorii - USA, Skandinavie, atd..) a kdo to byl. Kazdopadne jeste k filmu samotnemu, musim vystihnout klasiku Charlese Bronsona, ktery ani nemusi mluvit a i Lee Marwin zahral na sve urovni. Nekdy si rikam, proc uz se podobne filmy dnes netoci... ()

Agnostik

Doposud pro mě neznámý a přesto velmi dobrý dobrodružný klenot.Lee Marvin z Charlesem Bronsonem v napínavém akčním thrilleru z kanadské divočiny.Kromě příjemně napínavého děje uhrane nádherná podívaná záběrů panenské přírody.Film v podstatě působí i jako moderní western ovšem velmi skvěle. ()

Muad

Výborní herci, kteří si vystačí s obličejovou mimikou. Kvalitní zápletka situovaná do krásných reálií. A tím výčet pozitim končí. Film sráží režisérova naprostá impotence a příšerný střih, který naprosto ignoruje základní věc a to tu, aby na sebe jednotlivé scény plynule navazovaly. Místo toho je to nepovedený slepenec. Bohužel ! ()

SNCIS

Doposud pro mě neznámý a přesto velmi dobrý akční film Charlese Bronsona. Údajně film podle skutečných událostí, odehrávající se pár let před druhou světovou válkou. Všechno začne na psích zápasech, kde Bronson jednoho ušáka zachrání. Končí to hromadami mrtvých zmetku, mezi nimi jsou i osoby, kteří zápasy pořádali. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. - 90%. ()

arit

To už je let, kdy jsem ho viděl poprvé. Od té doby jsem několikrát neodolal a posadil jsem se před obrazovku znovu. Pokaždé si to užiju stejně. Jenom herci, kamera, nádherné exteriéry a dobrá hudba. Přímočarý a jednoduchý příběh, kde je od začátku jasné, kde je právo. Konec je také předvídatelný. Přes to, že Marvin a Bronson jsou na opačné straně, něco mezi nimi je, co je spojuje. ()

godal

Kdo si vypne český dabing někde z 90.let,tak má zážitek,který stojí za podívání.Dvě stárnoucí legendy proti sobě a ještě navíc role,které jim byly šity na tělo-to je vždy podívaná.Nádherná příroda,kvalitní výkony obou představitelů-nicméně výhrada k režii.Už tehdy neprošlo,že se z Coltu střílí třeba hodinu bez nabíjení,protože měl pouze 6 nábojů.A zkušený střelec si nechal Colt na prázdné komoře.Inu-na dnešní poměry skvělý film,škoda,že se nedochoval dabing z 80.let,který v mé paměti dost uvízl. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers