Případ z Poodle Springs (TV film)

Poodle Springs

Krimi / Drama

USA, 1998, 100 min

Philip Marlow (James Caan) už zestárl, oženil se s krásnou mladicí a následoval ji do bohatého městečka nedaleko hranic Nevady. Na místě se nechá najmout, jak také jinak, k pátrání po tajemstvích místních boháčů. Příběh má klasické chandlerovské znaky a nečekané rozuzlení, jen detektiv už částečně pozbyl svůj humor, v jedné scéně má dokonce strach.... ve filmu působí dojmem zmoudřelého starého chlapa, který už jen ze setrvačnosti provozuje své řemeslo a více než cokoli jiného ho zajímá vlastní žena. I detektiv-starý mládenec-se musí jednou usadit! Snímek určitě není z těch nejlepších o slavném soukromém očku, přesto nabízí příjemnou a slušnou zábavu. PS. Raymond Chandler román nedokončil, zanechal jen 50 stran rukopisu, román pak dopsal o několik let později Robert B. Parker, spisovatel ovlivněný „drsnou školou“.(16.8.2009)

Dnes jsem šáhl pro detektivku drsné školy. Scénárista Tom Stoppard českého původu, rodák ze Zlína, vytvořil scénář pro zajímavou detektivku. Do strhující marlowské atmosféry a podmaňující hudby vstupuje nádherná žena do kanceláře detektiva Phila Marlowe. O této ženě po pár slovech zjistíme, že je jeho manželkou (wow). Po chvíli zvoní telefon a naléhavý hlas hledá detektiva, rozhovor je přerušen dvěma výstřely, hlas umlkne … Naučí tato nádherná žena starého psa novým kouskům, pochybuji, uvidíme … . Nezapomenutelná konverzace : Můžu Vám říkat Filipe ? Třeba Santa Clausi, když Vám to pomůže ! (1.4.2011)

Tento román, který Chandler začal psát, ale už nestihl dokončit jsem bohužel zatím nečetl. Film mě příliš nebavil. James Caan jako Marlowe sice špatný není, ale jeho chlupatej hrudník mě příliš nevzal :-) Skvělá dobová výprava, i když upřímně nechápu, proč to bylo z konce 50. let přesazený do roku 1963.(16.8.2014)

Příběhy Phila Marlowa jsou vždycky spletité, až nepřehledné. To je i případ tohohle filmu. Ovšem zároveň film obsahuje pasáže, které mě docela bavily. Ale jako celek jen průměr, ňák jsem se v tom ztratil a udržet nit se mi nepodařilo. James Caan jako Phil Marlow docela ušel. No a dál bych k tomu snad řek jen to, že Dina Meyerová má pěknej zadek, teda měla, už je to dost starej film.(18.8.2010)

Pro mě osobně zklamání, čekal jsem od filmu s Philem Marlowem mnohem více než jen průměrnou televizní detektivku. Nejen, že příběh nebyl dostatečně rozvinutý a zápletka byla slabá, ale ani atmosféra mě nijak nepohltila, herecké výkony také nebyly nijak úžasné. Překvapila mě jen Dina Meyer, kterou moc nemusím, ale v tomto filmu byla nádherná a moc jí sedla i ta role movité manželky, ostatní předvedli v zásadě průměrný výkon. Tomu filmu prostě chybí vtip, akce, drsnost. Prostě to, co mají jiné filmy z tohoto prostředí (Čínská čtvrť, Hluboký spánek, Maltézský sokol). 40%(19.8.2010)