poster

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (TV film)

Komedie

Československo, 1962, 111 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • golfista
    ****

    Dle mého názoru je tohle asi jedna z vůbec prvních TV inscenací v historii ČT. A co zvolit jiného, než klasiku a obsadit ty nejlepší herce. František Filip sice začínal, ale už bylo znát, jakým směrem se jeho tvorba (co se týká kvality) bude ubírat. Spousta technických chyb je tu spíš kladem - stejně jako když si pustíte staré zamilované "elpíčko", které sice víc praská než hraje, ale bez toho praskání to není ono ...(1.1.2005)

  • Marthos
    *****

    I ty bídný větrníku! Je jistý druh televizních inscenací poznamenaných zvláštním kouzlem. Jsou černobílé, obraz mají nekvalitní, zvuk kolísavý, některé příběhy působí naivně. Ale mívají zpravidla přesnou režijní koncepci a vynikající herecké obsazení. Patří k nim i Filipova adaptace Tylovy klasické divadelní hry, která mezitím na českých jevištích takřka zdomácněla. Aby ne, příběh je prostý, vlastenecký. A herci? Někteří si své role přinesli přímo z jeviště (Vejražka - Zlatohlav; Záhorský - Nožejček; Pešek - Žid Ezechiel, Průcha - Loukota), jiní, jako třeba Jiřina Šejbalová, hrají tak, jako by se pro své postavy přímo narodili. Pěkný kaleidoskop lidských duší, jen co je pravda.(20.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace