Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

BuryGol

Pokus o Ritchieovku (přesněji o Revolver) řízlej troškou Pulp Fiction moc nevyšel. Až do poslední dvacetiminutovky jsem byl úplně mimo mísu a to nemam rád. A i po tom konci mi zůstalo v ruce až moc "proč" a "ale". Někdy by se to prostě nemělo přehánět s dějem, na začátku jsem si dokonce myslel že mi kus filmu chybí. Celkem jsem to prozíval, nechápal, kontroloval kolik mi ještě sakra zbejvá do konce a podobně. Hartnett neni typ pro tyhle filmy, je to spíš hezounek do slaďáku. Nebejt Willise, Liu, Freemana a Kingsleyho, tak to neni ani za tři. Zkarátka nic moc. Už jsem viděl lepší. ()

nickfisher

Lekárníkuv handicap, tento film jsem viděl poprvé skoro pred třemi lety a když mám chuť a náladu rád se na něj zase podívám. Herecký koncert Bruce Willise, Joshe Harnetta a v neposlední řadě dvou padouchů mafiánu mě dostáva do takového varu, že i posté když ho vidím se nemohu dočkat spravedlivého konce. Začalo to koněm.... někdo si zařídil tutovku a pak to šlo jako po másle. A nejlepší je stejně Kansanská léčka ()

standsiller

Majstrovské dielo , čo sa týka hry s diváckymi náladami. Smiech , strach, irónia a mnoho ďalších . Maznavé i kruté scény. Scenár veľmi nápaditý, réžia a výber hercov perfektný. Vadilo mi pár vecí ktorými by som však vyzradil príbeh, a teda si ich radšej nechám. Vcelku však oveľa viac ako dobré. Dvoma slovami - podarený film. ()

Anticque

Pro mě je to příjemné překvapení. Velmi hvězdné obsazení filmu dává dobrý začátek pro úspěch u diváka. Morgan Freeman tentokrát v záporné roli gangstera, který zde hraje opět až se smrtelným klidem a nevinným úsměvem ve tváři, hned vedle něho výborný Bruce Willis v roli nájemného zabijáka, který s klidným svědomím odstraňuje jednoho člověka za druhým, do toho se přidal Josh Hartnet, který podle mě zde zahrál nejlepší roli v jeho kariéře a abych nezapomněl na Lucy Liu, která zde hraje opět okouzlující a přitom velmi ztřeštěnou dívku, která pracuje jako patolog. Celý příběh je velmi povedený, člověka strhne na jednu stranu a pak ho nečekaně překvapí. Mnoho detektivních zápletek spojených se sázkami na koně, které prakticky odstartují celý příběh. Jak říkám, bylo to pro mě milé překvapení. Dávám 90%. ()

NALBERTik

No me se to líbilo moc. První pulka srší ftipem, druhá je zase uplně o něčem jiném... Josh Hartnett mi tam pasoval uplně přesně, stejně jako Ben Kingsley... Opravdu do sebe zapadne fsecko, a je to podané tak fajnie, ze mi to ani neprislo nejak nevhodné, fsecko nakonci vysvetlit... Proste má to hlavu a patu a tak to ma byt ! ()

ondrech

Kamera: Peter Sova... ty jo, pekne, velmi moc pekne. Scenar hodne dobre zamotany, herecke vykony nadprumerne a ta vyprava je proste drsna:-) Hlavne steny v hotelu. ()

Hortenzia

pre mňa ďalší snímok,ktorý mi dokazuje,že brucea willisa som ešte v dobrom filme nevidela (výnimkou by mohol byť len šiesty zmysel) a joshovi hartnettovi by mal niekto povedať,že ak sa chystá stráviť štvrtinu času len v uteráku,tak by mohol so sebou niečo urobiť ()

sedm.1

Skutečně svěží,zábavná a originální záležitost.Přestože jde poměrně o drsnější témata,týkající se všehoschopných gangsterů,spousty mrtvol a hlavně nelítostné pomsty,vše je zároveň i odlehčené a trochu i nadsazené.Zároveň jde i o zručně natočenou podívanou,neboť poměrně zamotaný děj je neustále přehledný,vše do sebe neustále zapadává a vše sedí se vším.Nechybí ani spousta překvapivých momentů a již zmiňovaných originálních scén.Herecké obsazení je sice částečně překvapivé,ale všichni si své role zjevně užívali a nikdo nezklamal,spíš naopak.Pro mě se Nabít a zabít stalo velmi příjemným překvapením,doporučuji,jde o velmi zábavnou podívanou. ()

ranp

Zprvu to na mě působilo jako jedna velká motanice, v průběhu filmu se ale začínalo všechno rozplétat a nakonec z toho byl příjemný filmový zážitek. Hodnocení vidím na takových 75%. ()

Obivan

Snímek je složen z různých střípků příběhu, který na konci splyne v jeden a dá dohromady parádní závěr. Mě hodně zaujal už od začátku. Je zajímavý a herecké obsazení je výborné. ()

Zemi11

Pěkné pokoukáníčko. Zamotané, akční, profesionálně dotažené myšlenky. První puzzle-film, který nezhodnotím slovy "zcela mimo realitu". Navíc hvězdička za Willise :) ()

slovan1

Po celou dobu jsem se bavil takže nevim proč bych měl dávat nižší hodnocení. Film nabitý skvělými herci, dobrými historkami, černým humorem a uchvacujícím koncem. Nechápu proč se každý film pořad srovnává s nějakým jiným. Jiný režiser = jiný film. A určitě všichni chcou, aby byl jejich film originálni, což tenhle je. Ke konci - pořádně dobře promyšlený! Tohle bych určitě nečekal! Další film, který si se mnou pořádně pohral. ()

Arius

Skvelý príbeh ktorý vyústil do geniálneho,nečakaného konca. Vyrovnaná hladina akcie,humoru,serióznosti skvelé charaktery postáv hlavne Rabín a Boss boli takými dominantami z tohto hľadiska. Minimálne výčitky by som mal možno smerom k hereckému obsadeniu a to konkrétne k Lucy Liu ale inak Freeman,Hartnett no predovšetkým Willis dostali ideálne role, preto je to zanedbateľné. Kvalitná štvorhviezdičková Vendetta. ()

Germanotta

Na začiatku je tento film pomerne slabý, ale čím dalej pozeráte tým viac to naberá grády. Dočkáte sa prekvapivého konca, ktorý by ste určite len tak ľahko nevytušili. Bruce Willis sa mi v roli zabijaka neskutočne pozdával, Morgan Freeman ma zaujal ked sa smial do tváre rabínovi, a Josh, ten podal priemerný výkon a myslím si že námet a Nabiť a Zabiť ako film sám o sebe by si zaslúžil lepšieho hlavného hrdinu. ()

Kejdlo

Willis hraje opět zabijáka, zní do toho pěkná vyplňující hudba a hercům padají hlášky. Bohužel režisér nestihá tak úplně držet krok s příliš komplikovaným scénařem, a závěrečné flashbacky, které vysvětlují všechno co se dosud dělo, jsou zpracovány nepřehledně, že místy nevíte co je co. Dyť to jde i i lépe a jednodušeji. Zkrátka velká škoda že to nerežíroval expert na tyhle drsňárny - Guy Ritchie. Mohlo to dopadnout trošku lépe. 7/10 ()

Ferinka

Taková typická McGuiganova záležitost. Všechno se rozplete až na konci a vždycky je to jinak než se zdá. Jenže - pokud ten film sledujete pozorně, dáváte si dohromady souvislosti a umíte počítat, překvapení se jaksi nekoná. Pro mě osobně bylo nejtěžší objevit souvislost Hartnetta s Willisem, ale dá se to prokouknout ještě před rozuzlením. Jinak film, kde hraje půl hodiny Hartnett jen v ručníku nemůže být hůř hodnocený :D ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)