poster

Tenký led (TV film)

Rodinný

Československo, 1985, 57 min

Režie:

Jana Semschová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (22)

 • troufalka
  ***

  Jaromíra Kolárová byla velká soudružka, ale také velká spisovatelka, její knihy se člou dobře i po letech. Sfilmovým zpracování je to tak všelijak, některé kousky jsou hodně podařené, asi nejznámější jsou Holky z porcelánu a Léto s kovbojem. U televizního provedení jde o hodně velké zkácení.(1.3.2019)

 • mchnk
  ****

  Nový tatínek, miminko a jedna možná trochu sobecky zhrzená 13ka, která si umí docela dobře zahrávat s okolím. Stále aktuální téma rozehrává velmi slušné rodinné drámo i happy end s inscenační, domovskou atmosférou. I když Tomáš Töpfer hraje v podstatě všude stejně, sem se jeho styl výborně hodil. O Lucii "zhrzené" Matouškové napsala Snorlax a o Daně Syslové tu jen dodám, že drží hereckou laťku hodně vysoko.(9.6.2013)

 • meave
  ***

  Pomerne plochý pohľad na problémy jednej pubišky, nového ocina a zatrpklej babičky. Očakávala by som omnoho lepšie a "farebnejšie" spracovanie, než toto, ktoré najviac asi pripomínalo obdobie rozkvitajúceho socializmu.(31.1.2006)

 • Snorlax
  ****

  Lucka Matoušková výborně zvládla roli puberťačky, která si nemůže vybrat, koho vlastně má mít ráda. Ach jo, kam to chudinka dopracovala? Nejdříve Kameňák a teď prý mrhá svým talentem v Ordinaci v růžové zahradě.(24.9.2011)

 • argenson
  **

  Téma stále aktuální a vděčné. Tady je to ovšem podáno stylem, který se dá snadno a rychle zapomenout. Což ovšem nic nemění na tom, že Dana Syslová byla neselhávající v rolích laskavých maminek, stejně jako Lucie Matoušková byla perfektní v rolích pubertálních vysíraček.(28.12.2015)

 • veronikav
  ***

  V těchto dojákách jsem vyrostla :-)) proč ne - ještě to asi všem dětem docházelo :-)))(31.1.2010)

 • blackrain
  ***

  Měla jsem ráda, když Dana Syslová hrála maminky. Vždycky na mě působila takovým zklidňujícím a laskavým dojmem. Děti si těžko zvykají na nové partnery svých rodičů. Taky jsme to s bratrem zažili na vlastní kůži. Chovali jsme se uplně stejně jako Jindřiška.(23.2.2015)

 • topi
  ****

  Televizní film o situaci, ve které se ocitá mladá holka, které ovdovělá matka domů přivede nového tatínka. Pěkně zahrané a dobová atmosféra je krásně zachycená.(12.11.2017)

 • LadyPupu
  **

  Töpfer jako sympatický náhradní tatínek se snaží jak může, Syslová je ztělesněním laskavosti a Matoušková je na přesdržku, což je vlastně poklona, že tu roli zvládla dobře. Jinak jde o průměrnou inscenaci z 80. let, ovšem s tématem, které je pořád aktuální vzhledem k procentu rozvodovosti...(14.1.2016)

 • sator
  ***

  Ze života, kdo zažil ví o čem to je...(31.5.2012)

 • insurgentes
  ***

  Dana Syslová je tak neskutečně asexuální a nepříjemná bytost, že jsem tentokrát měl soucit i s Topferem, kterýmu jinak nic pěknýho nepřeju.(13.4.2015)

 • vitekpe
  ***

  Lucie Matouskova byla v techto rolich skvela. Jinak prumer, neni treba videt. Podobne tema jako mnoho jinych tv inscenaci - aneb szivani se pubertacky/pubertaka s novym matcinym partnerem.(3.11.2013)

 • rakovnik
  ****

  Příběh nejen v oné době aktuální, kdy si rodič s dítětem najde nového partnera. Vztahy mezi hlavními aktéry jsou zde dost realisticky vykresleny - třináctiletá puberťačka se chová na svůj věk jak nejlépe umí a dospělí na to reagují logicky. Celkem vzato (ne)příjemný filmeček.(10.1.2016)

 • Bohemák
  ***

  Herecky skvěle podaná protivná historka o protivné holčičce, které se obává o své místo v matčině pozornosti.(26.5.2013)

 • lubospoti
  ***

  Značně schématická televizní hra. Působila skoro až jako instruktážní pořad. Ale ne, nějaké emoce se v ní dají najít, sem tam i náznak slušného hereckého výkonu.(9.6.2013)

 • tranquill
  **

  Televizní drama na jedno použití.(14.11.2017)

 • Pitryx
  odpad!

  Já tyhlety psycho ptákoviny zrovna nějak nemusím, ale byl jsem zvědav na pana Topfera. Byl zde skvělý, ale celkově stál celý snímek za děravou ponožku. Matka se vykecává s dcerou, co může a co ne, dcerka je rozmazlenej fracek, kterého bych asi přizabil. 201207245524/5700(8.3.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Dramatizace televizní hry poukazuje na stále velmi přehlížený životní fakt a to, že ten, kdo nejvíce v rodině vnímá změny a těžko se s tím smiřuje jsou především děti. Málokterý rodič s nimi dokáže o všem na rovinu pohovořit a připravit je na danou skutečnost. V tomto příběhu je to ještě ztíženo tím, že do toho svým odmítavým a svérázným stereotypním názorem zasahuje i babička. Třináctileté děvče už ve svém věku má na danou věc svůj názor a není pro ní problém to naplno vyjádřit. A tak ke konfliktům není nikdy daleko. A to jde jenom o to, že se její ovdovělá maminka zamilovala a rozhodla se znovu vdát. Příběh je napsaný věrně a velmi příkladně. V určitých ohledech co se týče chování protagonistů v některých situacích je sice velmi diskutabilní a omšelé, ale na to, že je to pouhý televizní film, to možná v takovém zpracování jen podivně vypadá.(1.2.2016)

 • DanušeGr.
  *****

  Moc hezky zpracovaný snímek,(9.2.2014)

 • dtom
  **

  Ta holka to zahrála skvěle, byla tak protivná až to bolelo.(1.9.2019)

 • ostravak30
  ***

  Dětská herečka předvedla zajímavý výkon, ostatně nebyl její první. Tomáše Töpfera by jako otce chtěl doma skoro každý a Dana Syslová byla takové kvalitní. Tohle téma bylo už mnohokrát zpracované a ještě bude. Otec či matka si najdou někoho nového a dítě se s tím neumí srovnat. Během necelé hodinky jsem se nenudil a tvůrci použili snad všechny motivy, které by puberťák mohl na matku s novým přítelem vymyslet. Tady je to znásobeno ještě Věrou Kubánkovou. Jako krátká zábava to nebylo špatné. Snad se mě to nikdy nebude týkat a rada na tohle je asi jediná: musíte to přežít. Ale rodinného filmečku se to netýká.(25.2.2019)

<< předchozí 1 2