Tenký led (TV film)

Rodinný

Československo, 1985, 57 min

Jana Semschová

Komentáře uživatelů k TV filmu (22)

Jaromíra Kolárová byla velká soudružka, ale také velká spisovatelka, její knihy se člou dobře i po letech. Sfilmovým zpracování je to tak všelijak, některé kousky jsou hodně podařené, asi nejznámější jsou Holky z porcelánu a Léto s kovbojem. U televizního provedení jde o hodně velké zkácení.(1.3.2019)

Nový tatínek, miminko a jedna možná trochu sobecky zhrzená 13ka, která si umí docela dobře zahrávat s okolím. Stále aktuální téma rozehrává velmi slušné rodinné drámo i happy end s inscenační, domovskou atmosférou. I když Tomáš Töpfer hraje v podstatě všude stejně, sem se jeho styl výborně hodil. O Lucii "zhrzené" Matouškové napsala Snorlax a o Daně Syslové tu jen dodám, že drží hereckou laťku hodně vysoko.(9.6.2013)

Pomerne plochý pohľad na problémy jednej pubišky, nového ocina a zatrpklej babičky. Očakávala by som omnoho lepšie a "farebnejšie" spracovanie, než toto, ktoré najviac asi pripomínalo obdobie rozkvitajúceho socializmu.(31.1.2006)

Lucka Matoušková výborně zvládla roli puberťačky, která si nemůže vybrat, koho vlastně má mít ráda. Ach jo, kam to chudinka dopracovala? Nejdříve Kameňák a teď prý mrhá svým talentem v Ordinaci v růžové zahradě.(24.9.2011)

• argenson

Téma stále aktuální a vděčné. Tady je to ovšem podáno stylem, který se dá snadno a rychle zapomenout. Což ovšem nic nemění na tom, že Dana Syslová byla neselhávající v rolích laskavých maminek, stejně jako Lucie Matoušková byla perfektní v rolích pubertálních vysíraček.(28.12.2015)

V těchto dojákách jsem vyrostla :-)) proč ne - ještě to asi všem dětem docházelo :-)))(31.1.2010)

Měla jsem ráda, když Dana Syslová hrála maminky. Vždycky na mě působila takovým zklidňujícím a laskavým dojmem. Děti si těžko zvykají na nové partnery svých rodičů. Taky jsme to s bratrem zažili na vlastní kůži. Chovali jsme se uplně stejně jako Jindřiška.(23.2.2015)

Televizní film o situaci, ve které se ocitá mladá holka, které ovdovělá matka domů přivede nového tatínka. Pěkně zahrané a dobová atmosféra je krásně zachycená.(12.11.2017)

• LadyPupu

Töpfer jako sympatický náhradní tatínek se snaží jak může, Syslová je ztělesněním laskavosti a Matoušková je na přesdržku, což je vlastně poklona, že tu roli zvládla dobře. Jinak jde o průměrnou inscenaci z 80. let, ovšem s tématem, které je pořád aktuální vzhledem k procentu rozvodovosti...(14.1.2016)

Ze života, kdo zažil ví o čem to je...(31.5.2012)

Dana Syslová je tak neskutečně asexuální a nepříjemná bytost, že jsem tentokrát měl soucit i s Topferem, kterýmu jinak nic pěknýho nepřeju.(13.4.2015)

Lucie Matouskova byla v techto rolich skvela. Jinak prumer, neni treba videt. Podobne tema jako mnoho jinych tv inscenaci - aneb szivani se pubertacky/pubertaka s novym matcinym partnerem.(3.11.2013)

Příběh nejen v oné době aktuální, kdy si rodič s dítětem najde nového partnera. Vztahy mezi hlavními aktéry jsou zde dost realisticky vykresleny - třináctiletá puberťačka se chová na svůj věk jak nejlépe umí a dospělí na to reagují logicky. Celkem vzato (ne)příjemný filmeček.(10.1.2016)

Herecky skvěle podaná protivná historka o protivné holčičce, které se obává o své místo v matčině pozornosti.(26.5.2013)

Značně schématická televizní hra. Působila skoro až jako instruktážní pořad. Ale ne, nějaké emoce se v ní dají najít, sem tam i náznak slušného hereckého výkonu.(9.6.2013)

• tranquill

Televizní drama na jedno použití.(14.11.2017)

• Pitryx

Já tyhlety psycho ptákoviny zrovna nějak nemusím, ale byl jsem zvědav na pana Topfera. Byl zde skvělý, ale celkově stál celý snímek za děravou ponožku. Matka se vykecává s dcerou, co může a co ne, dcerka je rozmazlenej fracek, kterého bych asi přizabil. 201207245524/5700(8.3.2014)

Dramatizace televizní hry poukazuje na stále velmi přehlížený životní fakt a to, že ten, kdo nejvíce v rodině vnímá změny a těžko se s tím smiřuje jsou především děti. Málokterý rodič s nimi dokáže o všem na rovinu pohovořit a připravit je na danou skutečnost. V tomto příběhu je to ještě ztíženo tím, že do toho svým odmítavým a svérázným stereotypním názorem zasahuje i babička. Třináctileté děvče už ve svém věku má na danou věc svůj názor a není pro ní problém to naplno vyjádřit. A tak ke konfliktům není nikdy daleko. A to jde jenom o to, že se její ovdovělá maminka zamilovala a rozhodla se znovu vdát. Příběh je napsaný věrně a velmi příkladně. V určitých ohledech co se týče chování protagonistů v některých situacích je sice velmi diskutabilní a omšelé, ale na to, že je to pouhý televizní film, to možná v takovém zpracování jen podivně vypadá.(1.2.2016)

Moc hezky zpracovaný snímek,(9.2.2014)

• dtom

Ta holka to zahrála skvěle, byla tak protivná až to bolelo.(1.9.2019)

Dětská herečka předvedla zajímavý výkon, ostatně nebyl její první. Tomáše Töpfera by jako otce chtěl doma skoro každý a Dana Syslová byla takové kvalitní. Tohle téma bylo už mnohokrát zpracované a ještě bude. Otec či matka si najdou někoho nového a dítě se s tím neumí srovnat. Během necelé hodinky jsem se nenudil a tvůrci použili snad všechny motivy, které by puberťák mohl na matku s novým přítelem vymyslet. Tady je to znásobeno ještě Věrou Kubánkovou. Jako krátká zábava to nebylo špatné. Snad se mě to nikdy nebude týkat a rada na tohle je asi jediná: musíte to přežít. Ale rodinného filmečku se to netýká.(25.2.2019)

<< předchozí 1 2