poster

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (TV film)

Komedie

Československo, 1962, 111 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • golfista
    ****

    Dle mého názoru je tohle asi jedna z vůbec prvních TV inscenací v historii ČT. A co zvolit jiného, než klasiku a obsadit ty nejlepší herce. František Filip sice začínal, ale už bylo znát, jakým směrem se jeho tvorba (co se týká kvality) bude ubírat. Spousta technických chyb je tu spíš kladem - stejně jako když si pustíte staré zamilované "elpíčko", které sice víc praská než hraje, ale bez toho praskání to není ono ...(1.1.2005)

  • Marthos
    *****

    I ty bídný větrníku! Je jistý druh televizních inscenací poznamenaných zvláštním kouzlem. Jsou černobílé, obraz mají nekvalitní, zvuk kolísavý, některé příběhy působí naivně. Ale mívají zpravidla přesnou režijní koncepci a vynikající herecké obsazení. Patří k nim i Filipova adaptace Tylovy klasické divadelní hry, která mezitím na českých jevištích takřka zdomácněla. Aby ne, příběh je prostý, vlastenecký. Někteří herci si své role přinesli přímo z jeviště (Vejražka, Hrušínský, Záhorský, Pešek, Průcha), jiní, jako třeba Jiřina Šejbalová, hrají tak, jako by se pro své postavy přímo narodili. Pěkný kaleidoskop lidských duší, jen co je pravda.(20.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace